پنج شنبه, 02 فروردين 1397

روابط عمومی و اطلاع رسانی کانون

اغاز تابستان سال 1388، آغاز فعالیت پایگاه جدید اطلاع رسانی کانون بود که بنا بر احساس نیاز اعضای محترم کانون به اطلاع رسانی سریع و صحیح و دقیق، تحقق یافت.
توجه به این مهم در کنار انتشار خبرنامه کانون که ماهانه به طور منظم آن را دریافت فرموده اید نشانگرعزم مسئولان کانون به اجرای خواسته های برحق اعضای کانون در جهت شفاف تر کردن عملکردها و کوشش هایی است که در کانون صورت می گرفت و می گیرد.

آشنایی بیشتر با پایگاه اطلاع رسانی کانون
پایگاه اطلاع رسانی جدید کانون که از اول تیرماه 1388 رسماً فعالیت خود را آغاز کرده است تا امروز بدون وقفه کار اطلاع رسانی عمومی ( در حوزه بانکی و اقتصادی ) و اختصاصی ( در حوزه اخبار و اطلاعیه های کانون ) را با تولید و انتشار صدها خبر ، گزارش ، گفتگو ، مقاله و تحلیل های اقتصادی دنبال کرده است.
این پایگاه به صورت لحظه به لحظه مهمترین رویدادهای نظام بانکی و اقتصادی ایران و جهان را در کنار تحلیل های اقتصادی، گفت و گوها، معرفی کتاب و نشریات مرتبط، ارائه بهنگام فهرست اسامی اعضای کانون، نمایش نسخه PDF خبرنامه های منتشر شده و اطلاعیه ها و بویژه خبرهای کانون در اختیار شما قرار می دهد و امید دارد فعالیت اطلاع رسانی را متناسب با توسعه کمی اعضاء و ارتقاء کیفی خدمات کانون ، هرچه متنوع تر، کیفی تر و سریع تر سازد.
در این کوتاه مدت ، انبوه خبر، گزارش و تحلیل در هرعنوان برای مراجعه کنندگان گرامی از منابع معتبر داخلی و خارجی گردآوری و منتشر شده و ضمن توجه جدی به ارزش های محتوایی اخبار و مطالب ، رعایت تنوع متناسب و متوازن با رویکردهای وب سایت کانون نیز مورد توجه بوده است .
وبسایت کانون در یک نگاه اجمالی علاوه بر مطالب خبری و اطلاعاتی ، فضاهای مجازی متعددی را جهت استفاده مراجعان فراهم کرده است که اشاره به برخی از آنها بی فایده نخواهد بود.
در منوی افقی پایگاه ، مراجعان ضمن آشنایی با کانون و چگونگی تشکیل آن ، به متن اساسنامه و منشور راهبردی کانون دسترسی دارند. در سرفصل آیین نامه های داخلی با نحوه و شرایط عضویت ، شاخص های رتبه بندی ، حدود مسئولیت مشاوران و آیین نامه انضباطی آشنا می شوند ، همچنین سرفصل قوانین و مقررات ،کلیه بخشنامه های اجرایی و دستورالعمل های مورد نظر بانک ها را جهت استفاده اعضاء نمایش می دهد . عضویت ، فرمهای مربوط به آن و امکان ورود از این طریق به وبسایت اختصاصی رتبه بندی کانون نیز از طریق این فضا میسر می شود و صد البته امکان تماس با کانون از راههای مختلف نیز در آن پیش بینی شده است .
در منوی عمودی علاوه بر تفکیک انواع خبرها و ارائه هر خبر در طبقه بندی خود ، فضایی با عنوان نمای نزدیک به منظور انتشار گفتگوها و دیدگاههای شخصیتهای اقتصادی اعم از عضو و غیر عضو پیش بینی شده که به صورت برجسته نسبت به سایر انواع خبری طراحی شده و براساس آخرین تصمیمی که در کانون گرفته شده از این پس این فضا به منظور استفاده تبلیغاتی نیز در اختیار اعضاء قرار خواهد گرفت .
همچنین در سرکلیشه " خبرنامه " نسخه PDF خبرنامه ها برای علاقه مندانی که به مطالعه نسخ دیجیتالی عادت دارند قرار گرفته است .
پایین تر از آن لینک سایت های مناسب مانند وبسایت وزارت امور اقتصادی ، صنایع و معادن ، بانک مرکزی ، انجمن شرکت های سرمایه گذاری و مانند آن برای استفاده علاقه مندان تعبیه شده است .
در بخش اصلی سایت علاوه بر مهمترین خبرهای بانکی و اقتصادی روز ، اخبار ویژه و اطلاعیه های کانون با شماره گذاری روشن به منظور آرشیو کردن آنها و تسهیل مراجعه در موارد نیاز ، منتشر می شود.
در بخش نگاهی به رسانه ها ، مطالبی که منعکس کننده دیدگاه های رسانه مختلف در زمینه فعالیت های بانکی و اقتصادی است عینا به سایت مربوط لینک داده شده است و از این طریق مراجعه کننده را به کلیه رسانه های قانونی فعال در کشور پیوند زده است.
نقطه طلایی وبسایت کانون به تصویر ویژه ای ( گالری ) اختصاص دارد که به عنوان تعیین کننده ترین رویداد اقتصادی روز قابل توجه است و در عین حال در مواردی مانند برگزاری مجامع و همایش های کانون به مثابه برجسته ترین فضای اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد ( اعلام برگزاری مجمع و روز شمار معکوس با هدف جلب نظر همکاران پرمشغله) .
سرفصل مقالات کارشناسی فضایی است که افزون بر فراهم آوردن مقالات تخصصی مناسب جهت مطالعه شما ، بستری را برای انتشار مقالات و آثار پؤوهشی شما را در فضای اینترنتی فراهم می سازد.
سرفصل معرفی کتاب ، که با انتخاب و معرفی ده ها کتاب ( تاکنون ) بر آن است که همکاران را در حد وسع خود با انتشارات حوزه مدیریت و مشاوره آشناتر کند.
اما مهمترین بخش این پایگاه معرفی فهرست اسامی شرکت های عضو است که علاوه بر ارائه آخرین فهرست کامل اسامی و گرایش های مورد عمل کانون ، با اصلاحات صورت گرفته در آن ، امروز با دو موتور جستجوی شرکت های عضو با استفاده از گزینه های نام شرکت ، نام مدیر عامل ، گرایش ، رتبه در امکان سنجی و رتبه در نظارت و همچنین استان محل فعالیت و همین طور پیشنهاد مشاور مجاز ، که از طریق معرفی طرح مورد نظر ، میزان سرمایه گذاری ، تکنولوژی پیش بینی شده و محل اجرا ، مشاور یا مشاوران مجاز مناسب را به مراجعه کننده معرفی می کند .
همچنین اخیراً فضایی برای نظر سنجی از اعضاء در زمینه های مورد نیاز طراحی و راه اندازی شده است که در حال حاضر نیز قابل استفاده است و همینطور امکان الحاق یک تصویر بزرگ ( تصویر اصلی ) به خبرها و اطلاعیه ها فراهم شده است تا اعضای محترم در صورت علاقه مندی تصویر مستندات و نامه های مورد اشاره در خبر را در اندازه واقعی ملاحظه کنند و بدیهی است که توسعه کیفی این پایگاه به تناسب پیشرفت امور در کانون و ایجاد نیازهای تازه ، هر سال گسترده تر خواهد شد.
دو صندوق تماس مستقیم با رییس هیأت عالی نظارت و با رییس شورای عالی ، ارتباط سریع و بی واسطه شما را با رؤس دو رکن اصلی کانون برقرار می کند تا نظرها ، پیشنهادها و انتقادهای شما در کوتاهترین زمان مورد بررسی و توجه قرار گیرد.
طبعاً نمی شود این مبحث را بدون اشاره به فضاهای تبلیغاتی پیش بینی شده در سایت به پایان برد که می تواند شما و توانمندی های شما را به مخاطبان معرفی کند، آن هم در پایگاه کانونی که کار بسیار حساس رتبه بندی اعضاء را عهده داراست .
درخواست ما از شما عضو محترم ، توجه و مراجعه روزانه به وبسایت کانون است تا ان شاء ا... خبرها و اطلاعیه های ضروری در کوتاهترین زمان ممکن به آگاهی شما برسد .

خبرنامه :
خبرنامه نیز هرماه عمده ترین موضوع مرتبط با فعالیت کانون را در گفت گو با مسئولان اقتصادی ، مدیران نهادهای مالی و بانکی و نیز مسئولان ، کارشناسان و اعضای کانون مطرح و گزارش نشست های مختلف را به طور مفصل منتشر می کند . خبرنامه همچنین با هدف طرح دیدگاههای متنوع و مختلف در حوزه فعالیت های تخصصی اعضاء ، سعی در ارتقاء بینش عمومی اعضای کانون و آگاهی آنان از تصمیمات اتخاذ شده در مسیر تحقق اهداف کانون دارد.
در عین حال کار اطلاع رسانی در گونه های مختلف و متناسب با نیازهای پیش آمده در هر مقطع ، از طریق تهیه و انتشار بروشور ، کتابچه های آشنایی با کانون ، درج گزارش در مطبوعات و ... پیگیری می شود

ورود اعضا