یکشنبه, 07 خرداد 1396
اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی (332)

قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار از یک سو و همچنین انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا از سوی دیگر با رشد روبرو شده است.
دنیای اقتصاد: نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور با محوریت بررسی روند واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام دولتی و امضای تفاهم‌نامه با نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، برگزار شد.محمدرضا انصاری، نایب‌رئیس اتاق ایران با تاکید بر اهمیت واگذاری‌های طرح‌های نیمه‌تمام دولتی برای بخش‌خصوصی گفت: خصوصی‌سازی واقعی و انتقال قدرت به بخش‌خصوصی با اجرای کامل این طرح محقق می‌شود.
تهران- ایرنا- نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر دولت و حاکمیت به دنبال رشد بهره وری است، جز با بهبود شرایط رقابت پذیری در اقتصاد حاصل نمی شود.نائب رئیس اتاق ایران: رقابت، بهترین محرک رشد بهره وری اقتصاد کشور است
با وجود انتظاری که برخی فعالان بازار ارز و صرافان برای فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری داشتند، امروز - شنبه - یعنی یک روز پس از برگزاری انتخابات و در آستانه اعلام نتایج فضای بازار بر خلاف برخی تصورات و گمانه‌زنی‌ها بوده و آرام است.
پکن - ایرنا - رئیس کمیسیون نظارت بر مقررات بانک های چین روز دوشنبه در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان قول مساعد داد که موانع بانکی موجود میان دو کشور مرتفع شود.
قزوین-ایرنا-رئیس کل بانک مرکزی گفت: رسیدن به رشد اقتصادی 11.6درصدی در 9ماهه سال قبل از اولین آثار و طلیعه های برجام بود.
وزیر اقتصاد کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس بین المللی راه ابریشم به پکن سفر کرده، میهمان وزیر دارایی چین شد.
تهران - ایرنا - جذب بیش از 11 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی که به مدد برجام به دست آمد، موفقیتی است که تاکنون 3 میلیارد و 124 میلیون دلار آن جذب و وارد کشور شده است.
نگرانی های سیاسی در آمریکا پس از برکناری جیمز کومی رئیس اف بی آی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور موجب افزایش فشار بر ارزش دلار شده و این مساله در نهایت افزایش قیمت جهانی طلا را در پی داشته است.
وزیر بازرگانی آمریکا گفت: در حال حاضر رسیدن به رشد اقتصادی ۳ درصدی برای ایالات متحده دست نیافتنی است.
صفحه1 از34

ورود اعضا