یکشنبه, 28 آبان 1396
اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی (394)

کارشناسان اقتصادی در آمریکا بر این باورند که بکارگیری دوباره اسکناس‌های ۵۰۰ دلاری می‌تواند از فروپاشی نظام اقتصادی این کشور در زمان وقوع بلایای طبیعی جلوگیری کند.
یکی از مشکلات بخش خصوصی در صنعت برق نبود حمایت‌های دولتی است، در همین راستا وزیر نیرو وعده تسهیل حضور شرکت های داخلی در بازار خارجی را داده است.
مجوز وزارت اقتصاد برای صدور ضمانتنامه موافقتنامه‌های مالی پروژه برقی کردن راه‌آهن تهران ـ مشهد بین بانک صنعت و معدن و اگزیم بانک چین صادر شد.
سازوکار جذب سرمایه‌خارجی در تازه‌ترین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در این نشست که با حضور قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و نایب‌رئیس اتاق ایران برگزار شد، محورهای همکاری بخش‌خصوصی در زمینه جذب سرمایه‌خارجی ارزیابی شد.
جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد متولیان صنعتی در ۶ ماه اول سال برای اجرای ۳۳ طرح با سرمایه‌گذاران خارجی به توافق رسیده‌اند؛ توافقی که براساس آن حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در نیمه نخست سال را به بیش از یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون دلار رسانده است. این در حالی است که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در مدت زمان مشابه سال قبل، ۲۴طرح با تزریق سرمایه خارجی بیش از یک‌میلیارد و ۱۵۶ میلیون دلار در کارنامه جذب پول‌خارجی صنایع کشور به ثبت رسیده بود. همچنین داده‌های آماری بیانگر این موضوع است که پیشتازان طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری…
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت حرکت اهرمی منابع بانکی در اقتصاد ایران گفت: نوسازی صنعتی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.
مدیرعامل راه‌آهن از امضای هفت میلیارد دلار قرارداد تأمین فاینانس برای توسعه زیرساخت‌های ریلی کشور خبر داد و گفت: در چهار سال گذشته به طور متوسط ١,٥ میلیارد دلار به صورت مستقیم در صنعت ریلی سرمایه‌گذاری شده است.
پس از فرمان مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات، وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب آیین‌نامه اجرایی این اعتبار در روز جاری خبر داد.
گروه اقدام مالی مشترک موسوم به FATF در آخرین بیانیه خود، ایران را همچنان در فهرست عمومی خود حفظ کرده است. بر اساس این بیانیه، ایران همچون ماه‌های گذشته از فهرست اقدامات تقابلی دور نگه داشته شده است. در این بیانیه تاکید شده که ایران تعهد سیاسی بالایی را از خود بروز داده است. برنامه عملی یا اکشن پلن ایران در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸، یعنی ۱۱ بهمن سال جاری شمسی به پایان می‌رسد. FATF از ایران خواسته که در اجرای برنامه عملی خود شتاب بیشتری را به خرج دهد.
35 میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری خارجی در نشست فرصت‌های اقتصادی وسرمایه گذاری ایران معرفی خواهد شد.
صفحه1 از40

ورود اعضا