چهارشنبه, 02 اسفند 1396
چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 11:53

نبود ارتباط بانکی گرجستان با بانک های ایرانی یکی از مشکلات توسعه تجاری دو کشور است

باکو – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان روز سه شنبه در ششمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و گرجستان گفت: تاخیر در مساله ارایه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی و حقوقی ایران در گرجستان و نبود ارتباط بانکی گرجستان با بانکهای ایرانی یکی از مشکلات اصلی توسعه همکاری های اقتصا دی میان دو کشور است .


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به تفلیس، سید جواد قوام شهیدی که این اجلاس به همت وی و سفارت کشورمان در گرجستان برگزار می شود ، افزود: هر چه این مشکل دیرتر حل شود به همان نسبت توسعه همکاری به تاخیر مواجه خواهد شد .
سفیر کشورمان گفت: بسیاری از ایرانیان و سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در گرجستان با مشاهده ادامه داشتن این مشکل از حضور در گرجستان خودداری می کنند و بنا بر این نهادهای ذی ربط گرجستان برای حل این معضل باید تلاش کنند
وی افزود: با توجه به اراده جدی مسوولان دو کشور از جمله وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ایران و وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان که ریاست این کمیسیون را بر عهده دارند، شاهد برگزاری موفقیت آمیز اجلاس و همکاری دوجانبه هستیم .
قوام شهیدی گفت : وزارتخانه های امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و گرجستان نیز سعی می کنند با توجه به ظرفیت های موجود زمینه همکاری نهادهای مختلف دو کشور را فراهم کنند .
وی علاقه مندی مسوولان و مقامات گرجستان برای توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی را قابل تقدیر خواند گفت : ظرفیت های ایران نیز در منطقه کاملا آشنا است و ما هم متوجه موقعیت ژئواستراتژِیک گرجستان هستیم .
قوام شهیدی افزود: گرجستان می تواند به عنوان یک هاب - قطب - منطقه ای برای ما ظرفیت های قابل توجه ای داشته باشد و با توجه به همگرایی گرجستان به اتحادیه اروپا و امضای قرارداد تجاری با آن ، از این ظرفیت می توان برای تولیدات مشترک و بخصوص صدور کالا به این اتحادیه و سایر کشورهای منطقه استفاده کرد .
سفیر کشورمان در گرجستان گفت: ما می توانیم به لحاظ اقتصادی مکمل همدیگر باشیم و هم افزایی خوبی در زمینه تولیدات کالاهای ایرانی در گرجستان داشته باشیم .
وی افزود : برای توسعه روابط اقتصادی کارشناسان و نهادهای مربوطه دو کشور برنامه ریزی های بسیار خوب و دقیق و برای اجرای مصوبات صادره تلاش مشترک داشته باشند .
ششمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان که از روز گذشته در تفلیس آغاز شده است ، امروز با امضای تفاهمنامه به کار خود پایان داد.

ورود اعضا