جمعه, 29 دی 1396
اخبار بانکی

اخبار بانکی (1146)

رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته به فراکسیون امید مجلس، گزارشی در مورد یکی از مهم‌ترین معضلات یک سال اخیر اقتصاد ایران ارائه کرد. این معضل چیزی جز موسسات مالی غیرمجاز نبود. معضلی که برخی از آن به‌عنوان یکی از زمینه‌های اعتراضات دو هفته پیش نام می‌برند. ولی‌الله سیف رشد این موسسات را ناشی از یک غفلت ۳ دهه‌ای دانست که در مجموعه مدیریتی کشور رخ داد. به تعبیر او، شاید در آن زمان جدیت لازم از سوی مقامات استانی و انتظامی به موسسان این گونه موسسات نشان داده نشد و همین موضوع، فضا را برای رشد موسسات غیرمجاز مهیا…
ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیأت مدیره بانک مسکن به حکم وزیر اقتصاد به مدیرعاملی این بانک منصوب شد.
وزیر اقتصاد با اعلام اینکه از ۴۷ میلیون دارنده سهام عدالت، ۱۴ میلیون نفر شماره حساب خود را اعلام نکرده اند، گفت: پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از ابتدای سال آینده آغاز می‌شود.
وزير صنعت، معدن و تجارت از آسان سازي دريافت تسهيلات بانکي و ارزي در صورت تعهد به افزايش صادرات غيرنفتي و ايجاد اشتغال خبر داد.
مدیرعامل شرکت بورس می‌گوید با اجرایی شدن دستورالعمل جدید، توقف و بازگشایی نمادها در کمتر از ۹۰ دقیقه انجام می‌شود. او در عین حال گفت که برای بازگشایی نماد بانک‌ها باید مجامع آنها برگزار شود و گزارش‌های مالی‌شان به بورس تحویل داده شود.
بانک مرکزي با بسته شدن حساب‌هاي بانکي غيرفعال شرکت‌هاي ايراني در چين رايزني‌هاي جديدي را با اين کشور آغاز کرد.
تهران - ایرنا - نظام بانکی ایران با وجود محدودیت های فراوان آمریکایی ها در 2 سال پس از برجام توانست تعداد روابط کارگزاری به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه 1+5 (برجام) در موضوعات هسته ای ایران از 26 دی ماه سال 94 (16 ژانویه 2016 ) کلید خورد؛ با اجرای این توافق و لغو تحریم های مرتبط با موضوع هسته ای ایران، ضمن رفع تحریم های بانک مرکزی به همراه بانک های تجارت، رفاه کارگران، توسعه صادرات، سپه، پست بانک، صنعت و معدن، ایران و اروپا، توسعه تعاون، سینا، ملت، ملی و…
تهران - ایرنا - رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با اعلام تدوین سند راهبردی بانکداری اسلامی گفت که این سند برای ابلاغ و استفاده به بانک مرکزی ارسال شده است.
معاون امور بین الملل بانک مرکزی با اعلام اینکه ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بالاست، گفت: بانک مرکزی در تلاش است ظرف چند ماه آینده موضع رسمی خود را درباره ارزهای رمزینه اعلام کند.
کرباسیان می‌گوید با روس‌ها برای گشایش خط اعتباری بدون محدودیت از طرف سه بانک روسی توافق شده است. به گزارش ایسنا، وزیر اقتصاد در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که عصر امروز ۱۲ دی‌ماه در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: با روس‌ها به توافق رسیدیم تا خط اعتباری توسط سه بانک روسی برای ایران گشایش یابد. این خط اعتباری بدون محدودیت خواهد بود. همچنین با روس‌ها توافق کردیم تا یک خط تهاتری در اختیار ایران قرار دهند. وی ادامه داد: لازم است بگویم ما منابعی در روسیه داریم که می‌توانیم برخی خریدها را از محل این منابع…
صفحه1 از115

ورود اعضا