جمعه, 06 اسفند 1395
تاپ نیوز

تاپ نیوز (468)

رئیس کل بانک مرکزی از تزریق اسکناس‌های نو به مناسبت ایام نوروز و بهره‌مندی مردم از آنها در هفته آینده به تمامی بانک‌ها خبر داد.
تهران - ایرنا - رییس کل بانک مرکزی با تشریح مذاکرات خود با مقامات بانکی عمان در جریان سفر اخیر رییس جمهوری به آن کشور، از امضای تفاهمنامه جدید همکاریهای بانکی ایران و عمان در آینده نزدیک خبر داد.
دولت سهمیه هر بانک و شیوه پرداختی مطالبات خود به نظام بانکی را تعیین کرده و قرار است که پرداخت اصل بدهی به همراه نرخ سود جاری که هر سال بانک مرکزی اعلام کرده را به زودی آغاز کند.
هیات وزیران امروز دستورالعمل ارائه شده از سوی بانک مرکزی در رابطه با اجرای تبصره ۳۵ قانون بودجه امسال مصوب مجلس شورای اسلامی، مبنی بر استفاده از ۴۵ هزار میلیارد تومان منابع ناشی از تسعیر نرخ ارز طی سال ۱۳۹۲ را به تصویب رساند، بر این اساس تسویه بدهی‌های دولت به بانک‌ها و سایر موارد تعیین شده در آن احتمالا از هفته آینده اجرایی خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه نظام بانکی کشور زیان‌ده است، گفت: باید به گونه‌ای بانکداری کنیم که توجیه اقتصادی داشته باشد.
رئیس سازمان برنامه ریزی گفت: 14 هزار و 359 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی اختصاص یافت. به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در جلسه شورای برنامه ریزی در بجنورد افزود: تا تاریخ هفت بهمن ماه سال جاری به منظور رشد اقتصادی و خارج کردن واحدهای تولیدی از رکود 11 هزار و 410 واحد تولیدی به بانک معرفی شده اند. وی با اشاره به اینکه علاوه بر مسیر فعال کردن بخش های غیردولتی، متعهد هستیم تا اجرای طرح های عمرانی را با اعطای اعتبارات فعال کنیم، ادامه داد: این امر از طریق اختصاص اسناد خزانه و اوراق مشارکت انجام می…
رییس جمهوری با استقبال از گسترش و تعمیق روابط تهران – پاریس ، تاکید کرد که امروز بیش از هر ‏زمان دیگری زمینه برای توسعه همکاری های ایران و فرانسه در همه حوزه های ‏اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و منطقه ای آماده است.‏
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: باید اصلاح اساسی ساختار در بخش صنعت بانک داری انجام شود که یکی از محورهای آن کاهش نرخ سوده سپرده ها و تسهیلات بانکی است.
قائم مقام بانک مرکزی از سلطه سپرده‌گذاران در شبکه بانکی به ویژه در حوزه سود گله کرد.
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد : تقویت روحیه رقابت و حرفه گرایی مدیریت به ویژه در بخش منابع و مصارف بانک ها ضروری است.
صفحه1 از47

ورود اعضا