جمعه, 06 اسفند 1395
اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی (307)

تهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس می گوید، سرمایه گذاران خارجی پس از اجرای برجام، حدود پنج هزار میلیارد ریال سرمایه وارد فرابورس کردند که نیمی از آن به بازار بدهی و نیم دیگر به بازار سهام اختصاص داشت.
ایلنا: وزیر اقتصاد گفت: از نظام بانکی کشور خواسته ایم و آنها نیز متعهد شده اند، فاصله تصویب پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی تا پرداخت تسهیلات، حداکثر از ۱۵ روز بیشتر نشود.
تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر امور خارجه از طراحی و آماده سازی بانک اطلاعات اقتصادی وزارت امور خارجه و راه اندازی آن تا پایان سال جاری خبر داد.
رئیس کمیسیون لایحه برنامه ششم توسعه گفت: منظور رئیس کل بانک مرکزی از اعلام نرخ رشد اقتصادی ۷.۴ دهم درصدی بهبود فروش نفت و انتقال ارزهای بلوکه شده به داخل کشور است. حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: افزایش سهم فروش نفت ایران در بازارهای جهانی و افزایش نرخ نفت در این بازار و انتقال درآمدهای ارزی نفتی به داخل کشور اثر خود را در رشد تولید ناخالص ملی از ناحیه تاثیر درآمدهای نفتی در این شاخص مهم نفتی گذاشته است. نماینده مردم همدان در مجلس افزود: به آمارهای دولت و بانک مرکزی باید اعتماد داشت، اما کارشناسان…
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: زمانی که فعالان اقتصادی، واردکنندگان و صادرکنندگان برای تامین ارز به شبکه بانکی مراجعه کنند از مرجع مطمئن تری فعالیت های خود را انجام داده اند.
فدراسیون سازمانهای صادرات هند (FIEO) از بانک مرکزی این کشور خواست به بانک‌های ایرانی اجازه دهد در هند شعبه دایر کنند.
بر اساس بودجه سال آینده امکان استفاده حداقل ۵۰ میلیارد دلاری برای تامین مالی طرح های دولتی و البته با شرایط خاص برای طرح های بخش خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی نیز وجود دارد. به گزارش ایسنا، بر اساس تبصره(۳) لایحه بودجه سال آینده، سقف تسیهلات تامین مالی خارجی(فاینانس) برای طرح ها علاوه بر باقیمانده سهمیه سال های قبل، معادل ۵۰ میلیارد دلار تعیین می شود. شورای اقتصاد این تسهیلات را به طرح های بخش دولتی که دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی باشد اختصاص خواهد داد. این در حالی است که طرح های بخش خصوصی، تعاونی…
تهران- ایرنا- بیست و سومین همایش بیمه و توسعه و نهمین دوره بین المللی آن امروز (شنبه) با محوریت «کارکرد و ساز و کار بازار در صنعت بیمه» در سالن همایش برج میلاد تهران آغاز به کار کرد.
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی، نوسان های اخیر در بازار ارز را طبیعی دانست و درباره پرونده حقوق های نجومی نیز گفت: موضوع در مراجع ذی ربط در دست رسیدگی است.
وزیر نفت می‌گوید: نفتی که ایران می‌فروشد پول فروش آن را دریافت می‌کند، زنگنه همچنین از انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران خبر داد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بیژن زنگنه وزیر نفت در جمع خبرنگاران در پاسخ به "آیا ایران در دریافت پول فروش نفت خود دچار مشکل است و آیا مطالبات بلوکه شده نفتی از کشورهای خریدار نفت ایران داریم؟"، اظهار داشت: ایران پول فروش نفت خود را دریافت می‌کند و پول ناشی از فروش نفت نداریم که در اختیار بانک مرکزی ایران قرار نگرفته باشد. وزیر نفت در خصوص بدهی شرکت BP به ایران گفت: این…
صفحه1 از31

ورود اعضا