یکشنبه, 28 آبان 1396
گزارش های خبری- گفت و گو

گزارش های خبری- گفت و گو (514)

کارشناس بانکی با اشاره به لوایح جدید اصلاح نظام بانکی و قانون بانک مرکزی گفت: استقلال بانک مرکزی در ایران مهم‌تر از سایر کشورهاست، زیرا نه تنها سیاستگذار پولی بلکه ناظر بانکی نیز هست.
  حجم سپرده‌های کوتاه‌مدت در ماه پایانی تابستان، عقبگردی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی را ثبت کرد. در مقابل، سپرده‌های بلندمدت نیز رشد بی‌سابقه ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی را در شهریورماه پشت‌سر گذاشت.
تهران - ایرنا – هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را بررسی کرد.
مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری گفت: موضوع فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت از سوی مراجع ذی‌ربط همچون وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی در دست بررسی و بازبینی است.عباس کمر‌ئی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص نفوذ صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در بانک‌ها و تاثیر عملکرد آنها بر بازار پول، اظهارداشت: باید روند را بررسی کنیم زیرا یکی از ایرادات در اینگونه تحلیل‌ها مطلق انگاری است.
دنیای اقتصاد : نتایج پژوهش یک نهاد رسمی نشان می‌دهد، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری‌های دولتی است. درواقع حضور پررنگ دولت در روند سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌واسطه ایجاد جانشینی جبری و دست‌اندازی بر منابع اندک فیزیکی و مالی، باعث کنارزنی بخش خصوصی شود. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود با عنوان «عوامل موثر بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی» تلاش کرده به این پرسش پاسخ دهد که «چرا سهم سرمایه‌گذاری غیردولتی در اقتصاد ایران ناچیز است؟» به باور نویسندگان گزارش در کنار سرمایه‌گذاری‌های دولتی به عنوان متهم اصلی، عدم‌توانایی مدیریت مناسب تجهیزات سرمایه‌ای جدید، ضعف واسطه‌گران مالی و تخصیص…
تهران- ایرنا- آگاهی درباره شیوه بهره مندی از فاینانس و ریفاینانس برای تامین مالی واردات کالاهای ضروری، اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی برای بسیاری از بازرگانان ایرانی اهمیت دارد.
*دکتر مرتضی الله داد   هر سال نشریات معتبر اقتصادی و مالی جهان، طی فرآیندهای تحلیلی متفاوت، شرکت‌ها، موسسات مالی و اعتباری و بانک‌ها را براساس شاخص‌های مختلفی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. از جمله این نشریات می‌توان به فهرست رتبه‌بندی پانصد شرکت برتر جهان ازسوی مجله فورچون (Fortune ۵۰۰)، لیست جهانی فوربس ۲۰۰۰ (Forbes Global ۲۰۰۰)، رتبه‌بندی هزار بانک برتر جهان ازسوی مجله بنکر (The Banker) و... اشاره کرد. در رتبه‌بندی‌های مورد اشاره از معیارهای خاصی استفاده می‌شود؛ به‌عنوان نمونه، فورچون ۵۰۰ (Fortune ۵۰۰) لیستی از پانصد شرکت‌ برتر دنیا را از نظر «درآمدزایی» ارائه می‌کند. علاوه‌بر آن درصد تغییر…
عضو هیئت‌عامل صندوق توسعه ملی می‌گوید در تصمیم جدیدبانک مرکزی قرار بر این شده که بانک‌ها دیگر بدون اجازه اضافه‌برداشت نداشته باشند و پا را از گلیمشان بیشتر دراز نکنند و تقاضای تسهیلات اضافه را که از هر طرف می‌آید، قبول نکنند.
مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد: کیش، پل ارتباطی سرمایه گذاران خارجی و فعالین بازار سرمایه می شود
دکتر حمید قنبری   عضو هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی                                  در ایران، نهادهایی که در دنیا برای مراقبت از اجرای قانون لازم دانسته می‌شوند، وجود ندارند. به‌عنوان مثال، در دنیای امروز این امر ورای هر گونه شک و تردید است که برای اجرای قوانین و مقررات در شرکت‌ها نیاز به این وجود دارد که واحد Compliance (انطباق) در هر شرکتی وجود داشته باشد. در ایران اما چنین چیزی وجود ندارد و این امر برای شرکت‌های خارجی که قصد همکاری با شرکت‌ها و بانک‌های ایرانی را…
صفحه1 از52

ورود اعضا