پنج شنبه, 03 فروردين 1396
اخبار بانکی

اخبار بانکی (817)

برخی بانک‌های خصوصی عملیات صدور مسترکارت‌ها را آغاز کرده‌ و مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب آنها، درخواست خود را ارائه کنند. حداقل مبلغ این مسترکارت‌ها ۱۰۰ یورو و سقف عام آن۳۰۰۰ یورو است.
عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: بزودی و با تصویب مجلس، شورای فقهی بانک مرکزی از حالت مشورتی به رکن بانک تبدیل می‌شود.
به گزارش افکارنیوز، این خدمات در قالب «طرح یکتا» به مشتریان حقیقی و حقوقی ارائه می شود و متناسب با توان بازپرداخت مشتریان است.
باتوجه به تصویب یک بند قانونی در احکام دایمی برنامه های توسعه کشور در مجلس انتظار می رود دعوای دیرینه بانک مرکزی و مرکز آمار در انتشار آمارهای اقتصادی به سرانجام برسد.
قائم مقام بانک مرکزی، با رد ادعای ورشکستگی بانک ها که هر از چند گاهی در فضای مجازی منتشر می شود، گفت: بانک مرکزی بر وضعیت بانک ها وقوف و اشراف کامل دارد.
ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سؤال که آیا فهرست دوم بدهکاران کلان بانکی به قوه قضاییه ارسال شد یا خیر، اظهار داشت: این فهرست در شرف آماده شدن است و در روزهای اخیر هم با دادستان تهران پیرامون آن نیز گفت‌وگویی داشتم لذا به زودی برای آنها ارسال خواهیم کرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه از افزایش سرمایه بانک های سپه، ملی و کشاورزی از محل فروش اموال مازاد وزارت ارتباطات، وزات تعاون و سرمایه بانک توسعه تعاون و پست بانک خبر داد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: تقاضا برای ورشکستگی و صدور رای در این زمینه در کمتر از دو سال گذشته حدود 700 درصد افزایش یافته است.
تهران -ایرنا-نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری خواستار حذف سود از سیستم بانکداری شد و گفت: ساختار بانک ها به گونه ای است که برای پول ، سود تعریف می کنند و قوامش به سود پول است که این ربا و حرام است .
شیراز- ایرنا- نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره های بانکی نفس تولید و تولید کننده را گرفته و هرچه واحدهای تولیدی کار می کنند به جیب بانک ها سرازیر می شود.
صفحه1 از82

ورود اعضا