دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397
چهارشنبه, 23 فروردين 1396 ساعت 14:04

حمایت وزارت نیرو از تهیه ضمانتنامه‌ مالی برای فعالیت خصوصی ها در خارج کشور

تهران- ایرنا- قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در دیدار با فعالان بخش آب گفت: این وزارتخانه آماده است اگر بخش خصوصی برای تهیه ضمانتنامه‌های مالی در خارج از کشور با مشکل روبرو شود، به حمایت از آنها بپردازد.


به گزارش دوشنبه تارنمای وزارت نیرو، «علیرضا دائمی» در این دیدار افزود: بخش خصوصی باید از چارچوب دولت خارج شود و در این مسیر وزارت نیرو نیز به این شرکت‌ها کمک می کند.
وی نظارت، تسهیلگری، تنظیم مقررات و توانمندسازی این مجموعه‌ها از وظایف دولت دانست و بر لزوم افزایش پشتیبانی از صنعت،‌ توسعه بازارهای منطقه‌ای، تسهیلگری در امور بین‌المللی و رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی تاکید کرد.
دائمی ادامه داد: باید جمعیت شاغل در صنایع کشور از 100 هزار به یک میلیون نفر افزایش یابد و بخش خصوصی نیز در طرح ‌های داخلی و خارجی بخش آب و فاضلاب پیشرو باشد.
قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق کسب رتبه نخست هشت شرکت داخلی فعال در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی را یادآوری و تصریح کرد: وزارت نیرو برای شناساندن این شرکت‌ها به طرف ‌های داخلی و خارجی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و شرح عملکرد کاری این شرکت‌ها را به سفارت جمهوری اسلامی در سراسر جهان می فرستد.
وی گفت: بسیاری از شرکت‌های خارجی با ظرفیت‌های شرکت‌های داخلی ایران آشنایی کافی ندارند و نمی‌دانند توانایی تولیدات صنعتی ما در بخش آب و فاضلاب کمتر از شرکت‌های بزرگ و مطرح خارجی نیست.
دائمی تاکید کرد شرکت‌های داخلی برای حضور در بازار تجارت باید سه اصل مثلث طلایی شامل کیفیت، زمان و قیمت را رعایت کنند تا شرکت‌های مشاور خارج از کشور که با حساسیت بیشتری عمل می کنند، راه را برای حضور طرف های ایرانی در مناقصات خارجی هموارتر کنند.
وی درباره اهمیت دیپلماسی اقتصادی گفت: در چارچوب گفتمان تجاری جهان باید بتوانیم محصولات و شرکت‌های خود را به‌خوبی معرفی کنیم تا محصول ایرانی به عنوان یک محصول باکیفیت و دارای قیمت مناسب به جهانیان شناسانده شود.
وی ادامه داد: در این زمینه، برخورداری از آزمایشگاه‌های مرجع برای بالا بردن کیفیت محصولات بسیار ضروری است.
به گزارش ایرنا، این مسوول پیشتر اعلام کرده بود، چهار میلیارد و 200 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی صنایع آب و برق در دولت یازدهم صورت گرفت که با احتساب صادرات برق به بیش از هشت میلیارد دلار افزون می شود.

ورود اعضا