جمعه, 30 تیر 1396
اخبار بانکی

اخبار بانکی (935)

سفیر جمهوری اندونزی در ایران، از پنج برابر شدن حجم مبادلات دو کشور تا پایان سال جاری میلادی خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان مبادلات تجاری ایران و اندونزی در حدود ۳۴۰ میلیون دلار است.
بانک مرکزی بخشنامه بخشودگی سود تسهیلات پرونده‌های با مانده اصل بدهی حداکثر ۴۰۰میلیون ریال را در حالی به بانک های عامل ابلاغ کرد که در مراحل قبلی اجرای این طرح ۳۸۰ هزار و ۴۴۳ پرونده تعیین تکلیف شده اند. بانک های ملی ایران، سپه، کشاورزی، تجارت، صادرات ایران، ملت و رفاه کارگران حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ این مرحله را اجرا می کنند.
دبیرکانون بانک های خصوصی کشورگفت: بانک مرکزی نیازهای کوتاه مدت بانک ها را از طریق بازار بین بانکی رفع کند.
یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: از این پس، سپرده‌گیری و تسهیلات‌دهی تعاونی‌های اعتبار صرفا قرض‌الحسنه خواهد بود و اجازه تاسیس شعبه هم ندارند.
تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی طی سه ماهه سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۰۱۳.۶ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۷۹.۶ هزار ميليارد ريال (معادل ۸.۵ درصد) افزايش داشته است.
نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به وضعیت توسعه الکترونیک در فعالیتهای صنعتی کشور گفت: وضعیت توسعه این امر در کل فعالیتهای صنعتی کم اما رو به رشد است. در لوازم خانگی و خودرو روزبه‌روز در حال افزایش سهم وسایل الکترونیکی هستیم.
با توجه به قید تعیین شده از سوی بانک مرکزی، 12 بانک بورسی در صورت شناسایی سود در صورت‌های مالی سال 95، نمی‌توانند سود به دست آمده را بین سهامداران توزیع کنند.
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مقرر شده تا ظرف هفته آینده بانک مرکزی راهکارهای بازپرداخت مطالبات مردم از موسسات مالی را بررسی کند و بعد از آن در جلسه با همفکری دولت و مجلس این موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد. سیدکاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس در رابطه با بررسی مسائل و مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: نابسامانی در برخی از این موسسات وجود دارد که باید از قبل ساماندهی می‌شدند که این کار اتفاق نیفتاده و مردم دچار مشکل شده‌اند. وی افزود: در مورد نوع پرداخت مطالبات مردم،‌…
حرکت به سمت اجرای استانداردهای بین‌المللی IFRS، از اصلاحات اساسی در نظام بانکی ایران محسوب می‌شود و می‌تواند زمینه افزایش همکاری‌های بانک‌های خارجی با بانک‌های ایرانی را فراهم کند.یاپ وان دایک در همایش سیاست‌های پولی و ارزی، با تاکید بر اهمیت سازگار کردن استانداردهای صنعت بانکداری ایران با استانداردهای بین‌المللی اظهار داشت: یکی از تغییرات مهمی که اخیرا در نظام بانکی ایران اتفاق افتاده، اجرای الگویی تعدیل شده از استانداردهای IFRS در شبکه بانکی است. اجرای استانداردهای مذکور سبب می‌شود از یک سو سلامت بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی افزایش یابد و از سوی دیگر، شهرت بانک‌های ایرانی در سطح…
بانک مرکزی، دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه مؤسسات اعتباری را تدوین و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
صفحه1 از94

ورود اعضا