چهارشنبه, 27 دی 1396
اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی (433)

ایرنا : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تامین مالی و نوسازی ۲۰ هزار واحد صنعتی کوچک در دولت دوازدهم برای رسیدن به ظرفیت کامل تولید خبر داد.
علی دیواندری در نشستی خبری، محورهای بخش کسب و کار هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را معرفی کرد. به گفته او این محور‌ها شامل بازیگران جدید (فین‌تک و...) ساختار درآمدی جدید بانک‌ها (مدل‌های کسب و کار جدید)، بانکداری باز، بانکداری دیجیتال، بانکداری بدون‌شعبه، بانکداری اجتماعی و بانکداری شناختی، یکپارچه‌سازی کسب و کارهای مختلف مالی، تاثیر فناوری بر کارآیی بانک‌ها و بررسی ابعاد اقتصادی تحولات جدید در بانکداری الکترونیک است.
عصر ساختمان- مدیرعامل بانک مسکن ضمن تشریح سه درخواست بانک مسکن از وزیر راه و شهرسازی، گفت: عمده‌ترین مشکلی که در مورد مسکن مهر، با آن مواجهیم این است که تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر، فروش اقساطی شده و در حدود ۵۷۰ هزار واحد مسکن مهر معطل مانده است که همین مورد هم نقدینگی بانک را با مشکل مواجه کرده است که امیدواریم زودتر این مشکل با مساعدت وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد حل شود.
در راستای همکاری بانک‌ها با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص حمایت از فناوری‌های نوین و شرکت‌های دانش‌بنیان تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و بانک گردشگری امضاء شد.
تهران- ایرنا- بانک های ایرانی برای توسعه روابط کارگزاری خود با آنکارا، نزد «زراعت بانک» ترکیه افتتاح حساب کردند. این بانک نیز بتازگی حسابی نزد بانک ملی ایران ایجاد کرده است.
تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه روابط بانکی برای تجار دو کشور ایران و ترکیه بسیار مهم و به نفع هر دو طرف است.
قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: ۶۰ درصد از سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در ایران در حال حال حاضر از طریق آلمان صورت می‌پذیرد.
دنیای اقتصاد : به‌منظور رفع مشکلات واحدهای صنفی-تولیدی برنامه مدونی جهت به کارگیری مکانیزم‌های جدید تامین مالی برای واحدهای صنعتی کوچک تهیه شده و در مرحله تدوین زمینه‌های اجرایی است که در این راستا برنامه مذکور در برخی نقاط به‌صورت پایلوت آغاز شده است.
تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی گفت: در طول پنج سال گذشته، یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در صنعت گردشگری ایران داشتیم که طرحهای آن مصوب شده اما قیمت گران و کاذب زمین در کلانشهرها مهمترین مانع برای تحقق کامل آنهاست.
سهام آسیایی روز سه‌شنبه اندکی از بالاترین مقادیر رکوردی خود افت کرد؛ اما در بازار ارز با کاهش اندک در برنامه خرید اوراق قرضه بانک ژاپن، قیمت ین جهش کرد.
صفحه1 از44

ورود اعضا