بانک‌ها چقدر به واحدهاي توليدي وام دادند؟

از ابتداي سال جاري تاکنون در قالب طرح رونق توليد به ۲۱۴۱ واحد توليدي کوچک و متوسط، رقمي معادل ۳ هزار و هشت ميليارد و ۳۴۷ ميليون تومان پرداخت شده است.

عدم تصويب FATF اروپا را دلسرد مي‌کند

جامساز اظهار داشت: به نظر راه‌هاي ورود دلار به کشور آسان نخواهد بود حتي اگر ارزي به کشور وارد شود به صورت يوان، روبل و روپيه است که در بازارهاي بين‌المللي از وزن بالايي برخوردار نيستند.

 

 

توضيحاتي درباره فعال شدن کانال بانکي ايران و چين

نايب رييس اتاق مشترک بازرگاني ايران و چين توضيحاتي درباره آغاز مجدد مبادلات بانکي با چين ارائه کرد.

فرانسه و آلمان درباره سازوکار مالي ويژه با ايران توافق کردند

يک روزنامه آلماني گزارش داد که برلين و پاريس درباره سازوکار مالي ويژه براي ايران به توافق رسيدند و به زودي با راه اندازي اين نهاد، 9 کشور اروپايي به آن مي پيوندند.

تشريح اقدامات بانکي مجلس

رييس کميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به تشريح اقدامات بانکي در مجلس، گفت: طرح اصلاح نظام بانکي در هفته جاري در صحن علني مجلس اعلام وصول خواهد شد.

14ميليارد يورو سرمايه گذاري بانک صنعت و معدن براي دوره تحريم

رييس اداره نظارت بر طرح هاي بانک صنعت و معدن گفت: اين بانک با مجموع تسهيلات ارزي 14 ميليارد يورويي سرمايه گذاري در پروژه هاي عظيم اقتصادي در سخت‌ترين شرايط تحريمي را در دست اقدام دارد.

تمام نگراني ها درمورد شروط CFT برطرف شد

معاون پارلماني وزير امور خارجه گفت: تمام نگراني هاي نمايندگان در مورد شروط در لايحه الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به کنوانسيون بين المللي مقابله با تامين مالي ترويسم (CFT)برطرف شد.

رييس کل بانک مرکزي با سفير چين ديدار کرد

رييس کل بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در ديدار با سفير چين و هيئت همراه در خصوص روابط بانکي و مالي دو کشور و نحوه ارتقاي اين روابط بحث و تبادل نظر کردند.

۲۷ درصد ارز حاصل از صادرات به نيما آمد

مديرکل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي گفت:۵ و هفت دهم ميليارد يورو به سامانه "نيما" وارد شده که اين رقم حدود ۲۷ درصد ارز حاصل از صادرات است.

بانک‌ها با مشکلات ساختاري مواجه‌اند

وزير امور اقتصادي و دارايي با بيان اين‌که بانک‌ها در اقتصاد ايران با مشکلات ساختاري مواجه هستند، حل مشکلات ساختاري بانک‌ها را نيازمند عزم جدي معاونت امور بانکي، بيمه و شرکت‌هاي دولتي وزارت اقتصاد ارزيابي کرد.

همتي، نرخ 5700 توماني دلار در لايحه بودجه 98 را تاييد کرد

تهران- ايرنا- رئيس کل بانک مرکزي، تعيين نرخ تقريبي 5700 توماني دلار در لايحه بودجه 98 را تاييد کرد.

شفاف سازي نقل وانتقالات بانکي در حال انجام است

تهران - ايرنا - رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: قوانين مربوط به مبارزه با پولشويي در نظام بانکي در حال انجام است. هر اندازه درنقل و انتقالات بانکي شفاف عمل کنيم ؛ افزايش کارايي اقتصادي را به دنبال خواهد داشت.

همتي: انتقال چک هاي تضميني فعلي به ديگران فاقد اعتبار است

تهران- ايرنا- رييس کل بانک مرکزي گفت: با تصميم اعضاي شوراي هماهنگي سران قوا، چک هاي تضميني که اکنون در اختيار مردم است قابل انتقال به ديگران نيست و (در صورت انتقال) اعتباري ندارند.

معامله ارز تا يک ميليون يورو در صرافي‌ها مجاز شد

بانک مرکزي به منظور تسهيل بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور، «دستورالعمل خريد و فروش ارز در شبکه صرافي هاي مجاز» را به تمام شرکت‌هاي صرافي داراي مجوز معتبر از بانک مرکزي ابلاغ کرد.

آلمان و فرانسه ميزبان کانال مالي ايران مي‌شوند؟

آلمان و فرانسه قرار است ميزباني سازوکار ويژه مالي ايران و اروپا را به صورت مشترک بر عهده بگيرند؛ اقدامي که مي‌تواند تلاش‌هاي خصمانه آمريکا عليه برنامه‌هاي تجاري و ارزي ايران را خنثي کند، اما هنوز اين خبر توسط منابع رسمي تاييد نشده است.

اسامي بانک هاي بدهکار بابت تسويه اوراق خزانه اعلام شد

تهران- ايرنا- خزانه داري کل کشور اسامي بانک هاي داراي بدهي و فاقد بدهي به بانک مرکزي درخصوص افزايش سقف مجاز تسويه بدهي بانک ها و موسسه هاي اعتباري غيربانکي به بانک مرکزي تا پايان سال 1395 را از طريق صدور اوراق تسويه خزانه نوع دوم اعلام کرد.

همکاري آلمان و فرانسه در ايجاد کانال مالي اتحاديه اروپا براي ايران

آلمان و فرانسه احتمالا در طرحي مشترک، ميزباني کانال مالي اتحاديه اروپا را بر عهده خواهند گرفت.

يورو افزايش يافت، پوند کاهش

براساس اعلام بانک مرکزي نرخ هر دلار آمريکا 42000 ريال، هر پوند انگليس 53804 ريال، هر يورو 47616 ريال و هر لير ترکيه 7938 ريال است.

تغييرات نرخ تورم اقلام صادراتي

بر اساس آمار بانک مرکزي، نرخ تورم نقطه به نقطه اقلام صادراتي کشور در نيمسال اول ۵.۶ برابر شد و از ۴۲.۹ درصد فروردين ماه به ۲۴۰.۶ درصد در شهريور رسيد.

بدهي‌ خارجي ايران 9 درصد کاهش يافت

بانک مرکزي اعلام کرد که حجم بدهي‌هاي خارجي ايران در شهريورماه نسبت به فروردين ماه امسال با حدود 9 درصد کاهش روبه‌رو بوده است.

۶ برنامه بانک مرکزي براي رونق بخش توليد کشور

قائم مقام بانک مرکزي از آمادگي شبکه بانکي براي حمايت از توليد و اشتغال خبر داد و گفت: در همين راستا بانک مرکزي شش برنامه را در دستور کار دارد.

بانک‌هاي خارجي به سامانه‌ جايگزين سوئيفت ايران متصل شدند

يک مقام آگاه در بانک مرکزي با اشاره به آغاز فرآيند اتصال بانک‌هاي خارجي به سامانه پيام‌رسان مالي ايراني، گفت: بانک مرکزي در حال ايجاد و استقرار بسترهاي ديگر ارتباطات مالي در جهان است.

بازار معاملات نقدي و حواله ارز راه‌اندازي مي‌شود

رئيس‌کل بانک مرکزي از راه‌اندازي بازار معاملات آزاد نقدي و حواله ارزي در آينده نزديک خبر داد.

لاريجاني: شرايط براي نظام بانکي بايد تسهيل شود

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار با روساي بانک هاي خصوصي و دولتي گفت: با توجه به شرايط تحريمي و تلاش بانک ها براي مقابله با آن، بايد شرايط براي نظام بانکي تسهيل شود.

پيام ورود طيب‌نيا به شوراي پول و اعتبار چيست؟

عضويت علي‌طيب‌نيا به عنوان يک اقتصاددان نزديک به جريان نهادگرايي در شوراي پول و اعتبار علاوه بر اينکه مي‌تواند حامل پيام گردش به چپ در سياست‌هاي اقتصادي دولت تدبير و اميد باشد، به لحاظ عملياتي هم مي‌تواند باعث ايجاد تغييراتي در سياست‌هاي پولي و ارزي ...

تمهيدات بانک مرکزي براي بازگشت ارز ناشي از صادرات به کشور

رئيس کل بانک مرکزي ايران در يادداشتي از درنظر گرفتن تمهيداتي براي صادرکنندگان و بازگشت 47 ميليارد دلار ارز به کشور در سال جاري خبر داد.

توافق صادرکنندگان و بانک مرکزي در مورد پيمان سپاري ارزي

اختلاف صادرکنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزي در مورد پيمان سپاري ارزي برطرف شد و به گفته عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران قرار است بخشنامه اصلاحي آن در چند روز آينده از طرف بانک مرکزي ابلاغ شود.

همتي: کمتر از يک چهارم ارز واردات از نيما تامين شده است

رئيس کل بانک مرکزي با اعلام اينکه در هفت ماهه گذشته کمتر از هفت ميليارد دلار ارز مورد نياز واردات از سامانه نيما تامين شده است، ابراز اميدواري کرد با تصميم هاي اتخاذ شده، عرضه ارز توسط صادرکنندگان به زودي افزايش يابد.

جزئيات خروج ۴ بانک ايراني از ليست تحريم‌هاي آمريکا

مدير مبارزه با پولشويي و تطبيق بانک خاورميانه جزئيات خروج چهار بانک و موسسه مالي ايراني از فهرست تحريم‌هاي ثانويه آمريکا را تشريح کرد.

شايعه‌سازي براي تخريب شبکه بانکي

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با رد شايعه ورشکستگي بانک‌ها، گفت: اموال مازاد بانک‌ها بايد واگذار شود.

روحاني: بانک‌ها بايد سالم سازي شوند

رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه، بانک ها بايد سالم سازي شوند، گفت: اصلاح امور بانک ها بايد به نحوي باشد که به دولت کمک کنند.

اولويت هاي اصلاح نظام بانکي از زبان وزير اقتصاد

وزير امور اقتصادي و دارايي درباره جزييات برنامه اصلاح نظام بانکي گفت: در بانک هاي دولتي از يک سو دنبال کاهش معوقات بانکي و از سوي ديگر کاهش دارايي هاي راکد و بنگاهداري هستيم تا قدرت اعطاي تسهيلات افزايش يابد.

بخشنامه بانک مرکزي درباره سقف عمومي تراکنش‌هاي مالي بانک‌ها

رييس کل بانک مرکزي در بخشنامه‌اي به شبکه بانکي خواستار پايبندي بانک‌ها و موسسات اعتباري به دستورالعمل‌هاي بانک مرکزي در زمينه نظام‌هاي پرداخت به ويژه سقف عمومي تراکنش‌ها شد.

بانک مرکزي ايران نايب رييس دوم گروه 24 شد

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، نائب رييس دوم گروه ٢٤ کشورهاي در حال توسعه شد.

سي.ان.پي.سي مشکلي براي ادامه کار در ايران ندارد

سخنگوي کميسيون انرژي گفت: سي.ان.پي.سي خودش مسئله را حل مي‌کند، قرار نيست ما براي آنها بانکي انتخاب و معرفي کنيم قرارداد ما با آنها EPCF است و خودشان با F مي‌آيند.

سيستم جديد بانکي ميان ايران و چين تعريف مي شود

با احتمال قطع روابط بانکي ميان بانک کونلون چين با تجار ايراني، پکن در نظر دارد يک سيستم جديد بانکي براي ادامه همکاري هاي مالي و بانکي با تهران داير کند.

چک‌هاي قديمي در بانک‌ها پذيرش نمي‌شوند

از ششم آبان ماه چک‌هاي قديمي در بانک‌ها پذيرش نمي‌شوند، مگر بانک صادرکننده دسته چک.

امکان تغيير پيش‌بينيIMF از اقتصاد ايران/مديريت بي‌ثباتي‌هاي ارزي

رييس کانون بانک هاي خصوصي بااشاره به پيش بيني اخير صندوق بين المللي پول از اقتصادايران خواستار اتخاذ تصميمات منسجم تر شد و گفت: امکان تغيير پيش بيني هاي اقتصادي با توجه به ظرفيت هاي کشور وجود دارد.

15 بانک چين و فيليپين، دلار را حذف مي کنند

بر اساس توافق بانک هاي مرکزي فيليپين و چين، حدود 15 بانک دو کشور سيستم مبادلات ارزي مستقيم بر پايه رنمينبي ( ارز چين) و پزو (ارز فيليپين) ايجاد مي کنند که در راستاي مقابله با جنگ تجاري آمريکا و حذف دلار از معاملات دوجانبه، ارزيابي شده است.

مالزي به دنبال تاسيس بانک زنان در 'آسه آن' آست

منابع خبري گزارش دادند: مالزي درخواست تاسيس بانک زنان در اتحاديه کشورهاي جنوب شرق آسيا (آسه آن) را در اجلاس وزيران امور زنان و خانواده اين اتحاديه به منظور بهبود و گسترش توانمندي هاي زنان در اين منطقه مطرح کرد که در دستور کار اتحاديه قرار گرفت.

بازگشايي کانال ارزي ميان ايران و اروپا

رئيس کل بانک مرکزي اعلام کرد: قرار است کانال مالي جديد براي صادرکنندگان اروپايي و ايراني باز شود که کارکرد اين کانال نوعي پيمان پولي دو جانبه ميان ايران و اروپاست.

جزييات اطلاعيه بانک کونلون به مشتريان/ چين منتظر بسته مالي اروپا

نايب رييس اتاق مشترک ايران و چين با بيان اينکه چيني‌ها منتظر بسته اروپا براي تبادلات مالي با ايران هستند، گفت: بانک کونلون روابط خود را با ايران قطع نکرده است.

 

بانک هاي خارجي بزودي مي توانند عضو شبه سوئيفت روسيه شوند

معاون بانک مرکزي روسيه اعلام کرد که بانک هاي خارجي تا پيش از پايان امسال (دي ماه سال جاري) مي توانند عضو سيستم شبه سوئيفت روسيه به نام «اس.پ.ف.اس» شوند.

مديران ادارات نظارت ارز و بين الملل منصوب شدند

رييس کل بانک مرکزي طي احکامي جداگانه، مدير دو اداره نظارت ارز و بين الملل را منصوب کرد.

اخطارها و هشدارها به نظام بانکي

نشست نمايندگان اتاق بازرگاني ايران قرار بود با حضور رئيس‌کل بانک مرکزي برگزار شود؛ اما عبدالناصر همتي به قول فعالان اقتصادي در «دقيقه نود» اعلام کرد که نمي‌تواند در اين نشست، حضور داشته باشد. بدقولي متولي امور بانکي کشور چندان به مذاق بخش‌خصوصي خوش نيامد و ...

بانک مرکزي موظف به ارائه پيشنهادات اصلاح نظام بانکي شد

بانک مرکزي موظف به ارائه پيشنهادات اجرايي براي اصلاح نظام بانکي به جلسه سران شد.

اجراي دستورالعمل حاکميت شرکتي در بانک‌هاي دولتي

مديرعامل بانک توسعه صادرات ايران عنوان کرد که وزارت اقتصاد و مجمع عمومي بانک‌هاي دولتي به تازگي موضوع حاکميت شرکتي در بانک‌هاي دولتي را آغاز کرده است.

شرايط تاسيس بانک مشترک ايراني - سوري فراهم است

دبير ستاد توسعه روابط اقتصادي با عراق و سوريه اعلام کرد : آماده استفاده از پول هاي ملي و تاسيس بانک مشترک با سوريه هستيم.

تلاش ايران در استانداردسازي نظام بانکي توجه دنيا را جلب کرد

 سفير جمهوري اسلامي ايران در لندن با اشاره به تمديد تعليق ايران از ليست سياه تبادلات بانکي و مالي عنوان کرد: اين اقدام نشان داد که تلاش‌هاي مؤثر مجلس و ديگر نهادهاي قانوني کشور براي استانداردسازي مقررات بانکي و مالي ايران عميقاً موردتوجه جهان قرار دارد.

استعلام پيامکي سوابق چک برگشتي امکان پذير شد

 بانک مرکزي اعلام کرد: هموطنان مي توانند با ارسال شناسه استعلام 16 رقمي مندرج در چک هاي صيادي به سامانه استعلام پيامکي بانک مرکزي، از وضعيت اعتباري صادرکننده چک مطلع شوند.

اجلاس شش روزه(FATF) در پاريس

تارنماي گروه ويژه اقدام مالي خبر داد که اجلاس اين سازمان از امروز(يکشنبه)و به مدت شش روز در پاريس برگزار شده و مقام هاي بيش از 200 کشور به بحث و بررسي موضوع هاي تعيين شده مي پردازند.

عضويت ايران در FATF بهانه را از دشمنان مي گيرد

دبير کل کانون بانک هاي خصوصي و موسسه هاي اعتباري گفت: عضويت ايران در گروه ويژه اقدام مالي (FATF) و خروج از فهرست سياه اين نهاد، بهانه را از کساني که قصد سنگ اندازي در مسير مراودات مالي با کشورمان دارند، مي گيرد.

پرداخت 4 ميليارد دلار وام براي تامين طرح هاي صنعتي

بانک صنعت و معدن تا پايان شهريور امسال بيش از چهار ميليارد و 125 ميليون دلار تسهيلات ارزي از محل صندوق توسعه ملي براي تامين مالي طرح هاي صنعتي کشور پرداخت کرد.

تشکيل کميته واگذاري شرکت هاي بانکي تصويب شد

مديران عامل بانک ها در نشستي با سرپرست وزارت امور اقتصادي و دارايي درباره تشکيل کميته اي براي تسهيل و تسريع در واگذاري شرکت هاي بانکي به توافق رسيدند.

راي انفصال از خدمت سيف در بهمن ۹۶!

رئيس کل ديوان محاسبات کشور گفت: هيأت مستشاري و دادستان ديوان محاسبات کشور در بهمن سال ۹۶ تخلفات بانک مرکزي را محرز ديد و بر انفصال سيف و معاونان ايشان رأي داد.

«بازار باز» مديريت بانک مرکزي را در بازار پولي تقويت مي کند

 رئيس گروه بانکداري اسلامي پژوهشکده پولي و بانکي گفت: روش مديريت «بازار باز» دست بانک مرکزي را در هدايت نقدينگي آزاد کرده و مديريت آن را در بازار پولي تقويت مي کند.

پرداخت تسهيلات ارزان قيمت به طرح‌هاي نيمه‌تمام در راه است

معاون سازمان برنامه و بودجه بيان داشت: اولويت اساسي کشور ابتدا اتمام طرح‌هاي نيمه تمام است و بعد مي‌توانيم به سمت طرح‌هاي جديد برويم.

 

نهاونديان: اقدام هاي دولت، بازار ارز را به سمت آرامش سوق داد

معاون اقتصادي رئيس جمهوري گفت: تصميم ها و اقدام هاي اطمينان بخش دولت سبب شد که بازار ارز به سمت آرامش حرکت کند و بنا بر شاخص هاي اقتصادي بايد اين روند کاهشي ادامه يابد.

فروش اسکناس ارز در صرافي ها تا سقف پنج هزار يورو منعي ندارد

بانک مرکزي به صرافي هاي مجاز اجازه داد نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس تا سقف پنج هزار يورو يا معادل آن به ساير ارزها بر مبناي نرخ بازار اقدام کنند.

گراني‌ دلار به بانک مرکزي تحميل شده بود!

رئيس کل اسبق بانک مرکزي گفت: اين بانک قدرت آن را دارد که به عنوان ضربه گير در مقابل نوسانات ناشي از تنش هاي سياسي و اقدامات احتکاري عمل کند ولي در اين چند ماه اين کار انجام نمي شد که ممکن است اين موضوع به شکل دستوري به بانک مرکزي تحميل شده باشد.

بانک مرکزي به انتشار اوراق مشارکت ارزي - ريالي مجاز شد

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با تصويب شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا اوراق مشارکت ارزي - ريالي منتشر مي کند.

بانک ها آماده خريد ارز خانگي مردم

هجوم مردم به بازار براي فروش ارزهاي خانگي از سويي و امتناع صرافي ها از معاملات ارزي سبب شد تا بانک مرکزي در اطلاعيه اي اعلام کند شعب ارزي همه بانک ها در سراسر کشور آماده خريد ارز هستند.

پيشنهاد فعال‌سازي بانک‌هاي ايراني در عراق/ارزصادراتي بايد بازگردد

نايب رييس اتاق ايران و عراق با بيان اينکه بانک مرکزي حق دارد بازگشت ارز حاصل از صادرات را مطالبه کند، گفت: بايد بانک‌هاي ايراني در عراق را فعال کنيم و دينار را به رسميت بشناسيم.

ورود بيشتر بانک مرکزي به بازار غير رسمي ارز ضروري است

 اقتصاددانان شرکت کننده در سومين جلسه با رئيس کل بانک مرکزي بر ورود بيشتر اين نهاد به بازار غيررسمي ارز تاکيد کردند و خواستند تدابير لازم در عرضه ارز براي جلوگيري از التهابات مقطعي استفاده شود.

سياست هاي بانک مرکزي جهت مديريت بازار ارز تصويب شد

شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا، پيشنهادات بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران جهت مديريت بازار ارز را بررسي و تصميمات جديدي اتخاذ کرد.

FATF نياز امروز نظام بانکي ايران، چه با تحريم چه بي تحريم

در شرايطي که موضوع الحاق ايران به گروه ويژه اقدام مالي (FATF) در ماه هاي اخير به مسايل سياسي و حزبي آلوده شده، اما کارشناسان بانکي و اقتصادي تعيين تکليف روابط ايران با اين نهاد بين دولتي را نياز امروز نظام بانکي ايران مي دانند حتي اگر تحريم هاي آمريکا برقرار نباشد.

ترديد در الحاق به FATF سبب تاثير منفي در بازار شده است

وزيرراه و شهرسازي، «ترديد در الحاق به اف.اي.تي.اف (FATF)، شک در باقي ماندن در برجام و رفتار حاکميت» را سه عامل تاثيرگذار منفي بر بازار دانست و گفت: اکنون ايجاد ثبات اقتصادي در اين شرايط مهمتراز پول پاشي است.

حجم سپرده ويژه ارزي از 10 ميليون دلار گذشت

بانک مرکزي اعلام کرد، استقبال تدريجي مردم از سپرده ارزي در بانک ها سبب شده تا حجم منابع آن از 10 ميليون دلار بگذرد.

طرح تاسيس بانک توسعه ايران تصويب شد

عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي از تصويب طرح تاسيس بانک توسعه جمهوري اسلامي ايران خبر داد.

منابع ارزي مربوط به تامين کالاهاي اساسي اختصاص يافته است

سخنگوي فراکسيون مستقلين ولايي مجلس شوراي اسلامي گفت: رييس کل بانک مرکزي در نشست با اين فراکسيون تاکيد کرد که منابع مربوط به تامين کالاهاي اساسي اختصاص يافته و از اين بابت جاي نگراني وجود ندارد.

اصلاح ساختار نظام بانکي در جلسه سران قوا مطرح مي‌شود

سرپرست وزارت اقتصادي و دارايي از طرح موضوع اصلاح ساختار نظام بانکي در جلسه سران قوا خبرداد و بر لزوم پياده سازي حاکميت شرکتي در بانک‌ها و نقش مهم آن در عبور از مشکلات نظام بانکي تاکيد کرد.

وام بانکي کشاورزان خسارت ديده تا سه سال امهال مي شود

 بانک مرکزي اعلام کرد: تسهيلات بانکي دريافتي کشاورزان خسارت‌ ديده از حوادث غيرمترقبه در سال زراعي 1397‏-1396 به مدت سه‌ سال امهال مي شود.

تجديدنظر در اعطاي مجوز بانک‌هاي خصوصي/ عامل اصلي رشد نقدينگي

وزير اسبق اقتصاد با اشاره به سه عامل رشد نقدينگي در کشور گفت: بايد دقت بيشتري در اعطاي مجوز به بانک‌هاي خصوصي صورت گيرد تا بنگاه‌هاي اقتصادي در بانک ذينفع نباشند.

تاسيس بانک مشترک براي گسترش روابط ترکيه و ايران

آنکارا- ايرنا- اميد کيلر رييس شوراي روابط بازرگاني ترکيه ـ ايران پيشنهاد کرد که در پي گسترش روابط سياسي و اقتصادي و توافق بر سر تجارت با ارز ملي، بانک مشترکي براي انجام معاملات و تجارت بين دو کشور تاسيس شود.

تغيير ساختار بانک مرکزي فرصت توسعه بازار سرمايه را فراهم کرد

 نايب رييس هيات مديره شرکت بورس تهران با بيان اين که چشم انداز بورس مثبت است، گفت: تغيير ساختار و مديريت وزارت امور اقتصادي و دارايي و بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران فرصت توسعه بازار سرمايه را فراهم کرده است.

همتي: بانک ها در مهار نقدينگي همکاري کنند

 رئيس کل بانک مرکزي گفت: اين نهاد با همکاري بانک ها، روند نقدينگي را مهار و آن را در خدمت توليد و اقتصاد کشور قرار مي دهد.

تشکيل کميته سياست‌گذاري پولي و ارزي به تصويب رسيد

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از ايجاد کميته سياست گذاري پولي و ارزي و همچنين کميته مقررات گذاري و نظارت بانکي در ساختار بانک مرکزي خبر داد.

مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سه ماهه شد

گمرک جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد: بانک مرکزي در بخشنامه اي با تعيين شيوه هاي رفع تعهد ارزي، مدت زمان سه ماهه را براي بازگشت ارز حاصل از صادرات کالاهاي غير از پتروشيمي و فولاد مشخص کرد.

8 ميليارد دلار آماده ارائه در بازار ثانويه ارز شد

رييس کميسيون اقتصادي مجلس گفت: براساس اطلاعاتي که داريم 8 ميليارد دلار ارز براي ارائه به بازار ثانويه آماده شده و اين در حالي است که برآورد مي شود مجموع تقاضاي موجود حدود 4 ميليارد دلار باشد که اين بيانگر اين است که منابع ارزي در بازار ثانويه بالا است.

همنوايي روبل، لير و ريال براي مقابله با هژموني دلار

«مبادله با پول ملي» از محورهاي گفت و گوي رييسان جمهوري ايران، روسيه و ترکيه در تهران بود تا اين سه کشور در مقابله با سلطه دلار بر اقتصاد جهاني، راه خود را در پيش گيرند.

بانک ملي عرضه ارز مسافرتي را از سر گرفت

 فروش ارز مسافرتي از امروز (يکشنبه) در شعب منتخب بانک ملي ايران آغاز شد و هموطنان مي توانند با ارايه مدارک مورد نياز، براي تهيه ارز به اين بانک مراجعه کنند.

حذف دلار قوت گرفت ؛ توافقات بانکي ايران - روسيه - ترکيه

در جلسه‌اي که ديروز با حضور روساي جمهور ايران، ترکيه و روسيه، وزير نفت و رئيس کل بانک مرکزي صورت گرفته، مقرر شد تا روابط بانکي تسهيل و دلار از مبادلات تجاري سه‌جانبه حذف شود.

استفاده اروپا از بانک‌هاي مرکزي خود براي انتقال پول به ايران

مقامات اروپايي به دنبال استفاده از بانک هاي مرکزي خود به منظور انتقال پول به ايران هستند تا تحريم هاي آمريکا را از اين راه دور بزنند.

روسيه مجوز فعاليت بانک هاي ضعيف را لغو مي کند

رئيس بانک مرکزي روسيه اعلام کرد: بانک مرکزي روسيه مجوز فعاليت اکثر بانک هاي ضعيف و غيرمنصف در روسيه را لغو خواهد کرد.

نرخ‌ ارز توجيه اقتصادي ندارد/ با افزايش نرخ سود مخالفيم

رييس کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه ارقامي که در بازار براي نرخ ارز مشاهده مي‌شود، هيچ توجيه اقتصادي ندارد و حباب است، گفت: توان کاهش نرخ ارز در کشور وجود دارد.

عملکرد صرافي ها زير ذره بين بانک مرکزي

مديرکل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي گفت: نيازهاي واقعي ارزي توسط بانک مرکزي و سامانه "نيما" قابل تامين است و عملکرد صرافان رصد مي شود.

اصلاح ساختار نظام بانکي در دستور کار/ مخالفت با افزايش نرخ سود

رييس کميسيون اقتصادي مجلس بر اصلاح نظام کارمزدي در بانک ها تاکيد کرد و گفت: بانک‌ها مکلف به خروج از بنگاه‌داري هستند.

فرهاد حنيفي معاون نظارت بانک مرکزي شد

فرهاد حنيفي با حکم رييس کل بانک مرکزي به سمت معاون نظارت بانک مرکزي منصوب شد.

فرشاد حيدري رييس موسسه عالي آموزش بانکداري ايران شد

فرشاد حيدري با حکم رييس کل بانک مرکزي به سمت رييس موسسه عالي آموزش بانکداري ايران منصوب شد.

جهانگيري: وصول مطالبات بانکي با جديت پيگيري شود

 معاون اول رئيس جمهوري، معوقات و بدهي هاي بانکي را يکي از مشکلات اصلي نظام بانکي کشور برشمرد و از بانک هاي عامل خواست با جديت وصول مطالبات را پيگيري و در اخذ وثايق معتبر از متقاضيان تسهيلات، دقت کافي را انجام دهند.

۳ توصيه براي اصلاح کار بانک ها

رئيس کل اسبق بانک مرکزي گفت: اگر بانک سودي که بدست مي آورد به صاحب سپرده بدهد اصلاح بزرگي در سيستم بانکداري انجام داده است علاوه بر اين سرمايه گذار چنانچه خود بتواند توليد کالا يا کار اقتصادي بزند بجاي بانک چرخ توليد را به حرکت در مي آورد.

بررسي برجام در نشست کميسيون امنيت مجلس با مديران بانک‌ها

رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي گفت اين کميسيون نشستي با مديران عامل بانک ها درباره عملکرد آنها در شرايط کنوني برجام و حدود اعتباري ايران در خارج از کشور برگزار خواهد کرد.

بخشي از بدهي دولت به بانک کشاورزي تهاتر مي شود

مديرعامل بانک کشاورزي گفت: دولت بالغ بر 130 هزار ميليارد ريال به اين بانک بدهکار است و تلاش مي کنيم بخشي از آن از طريق تهاتر بدهي هاي اشخاص يا بانک به دولت تعيين تکليف کنيم.

بانک ها 6 هزار ميليارد تومان اموال مازاد فروختند

معاون امور بانک، بيمه و شرکتي هاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي گفت: بانک ها در 6 ماه گذشته حدود 6 هزار ميليارد تومان از سهام و اموال مازاد خود را فروختند اما به صراحت نمي توان گفت که خريدار آنها بخش خصوصي بوده است.

بيست و نهمين همايش سالانه بانکداري اسلامي آغاز شد

بيست و نهمين همايش سالانه بانکداري اسلامي صبح امروز (شنبه) با حضور عبدالناصر همتي رييس کل بانک مرکزي در مرکز همايش هاي بين المللي سازمان صدا و سيما آغاز شد.

دلار از مبادلات تجاري ايران و عراق حذف شد

رييس اتاق بازرگاني ايران و عراق تاکيد کرد که دلار از مبادلات تجاري ايران و عراق حذف شده و تجارت با يورو، ريال و دينار انجام مي شود.

بسته جديد ارزي به هدف خورد/ آرامش به بازارها بازگشت

رييس کميسيون اقتصادي مجلس، با مثبت ارزيابي کردن نتيجه اجراي بسته جديد ارزي از سوي بانک مرکزي گفت: تغيير سياست هاي بانک مرکزي بايد در اجرا با جامعيت همراه باشد تا نتايج آن بر اقتصاد مشهود شود.

رشد نقدينگي و ناترازي بانک ها، علت بروز نوسانات ارزي است

 رييس کل بانک مرکزي گفت: آنچه در بازار ارز رخ داد، محصول ناترازي سيستم بانکي، رشد نقدينگي و اصرار ما به تداوم نقدينگي است.

هيات عامل جديد کانون بانک هاي خصوصي انتخاب شد

دبيرکل کانون بانک هاي خصوصي و موسسه هاي اعتباري از برگزاري جلسه مجمع عمومي اين نهاد خبر داد که در آن «کوروش پرويزيان» براي چهارمين سال پياپي براي يک دوره ديگر به عنوان رييس شوراي عالي برگزيده شد.

راه‌هاي اروپا و ايران براي حفظ روابط بانکي

ممکن است سوئيفت به خاطر تحريم‌هاي آمريکا مجبور شود دسترسي ايران به اين سيستم را در آبان ماه قطع کند، اما راهکارهايي براي تداوم همکاري بانکي ايران و اروپا وجود دارد.

موانع اجراي بخشودگي جرايم بانکي توليد‌کنندگان رفع مي‌شود

رئيس کل بانک مرکزي در پاسخ به نامه رئيس اتاق ايران براي پيگيري اجراي قانون بخشودگي جرايم بدهکاران بانکي، از تلاش براي رفع ابهام هاي اين بند از قانون بودجه 1397 کل کشور خبر داد.

صالح آبادي عضو شوراي فقهي بانک مرکزي شد

علي صالح آبادي مدير عامل بانک توسعه صادرات با پيشنهاد وزير امور اقتصادي و دارايي عضو شوراي فقهي بانک مرکزي شد.

پيشنهاد آلمان براي ايجاد کانال‌هاي جديد بانکي با ايران

بلومبرگ در گزارشي نوشت که پيشنهاد آلمان براي ايجاد کانال‌هاي جديد مالي و بانکي با ايران و دور زدن تحريم‌هاي آمريکا مي‌تواند محقق شود.

تسهيلات دهي بانک ها 9 درصد بيشتر شد

بانک مرکزي اعلام کرد: تسهيلات پرداختي بانک‌ها به بخش‌هاي اقتصادي در چهار ماهه نخست امسال 1671 هزار و 300 ميليارد ريال (167 هزار و 130 ميليارد تومان) بوده است که در مقايسه با مدت مشابه پارسال 9 درصد رشد دارد.

شکل گيري کامل بازار ثانويه ارز نيازمند زمان است

معاون اول رييس جمهوري گفت: نيروهاي عرضه و تقاضا عامل تعيين کننده قيمت ارز در بازار ثانويه هستند اما اين بازار براي شکل گيري کامل نيازمند زمان بيشتري است.

دانش‌بنيان‌ها يکساله ۵۰ هزار ميليارد ريال تسهيلات گرفتند

طبق آمار منتشره از سوي بانک مرکزي طي يکسال گذشته (خرداد ۹۶ تا خرداد ۹۷) بيش از ۵۰ هزار ميليارد ريال تسهيلات به شرکت‌هاي دانش‌بنيان پرداخت شده است.

نوسان ها با تشکيل بازار ثانويه ارز در حال کنترل است

رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي گفت: با تشکيل بازار ثانويه ارز نوسان هاي بازار در حال کنترل است و هم اکنون شاهد کاهش قيمت سکه هستيم.

تثبيت ارز در 9 هزار تومان توليد داخلي را تعطيل مي‌کند

استاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت:کاهش قيمت‌هاي اخير در بازار ربطي به انتظارات مردم ندارد چون جريانات مشکوکي قيمت ارز را بدون اينکه بازاري وجود داشته باشد 12 تومان کرده بودند، همان‌ها نيز اين قيمت را کاهش داده‌اند تا نشان دهند که سياست‌هاي جديد بانک مرکزي تاثيرات ...

تصويب FATF نرخ ارز را کاهش مي‌دهد

پازوکي اظهار داشت: اگر امريکا از برجام هم خارج نشده بود، باز ما براي همکاري با سيستم بانکي بايد قوانين بين المللي را مي‌پذيرفتيم. FATF مانند FIFA در فوتبال است. از همين روي براي کار در نظام پولي و بانکي جهان بايد همانند 194 کشور از قوانين آن تبعيت کنيم، حتي هم‌پيمان ما مانند ...

نرخ فروش ارز صرافي ها بايد يک درصد بالاتر از نرخ سامانه سنا و نيما باشد

آمار و بررسي ها حاکي از اين موضوع است که تعداد صرافي هاي تهران با مجوز بانک مرکزي افزايش يافته است و تعداد اين صرافي ها به 640 صرافي رسيده است اين صرافي ها موظف اند که حواله هاي ارزي خريداري شده بر حسب نرخ مندرج در سامانه سنا يا نيما به واسطه ساير صرافي هاي معتبر و بانک هاي عامل ...

تعداد صرافي هاي مجاز به 640 رسيد

بانک مرکزي ۶۴۰ صرافي را در آخرين بروزرساني اسامي صرافي‌ها، مجاز به فعاليت اعلام کرد که نسبت به اسفند سال گذشته ۲۲ مورد افزايش داشته است.

ماموريت جديد ارزي ۳ وزارتخانه/ پيش‌بيني کاهش نرخ سکه و ارز

معاون اقتصادي رييس جمهور با اعلام اينکه نرخ ارز در دولت دوازدهم ۲.۵ برابر شد، از پيش بيني کاهش نرخ سکه، طلا و ارز خبر داد و گفت: وزارت صمت، بهداشت و اقتصاد مامور نظارت ارزي بر عملکرد واردکنندگان شدند.

موفقيت ارزنده بانک ملّي در کاهش مطالبات معوق

بانک ملي ايران موفق شد طي ماه هاي گذشته و در يک سالگي دولت دوازدهم، ميزان مطالبات معوق و در نتيجه نسبت مطالبات غيرجاري به تسهيلات پرداختي (NPL) خود را کاهش دهد.

بخشنامه شيوه تامين ارز ابلاغ شد

 بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران از به روز رساني و ابلاغ ترتيبات جديد تامين ارز براي واردات پس از اخذ ثبت سفارش/ ثبت خدمت و تاييد گواهي ثبت آماري خبر داد.

بانک مرکزي درباره تحولات بازار ارز اطلاعيه صادر کرد

 بانک مرکزي شنبه شب در باره تحولات بازار ارز براساس بسته جديد دولت اطلاعيه صادر کرده است.

پنج سياست اعتباري جديد بانک مسکن براي ساماندهي بازار

مديرعامل بانک مسکن از پنج سياست اعتباري جديد بازار مسکن خبر داد و گفت: افزايش عرضه مسکن متناسب با الگوي تقاضاي مصرفي و افزايش نرخ تسهيلات از مهمترين اولويت هاي اين بانک است.

سرنوشت 9 ميليارد دلار کاملا مشخص است

بانک مرکزي در واکنش به برخي اظهار نظرها مبني بر «نامعلوم بودن سرنوشت 9 ميليارد دلار ارز 4200 توماني» اعلام کرد: سرنوشت اين منابع کاملا مشخص است و انتظار مي رود اظهارنظرهاي رسانه اي با اطلاعات دقيق باشد.

بزرگترين بانک ايتاليا به دنبال توافق با آمريکا بر سر ايران

مدير عامل «يوني کرديت» بانک ايتاليا گفت: مطمئن هستيم که تا پايان سال جاري ميلادي با آمريکا در راستاي مسئله مطرح شده نقض تحريم ها در ايران به توافق مي رسيم.

دستورالعمل خريد و فروش ارز در شبکه صرافي‌هاي مجاز ابلاغ شد

بانک مرکزي دستورالعمل خريد و فروش ارز در شبکه صرافي‌هاي مجاز را به شرکت‌هاي صرافي داراي مجوز فعاليت از بانک مرکزي ايران ابلاغ کرد.

دستور رهبر انقلاب به دولت براي تشکيل کارگروه حل مشکل بانک‌ها

مقام معظم رهبري به دولت دستور دادند با تشکيل يک کارگروه قوي، پُرکار، دانا، خطرپذير و شجاع جهت بررسي مشکل بانک‌ها و نقدينگي اجازه ندهند اين نقدينگي به سمت بازار ارز و طلا و مسکن سرازير شود

 

بسته جديد ارزي دولت از 16 مردادماه اجرايي مي شود

بسته جديد ارزي دولت از 16 مردادماه اجرايي مي شود

جزييات بسته ارزي دولت اعلام شد

جزييات نحوه فعاليت بازار ثانويه در بسته ارزي اعلام شد.

دانشجويان خارج از کشور نگران تامين ارز نباشند

معاون وزير علوم و رييس سازمان امور دانشجويان از مذاکره با بانک مرکزي براي تامين ارز دانشجويان ايراني دانشگاه هاي خارج از کشور خبر داد و گفت: دانشجويان خارج از کشور نگران تامين ارز نباشند.

بانک انگليس نرخ بهره را به بالاترين سطح در ۹ سال اخير افزايش داد

بانک مرکزي انگليس با افزايش نرخ بهره به ۰.۷۵ درصد آن را به بالاترين رقم از زمان بحران اقتصادي جهان به بعد رساند.

به گزارش خبرنگار ايبِنا به نقل از گاردين، کارشناسان بانک مرکزي انگليس به افزايش نرخ بهره پايه در بريتانيا راي مثبت دادند و نرخ بهره ...

ايجاد سامانه ارزي شرکت‌هاي دانش بنيان با همکاري بانک مرکزي

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري از ايجاد سامانه‌‎اي ميان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و بانک مرکزي به منظور رفع مشکلات ارزي شرکت‌هاي نوپا و دانش بنيان خبر داد.

آمادگي استفاده از کارت ملي هوشمند در سيستم بانکي

مديرکل فناوري اطلاعات وزارت کشور گفت: به زودي امکاناتي فراهم خواهد شد تا برخي از بانک‌هاي کشور از طريق کارت ملي هوشمند تمامي خدمات بانکي را ارائه دهند.

۱۲ شرط مجلس براي تاييد بسته جديد ارزي

رئيس کميسيون اقتصادي ۱۲ شرط مجلس براي تاييد و حمايت از بسته سياست هاي جديد ارزي بانک مرکزي را تشريح کرد و به دولت هشدار داد تغييرات جزيي و ناقص در سياست هاي ارزي را نمي پذيريم.

بدنبال راه هاي برون رفت از وضعيت فعلي ارزي هستيم

مردم اين روزها با تغيير رييس کل بانک مرکزي انتظار دارند سياست هاي جديد ارزي در جهت برون رفت از مشکلات اين بخش اعلام شود، موضوعي که همتي در تازه ترين اظهارات خود به آن‌پرداخته و گفت:تمام وقت درگير بررسي راه‌هاي برون رفت از وضعيت فعلي ارزي هستيم.

افزايش موقت نرخ سود بانکي/ استفاده از طلا در چرخه اقتصادي

مديرعامل بانک گردشگري بر لزوم افزايش نرخ سود بانکي به صورت موقت و کوتاه مدت در شرايط فعلي تاکيد کرد.

تلاش ۴ کشور براي بازگشت ايران به ليست سياه FATF

سفير ايران در انگليس گفت: اگر ايران نتواند درباره FATF به يک جمع بندي مناسب دست يابد ممکن است با دست خودمان نظام بانکي و مالي را دچار تحريم هاي تحميلي کنيم.

کيف پول سامانه ملي سککوک رونمايي شد

کيف پول مبتني بر زنجيره بلاک چين، با حضور نجفي معاون وزير صمت و مدير عامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي به صورت آزمايشي مورد بهره برداري قرار گرفت.

مسووليت بررسي طرح هاي نوسازي 199هزار خودرو با بانک هاست

قائم مقام بانک مرکزي اعلام کرد: در فاصله سال هاي 1397 تا 1399 بيش از 199 هزار و 500 وسيله نقليه با استفاده از فاينانس خارجي و سه ميليارد يورو منابع صندوق توسعه ملي نوسازي مي شود که مسووليت بررسي طرح و احراز صلاحيت فني و اقتصادي آنها با بانک هاي عامل است.

بانک‌ها سهام خود در بنگاه‌هاي اقتصادي را واگذار کنند

بانک‌ها بايد تمامي سهام در اختيار خود در بنگاه‌هاي اقتصادي را از طريق بورس براي واگذاري عرضه کنند.

خروج منابع ۶ بانک توسط ۳۰ نفر براي خريد سکه

دادستان تهران با اعلام اينکه منبع ۳۰ نفر اول خريدار سکه، سپرده هاي خارج شده از ۶ بانک بوده است، از تعقيب برخي مديران بانکي به دليل ايجاد زمينه جرايم اقتصادي و پولشويي خبر داد.

تحولات غيرعادي بازار ارز تناسبي با واقعيات اقتصادي ندارد

بانک مرکزي با انتشار اطلاعيه اي درباره تحولات اخير بازار ارز و طلا توضيحاتي را ارائه و تاکيد کرد که تحولات غيرعادي اخير تناسبي با واقعيات اقتصادي و توان ارزي کشور ندارد.

طرح«قانون جامع بانکداري» نهايي شد

رئيس کميته پولي و بانکي مجلس، از نهايي شدن طرح ۱۹۹ ماده‌اي «قانون جامع بانکداري جمهوري اسلامي ايران» در اين کميته و آغاز بررسي آن در صحن کميسيون اقتصادي خبر داد.

همتي: سياست هاي ارزي را صادقانه به مردم اعلام مي کنيم

رييس کل جديد بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران بر حفظ قدرت ارزي و اعتبار اين نهاد تاکيد کرد و گفت: بايد با بيان صادقانه سياست هاي پولي و ارزي را با مردم در ميان گذاشت.

بانک مرکزي بايد سياست هاي خود را بازنگري کند

معاون اول رييس جمهوري گفت : با توجه به شرايط جديد حوزه بانکي و اقتصادي کشور، بانک مرکزي بايد سياست هاي خود را بازنگري و متناسب با شرايط موجود طراحي کند.

اموال موسسات مالي به مناقصه گذاشته مي شود

اموال موسسات مالي به مناقصه گذاشته مي شود

تسهيلات دهي به بخش صنعت و معدن رشد 12.8درصدي يافت

تسهيلات پرداختي بانک ها و موسسه هاي اعتباري در 2 ماه نخست امسال در بخش صنعت و معدن با رشد 12.8 درصدي در همسنجي با پارسال به 212 هزار ميليارد ريال رسيد.

آمادگي «کنترل بانک» اتريش براي تضمين تجارت با ايران

رييس اتاق اقتصاد وين از آمادگي کنترل بانک اتريش براي تضمين مراودات تجاري با ايران خبر داد.

سپرده گذاري 14 هزار ميليارد ريالي صندوق توسعه ملي در بانک ها

صندوق توسعه ملي در چهار ماه نخست امسال 14 هزار ميليارد ريال در بانک هاي متقاضي سپرده گذاري کرد تا به صورت تسهيلات به فعالان اقتصادي پرداخت شود.

هجدهمين سکان دار بانک مرکزي را بشناسيم

سکان هدايت بانک مرکزي به عنوان سياستگذار پولي و ارزي کشور در حالي به «عبدالناصر همتي» 61 ساله سپرده شد تا در آستانه اعمال تحريم هاي آمريکا و نوسان هاي پيش آمده در بهاي ارز و سکه، بازار پولي کشور را از تلاطم ها نجات دهد.

اصلاح ضوابط ناظر بر ارز‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، اسناد بانکي و اوراق بهادار بي نام همراه مسافر

بانک مرکزي در بخشنامه اي به شبکه بانکي اصلاح مواد (۳) و (۴) دستورالعمل اجرايي ضوابط ناظر بر ارز‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏، اسناد بانکي و اوراق بهادار بي نام همراه مسافر را ابلاغ کرد.

خانه تکاني اساسي در بانک مرکزي

سيد محمود احمدي دبيرکل بانک مرکزي که چند ماه قبل بازنشسته شده بود، امروز از اين بانک خداحافظي کرده است.

طرح اصلاح قانون بخشش جرايم و سود وام‌هاي معوق

سخنگوي کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي مجلس بر ضرورت قانون مداري بانک‌ها در حوزه بخشش سود و جريمه تسهيلات، گفت: براي رفع ابهامات وارده به قانون بخشش جرايم و سود وام‌هاي معوق، طرحي در مجلس تهيه شد.

تحقيق و تفحص از بانک مرکزي تصويب شد

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس از تصويب تحقيق و تفحص از عملکرد بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در ۵ سال گذشته در کميسيون متبوعش خبر داد.

900 ميليارد تومان طرح فضايي در برنامه ششم سهم بخش خصوصي است

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از بخش خصوصي دعوت کرد با تشکيل کنسرسيوم هاي مشترک، در زمينه اپراتورهاي ماهواره‌اي ورود کند؛ زيرا در برنامه ششم توسعه جذب ۹۰۰ ميليارد تومان سرمايه گذاري بخش خصوصي در بخش فضايي در نظر گرفته شده است.

بدهي بانک‌ها ۱۳۲۰.۳ هزار ميلياردريال شد/ کدام بانک‌ها بدهکارترند؟

با وجود افزايش ۳۲.۴ درصدي بدهي کل بانک‌ها به بانک مرکزي در پايان سال گذشته، ميزان بدهي بانک‌هاي خصوصي و خصولتي ۱۱۰.۱ درصد رشد و بدهي بانک‌هاي تجاري ۶۲.۵ درصد کاهش نشان مي‌دهد.

بانک مرکزي: پس از حکم قطعي ثامن‌الحجج، گزارش شفاف مي‌دهيم

بانک مرکزي درباره جوابيه هاي منتشر شده در فضاي مجازي درباره تعاوني غيرمجاز ثامن‌الحجج اعلام کرد: پس از رسيدگي‌کامل به اين پرونده در محاکم قضايي و صدور احکام قطعي،‌براي اطلاع‌رساني جامع، شفاف و با ذکر همه جزييات آمادگي لازم را دارد.

ليست کامل دريافت‌کنندگان ارز دولتي به دادستان ارسال شد

رئيس‌کل بانک مرکزي اعلام کرد: بانک مرکزي در فرآيند اطلاع‌رساني، همواره به‌دنبال شفاف‌سازي بوده است و ليست کامل کليه ارزهاي تامين شده به دادستان کل کشور ارسال شده است.

اختصاص ارز 4200 توماني به مسافران توجيهي ندارد

 رئيس کميسيون بازار پول و سرمايه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران با تاکيد بر اينکه توجيهي براي اختصاص ارز 4200 توماني به مسافران وجود ندارد، گفت: بايد سازوکاري براي تامين ارز مسافران تعريف شود.

توليد نخستين نمونه آزمايشگاهي ارز رمزنگار در پژوهشکده پولي‌وبانکي

مدير گروه بانکداري الکترونيک پژوهشکده پولي و بانکي بانک مرکزي از طراحي نخستين نمونه آزمايشگاهي ارز رمزنگاري‌شده در پژوهشکده پولي وبانکي خبر داد.

فروش ۴۴۰۰ميليارد تومان اموال مازاد بانک‌ها

وزير اقتصاد با اعلام فروش ۴۴۰۰ ميليارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها، از دستور رييس جمهور براي جلوگيري از افزايش هزينه‌هاي جاري دولت و همچنين گزارش روزانه پرداخت‌هاي خزانه از طريق وزارت اقتصاد خبر داد.

اروپا فعال سازي حساب بانک مرکزي ايران را بررسي مي کند

دولت هاي فرانسه، انگليس و آلمان به تهران اعلام کرده اند در چارچوب پيشنهادي براي زنده نگه داشتن برجام، در حال بررسي فعال سازي حساب هاي بانک مرکزي ايران با بانک هاي مرکزي کشورهاي خود هستند.

شکل گيري غول بزرگ مقررات بانکي

مشاور رييس کل بانک مرکزي گفت:در ١٠ سال گذشته غول بزرگي به نام مقررات بانکي در دنيا شکل گرفته و اين غول بيشتر در نقاطي حضور دارد که ما بيشترين مشکل را با آن داريم.

اتخاذ تصميمات جديد براي نرخ سود بين‌بانکي

نايب رييس کميسيون بازار پول و سرمايه اتاق تهران از تغيير نرخ سود بين بانکي خبر داد و گفت: روز گذشته درباره نرخ سود بين بانکي تصميماتي گرفته شد و اين نرخ تغيير کرد.

پاسخ بانک مرکزي به انتقادات «تخصيص ارز رسمي به برخي شرکت ها»

بانک مرکزي در نقش تامين کننده ارز رسمي براي بانک هاي عامل و صرافي آنها عمل مي کند و در اين روند نسبت به پذيرش تقاضاي مشتريان راسا اقدام نمي کند.

مذاکره براي تضمين روابط بانکي

وزير امور خارجه با بيان اينکه همه شرکاي ايران در برجام پس از خروج غيرقانوني آمريکا از برجام آماده همکاري با ما هستند، از ادامه مذاکرات براي تضمين روابط بانکي و ادامه فروش نفت ايران خبر داد.

جلسه کميسيون اقتصادي مجلس با مديران عامل بانک ها برگزار شد

جلسه مشترک کميسيون اقتصادي مجلس با مديران عامل بانک هاي کشور برگزار شد.

بررسي طرح جامع بانکداري در دستور کار مجلس

طرح جامع بانکداري جمهوري اسلامي ايران به زودي در کميسيون اقتصادي مجلس بررسي خواهد شد.

مديران بانک‌ها امروز به مجلس مي‌روند

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس از بررسي موضوع اصلاح نظام بانکي کشور در جلسه مشترک اعضاي کميسيون متبوعش با مديران عامل بانک هاي کشور در روز جاري خبر داد.

ايران در آستانه ورود به شبکه پرداخت منطقه‌اي

مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک از ايجاد شبکه پرداخت منطقه‌اي توسط روسيه خبر داد و گفت: مقامات ايراني در حال مذاکره براي پيوستن به اين شبکه هستند.

اشکالات نظام بانکي و نقدينگي ارتباطي با تحريم ندارد

رئيس جمهور گفت: برخي مسائل همچون اشکالات نظام بانکي و نقدينگي ارتباطي با فشارهاي خارجي ندارد و از گذشته وجود داشته است.

افزايش سرمايه بانک‌ها با استمهال از صندوق توسعه ملي

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت افزايش سرمايه بانک ها تاکيد کرد و گفت: استمهال از صندوق توسعه ملي دست بانک ها براي تسهيلات دهي به بخش توليد را باز مي کند.

معرفي مشمولان واجد بهره مندي از امهال تسهيلات به بانک ها

معاون اول رييس جمهور بخشنامه معرفي مشمولان واجد بهره مندي از امهال تسهيلات به بانک‌ها را ابلاغ کرد.

هند با تاسيس بانک ايراني موافقت کرد

تهران - ايرنا - روزنامه هندي 'اينديَن اکسپرس' روز شنبه گزارش داد که وزير دارايي اين کشور بانک مرکزي هند را مجاز دانست تا قبل از آعاز تحريم هاي آمريکا عليه ايران، با تاسيس يک شعبه از بانک ايراني پاسارگاد در اين کشور و بطور مشخص در بمبئي موافقت کند.

فقط سودهاي بانکي مي‌تواند افسار طلا و ارز را بکشد!

افزايش ۲۲ درصدي نقدينگي و نداشتن برنامه براي جذب آن، اقتصاد کشور را با مشکلاتي مواجه کرده است؛ به گونه‌اي که عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني ايران تاکيد دارد که کاهش سودهاي بانکي، بازار طلا و ارز را دگرگون کرد و در شرايط فعلي اقتصاد هم فقط افزايش سود سپرده‌هاست که ...

طرح بانک مرکزي براي کنترل سپرده هاي بلندمدت چيست؟

در شهريور ماه سال گذشته بود که بانک مرکزي تصميم گرفت تا نرخ سود بانکي را کاهش دهد. فاصله يک هفته اي ابلاغ بخشنامه کاهش نرخ سود بانکي تا اجراي آن باعث شد تا بانک ها سپرده هاي کوتاه مدت مشتريان خود را به سپرده هاي بلندمدت يک ساله با سود بيشتر تبديل کنند. حالا کمتر از دو ماه تا ...

افزايش حجم تسهيلات اعطايي بانک‌ها/ وام قرض‌الحسنه ۲۸ درصد رشد کرد

بررسي آمار عملکرد بانک‌ها و موسسات اعتباري کشور حاکي از آن است که مبلغ کل تسهيلات اعطايي در سال ۹۶ نسبت سال ۹۵ رشد ۱۸.۹ درصدي داشته است.

توقف مبادلات دو بانک ژاپني با ايران

به دنبال اعمال مجدد تحريم ها عليه تهران از سوي آمريکا،اوايل ماه آگوست، اواخر مرداد، بانک ميتسوبيشي يو اف جي (MUFJ) و بانک ميزوهو در نظر دارند تا مبادلات بانکي مرتبط با ايران را متوقف کنند.

مشاور رئيس جمهور :نظام بانکي بايد اصلاح شود

مشاور رئيس جمهور درباره دلايل افزايش قيمت ارز و...در هفته‌هاي اخير توضيحاتي داد.

ليست مفسدان بانکي بايد ارائه شود

رئيس فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي گفت: اگر منظور وزير اطلاعات مماشات در برخورد با مفسدان اقتصادي بوده است، وي صرفا نظر شخصي‌اش را بيان کرده است.

ازبکستان و بانک توسعه اسلامي قرارداد همکاري امضا کردند

مقامات بانک خصوصي «تراست بانک» ازبکستان و بانک توسعه اسلامي براي توسعه بخش خصوصي قرارداد همکاري امضا کردند.

بررسي متغير هاي پولي براي بازنگري نرخ سود

قائم مقام بانک مرکزي از احتمال بازنگري نرخ سود سپرده ها خبر داد و گفت: بررسي متغيرهاي پولي و به خصوص نرخ هاي سود از اولويت هاي مطالعاتي و سياست گذاري بانک مرکزي است.

سرنوشت لوايح قانون بانکداري و قانون بانک مرکزي

قائم مقام بانک مرکزي گفت: جمع‌بندي بر اين بود مباحثي که حالت اورژانسي دارد به صورت جداگانه به مجلس ارسال شود و لايحه اصلاح قانون پولي و بانکي در ۴ فصل و ۱۱۹ ماده تقديم مجلس شد.

نوسانات اقتصادي و لزوم اصلاح نظام بانکي

با وجود گام هاي بزرگي که در سال هاي اخير براي ارتقاي نظام بانکي در ارائه خدمات مناسب به فعاليت‌هاي توليدي صورت گرفته، نظام بانکي همچنان با مشکلات بزرگي در زمينه ساختاري و عملياتي مواجه است.

چگونگي تعيين نرخ ارز در بازار ثانويه اعلام شد

تهران - ايرنا- مديرکل سياست ها و مقررات ارزي بانک‌ مرکزي با تشريح چگونگي فعاليت بازار ثانويه ارز گفت: عرضه و تقاضا تعيين کننده، نرخ ارز در بازار ثانويه خواهد بود.

1678 طرح اشتغال فراگير به بانک ملي معرفي شد

کاشان- ايرنا- مدير امور اعتباري بانک ملي ايران گفت: يکهزار و 678 طرح اشتغال فراگير از ابتداي سالجاري تاکنون براي دريافت تسهيلات به اين بانک معرفي شده است.

اصلاح نظام بانکي در مراحل تکميلي قرار گرفت

قائم مقام بانک مرکزي ثبات مالي را گام نخست اصلاح نظام بانکي عنوان کرد و گفت: اصلاح نظام بانکي در مراحل تکميلي قرار گرفت.

سياست هاي ارزي دولت تغيير مي کند

تهران- ايرنا- سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از تغيير سياست هاي ارزي دولت براي تامين ارز مورد نياز کالاها خبر داد.

نرخ سود بانکي ثابت مي ماند

تهران- ايرنا- رييس کل بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد درباره افزايش نرخ سود بانکي تصميم جديدي گرفته نشده است.

با قوانين متناظر، شروط «اف.اي.تي.اف» قابل اجراست

تهران- ايرنا- يک کارشناس ارشد پولي و بانکي، عضويت ايران در گروه ويژه اقدام مالي (FATF) را براي آينده اقتصاد ايران و حذف اقتصاد زيرزميني ضروري دانست و گفت: مي توان بسياري از موانع همکاري با اين گروه را با وضع قوانين مشابه رفع کرد.

بانک مرکزي فهرست شرکت هاي دريافت کننده ارز را منتشر کرد

تهران - ايرنا - بانک مرکزي ايران بامداد يکشنبه فهرست شرکت هايي را که در چارچوب طرح مديريت بهينه منابع ارزي کشور، از تاريخ 21 فروردين ماه سال جاري تاکنون ارز رسمي به نرخ 4200 تومان براي واردات کالا دريافت کرده اند، منتشر کرد.

آغاز فرايند تسويه صد هزار ميليارد تومان از بدهي بانک‌ها به بانک مرکزي

قائم‌مقام بانک مرکزي از اتمام تدوين آيين‌نامه قانون تسويه صد هزار ميليارد تومان از بدهي دولت به پيمانکاران، پيمانکاران به بانک‌ها و بانک‌ها به بانک مرکزي خبر داد و گفت: تا چند هفته آينده سناريوها نهايي و فرايند اجرا آغاز مي‌شود.

شبکه اطلاع رساني بين المللي پولشويي(IMOLIN)

شبکه اطلاع رساني بين المللي پولشويي (IMOLIN) يک منبع و مرجع جامع تحقيقاتي در زمينه مبارزه با پولشويي و تأمين مالي تروريزم (AML/CFT) است.

بانک کشاورزي محدوديتي در پرداخت تسهيلات مکانيزاسيون ندارد

قزوين-ايرنا-مديرعامل بانک کشاورزي گفت: اين بانک براي پرداخت تسهيلات در بخش مکانيزاسيون که منجر به ارتقاي بهره وري در توليد مي شود، از محدوديت خاصي برخوردار نيست.

تعليق ايران در فهرست سياه FATF تا آبان تمديد شد

تهران- ايرنا- گروه ويژه اقدام مالي FATF ضمن ابراز نااميدي از اينکه ايران برنامه اقدام خود را کامل اجرا نکرده است ولي با توجه به تداوم تلاشهاي دولت ايران، تعليق اقدامات مقابله اي خود را تا ماه اکتبر( آبان ماه ) تمديد کرد.

دستور جديد ارزي جهانگيري اعلام شد

معاون اول رييس جمهور ضوابط چگونگي برگشت ارز حاصل از صادرات کالاهاي غير نفتي به چرخه اقتصادي کشور را ابلاغ کرد.

دستور جديد ارزي جهانگيري اعلام شد

معاون اول رييس جمهور ضوابط چگونگي برگشت ارز حاصل از صادرات کالاهاي غير نفتي به چرخه اقتصادي کشور را ابلاغ کرد.

تدابير دولت براي جلوگيري از انحراف تسهيلات اشتغالزايي

تهران- ايرنا- وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از طراحي روش هايي براي جلوگيري از انحراف تسهيلات اعطا شده در قالب طرح اشتغال فراگير خبر داد.

بانک صنعت ومعدن 944 ميليون يورو اعتبار اسنادي ارزي گشايش کرد

تهران- ايرنا- بانک صنعت و معدن اعلام کرد: اين بانک از آغاز امسال تا پايان خردادماه مبلغ 944 ميليون يورو اعتبار اسنادي ارزي را براي تامين مالي طرح هاي صنعتي کشور گشايش کرد.

مقامات هندي اعلام کردند پرداخت پول نفت ايران از طريق بانک‌هاي اروپايي غيرممکن است

مقامات هندي اعلام کردند: با توجه به جلسه اي که با بانکداران فرانسوي، آلماني و بريتانيايي داشتند، امکان پرداخت پول نفت به ايران از طريق بانک هاي اروپايي تقريبا غير ممکن است.

سيف: بازار ثانويه ارز شکل مي گيرد

تهران- ايرنا- رئيس کل بانک مرکزي از ايجاد بازار ثانويه ارز در کشور خبر داد و گفت: در اين بازار صادرکنندگان خُرد غيرنفتي مي توانند براي تامين ارز کالاهاي گروه سوم، ارز خود را عرضه کنند.

پرداخت ۱۴ ميليارد دلار تسهيلات با عامليت بانک‌ها

جزئيات عملکرد صندوق توسعه ملي نشان مي‌دهد، تا پايان سال ۹۶ بالغ‌بر ۱۴ ميليارد دلار تسهيلات ارزي از اين صندوق و با عامليت بانک‌ها پرداخت شده است.

شيوه پرداخت تسهيلات به طرح ملي توسعه پوشاک تصويب شد

تهران- ايرنا- طرح توسعه توليد پوشاک با هدف اشتغالزايي و جلوگيري از واردات بي رويه، قاچاق و توسعه صادرات ارائه شده است که عصر امروز مديران سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان صنايع کوچک و بانک کشاورزي درباره شيوه پرداخت تسهيلات به آن توافق کردند.

مجازات‌ تخلفات بانک‌ها بايد سنگين تر شود

معاون بانک، بيمه و شرکت هاي دولتي وزارت اقتصاد تاکيد کرد: مجازات تعيين شده کنوني براي تخلفات بانک ها پاسخگو نيست و بايد اين مجازات متناسب با تخلفات بانک ها تعيين شود.

وثيقه‌گيري بخشي از تسهيلات در بانک‌ها

متقاضيان دريافت وام بعد از تامين خواست‌هاي بانک‌ها براي دريافت وام، در نهايت با وام‌هايي مواجه مي‌شوند که بخشي از رقم مورد نظر بلوکه شده و تا پايان تسويه وام به آنها پرداخت نمي‌شود.

تصويب الحاق ايران به کنوانسيون مقابله با تامين مالي تروريسم

تهران- ايرنا- نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: لايحه الحاق جمهوري اسلامي ايران به کنوانسيون مقابله با تامين مالي تروريسم در جلسه امروز- سه شنبه- اين کميسيون تصويب شد.

بانک مرکزي بخشنامه محدوديت تراکنش USSD صادر نکرده است

معاون فناوري هاي نوين بانک مرکزي باتکذيب صدور بخشنامه محدوديت تراکنش USSD ازجانب بانک مرکزي و شاپرک، گفت: برخي بانک ها باتصميم خود اقداماتي را انجام داده اند که ارتباطي به بانک مرکزي و شاپرک ندارد.

اقدامات جدي بانک مرکزي در جلوگيري از فعاليت‌هاي فسادزا

قائم مقام بانک مرکزي گفت: اين بانک با جديت، ايجاد شفافيت حداکثري در اقتصاد و جلوگيري از اقدامات، فعاليت‌ها و زمينه‌هاي فسادزا در حوزه پولي و اعتباري را دنبال مي‌کند.

اعمال محدوديت براي خدمات کدهاي دستوري/ استفاده از هر کارت بانکي فقط يک بار در روز

براساس ضوابط جديد بانک مرکزي، در چارچوب خدمات کدهاي دستوري (ussd) هر کارت بانکي فقط يکبار در روز براي خريد شارژ يا بسته يا پرداخت قبض قابل استفاده است.

آقازاده‌ها به سفارش پدرشان وام ميلياردي از بانک‌ها مي‌گيرند!

مستخدمين حسيني گفت: امروز به دليل اينکه يک شرکت اعتبارسنجي مناسب در کشور وجود ندارد، وام‌ها توصيه‌اي و تلفني شده‌اند. بسياري از آقازاده‌ها با يک تماس تلفني پدرشان به مديران بانک وام ميلياردي مي‌گيرند.

در يک ماه ابتداي امسال؛ بانک‌ها چند ميليارد تسهيلات پرداخت کردند؟

تسهيلات پرداختي بانک‌ها طي فروردين سال ۱۳۹۷ به بخش‌هاي اقتصادي مبلغ ۲۵۷.۲ هزار ميليارد ريال بوده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل (مبلغ ۳۳.۳ هزار ميليارد ريال) معادل ۱۴.۹ درصد افزايش داشته است.

صندوق بين المللي پول: همکاري با سيف و بانک مرکزي ايران را ادامه مي دهيم

تهران- ايرنا - صندوق بين المللي پول اعلام کرد که اين ‌نهاد مالي، همچنان به همکاري با سيف به عنوان رئيس کل و بانک مرکزي ايران ادامه مي دهد.

چرا به مسافران، ارز کشور مقصد فروخته نمي شود

تهران- ايرنا- ارز مسافرتي يکي از مواردي است که بانک مرکزي خود را متعهد به تامين آن مي داند و بر اين اساس به ازاي هر سفر خارجي هموطنان در سال بين 500 تا هزار يورو يا معادل آن به ارزهاي ديگر پرداخت مي شود.

بانک ها هشت هزار ميليارد ريال تسهيلات اشتغال پرداختند

تهران- ايرنا- رييس سازمان برنامه و بودجه با استناد به گزارش بانک هاي عامل، از پرداخت هشت هزار ميليارد ريال تسهيلات در زمينه اشتغال خبر داد.

قانون چک اصلاح مي‎شود

مديرعامل ستاد ديه کشور با بيان اينکه يکي از بيشترين پرداختي هاي ستاد ديه درباره چک هاي برگشتي است، از مذاکره با مجلس براي اصلاح قانون چک خبر داد.

6 بانک آلماني در مبادله مالي با ايران مي مانند

يک مقام آلماني اعلام کرد شش بانک از مجموعه فولکس بانک‌هاي آلمان با وجود خطر تحريم‌ ، تامين اعتبار شرکت‌هاي صادرکننده به ايران را ادامه خواهند داد.

قيمت انواع سکه در بازار کاهش يافت

تهران- ايرنا- با وجود آنکه قيمت بيشتر مسکوکات طلا در بازار تهران امروز (يکشنبه) کاهش يافت، هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد، در نرخ 19 ميليون و 460 هزار ريال تثبيت شد.

بانک مرکزي: تحريم سيف بي احترامي به هنجارهاي بين المللي است

تهران- ايرنا- بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران اقدام خزانه داري ايالات متحده آمريکا براي تحريم رييس کل اين بانک را «عملي غيرمتعارف و غيرحرفه اي» و «نشاندهنده بي احترامي مقام هاي آمريکايي به هنجارهاي بين المللي» اعلام کرد.

سود تسهيلات خريد مسکن در بافت‌هاي فرسوده 6 درصد شد

تهران-ايرنا-هيات وزيران در جلسه عصر يکشنبه که به رياست حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني تشکيل شد، بانک مرکزي را موظف کرد پس از تصويب شوراي عالي پول و اعتبار، نسبت به فراهم کردن تمهيدات لازم جهت کاهش سود تسهيلات خريد مسکن (صندوق يکم) در بافت‌هاي فرسوده و ناکارآمد شهري از 8 ...

پيشنهاد اروپا براي انتقال مستقيم پول به بانک مرکزي ايران

رييس کميسيون اروپا گفت: کميسيون اروپا درحال ارائه پيشنهاد انتقال مستقيم پول به بانک مرکزي ايران به دولت هاي اتحاديه اروپا براي دور زدن تحريم هاي آمريکا است.

معاون وزير کار: 30 هزار طرح سرمايه گذاري کارآفريني نهايي شد

تهران- ايرنا- معاون توسعه کارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: از 200 هزار طرح سرمايه گذاري ارائه شده از سوي کارآفرينان، 30 هزار طرح در کميته هاي فني و بانک هاي عامل نهايي شد.

نحوه بررسی حساب ها و تکلیف بانک ها اعلام شد

سازمان امور مالیاتی با اعلان رصد حساب‌ها و تراکنش‌های مشکوک بانکی با گردش سالانه ۵ ‌میلیارد تومان، نحوه بررسی از حساب اشخاص حقیقی و حقوقی و تکلیف بانک ها را اعلام کرد.
به گزارش (Banker)، نسرین جوادی با بیان اینکه رصد حساب‌های بانکی آغاز شده و تراکنش‌های مشکوک ...

فعالیت دلالان ارزی در داخل شعب‌ برخی بانک‌ها!

شواهد حاکی از آن است که برخی دلالان ارز توانسته‌اند با موفقیت به بعضی شعب بانک‌ها نفوذ کرده و با همکاری متصدیان آنها بازار سیاه ارز را از درون شعب بانک‌ها اداره کنند.

موافقت بانک مرکزی با اولویت ارز گردشگری

بانک مرکزی درحالی ۳۳ اولویت ارزی را تعیین کرده که گردشگری را با وجود تعاملات ارزی در بازار جهانی، از این فهرست جا انداخته است.

بانک ها، ارز گردشگران و سرمایه گذاران خارجی را خریداری می کنند

بانک ها می‌توانند ارز گردشگران خارجی، رانندگان ترانزیت خارجی، سرمایه‌گذاران خارجی با تأیید سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، نمایندگی‌های سیاسی مقیم ایران و همچنین دفاتر نمایندگی بانک‌های خارجی را با درخواست کتبی به نرخ روز اعلامی بانک ...

بانک مرکزی ترکیه به نجات لیر آمد

بانک مرکزی ترکیه برای نجات ارزش از دست رفته لیر با ترزیق ارز مورد نیاز به بانک ها کمک به بالا کشیدن ارزش لیر کرد.

کرواسی از آغاز روابط کارگزاری بانک ها با ایران حمایت می کند

تهران- ایرنا- معاون نخست وزیر کرواسی در دیدار با رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: در مسیر روابط بانکی مناسب بین 2کشور اختلالاتی وجود دارد اما می توانیم بانک های خود را برای آغاز روابط کارگزاری تشویق و حمایت کنیم.

سریال جریمه های بانک ولزفارگو آمریکا به 480 میلیون دلار رسید

چهارمین بانک بزرگ آمریکا با پرداخت ۴۸۰ میلیون دلار برای پایان دادن به تازه ترین رسوایی خود موافقت کرد.

محدودیت های بانکی و مالی مانع گسترش مبادلات اقتصادی ایران و کرواسی است

تهران - ایرنا- وزیر امور اقتصادی و معاون نخست وزیر کرواسی با تاکید بر توسعه و تحکیم روابط اقتصادی دو کشور ایران و کرواسی؛ محدوددیت های بانکی و مالی را مهمترین مانع گسترش مبادلات اقتصادی دو کشور برشمرد.

سیف از اشراف قریب الوقوع بر بازار ارز خبر داد

تهران- ایرنا- «ولی الله سیف» رییس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه با فعالیت سامانه 'نیما'، اشراف همه جانبه بر بازار ارز در حال وقوع است.

سند نظام‌های حل و فصل مالی بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای سند ویژگی های اصلی نظام های حل و فصل مالی موثر موسسات مالی را به نظام بانکی ابلاغ کرد.

ادامه تحقیقات آمریکا بر بانک «استاندار چارترد» انگلیس برای ششمین سال متوالی

استاندار چارترد 6 سال پس از اتهام به نقض تحریم های ایران همچنان تحت بررسی و تحقیقات دولت آمریکا قرار دارد.

پیوستن بانک تجارت و پارسیان به تامین ارزمسافری وزیارتی

بانک های تجارت، پارسیان و ملت هم راستا با سیاست جدید ارزی، به فهرست بانک های ارایه دهنده خدمات ارز مسافرتی و زیارتی اضافه شدند.

تامین مالی همه طرح های نیمه تمام نباید برعهده بانک ها باشد

تهران- ایرنا- قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به مشکلات کنونی، نباید به یکباره تامین مالی 14 هزار و 500 طرح نیم تمام بر عهده نظام بانکی نهاده شود.

روابط بانکی و کارگزاری ایران و عمان توسعه می یابد

دوحه - ایران - جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان برای توسعه بیشتر همکاری های بانکی و روابط کارگزاری بین دو کشور توافق کردند.

نرخ سود بانکی یکسان می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نرخ سود بانکی سال قبل با نوساناتی همراه بود، اما امسال این نرخ سود را یکسان خواهیم کرد.

۱۳ راه‌ نجات اقتصاد ایران

استیو هانکه، اقتصاددان برجسته دانشگاه جانز هاپکینز، یکی از اثرگذارترین شخصیت‌های جهان به انتخاب مجله«Word trode» و مشاور اقتصادی روسای‌جمهور در ۵کشوربلغارستان، اندونزی، قزاقزستان،ونزوئلا و صربستان، در مقاله‌ای به بررسی مشکلات اقتصاد ایران و ارائه راهکارهایی ...

سه بانک ایرانی در آلمان شعبه می زنند

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان اعلام کرد: بانک های ایرانی خاورمیانه، سامان و سینا قصد دارند برای تسهیل مراودات تجاری ایران با شرکای خارجی بویژه اروپا در آلمان شعبه تاسیس کنند.
سه بانک ایرانی در آلمان شعبه می زنند

نام بانک جدید مشخص شد

آخرین اخبار از این حکایت دارد که در جریان ادغام موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد و انصار، احتمالا تا چند روز آینده بانک جدید با نام "انصار" تشکیل خواهد شد.

تأکید مجدد بر اصلاح شبکه بانکی/ شرح اقدامات نظام بانکی توسط رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی در همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا بخش عمده وقت سخنرانی خود را به ارائه وضعیت نظام بانکی ایران در گذشته و حال اختصاص داد و مجددا گوشزد کرد دولت اقتصاد کشور را در چه شرایطی تحویل گرفته است.

کارت های بانکی مشترک ایران و ترکیه در راه است

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار مدیرعامل «زراعت بانک» ترکیه گفت: مقرر است کارت های بانکی بین 2 کشور استفاده شود.

پول سمی، متهم ردیف اول بحران ارزی

عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی ضمن تحلیل چالش‌های اخیر اقتصادی ایران به ارزیابی اقدامات دولت در این زمینه پرداخت.

اشتباهی که سرمایه بانک های خصوصی را مشمول مالیات کرد

تهران- ایرنا- سازمان امور مالیاتی در حالی 90 هزار میلیارد ریال برگه تشخیص برای بانک های خصوصی بابت واگذار نکردن اموال مازاد در سال 95 صادر کرده که مازاد بودن این اموال هنوز به تایید شورای پول و اعتبار نرسیده است.

سود دویچه بانک آلمان 80 درصد کاهش یافت

سود خالص بزرگترین بانک آلمان در سه ماه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۸۰ درصد کاهش به ۱۲۰ میلیون یورو رسید.

برنامه بانک مرکزی برای شناسایی اموال مازاد بانک‌ها

قائم مقام بانک مرکزی گفت: کارتابلی برای شناسایی اموال بانک‌ها طراحی شده و برخی بانک‌ها اطلاعات خود را در آن ثبت کردند.

پورابراهیمی: بانک مرکزی درباره واگذاری بخشی از بنگاه ها قصور کرده است

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری بخشی از بنگاه‌ها و شرکت‌ها که عملیات غیربانکی انجام می‌دهند از وظایف بانک مرکزی است اما هیچ آیین نامه ای در این زمینه وجود ندارد و قصور شده است.

تعیین تکلیف بیش از ٨٥ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک صادرات ایران

​بانک صادرات ایران ضمن تعیین تکلیف بیش از ٨٥ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری خود در سال ٩٦، بالغ بر ٧هزار و ٣٠٠ میلیارد ریال از مطالبات خود را به صورت نقدی وصول کرد.

آغاز کنترل نامحسوس بانکها و صرافی ها

دولت می‌گوید گام به گام در حال شفاف‌تر کردن بازار ارز است و از هر ابزاری برای ایجاد این شفافیت حداکثر بهره‌برداری را می‌کند؛ از امروز هم بازرسان نامحسوس ریاست‌جمهوری، بازار را رصد می‌کنند.

صدور 9 هزار میلیارد تومان جریمه مالیاتی برای عدم واگذاری اموال مازاد بانک‌ها

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت که 9 هزار میلیارد تومان برگه تشخیص مالیاتی برای عدم واگذاری اموال مازاد بانک‌ها صادر شده است.

سامانه ارزی "نیما" امروز رونمایی می شود

سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) که با هدف تسهیل تامین ارز ایجاد شده است امروز عصر با حضور اسحق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رونمایی می‌شود.

بانک مرکزی: استفاده از ارزهای دیجیتال ممنوع است

چکیده: به کارگیری ابزار بیت کوین(Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.

بانک مرکزی مشکلات ارزی گردشگری را قبول کرد

چکیده: معاون رییس جمهور گفت: مشکلات ارزی گردشگری در دو جلسه از هیات دولت مطرح شده و بانک مرکزی نیز آن‌ها را پذیرفته است و به مرور رفع خواهد شد.

تعیین نرخ سود سپرده ارزی در دست بانک‌ها

مدیرکل دفتر مقررات و سیاست های ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه بانک‌ها با نرخ خود سپرده ارزی جذب می کنند، گفت: تصمیم بر این است که بانک‌ها با نرخ مدنظر خود سپرده‌گیری کنند.

جریمه یک میلیارد دلاری برای چهارمین بانک بزرگ آمریکا

بانک ولز فارگو آمریکا به دلیل اعمال کلاهبردارانه خود از سوی رگولاتورهای مالی آمریکا یک میلیارد دلار جریمه شد.

وظایف کلیدی نظام بانکی در تحقق شعار سال

چکیده: نظام بانکی با توجه به بانک محور بودن اقتصاد ایران، نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد.

چراغ سبز آمریکا به افزایش سرمایه بانک جهانی

چکیده: خبرگزاری فرانسه از واشنگتن گزارش داد: «استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا روز شنبه حمایت کشورش از درخواست بانک جهانی برای افزایش ظرفیت وام دهی در ازای اجرای اصلاحاتی برای کاهش اعطای وام به کشورهایی با درآمد بالاتر همچون چین را اعلام کرد.

نوسان دلار ۴۲۰۰ تومانی ۵ تا ۶ درصد است

رییس کل بانک مرکزی گفت: نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار ثابت نخواهد بود و براساس مدل مدیریت شناور شده با متغیرهای اقتصادی تغییر خواهد کرد اما این نوسانات در حدود ۵ یا ۶ درصد است.

جزئیات جلسه دیروز رئیس کل بانک مرکزی با کانون صرافان

چکیده: رئیس کانون صرافان ایران گفت: برای همکاران ما این نگرانی به وجود آمده بود که احتمال دارد کسب و کارشان تعطیل شود اما من به آنها این اطمینان را می‌دهم که هیچ نگرانی‌ نداشته باشند چرا که بنا به گفته شخص رئیس کل بانک مرکزی کشور آنها می‌توانند همانند گذشته به فعالیت ...

جزییات وام جدید بانک جهانی به ترکیه

بانک جهانی با اختصاص وام ۹۱.۵۴ میلیون دلاری برای پروژه های توسعه پایدار شهرهای ساحلی "آنتالیا " و "موگلا" موافقت کرد.

نرخ سود سپرده یورو و دلار اعلام شد

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: بانک‌ها می‌توانند سپرده‌های ارزی سپرده گذاران خود را برای یورو با نرخ سود ۳ درصد و دلار با نرخ سود ۴ درصد در سال در بانک مرکزی سپرده‌گذاری کنند.

بدهکاران ارزی تعیین تکلیف شدند

بانک مرکزی در دو مصوبه جداگانه، فرمول تامین ارز واردات و نحوه تسویه با بدهکاران ارزی را اعلام کرد.

بانک مرکزی ضوابط تامین ارز کالاهای وارداتی را نهایی کرد

تهران - ایرنا - بانک مرکزی، روز جمعه در ادامه تدوین ضوابط و دستورالعمل های مربوط به سیاست جدید یکسان سازی نرخ ارز،‌ ضوابط تأمین ارز کالاهای وارداتی ‌را نهایی کرد.

اطلاعیه شماره ۸ بانک مرکزی درخصوص فعالیت صرافی‌ها

چکیده: در راستای اجرای تصویب ­نامه شماره ۴۳۵۳/ت/۵۵۳۰۰ مورخ ۲۲/۱/۱۳۹۷ هیأت وزیران مبنی بر تعیین سیاست های جدید ارزی بدین وسیله ضوابط فعالیت صرافی­ ها به شرح زیر به اطلاع عموم می­ رسد:

سیف: آثار تصمیمات ارزی در اقتصاد مثبت است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی آثار تصمیمات جدید ارزی در بازار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: براساس اطلاعات موجود اقدام بسیار موثر و اثر بخشی در اقتصاد انجام شد که بلند مدت دارد.

بانک مرکزی نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد

تهران - ایرنا - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در اطلاعیه ای (شماره ی 2 ) ، نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.

سیف: نباید سبب التهابات مصنوعی در بازار ارز شد

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه نباید سبب التهابات مصنوعی در بازار ارز شد، گفت: تصمیم دیشب بانک مرکزی درباره تک نرخی کردن نرخ ارز، بهترین تصمیم است و همه کمک کنند که این کار انجام شود زیرا همه در یک کشتی نشسته ایم.

مهلت بانک مرکزی برای تعیین تکلیف واردات از ۴ کشور تا پایان فروردین

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، مدت زمان تسویه حساب بانکی با واردکنندگان کالا از ۴ کشور ترکیه، هند، چین و کره که واردات از آنها به صورت بدون انتقال ارز انجام شده تا پایان فروردین ماه امسال خواهد بود.

آغاز مجدد حراج سکه در بانک کارگشایی از امروز

حراج سکه که در تعطیلات نوروزی متوقف شده بود، امروز در بانک کارگشایی از سر گرفته می شود.

حمید قنبری، مدیر اداره تامین اعتبارات ارزی بانک مرکزی شد

با حکم ولی اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی، حمید قنبری به سمت مدیر اداره تامین اعتبارات ارزی بانک مرکزی منصوب شد.

منتظر یک بانک جدید باشید

براساس وعده‌ای که بانک مرکزی برای ادغام بانک‌های نظامی و نهایی شدن این تصمیم در مورد موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد با بانک انصار در بهار داده است، به زودی مخاطبان شبکه بانکی با شکل‌گیری یک بانک جدید و البته بزرگ مواجه خواهند شد.

اقدامات بانک مرکزی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی

ولی الله سیف در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: بدیهی است برای توسعه اقتصاد کشور باید از ظرفیت های قانونی مختلف استفاده شود و در این راستا علاوه بر حمایت از سرمایه گذاران داخلی باید از موضوع جذب سرمایه گذاری خارجی نیز حمایت کرد.

معاون جدید بین الملل بانک مرکزی منصوب شد

رئیس کل بانک مرکزی، طی حکمی حسین یعقوبی میاب را به سمت معاون بین الملل این بانک منصوب کرد.

پرونده موسسه های غیرمجاز در سال 96 بسته شد

تهران- ایرنا- بسته شدن پرونده موسسه های غیرمجاز با هماهنگی مسئولان بلندپایه نظام که بیش از 2دهه اقتصاد ایران را درگیر فعالیت ها و رقابت های ناسالم خود کرده بود، مهمترین رویداد در حوزه پولی کشور به شمار می رود.

بانک‌های سالم و امن جهان را بشناسید

بر اساس آخرین نظرسنجی که در مورد رقابت جهانی از سوی مجمع جهانی اقتصاد انجام شده، مجموعه‌ای از شاخص‌ها برای تایید سلامت نهادهای مالی کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

قانون بانکداری اسلامی در سال 97اصلاح می شود

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:طرح‌ ها و لوایح اصلاح قانون بانکداری اسلامی در این کمیسیون مراحل نهایی خود را می گذراند و در سالجاری اصلاح انجام خواهد گرفت .

دوطرفه بودن مشکل رابطه بانک‌های ایران با دنیا

ایجاد هراس برای کار کردن با بانک‌های ایران؛

سود تسهیلات بانکی در استان اردبیل برای سرمایه گذاران کاهش یافت

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل گفت: سود تسهیلات بانکی در این استان برای سرمایه گذاران بخش خصوصی از 18 به 10 درصد کاهش یافته است.

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را بار دیگر کاهش داد

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره اصلی را یکبار دیگر ۰.۲۵ درصد کاهش داد و اعلام کرد که این رویه را ادامه خواهد داد.

دریافت ضمانت نامه بانکی برای واردات خودرو ممنوع شد

تهران- ایرنا- گمرک در بخشنامه ای، دریافت ضمانت نامه بانکی برای واردات خودرو را از ابتدای سال 1397 ممنوع کرد.

بانک ها بیانیه مشترک دادند

بانکها و موسسات اعتباری در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: در ایام نوروز خدمات الکترونیکی لازم به صورت شبانه‌روزی، فراهم شده و تامین نقدینگی لازم هم صورت گرفته است.

تامین مالی 4 طرح پتروشیمی با مشارکت بانک توسعه صادرات

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به اینکه این بانک در تامین مالی طرح های پتروشیمی بوشهر ،گچساران، سلمان فارسی و کرمانشاه مشارکت دارد از بازگشایی اعتباراسنادی طرح پتروشیمی سلمان فارسی در آینده نزدیک خبر داد.

ادغام موسسات اعتباری نیروهای مسلح کلید خورد

معاون نظارتی بانک مرکزی از ادغام موسسه تعاونی اعتبار ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار خبر داد و گفت: تا بهار ٩٧ کار ادغام انجام خواهد گرفت.

تصویر آماری نظام بانکی به‌روزرسانی شد

به‌روزرسانی تصویر آماری نظام بانکی کشور از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد سرگروه فشار به پایه پولی و انتشار پول پرقدرت اضافه‌برداشت‌های بانک‌ها از حساب بانک مرکزی است.

بهار 97 زمان ادغام تعاونی های «ثامن» و «مهر اقتصاد» در بانک انصار

تهران- ایرنا- معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد: طبق آخرین تصمیم ها، تعاونی های ثامن و مهر اقتصاد در بانک انصار ادغام می شوند تا بانکی قوی تر تشکیل شود و به سهاماران و مردم خدمت رسانی کند.

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بانک کشاورزی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

بانک کشاورزی و معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری با هدف به کارگیری ظرفیت‌های بازار پول و سرمایه کشور برای رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان، در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا کردند.

عملکرد درخشان بانک پاسارگاد، در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

سال ۱۳۹۶ که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامگذاری شده، در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که بانک پاسارگاد، کارنامه درخشانی از عمل به این آرمان والا برجا گذاشته است.

فروش ۱۰ هزار میلیارد تومان از اموال بانک‌ها

وزیر اقتصاد گفت: تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان در قالب قانونی از اموال بانکها واگذار شده است تا دولت بتواند جایگاه حاکمیتی خود را داشته باشد و از رقابت با بخش مردمی و خصوصی اقتصاد دست بردارد.

تامین مالی پنج طرح بزرگ کشور توسط بانک ملی ایران

بانک ملی ایران در راستای حمایت از طرح‌های تامین مالی بزرگ کشور، در دی و بهمن‌ماه امسال تامین مالی پنج فقره طرح را از منابع داخلی خود مصوب کرده است.

اعتراض بانک‌ها به سازمان مالیاتی

دبیر کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری از اعتراض بانک ها نسبت به اقدام سازمان امور مالیاتی در دریافت مالیات از دارایی‌های مازاد خبر داد و گفت: قرار شد با وزیر اقتصاد و سازمان امور مالیاتی مذاکره شود.

112هزارمیلیارد ریال منابع ریالی دربین بانک های عامل کشور توزیع شد

شهرکرد -ایرنا- مدیر پیگیری قراردادهای سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی گفت: 112 هزار میلیارد ریال منابع ریالی صندوق توسعه ملی در امسال در اختیار بانک های عامل قرار گرفت.

11 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به طرح های اقتصادی اختصاص یافت

مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد: این بانک 11 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی را برای ایجاد طرح های مولد و اشتغالزا به 10 هزار و 500 طرح اقتصادی پرداخت کرده است.

12 خواسته ای که رییس جمهوری از شبکه بانکی دارد

تهران - ایرنا - ساختمان شیشه ای بانک مرکزی روز یکشنبه به بهانه پنجاه و هفتمین مجمع عمومی بانک مرکزی میزبان مدیران و تصمیم گیران نظام بانکی شد تا این بار رییس جمهوری زبان به نقد عملکرد آنها بگشاید و خواسته های دولت را فهرست کند.

هیات وزیران 1270 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی اختصاص داد

شهرکرد- ایرنا- هیات وزیران با اختصاص یکهزار و 270 میلیارد و 60 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل، زلزله و حوادث غیرمترقبه در استان چهارمحال و بختیاری موافقت کرد.

سرمایه‌گذاری مالی بانک‌ها در بخش انرژی سبزتر می‌شود

بزرگترین بانکهای جهان در سال‌های اخیر تحت فشار فزاینده سرمایه‌گذاران برای بکار گرفتن اقدامات ویژه مقابله با تغییرات اقلیمی، ترویج فاینانس پایدار و اخلاقی و کاهش وام دهی به فعالیت‌های آلاینده مانند معدنکاری زغال سنگ و نیروگاه‌های زغال سوز قرار گرفته‌اند.

سرمایه‌گذاری مالی بانک‌ها در بخش انرژی سبزتر می‌شود

بزرگترین بانکهای جهان در سال‌های اخیر تحت فشار فزاینده سرمایه‌گذاران برای بکار گرفتن اقدامات ویژه مقابله با تغییرات اقلیمی، ترویج فاینانس پایدار و اخلاقی و کاهش وام دهی به فعالیت‌های آلاینده مانند معدنکاری زغال سنگ و نیروگاه‌های زغال سوز قرار گرفته‌اند.

با حضور رئیس جمهور مجمع بانک مرکزی در برج لاجوردی آغاز شد

پنجاه و هفتمین مجمع عمومی بانک مرکزی صبح امروز (یکشنبه سیزدهم اسفندماه) با حضور رئیس جمهوری در ساختمان شیشه ای میرداماد برگزار می شود.

گزارش سیف از وضعیت نظام بانکی

رییس کل بانک مرکزی با ارایه گزارش جدیدی از وضعیت نظام بانکی و اقدامات انجام شده به رییس جمهور، گفت: تلاش می شود روند مثبت ایجاد شده تا پایان امسال و همچنین سال ۹۷ استمرار یابد.

نگران دریافت و پرداخت ارز نباشید

یکی از دغدغه های همیشگی فعالان اقتصادی کشورمان، اطمینان خاطر از دسترسی به منابع ارزی ناشی از صادرات است. در واقع برای صادرکنندگان این سئوال مطرح است که چگونه می توانند هر لحظه به ارز حاصل از صادرات خود دسترسی داشته باشند؟

سیف: سیاست های مناسب پولی و مالی عامل استمرار و رشد مطلوب اقتصادی است

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی گفت: همراهی دولت در کنار تلاش مجموعه نظام بانکی و اتخاذ سیاست های مناسب پولی و مالی، عامل استمرار دستاوردهای مثبت در زمینه های مهار تورم و دستیابی به رشد مطلوب اقتصادی در سال های اخیر است.

توسعه روابط بانکی ایران و کرواسی

رئیس اتاق بازرگانی تهران خواستار توسعه روابط بانکی ایران و کرواسی شد و گفت: تجار و بازرگانان دو طرف، شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک تاسیس کنند.

گواهی سپرده 20 درصدی به معنای شکست اجرای سیاست نرخ سود نیست

تهران- ایرنا- معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: ارائه گواهی سپرده 20 درصدی، با توجه به کوتاه مدت بودن بسته سه ضلعی تدابیر بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز نمی‌تواند شکست سیاستی بانک مرکزی در نرخ سود قلمداد شود.

شراکت بانک‌ها با ایرانیان خارج از کشور ممکن شد

مدیرعامل بانک ملی از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در ایران دعوت کرد و گفت: هموطنان می توانند منابع مالی خود را به بانک ها منتقل کنند و در این پروژه ها با بانک ها شریک باشند.

بهره‌برداری از خدمات بانک ملی روی کارت هوشمند ملی

امروز تفاهمنامه مشترک بانک ملی و سازمان ثبت احوال برای ارایه خدمات بانکی از طریق کارت هوشمند ملی در راستای تحقق دولت الکترونیک و اجرای سیاست های برنامه پنجم و ششم توسعه امضا شد.

آغاز پرداخت تسهیلات ارزان خوداشتغالی روستایی از نیمه دوم اسفند

قم - ایرنا - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری با اشاره به اهتمام جدی دولت دوازدهم به توسعه و رونق اشتغال روستائیان، گفت: پرداخت تسهیلات روستایی با کارمزد 6 درصد از نیمه دوم اسفند ماه جاری در سراسر کشور آغاز می شود.

استقلال بانک مرکزی به تنهایی کافی نیست

سیف گفت: استقلال بانک مرکزی به تنهایی کافی نیست، بلکه اصول حاکمیت شرکتی و مباحث مرتبط با تطبیق و کامپلاینس باید مورد نظر قرار گیرد.

رییس جدید بانک مرکزی چین منصوب شد

«لیو هی» مشاور ارشد رییس جمهور چین در امور اقتصادی به عنوان رییس جدید بانک مرکزی چین در ماه آینده خواهد بود.

رشد هشت درصدی تسهیلات پرداختی به بخشهای اقتصادی

بانک مرکزی اعلام کرد که در 10 ماه نخست امسال چهار هزار و 623 میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال هشت درصد (معادل 344 هزار و 100 میلیون ریال) رشد داشته است.

انتقاد ایران از پاکستان به دلیل عدم تسهیل روابط بانکی وتوقف اجرای خط لوله گاز

اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان از تاخیر پاکستان در از سرگیری روابط بانکی و تکمیل خط لوله گازی میان دو کشور انتقاد کرد.

بررسی طرح بانکداری اسلامی در دستور کار کمیسیون اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس آخرین وضعیت بررسی طرح بانکداری اسلامی در این کمیسیون را تشریح کرد.

سامانه کاشف در بانک مرکزی به بهره برداری رسید

تهران - ایرنا - «سامانه تعاملی کاشف» در راستای طراحی و تامین نظام گزارش دهی رخدادهای امنیتی و با هدف ایجاد هماهنگی در رویارویی موثر با حوادث امنیت اطلاعات بانکی و رسیدگی بهنگام به کلاهبرداری های مالی - سایبری آغاز به کار کرد.

حساب های درآمدی استان ها سال آینده به بانک مرکزی منتقل می شود

تهران - ایرنا - مدیر اداره ریالی و نشر بانک مرکزی اعلام کرد: با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، حساب های درآمدی استان ها که حدود 40 هزار حساب است، سال آینده به بانک مرکزی منتقل می شود.

دولت تصمیم جدیدی درخصوص تغییر سود سپرده‌های بانکی نگرفته است

مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور درباره تیتر صفحه اول امروز یکی از روزنامه‌های کشور توضیحاتی منتشر کرد.

جزئیات دریافت گواهی سپرده/ ۵ درصد بالاتر از سود بانکی

از امروز همزمان با ۲۸ بهمن‌ماه بانک‌ها به مدت دو هفته انتشار گواهی سپرده ریالی و ریالی مبتنی بر ارز را در دستور کار خود قرار دادند.

بررسی روند تسویه حساب سپرده گذاران تعاونی های منحله

جمعی از سپرده گذاران برخی تعاونی های اعتبار منحل شده، عصر دیروز با معاون نظارت بانک مرکزی و مدیران این حوزه و بخش حقوقی بانك مركزی دیدار کردند.

موافقت مجلس با افزایش سرمایه بانک‌های ملی و توسعه صادرات ایران و مسکن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس برای افزایش ۲۰ هزار میلیارد ریالی سرمایه بانک توسعه صادرات ایران و افزایش سرمایه ۳۰ هزار میلیارد ریالی بانک ملی ایران موافقت کردند.

تعیین شرایط پرداخت بدهی معوق تولیدکنندگان به بانک‌ها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (سه شنبه 24 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی (2) تبصره 16 این لایحه با 186 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 228 ...

ثبت سفارش غیربانکی از ۴ کشور ممنوع شد

ثبت سفارش برای واردات کالا از چهار کشور«هند»،«کره جنوبی»،«ترکیه» و «چین» از تاریخ ۱۰ بهمن امسال مطابق بخشنامه ابلاغی معاون اول رییس جمهور صرفاً با روش بانکی و از طریق گشایش اعتبار اسنادی، برات و یا حواله امکان پذیر است.

گفت‌وگوی ایران و عراق در مورد روابط بانکی

سفیر کشورمان در بغداد با رییس کل بانک مرکزی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

سقف برداشت از عابر بانک ها افزایش یافت

وکیل ملت: یک مقام مسئول در بانک مرکزی با اشاره به تمهیدات روزهای پایانی سال، گفت: افزایش سقف برداشت با توجه به شرایط پایانی سال و نیاز مردم تا سقف ٥٠٠ هزارتومان بصورت داخلی در هر بانک امکان پذیر است.

امضای سند گسترش همکاری میان ایران و سریلانکا؛ تعیین مهلت برای حل و فصل مسائل بانکی و مالی

دهلی نو- ایرنا- ایران و سریلانکا برای گسترش همکاری های دوجانبه سند گسترش همکاری امضا کردند که بر اساس آن، مهلت زمانی برای حل و فصل مسائل بانکی و مالی و راهکارهای توسعه تجارت بین دو کشور تعیین شد و حمل و نقل هوایی نیز تسهیل می شود.

طرح ویژه بانک مرکزی برای اسکناس‌های جدید

مدیرکل نشر بانک مرکزی از تهیه سند ملی اسکناس خبرداد و با بیان اینکه تمام اسکناس‌های جدید باقطع کوچکتر و باویژگی‌های خاص نشر می‌شوند،گفت:اسکنامدیرکل نشر بانک مرکزی از تهیه سند ملی اسکناس خبرداد و با بیان اینکه تمام اسکناس‌های جدید باقطع کوچکتر و باویژگی‌های خاص ...

قراردادهای فاینانس ۴ گانه بانک توسعه صادرات

مدیر عامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد که از ابتدای سال‌جاری چهار قرارداد فاینانس با خارجی‌ها امضا شده که شامل فاینانس هشت میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره‌جنوبی، ۱۰میلیارد دلار با سیتیک تراست چینی‌ها و یک میلیارد یورو با اوبر بانک اتریش بوده و به تازگی نیز یک ...

پایان فرصت قانونی کاهش نرخ سود وام‌ها/بانکهای متخلف جریمه می‌شوند

عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه مهلت بانکها برای کاهش نرخ سود وام به اتمام رسیده،گفت: نرخ بهره باید ۱۸ درصد باشد و مردم در صورت مشاهده تخلف،آن را گزارش دهند.
محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پایان اولتیماتوم مجلس به نظام بانکی برای کاهش نرخ سود وام ...

مجوز مجلس به سه بانک توسعه‌ای برای استفاده از فاینانس در سال ۹۷

نمایندگان مجلس در مصوبه ای بانک‌های توسعه‌ای استفاده‌کننده از فاینانس در سال ۹۷ را تعیین کردند.

فراخوان چینی‌ها برای افتتاح مجدد حساب‌های مسدود شده

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از فراخوان چینی ها برای افتتاح مجدد حساب های مسدودی خبر داد و گفت: سرکنسولگری ایران در شانگهای نیز رسما این موضوع را اعلام کرده است.

مدیر عامل بانک صادرات استعفا کرد

با استعفای سیاوش زراعتی از مدیر عاملی بانک صادرات، حمید تهرانفر عضو هیات مدیره به عنوان سرپرست این بانک انتخاب شد.

سرمایه گذاری 8.2 میلیارد دلاری جهان در فناوری های مالی

تهران - ایرنا - رئیس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد که در سال گذشته میلادی (2017) 8.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در عرصه فناوری های مالی (فین تک) انجام شده است.

کمیسیون قضایی بانک‌ها را مکلف به ارائه اطلاعات عملیات مالی مشکوک به مرکز عملیات مالی کرد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: براساس مصوبه امروز کمیسیون بانک‌ها و دیگر اشخاص و نهادهای مندرج در مواد ۵ و ۶ لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مکلف هستند هرگونه عملیات مالی مشکوک را به مرکز عملیات مالی گزارش و اطلاعات آن را تا ۵ سال نگهداری کنند.

آغاز هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با حضور رئیس کل بانک مرکزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری و رئیس پژوهشکده پولی و بانکی آغاز به‌کار کرد.

روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد

دکتر مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، روح الله خدارحمی را به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی منصوب کرد.

عملیات مهار فساد در بازار سیاه بانکی

رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته به فراکسیون امید مجلس، گزارشی در مورد یکی از مهم‌ترین معضلات یک سال اخیر اقتصاد ایران ارائه کرد. این معضل چیزی جز موسسات مالی غیرمجاز نبود. معضلی که برخی از آن به‌عنوان یکی از زمینه‌های اعتراضات دو هفته پیش نام می‌برند. ولی‌الله سیف ...

مدیرعامل بانک مسکن تغییر کرد

ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیأت مدیره بانک مسکن به حکم وزیر اقتصاد به مدیرعاملی این بانک منصوب شد.

پرداخت وام ۱۵ میلیونی ازدواج از ابتدای سال ۹۷

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه از ۴۷ میلیون دارنده سهام عدالت، ۱۴ میلیون نفر شماره حساب خود را اعلام نکرده اند، گفت: پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از ابتدای سال آینده آغاز می‌شود.

دريافت تسهيلات بانکي به شرط ايجاد اشتغال

وزير صنعت، معدن و تجارت از آسان سازي دريافت تسهيلات بانکي و ارزي در صورت تعهد به افزايش صادرات غيرنفتي و ايجاد اشتغال خبر داد.

آخرین خبرها از زمان بازگشایی نماد بانکی‌ها

مدیرعامل شرکت بورس می‌گوید با اجرایی شدن دستورالعمل جدید، توقف و بازگشایی نمادها در کمتر از ۹۰ دقیقه انجام می‌شود. او در عین حال گفت که برای بازگشایی نماد بانک‌ها باید مجامع آنها برگزار شود و گزارش‌های مالی‌شان به بورس تحویل داده شود.

رایزنی بانک مرکزي براي رفع انسداد حساب‌ بانکي ايرانيان با چين

بانک مرکزي با بسته شدن حساب‌هاي بانکي غيرفعال شرکت‌هاي ايراني در چين رايزني‌هاي جديدي را با اين کشور آغاز کرد.

ایجاد 808 رابطه کارگزاری با 286 بانک خارجی پس از 2 سالگی برجام

تهران - ایرنا - نظام بانکی ایران با وجود محدودیت های فراوان آمریکایی ها در 2 سال پس از برجام توانست تعداد روابط کارگزاری به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه 1+5 (برجام) در موضوعات هسته ای ایران از 26 دی ماه سال 94 (16 ژانویه 2016 ) کلید خورد؛ با ...

سند راهبردی بانکداری اسلامی تدوین شد

تهران - ایرنا - رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با اعلام تدوین سند راهبردی بانکداری اسلامی گفت که این سند برای ابلاغ و استفاده به بانک مرکزی ارسال شده است.

اعلام موضع رسمی بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال

معاون امور بین الملل بانک مرکزی با اعلام اینکه ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بالاست، گفت: بانک مرکزی در تلاش است ظرف چند ماه آینده موضع رسمی خود را درباره ارزهای رمزینه اعلام کند.

توافق با 3 بانک روسی

کرباسیان می‌گوید با روس‌ها برای گشایش خط اعتباری بدون محدودیت از طرف سه بانک روسی توافق شده است.

به گزارش ایسنا، وزیر اقتصاد در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که عصر امروز ۱۲ دی‌ماه در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: با روس‌ها به توافق رسیدیم تا خط ...

۱۰ ارز مجازی برتر جهان معرفی شد

عملکرد ۱۰ ارز رمزنگار اول جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی مورد بررسی قرار گرفت که ریپل در جایگاه نخست و بیت کوین رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داد.

اعلام موضع رسمی بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال تا چند ماه آینده

تهران - ایرنا - معاون امور بین الملل بانک مرکزی با اعلام اینکه ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بالاست، گفت: بانک مرکزی در تلاش است ظرف چند ماه آینده موضع رسمی خود را درباره ارزهای رمزینه اعلام کند.

تخلفات بانک مرکزی در اعمال نظارت مشهود است

دبیر شورای هماهنگی روسای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی گفت:گزارش بانک مرکزی درباره تسویه حساب با سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری با واقعیات میدانی همخوانی ندارد.

11.7 درصد نقدینگی در اختیار 6 بانک و 4 موسسه اعتباری

تهران - ایرنا - بررسی حجم نقدینگی کشور در پایان آبان امسال نشان می دهد که بیش از 1668 هزار میلیارد ریال از این نقدینگی یعنی 11.7 درصد آن ناشی از اضافه شدن آمار 6 بانک و 4 موسسه اعتباری به آمارهای پولبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در هفته های اخیر برخی رسانه ها بانک مرکزی را متهم به ...

لیست سیاه بدهکاران بانکی تهیه شد

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس بااشاره به معوقات بانکی می‌گوید: برای معوقات بانکی اقداماتی انجام شده و لیست سیاه تشکیل شده اما این اقدامات هنوز برای پاسخگویی به تخلفات موجود کافی نیست.

تخصیص 2هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش به صادرات صنعتی

تهران- ایرنا- بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی با هدف تامین سرمایه در گردش ویژه صادرات کالاهای صنعتی، در قراردادی 2هزارمیلیارد ریال برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان این بخش اختصاص دادند.

وقوع جرم در سیستم بانکی بزودی صفر می‎شود

مدیر کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی گفت: انتظار می رود در آینده نزدیک و با استفاده از زیرساخت‌های جدید مبارزه با پولشویی، وقوع جرم و جنایات درسیستم بانکی پیش از پیش کاهش یابد.
وقوع جرم در سیستم بانکی بزودی صفر می‎شود

هشدار بانک مرکزی به خریداران بیت کوین

سیف گفت: بانک مرکزی نسبت به خرید و فروش بیت‌کوین هشدار داده و در تلاش است تا امنیت‌های نسبی را در این زمینه برقرار سازد.

فروش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها

به گزارش خبرگزاري صداو سيما ، مسعود کرباسيان که در جلسه هم‌انديشي با نمايندگان عضو فراکسيون مستقلين ولايي در مجلس شوراي اسلامي سخن مي گفت با اعلام اين خبر افزود: در خصوص واگذاري بنگاه هاي متعلق به بانک ها، يک بحث اين بود که با توجه به وضعيت بازار و عدم وجود خريدار با قيمت ...

دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی

به گزارش خبرگزاري صداوسيما ، احمد زماني درباره دريافت ماليات از سود سپرده هاي بانکي اظهار داشت: ساختار نظام مالياتي ما پُر معافيت است و اين ساختار، کشور و نظام مالياتي را اذيت مي کند.

تاکید مدیران بانک ملت بر اجرای «آی‌اف‌آر‌اس»

یک عضو هیات‌مدیره بانک ملت بر لزوم کسب هوشمندی لازم و لحظه‌ای برای درک درست از وضعیت مالی و نقدینگی سازمان‌ها، تاکید کرد و گفت: بانک ملت همیشه در متدولوژی‌ها و نوآوری‌ها سرآمد و پیشگام بوده است و انتظار می‌رود دراجرای IFRS نیز پیشرو باشد.به گزارش روابط ...

بانک مرکزی مکلف به ارائه تسهیلات اعتباری ارزان قیمت به معلولان شد

با موافقت نمایندگان، بانک مرکزی مکلف شد تسهیلات اعتباری ارزان قیمت با نرخ ترجیحی و بلندمدت مسکن موضوع این ماده را برای یک بار تأمین و به افراد دارای معلولیت تحت‌پوشش سازمان اختصاص دهد.

قول مساعد مقامات ارشد پاکستان برای برقراری روابط بانکی با ایران در هفته های پیش رو

اسلام آباد - ایرنا - مسئولان عالی رتبه پاکستان به ویژه رییس مجلس ملی و رییس بانک مرکزی این کشور در خصوص برقراری روابط بانکی با ایران در هفته های پیش رو قول مساعد دادند.

45 درصد وام بانک ها به تولیدکنندگان، تسهیلات جدید نیست

تهران- ایرنا- نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران می گوید، 45 درصد تسهیلات اعطایی سیستم بانکی در سال گذشته مربوط به تسهیلات جدید نبوده بلکه به تسهیلات سررسید شده اختصاص دارد.

بانک توسعه آسیایی 950 میلیون دلار وام به ترکمنستان می‌دهد

بانک توسعه آسیایی طی 2 سال آینده 950 میلیون دلار به بخش‌های مختلف اقتصادی ترکمنستان وام می‌دهد.

موج برکناری مدیران عامل بانک‌ها

برنامه وزیر اقتصاد برای تغییراتی در مدیریت بانک‌ها یکی پس از دیگری در حال اجراست. کرباسیان این بار مدیرعامل بانک تجارت را برکنار کرد.

رشد 9.6 درصدی تسهیلات پرداختی در هشت ماه امسال همسو با اقتصاد مقاومتی

تهران- ایرنا- معاونت اقتصادی بانک مرکزی گزارش کرد: حجم تسهیلات پرداختی از 1955 هزار و 900 میلیارد ریال در سال 1391 به 5483 هزار و 700 میلیارد ریال در سال 1395 رسید و در هشت ماهه امسال با 9.6 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال 3574 هزار و 300 میلیارد ریال شد.

مشکلی در دریافت و پرداخت پول با بانک‌های روسیه نداریم

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی می‌گوید، با سه بانک روسیه ارتباط بانکی داریم و مشکلی در دریافت و پرداخت یورو با این کشور نداریم.

زمان کاهش سود وام‌های بانکی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از کاهش نرخ سود وام‌های بانکی تا اواسط دیماه خبر داد و گفت: برخی بانکها همچنان نرخ سود مصوب سپرده‌ها را اعمال نمی‌کنند.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی: اختیارات بانک های استانی افزایش می یابد

همدان - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: مدیران بانک در استان ها خواهان افزایش اختیارات استانی هستند تا در مواردی، بتوانند مشکلات داخلی را حل کنند که در این راستا به دنبال افزایش این اختیارات هستیم.

تاره ترین آمارهای پولی و بانکی

بانک مرکزی جدیدترین گزارش خلاصه دارایی و بدهی‌های سیستم بانکی را در مهرماه منتشر کرد.

برگزاری کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 در حوزه بانکداری

تهران- ایرنا- دبیرعلمی کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 اعلام کرد: این کنگره با حضور اساتید فرهیخته، پژوهشگران، دانشجویان و مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بهمن ماه یپش رو برگزار می شود.

فاجعه تورمی پیامد تداوم رشد نقدینگی /ضرورت اصلاح ساختار نظام بانکی

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه تداوم رشد نقدینگی منجر به بروز فاجعه تورمی می شود گفت:راهکار رفع این مشکل اصلاح ساختار نظام بانکی و افزایش سرمایه بانک هاست.

فاجعه تورمی پیامد تداوم رشد نقدینگی /ضرورت اصلاح ساختار نظام بانکی

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه تداوم رشد نقدینگی منجر به بروز فاجعه تورمی می شود گفت:راهکار رفع این مشکل اصلاح ساختار نظام بانکی و افزایش سرمایه بانک هاست.

بانک توسعه صادرات با سود تلفیقی 14.5 درصد، تسهیلات می دهد

تهران- ایرنا- بانک توسعه صادرات برای تامین سرمایه در گردش صادرات بخش صنعت و معدن ویژه مناطق برخوردار، از محل منابع صندوق توسعه ملی و خود بانک با نرخ سود تلفیقی تسهیلات پرداخت می کند.به گزارش عصر یکشنبه تارنمای بانک توسعه صادرات، این بانک با نرخ سود تلفیقی 14.5 درصد (منابع بانک ...

وصول مطالبات بانک‌ها تسهیل می‌شود

بانک‌ها به منظور تسریع در فرایند اجرای اسناد و مفاد قراردادهای لازم‌الاجرای تنظیم شده بین مؤسسه اعتباری و مشتریان و وصول به موقع مطالبات و ایفای تعهدات قراردادی از جانب مشتریان می‌توانند از خدمات «کارشناسان ثبتی» و «مرکز اطلاعات جامع و کامل در سازمان ثبت ...

مشکل نقل و انتقال پول پتروشیمی‌ها قابل حل است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: مشکل نقل و انتقال پول پتروشیمی ها مقطعی و قابل حل است.

افزایش سرمایه بانکهای دولتی و تسویه بدهی دولت به شبکه بانکی در بودجه سال 1397

تهران - ایرنا - شبکه بانکی کشور با مشکلات ترازنامه‌ای متعددی از قبیل پایین بودن نسبت کفایت سرمایه، نسبت بالای مطالبات غیر جاری، سهم بالای اموال و دارایی‌های مازاد و انباشت بدهی دولت مواجه است.

مشارکت ۵۰ میلیون دلاری انگلیس در صندوق بانک آسیایی

دولت انگلیس تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۰ میلیون دلار با بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا (AIIB)، برای سرمایه‌گذاری در صندوق ویژه آماده‌سازی پروژه‌های این بانک امضا کرد.

اطلاعیه سفارت ایران در پکن در مورد حل مشکلات بانکی ایرانیان مقیم چین

پکن- ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن در خصوص ادامه پیگیری ها به منظور حل مشکلات بانکی هموطنان مقیم چین اطلاعیه ای صادر کرد.

تلاش ایران ایر برای تامین مالی خرید هواپیما از بانک‌های داخلی

در میان بی‌میلی بانک‌های بین‌المللی در ورود به بازار ایران، بزرگ‌ترین ایرلاین ایران احتمالا مجبور خواهد بود تا از بانک‌های داخلی برای تامین مالی خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ استفاده کند.

هشدار کارشناس بانک جهانی در مورد بروز تنش در آسیای مرکزی و ضرورت اصلاحات اقتصادی

باکو – ایرنا – کارشناس ارشد بانک جهانی، با تاکید بر ضرورت اصلاحات گسترده در کشورهای آسیای مرکزی، هشدار داد: این کشورها اگر اقتصاد خود را با قیمت پایین نفت در بازارهای جهانی منطبق نکنند، تنش در آسیای مرکزی اجتناب ناپذیر خواهد بود .

برخی چالش‌های نظام بانکی رانمی‌توان بازگو کرد

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه برخی چالش‌های نظام بانکی را نمی توان مطرح کرد، گفت: وضعیت فقر و رفاه مردم اکنون یکی از چالش های جدی اقتصاد ایران است.

با وجود کاهش تسهیلات بانکی مطالبات غیرجاری افزایش داشته است

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون اصل 90 بخش‌هایی از گزارش مربوط به معوقات بانکی قرائت شد که در این گزارش آمده بود در حالی که اعطای تسهیلات بانکی کاهش یافته اما مطالبات غیرجاری بانک‌ها افزایش داشته است.

تنظیم بازار مسکن در گرو ایجاد بانک توسعه‌ای

وزیر راه و شهرسازی شرط تنظیم بازار مسکن و حل دو چالش در این بازار را شکل‌گیری بانک توسعه‌ای در بخش مسکن عنوان کرد.

بررسی مطالبات بانکی و عملکرد بانک‌ها در کمیسیون اصل نود/کاهش تسهیلات و افزایش نقدینگی در کشور

تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش کمیسیون اصل نود درباره مطالبات غیرجاری بانک‌ها، مطالبات بانکی و عملکرد آنها بعد از بررسی با حضور وزیر اقتصاد به صحن علنی ارایه می شود.

۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت به عشایر

هیئت وزیران در جلسه دیروز خود به ریاست جهانگیری معاون اول رییس ­جمهوری، با اختصاص مبلغ یک هزار و پانصد میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به منظور جبران خسارات ناشی از خشکسالی به عشایر کشور موافقت کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ...

منع سپرده‌گیری کوتاه‌مدت

بانک مرکزی در یک بخشنامه افتتاح و تمدید سپرده‌های کوتاه‌مدت ویژه ۳، ۶ و ۹ ماهه از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی تا پایان سال ۱۳۹۶ ممنوع کرد. همچنین بانک‌ها می‌توانند با ارسال مدارک و مستندات توجیهی متضمن نحوه انجام محاسبات مربوط، تقاضای خود را برای ...

سه کشور پیشگام در صنعت فاینانس اسلامی معرفی شدند

امارات متحده عربی، بحرین و مالزی برای پنجمین سال متوالی بعنوان پیشگامان صنعت فاینانس اسلامی معرفی شدند.

الزام بانک‌ها به ارایه قرارداد به مشتریان/فرم‌ها یکنواخت شد

اداره مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی بخشنامه استفاده بانک‌ها از فرم یکنواخت عقود و اعطای یک نسخه به مشتریان را ابلاغ کرد.

فروش ۱۵هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانکها

وزیر اقتصاد از فروش ۱۵ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانکها خبر داد و گفت: پیگیر کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی هستم.

چانه‌زنی‌ دوباره بانکی ایران در اروپا/هیات ایرانی به مادرید رفت

یک مقام مسئول از سفر هیات ایرانی به اسپانیا برای پیگیری اجرایی شدن نقشه راه توسعه روابط اقتصادی دو کشور خبر داد و گفت:چانه‌زنی‌ها برای تسهیل روابط بانکی از جمله دستورکارهای اصلی این سفر است.

انعقاد سه قرارداد فاینانس با حجم ۹/۵ میلیارد یورو

حوزه ارزی و بین الملل بانک ملی ایران طی ۱۰۰ روز گذشته اقدامات مهمی مانند مشارکت در سه قرارداد تأمین مالی خارجی (فاینانس) با حجم ۹/۵ میلیارد یورو، اتصال شعبه پاریس به سیستم های پرداخت یکپارچه (SEPA) و سیستم پرداخت آنی (TARGET۲) و نیز توسعه روابط کارگزاری در آمریکای جنوبی را شاهد بود ...

افزایش قدرت تاب‌آوری در نظام بانکی

معاون اقتصادی بانک مرکزی از جا‌به‌جایی ۱۰ واحد درصدی در سپرده‌های بانکی طی شهریور و مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: با این جا‌به‌جایی ماندگاری سپرده‌ها و قدرت تاب‌آوری نظام بانکی افزایش یافته است.

کدام بانک‌ها بیشتر سپرده گرفتند؟

در بین شبکه بانکی این بانک‌های تجاری هستند که میزان سپرده‌گیری آنها در مقایسه با سایر بانک‌ها رشد قابل توجهی دارد، چرا که درصد رشد سپرده‌های قانونی این بانک‌ها در بانک مرکزی بالاترین حد را به خود اختصاص داده است.

درخواست بانک ملی از سرمایه‌گذاران خارجی

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از سرمایه گذاران خارجی و فعالان اقتصادی خواست از ظرفیت های این بانک برای سرمایه گذاری و نقل و انتقال منابع مالی به داخل کشور استفاده کنند.

آخرین وضعیت طرح رونق تولید/ پرداخت تنها ۹ درصد از تسهیلات بانکی

تا اواخر آبان ماه سال جاری از۳۰ هزار میلیارد تومان تعریف شده جهت پرداخت به واحدهای تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ تنها ۲.۶۸۵۱ میلیارد تومان پرداخت شده که رقمی معادل ۸.۹۵ درصد از کل اعتبار مربوطه است.

قول مساعد رییس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالی

رییس مجلس شورای اسلامی از جلسه غیرعلنی دو ساعته مجلس با مسئولان بانک مرکزی برای پیگیری وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در ابتدای نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس که پس از جلسه غیرعلنی دو ساعته با رییس‌کل بانک مرکزی ...

برای تشریح مشکلات برخی موسسات مالی سیف به مجلس می رود

تهران - ایرنا - ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی برای ارائه گزارش در مورد مسائل و مشکلات برخی موسسات مالی و اعتباری هفته آینده در مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.

آمادگی بانک پاسارگاد برای مدیریت پروژه‌های برقی کشور

عضو هیات‌مدیره بانک پاسارگاد ضمن بررسی وضعیت نیروگاه‌های خورشیدی تابشی، امکان تامین مالی توسط بانک‌های ایرانی را مطرح و آمادگی بانک پاسارگاد برای نقش‌آفرینی موثر در تامین مالی پروژه‌های برقی کشور را اعلام کرد..

گزارش معوقات بانکی در کمیسیون اصل نود بررسی شد

محمدرضا امیرحسن‌خانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس؛ از بررسی گزارش معوقات بانکی در نشست عصر سه شنبه این کمیسیون خبر داد.

بخش‌خصوصی از شورای پول و اعتبار حذف شد

نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گویند که بر اساس طرح پیشنهادی مجلس، بخش‌خصوصی از ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار حذف شده است و جایگاه شورای فقهی و نسبت آن با فعالیت بانکها مشخص نیست.

بیش از 15 هزار میلیارد ریال برای فعالان حوزه ها ICT و IT تامین مالی شده است

خسرو فرحی مدیرعامل پست بانک ایران گفت: تا نیمه اول آبان ماه امسال بیش از 15 هزار میلیارد ریال در قالب پرداخت تسهیلات و ایفای تعهدات توسط این بانک برای فعالان حوزه های IT و ICT تأمین مالی شده است.

مشکل حساب بانکی ایرانی ها در چین حل شد

مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون مشکل خاصی در روابط بانکی ایران با چین و امارات وجود ندارد، از حل مشکل روابط با هالک بانک ترکیه خبر داد و گفت: علاوه بر این، به‌زودی با یک بانک بزرگ ترکیه‌ای روابط کارگزاری برقرار می‌‌شود.

گزارش تسهیلات پرداختی بانک‌ها

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی هفت ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۳۱۳۵.۹ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۵۱.۵ ...

تحریم بانک سپه از سوی آلمان صحت ندارد

حسینی گفت: با تعامل خوب به وجود آمده با مقامات بانکی دولت آلمان، فعالیت بانک سپه در این کشور رو به گسترش است.

دستور فوری وزیر اقتصاد به بانک‌ها و بیمه‌ها

وزیر اقتصاد در نامه های جداگانه ای به معاون امور بانکی و بیمه، رئیس کل سازمان امور مالیاتی و خزانه داری کل کشور،دستورات ویژه ای را به منظور رسیدگی فوری و مساعدت به زلزله زدگان صادر کرد.

فاینانس‌های روسی و آسیایی در راه است

عضو شورای هماهنگی بانکهای دولتی با بیان اینکه فاینانس‌های جدید از روسیه، اروپا و آسیا در راه است، گفت: نقل و انتقالات پول به ارزهای غیر از دلار به صورت روان در حال انجام است.

نماینده اردکان در مجلس: 90درصد تامین منابع مالی از طریق نظام بانکی است

یزد - ایرنا - نماینده اردکان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اصلاح نظام بانکی که 90 درصد تامین منابع مالی کشور از طریق سیستم بانکی است، گفت: لزوم اصلاح اساسی بانک ها برای رسیدن به نظام بانکی کارآمد و چالاک به روز ضروری است.

تاکید مجدد تابش بر لزوم اصلاح نظام بانکی کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در دیدار مدیر و معاونین بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان یزد با بیان اینکه ۹۰ درصد تامین مالی کشور از طریق سیستم بانکی انجام می‌شود گفت: لزوم اصلاح اساسی بانک‌ها برای رسیدن به نظام بانکی کارآمد، چالاک و به روز ضروری است.

تشکیل کمیته وصول معوقات کلان بانکی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سران قوا به مسئله معوقات کلان بانکی ورود کرده و هر یک نماینده ای را تعیین کرده‌اند که در کمیته‌ای نحوه وصول مطالبات بررسی شود.

تداوم مسیر اصلاح نظام پولی ایران/هزینه نگهداری پول افزایش یافت

قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: افزایش نرخ سود سپرده‌ها، هزینه فرصت نگهداری پول افزایش یافته و افراد تمایل کمتری برای نگهداری پول دارند.

برخورد با بانکهای متخلف

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه علیرغم مصوبه شورای پول و اعتبار، بانکها نرخ سود مصوب را رعایت نمی‌کنند، گفت: سازمان بازرسی در مقابل بانکهای متخلف، اقدام قانونی انجام خواهد داد.

تغییر در مدیریت عامل بانک ملت/اخلاقی رفت، بیگدلی آمد

با حکم مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل بانک ملت تغییر کرد و بر این اساس، اخلاقی، جای خود را به بیگدلی داد.

بازنگری دستورالعمل صدور ضمانت‌نامه بانکی

«دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه بانکی‌-ریالی» با محوریت «تاکید بر صدور هر یک از انواع ضمانت‌نامه در دامنه کاربرد»، «لزوم اعتبارسنجی و احراز اهلیت طرفین ضمانت‌نامه»، «پیشگیری از بروز تخلفات»، «جایگزینی سپرده نقدی با وثیقه نقدی برای صدور ...

چین حساب بانکی دانشجویان ایرانی را مسدود کرد

بانک های چینی با ارسال پیامک به دانشجویان ایرانی، بار دیگر تهدید کردند که حساب ایرانیان را مسدود خواهند کرد.این اولین باری نیست که چینی‌ها، با حساب بانکی ایرانیان چنین برخوردی می‌کنند.

رابطه کارگزاری ایران با آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر برقرار می شود

تهران – ایرنا – مدیرعامل بانک توسعه صادرات ، یکی از زیرساخت های لازم برای برقراری روابط اقتصادی ایران با کشورهای آفریقایی را برقراری روابط بانکی دانست و گفت: رابطه کارگزاری ایران با کشورهای آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر برقرار می شود.

آمریکا خبر جریمه بانک‌های ترک به دلیل همکاری با ایران را تکذیب کردوزیر خزانه داری آمریکا گمانه زنی ها در مورد اینکه وی در مورد وضع تحریم های احتمالی علیه ترکیه به مقامات این کشور هشدار داده است را رد کرد.

بانک‌های خصوصی؛ بدهکارترین و طلبکارترین

در نتیجه عملکرد شبکه بانکی این بانک‌های خصوصی هستند که در کنار دارا بودن بالاترین مانده تسهیلات‌دهی بیشترین بدهی به بانک مرکزی و در عین حال بالاترین طلب از دولت‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین اخطار سازمان مالیاتی به بانک‌ها

رئیس سازمان مالیاتی با تاکید بر اینکه برای آخرین بار به بانک‌ها در رابطه با ارائه اطلاعات حساب‌ها نامه نوشتم، گفت: اگر بانک‌ها به قانون تمکین نکنند اسامی‌شان را در اختیار رسانه‌ها می‌گذارم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: بانک ها بزرگترین مانع توسعه هستند

مشهد - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها امروز نه تنها عامل توسعه نیستند بلکه خود مانع توسعه کشور هستند.

۸ حرکت بانکی برای بازکردن قفل بازار مسکن

وکیل ملت: حسین عبده تبریزی با بیان اینکه شرایط بازار ملک نسبت به دست‌کم یک دهه گذشته تغییر اساسی کرده است، برای حل «معمای فروش» از طریق ضلع چهارم بازار نسخه ارائه کرد.

۲۷۰ هزار میلیارد تسهیلات بانکی کجا رفت؟

در نیمه ابتدایی امسال بیش از ۲۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در بیش از چهار میلیون فقره به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت شده است.

پوتین دستور ایجاد "روبل مجازی" را صادر کرد

رئیس‌جمهور روسیه پس از گفت‌وگو با مقامات اقتصادی این کشور پشت درب‌های بسته دستور ایجاد ارز روبل مجازی را صادر کرد که رقیب اصلی برای بیت‌کوین خواهد شد.

شکاف عمیق سپرده‌های مدت‌دار بانک‌ها

رصد گزارش‌های بانک مرکزی حاکی از آن است که ماه قبل از اجرایی شدن نرخ سود ۱۵ درصد در بانک‌های کشور، منابع بانک‌ها از کمترین پایداری برخوردار بود.

تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز با همکاری نهادقضایی در حال انجام است/بررسی پول مجازی در بانک مرکزی

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ارایه گزارش آخرین اقدام های انجام شده برای ساماندهی موسسات غیرمجاز اعتباری اظهار داشت: تعیین تکلیف این موسسات با هماهنگی نهاد قضایی و مجلس طبق روش پیش بینی شده به پیش می رود.

آمادگی برزیل برای افتتاح شعب بانک های ایرانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه رایزنی های خود با برخی وزرای شرکت کننده در اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، با وزیر دارایی برزیل نیز دیدار کرد.

جزئیات جلسه شورای پول و اعتبار/ تغییراتی در صدور ضمانتنامه‌های بانکی

دستورالعمل ناظر بر ضمانتنامه‌های بانکی بازنگری شد. بر این اساس علاوه بر تسهیل و گشایش در صدور انواع ضمانتنامه‌ها برای فعالان اقتصادی، زمینه سوءاستفاده از این ابزار مهم را به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

بسته تنبیهی بانک‌مرکزی برای بانک‌های نرخ‌شکن

یک مقام بانکی با تشریح جزئیات جریمه بانک مرکزی برای بانک‌هایی که از نرخ‌ سود مصوب تخطی می‌کنند، گفت: دسترسی به سوئیفت و شاپرک برای متخلف‌ها بسته می‌شود.

وزیر دارایی اندونزی بر توسعه همکاری بین المللی با ایران تاکید کرد

تهران- ایرنا- وزیر دارایی اندونزی در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران همزمان با برگزاری نشست پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، آمادگی کشور خود را برای توسعه بیشتر همکاری 2 طرف در مجامع بین المللی اعلام کرد.

وزیر دارایی اندونزی بر توسعه همکاری ...

بانک های ایرانی آماده آغاز همکاری با پاکستان هستند

تهران- ایرنا- مدیرکل بین الملل بانک مرکزی از آمادگی این نهاد و بانک های ایرانی برای اجرای قرارداد بانکی با پاکستان خبر داد و گفت: اسامی تمام بانک های ایرانی فعال در بازار بین بانکی به بانک مرکزی پاکستان ارسال شده و منتظر اعلام اسامی از سوی طرف مقابل هستیم.

همایش بانکداری‌الکترونیک و نظام‌های‌پرداخت

هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت دوم و سوم بهمن‌ماه ۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

نبود ارتباط بانکی گرجستان با بانک های ایرانی یکی از مشکلات توسعه تجاری دو کشور است

باکو – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان روز سه شنبه در ششمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و گرجستان گفت: تاخیر در مساله ارایه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی و حقوقی ایران در گرجستان و نبود ارتباط بانکی گرجستان با بانکهای ایرانی یکی از مشکلات اصلی توسعه همکاری های ...

خداحافظی بزرگ‌ترین بانک فرانسه با شرکت‌های نفت شیل

بانک فرانسوی بی‌ان‌پی پاریبا اعلام کرد دیگر با شرکت‌های نفت و گاز طبیعی که در حوزه شیل یا نفت شنی فعالیت می‌کنند، همکاری نخواهند کرد زیرا قصد دارند حمایت از پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر را افزایش دهد.

تفاهم تهران و آنکارا درمورد پیش نویس سند سوآپ دوجانبه ریال ایران با لیر ترکیه

آنکارا- ایرنا- پیش نویس سند سوآپ دوجانبه ریال ایران با لیر ترکیه و مبادله تجاری دو کشور با ارز محلی روز دوشنبه توسط ولی الله سیف و مراد چتین کایا روسای کل بانک های مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در آنکارا مورد تفاهم قرار گرفت.

گام اول آزادسازی بانک مجازی برداشته شد

با ابلاغ سیاست‌ها و الزامات فرآیند اجرایی بانک مرکزی درخصوص کسب‌و‌کار فناوری مالی (Fin-tech)، یک گام رو به جلو به سمت آزادسازی «بانک مجازی» برداشته شد. اما بررسی‌های کارشناسانه و مقایسه تطبیقی آن با تجربه جهانی حکایت از آزادسازی ناقص در این حوزه نوین دارد.

رییس کل بانک مرکزی ایران برای امضای موافقتنامه بانکی با ترکیه وارد آنکارا شد

آنکارا- ایرنا- ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و گفت و گو با همتای خود و سایر مقامات بانکی ترکیه امروز دوشنبه وارد آنکارا شد و از سوی محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه مورد استقبال قرار گرفت.

معاون وزیر کار: توسعه روابط بانکی مهمترین بحث نشست کارشناسی کمیسیون مشترک ایران و گرجستان بود

باکو - ایرنا- معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : مهمترین موضوع مورد بحث در نشست کارشناسی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران گرجستان ، که امروز با حضور کارشناسان دو کشور در تفلیس برگزار شد یافتن راهکارهایی برای توسعه روابط بانکی میان دو کشور بود.

برنامه ریزی جدید برای بانک ملی ۱۴۰۰

مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: برنامه ریزی های جدی برای تبدیل شدن این بانک به بانکی مدرن، پیشرو، روزآمد و کارآمد در سال ۱۴۰۰انجام شده است.

توسعه روابط کارگزاری بانک ملی با آمریکای جنوبی

غلامرضا پناهی افزود: در این راستا بانک آمادگی کامل دارد که معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی گفت: در راستای توسعه روابط کارگزاری به منظور حمایت و پشتیبانی از تجارت خارجی کشور، بانک ملی موفق به برقراری روابط کارگزاری با بانک های برزیلی شد. خدمات مورد نیاز فعالان تجارت ...

افزایش فعالیت اوبربانک اتریش و دانسک بانک دانمارک در ایران

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه ایران به درآمدهای نفتی وابسته نیست، گفت: فعالیت اوبربانک اتریش و دانسک بانک دانمارک در ایران افزایش یافت.

ادامه بررسی طرح اصلاح قانون بانکداری/بررسی تعاریف به پایان رسید/تقسیم سود به صورت مشاع بین بانک و سپرده گذار

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دستور کار امروز کمیسیون طرح اصلاح قانون بانکداری و عملیات بانکی بدون ربا بود که این قانون در حال بازنگری است تا با این بررسی قانون خوب و کاملی داشته باشیم.

بانک صنعت و معدن درخواست مجلس برای تجدید ارزیابی وثایق بانکی را پذیرفت

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست نمایندگان برای تجدید ارزیابی وثایق بانکی در بانک صنعت و معدن مورد قبول مسئولان بانک صنعت و معدن قرار گرفت.

بانک سامان حامی اصلی پنجمین نشست تجاری ایران و اروپا


عصر اعتبار- بانک سامان به عنوان حامی اصلی پنجمین نشست بزرگ تجاری ایران و اروپا که آبان ماه در فرانکفورت برگزار می‌شود، معرفی شد.

افزایش همکاری‌های بانکی ایران و ترکیه

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی از افزایش همکاری های بانکی ایران و ترکیه در آستانه سفر اردوغان رییس جمهور این کشور به ایران خبر داد.

بانک ملت ۱۲ تفاهمنامه منعقد کرد

بانک ملت در سه ماهه دوم سال جاری، نسبت به انعقاد ۱۲ تفاهمنامه با شرکت های و سازمان های کشور اقدام کرد.

بانک ملت ۱۲ تفاهمنامه منعقد کرد

بانک ملت در سه ماهه دوم سال جاری، نسبت به انعقاد ۱۲ تفاهمنامه با شرکت های و سازمان های کشور اقدام کرد.

آغاز بررسی طرح بانکداری در کمیسیون اقتصادی مجلس

رییس کمیته پول، بانک و بازار سرمایه کمیسیون اقتصادی مجلس، از آغاز بررسی طرح بانکداری در کمیسیون متبوعش خبر داد.

روابط بانکی ایران و اسپانیا فعال می‌شود

همایش تجاری ایران و اسپانیا با حضور هیات ایرانی در مادرید برگزار شد و فعال شدن راه‌اندازی ابزارهای مالی میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

کاهش سود بانکی باعث گرانی مسکن می‌شود

عصر ساختمان- نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد کاهش سود سپرده‌های بانکی باعث افزایش تقاضا و قیمت مسکن خواهد شد.

پرونده ۳۰ تخلف بانکی به هیات انتظامی ارسال شد

رییس کل بانک مرکزی از ارسال ۳۰ پرونده تخلف بانکی به هیات انتظامی در دولت یازدهم خبر داد.

پرونده ۳۰ تخلف بانکی به هیات انتظامی ارسال شد

رییس کل بانک مرکزی از ارسال ۳۰ پرونده تخلف بانکی به هیات انتظامی در دولت یازدهم خبر داد.

حضور یک بانک فرانسوی در تامین مالی پروژه‌های ایران

بانک سرمایه گذاری دولتی BPI فرانسه پروژه‌های سرمایه گذاری شرکت‌های فرانسوی در ایران را از سال ۲۰۱۸ تامین مالی خواهد کرد و حداکثر ۵۰۰ میلیون یورو (۵۹۸ میلیون دلار) اعتبار سالانه فراهم می‌کند.

تصویب ۴۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بانک سینا

بانک سینا در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به رونق اشتغال در مناطق روستایی، نسبت به اعطای تسهیلات با ۱۰ درصد یارانه سود بابت توسعه طرح های اشتغالزا در این مناطق اقدام کرد.

عادی‌سازی روابط بانکی ایران-کرواسی

سفیر ایران در زاگرب از انجام مذاکرات با بانک مرکزی کرواسی برای عادی‌سازی ارتباط بانکی ایران و کرواسی خبر داد.

میانبر بانکی ایران به اروپا

دنیای اقتصاد: در واپسین روزهای تابستان، طلسم قرارداد تامین‌مالی با اروپا شکست. یک بانک اتریشی و یک بانک دانمارکی تامین مالی یک‌ونیم میلیارد یورویی به ایران را تعهد دادند. به باور کارشناسان، فارغ از حجم تامین مالی، این قرارداد به مثابه میانبر بانکی ایران به اروپا است. ...

نحوه وصول چک‌های مدت‌دار از سال آینده تغییر می‌کند

دنیای اقتصاد: با فراگیری سامانه صیاد در سال آینده، مکانیزم وصول چک‌های کنونی (غیرصیادی) از اردیبهشت 1397 تغییر می‌کند. از سامانه صدور یکپارچه دسته‌چک، روز گذشته رونمایی شد تا عملا برای یک دوره هشت ماهه دو نوع چک در شبکه بانکی به گردش درآید. گروه نخست، چک‌های جدید ...

تبادل نظر وزیران امورخارجه ایران و انگلیس در مورد روابط بانکی‌ و مناسبات کنسولی

تهران - ایرنا - 'بوریس جانسون' وزیر امورخارجه بریتانیا بعد از ظهر دوشنبه به وقت نیویورک با دکتر «محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

بانک های خارجی همکار با کره شمالی از سیستم مالی آمریکا اخراج می شوند

تهران – ایرنا – مجلس نمایندگان آمریکا درحال تنظیم پیش نویس لایحه ای است که بانک های خارجی را که با کره شمالی همکاری می کند، از فعالیت سیستم مالی ایالات متحده منع می کند.

جمع‌آوری صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها

با اجرای بخشنامه نرخ سودی بانک مرکزی از ۱۱ شهریور ماه سال جاری اکثر بانک‌ها اقدام به جمع آوری صندوق های سرمایه گذاری کرده و برای مشتریان افتتاح حساب جدیدی انجام نمی‌دهند.

بازرسی از ۱۰۰۰ شعبه بانک برای نظارت بر نرخ‌های سود/ برخورد با تخلفات موردی

مدیر اداره نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: بیش از ١٠٠٠ شعبه بانکی از ابتدای اجرای بخشنامه اخیر بانک مرکزی در رابطه با ابلاغ نرخ‌های سود علی الحساب بازرسی شده‌اند.

مقایسه نرخ سود بانکی در ایران و جهان

در برخی کشورها همچون سوئد نرخ بهره منفی است. یعنی اگر کسی بخواهد پول خود را در بانک به صورت سپرده بانکی نگهداری کند باید هزینه آن را پرداخت کند.

جزییات توافق بانک های ایران و کره جنوبی

کوروش پرویزیان درباره جلسه اخیر بانک های ایرانی و کره ای در سئول به ایبنا گفت: بانک های خصوصی ایران و بانک های کره ای جلسه مشترک بسیار خوبی داشتند که منجر به امضای توافقنامه ای برای ارتقای روابط و مناسبات بلندمدت همکاری های بین بانکی شد.
وی امضای این توافقنامه در شرایط ...

تحقیق و تفحص از "بانک ملت" کلید خورد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تقدیم طرح تحقیق و تفحص از عملکرد بانک ملت به هیئت رئیسه پارلمان خبر داد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از ارائه طرح تحقیق و تفحص از عملکرد بانک ملت به هیئت‌رئیسه ...

استراتژی های جدید بانک صنعت و معدن

مدیرامورسازمان و برنامه‎ریزی بانک‌صنعت و معدن گفت: چشم انداز بانک، پیشرو ماندن در ارایه خدمات مالی، بانکی و مشاوره ای به فعالیتهای تولیدی صادرات محور و زیرساختی دوستدار محیط‌زیست است.علی پهلوانی بیان داشت: استراتژی های بانک صنعت و معدن در دوره جدید، ایفای نقش موثر ...

اختصاص فاینانس 1.2 میلیارد یورویی بانک روسی به احداث نیروگاه هرمزگان

تهران - ایرنا - قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون یورو برای تامین مالی طرح نیروگاه حرارتی هرمزگان بین بانک صنعت و معدن و ونش اکونوم بانک روسیه (VEB) امضا شد.

عامل افزایش قیمت دلار مشخص شد

دولت به علت کسری ۳۷ هزار میلیارد دلاری خود به دنبال تأمین آن با افزایش نرخ ارز است.

90 درصد منابع مالی بنگاه های اقتصادی توسط نظام بانکی تامین می شود

تبریز- ایرنا - عضو هیات مدیره و معاون امور شعب بانک ملی با بیان اینکه اقتصاد ما بانک محور است، گفت: 90 درصد منابع مالی بنگاه های اقتصادی توسط نظام بانکی تامین می شود و این موضوع وظیفه فعالان بانکی را سنگین تر می کند.

تردید در کاهش یک‌دست سود بانکی/خروج سپرده رای نیاورد

با تمام اما و اگرهایی که برای کاهش نرخ سود بانکی و نحوه آن وجود داشت، در نهایت با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی شبکه بانکی موظف شد تا به طور یکپارچه مصوبه سود را به اجرا درآورد. هر چند که این، مصوبه جدیدی نیست و بانک مرکزی تاکید دارد که موانع اجرای مصوبه را برداشته، اما برخی ...

بانک رفاه با اگزیم بانک کره قرارداد مالی امضاء کرد

قرارداد تأمین مالی ۸ میلیارد یورویی اگزیم بانک کره جنوبی با حضور نمایندگان بانک های ایرانی در سئول کره جنوبی به امضاء رسید.

پیگرد قانونی در انتظار برهم‌زنندگان بازار نرخ سود

مدیرعامل بانک پارسیان گفت: بانک‌ها و موسسات مکلفند از اعمال هرگونه روشی که منجر به افزایش نرخ موثر سود سپرده‌ها شود به‌ طور جد، اجتناب کنند و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

قول و قرارهای نرخ سودی بانک مرکزی با بانک‌ها

قائم مقام بانک مرکزی از اتمام حجت بانک مرکزی با مدیران عامل بانک ها خبر داد و گفت: بانک مرکزی برای رعایت نرخ سودهای جدید، در چارچوب قانون و اختیارات این بانک اقدام به تنبیه بانک های متخلف خواهد کرد.

تهیه آیین‌نامه‌ پیش‌فروش خودرو در آینده نزدیک/ خودروسازان خود را با بانک مرکزی هماهنگ کنند

رئیس کل بانک مرکزی روشی که خودروسازان برای پیش‌فروش خودرو انجام می‌دادند منطبق با عملیات بانکی بود، گفت: قرار شد این کار منضبط‌تر شود و آیین نامه‌ای برای خودروسازان تهیه شود که نظارت آن بر عهده بانک مرکزی است.

فعال بورس: کاهش سود سپرده بانکی اقبال به بازار سهام را افزایش می دهد

تهران- ایرنا- یک مدیر و کارشناس بازار سرمایه گفت: با افت سود سپرده ها بتدریج هزینه مالی شرکت ها کاهش و اقبال به بازار سهام افزایش می یابد؛ البته بازار سرمایه بجز سهام، بازار بدهی و بازار مشتقه را نیز شامل می شود.

بانک پاسارگاد و اگزیم بانک کره جنوبی قرارداد تامین مالی امضا کردند

تهران - ایرنا - بانک پاسارگاد اعلام کرد: قرارداد تامین مالی بلندمدت با «اگزیم بانک» کره ‌جنوبی منعقد شده است. این قرارداد در راستای اشتغالزایی و کمک به پیشرفت اقتصاد کشور امضا شده است.

سپرده‌ها از بانک‌ها خارج نمی‌شود

یک مقام مسئول بانکی با بیان اینکه کاهش نرخ سود سپرده‌ها که از امروز یازدهم شهریورماه اجرایی می‌شود، باعث خروج سرمایه از بانکها نخواهد شد، گفت: بازارهای دیگر هنوز برای سرمایه‌گذاری جذاب نیست.

همایش بانکداری اسلامی آغاز بکار کرد

بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی با حضور مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی در تهران آغاز بکار کرد.

لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی در مجلس اعلام وصول شد

تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه مجلس از اعلام وصول لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی در جلسه علنی امروز - سه شنبه - خانه ملت خبر داد.

2 بانک روسی از نظام سوییفت حذف شدند

مسکو - ایرنا - دو بانک روسی تحت تحریم های آمریکا پس از جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و پیوستن به روسیه، از نظام بین المللی مبادلات بانکی یا سوییفت نیز حذف شدند.

عاملیت 12 بانک در فاینانس 8 میلیارد یورویی کره جنوبی با ایران

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت : قرارداد فاینانس 8 میلیارد یورویی ایران و کره جنوبی ؛ با 12 بانک عامل است.

گسترش همکاری های بانکی ایران و اتریش

وین - ایرنا - رییس 'اوبربانک' اتریش روز جمعه اعلام کرد که موافقتنامه همکاری در زمینه تامین مالی با بانک های ایرانی نهایی شده است.

اقدامات بانک مرکزی در کاهش نرخ سود بانکی

رویکرد بانک مرکزی در طول سال‌های اخیر بر کاهش غیردستوری و تدریجی نرخ‌های سود بانکی و استفاده از ظرفیت‌های بازار بین بانکی به عنوان بستر مناسب در این زمینه، متمرکز شده است.

کسب رتبه اول توسط بانک‌سینا در حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان

باجه بانک سینا طی مراسمی با حضور مدیرعامل بانک سینا، رییس سازمان شکوفایی و نوآوری، معاونین و مدیران طرفین در محل ساختمان این صندوق افتتاح شد.

بانک صنعت و معدن در اجرای طرح رونق تولید سوم شد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اینکه این بانک به عنوان تنها بانک تخصصی،ماموریت تامن مالی طرحهای توسعه‌ای را برعهده دارد گفت:این بانک توانست در اجرای طرح رونق تولید رتبه‌سوم را کسب کند.

بانک صنعت و معدن در اجرای طرح رونق تولید سوم شد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اینکه این بانک به عنوان تنها بانک تخصصی،ماموریت تامن مالی طرحهای توسعه‌ای را برعهده دارد، گفت:این بانک توانست در اجرای طرح رونق تولید رتبه‌سوم را کسب کند.
علی اشرف افخمی افزود: توسعه اقتصادی هدفی است که همه جوامع و بویژه جوامعی ...

اخطار بانک مرکزی برای تعلل بانک‌ها در اجرای "صیاد"

دبیرکل بانک مرکزی در نامه‌ای خطاب به مدیران عامل ۱۱ بانک، در خصوص عدم اجرای سامانه صیاد(صدور یکپارچه الکترونیک دسته چک) اخطار داد و گفت: بانکهای متخلف، با اقدام انضباطی مواجه خواهند شد.

دوحه بانک ها را مکلف به جذب سرمایه های خارجی کرد

به دلیل کاهش حجم سپرده گذاری در بانک های قطری در پی تحریم های عربی علیه این کشور، دولت قطر از بانک های این کشور خواست تا به فکر جذب سرمایه گذار خارجی باشند.

سیف: اصلاح نظام بانکی از اولویت‌های بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اولویت‌های این نهاد در دولت دوازدهم گفت: اصلاح نظام بانکی از جمله اقداماتی است که باید از سوی بانک مرکزی و دستگاه‌های اقتصادی دولت مورد توجه قرار بگیرد.

بانک های خصوصی در شرایطی موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند

تهران - ایرنا - دبیر کانون بانک ها خصوصی و موسسات اعتباری گفت: بانک های خصوصی موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند به شرط آنکه زمینه های کاهش آن فراهم شود.

جریمه سنگین در انتظار ۱۱ بانک به علت تعلل در اجرای سامانه صیاد

دبیرکل بانک مرکزی در نامه ای خطاب به مدیرعامل ۱۱ بانک کشور اخطار داد در صورت عدم اجرای سامانه صیاد با اقدامات انضباطی بانک مرکزی مواجه خواهند شد.

حل مشکلات بانکی ؛ضرورت توسعه صادرات

تهران - ایرنا - چهارمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات به منظور بررسی مشکلات موجود در حوزه بانکی و ارائه راه حل های لازم جهت طرح در شورایعالی صادرات در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

بانک گلدمن ساچ آمریکا ضرر کرد

بانک «گلدمن ساچ» آمریکا به دلیل شرط بندی بر سر روند افزایشی قیمت گاز در بورس کالا «وال استریت» با ضرر ۱۰۰ میلیون دلار روبرو شد.

نرخ سود بازار بین بانکی ۱۸.۶۲ درصد شد

بانک‌مرکزی گزارش عملکرد بازار بین بانکی ریالی سال ۹۵ را معادل ۳۱ هزار و ۴۰۳ فقره معامله به ارزش ۳۰.۹۵۷.۱۵۴ میلیارد ریال با محدوده نرخ سود ۱۶ تا ۲۸ درصد با میانگین نرخ سود ۱۸.۶۲ ...

اپلیکیشن پیگیر به بازار عرضه شد

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اپلیکیشن جدید خود با نام پیگیر را روانه بازار کرد .

بانکها و موسسات اعتباری شناسنامه‌دار کدامند؟

بانک مرکزی ایران در تارنمای خود نام بانک ها ،موسسات،صرافی ها و تعاونی هایی که دارای مجوز هستند و به شکل قانونی فعالیت دارند را اعلام کرده است.

بخشودگی سود تسهیلات بانک کشاورزی

جیرفت - ایرنا - نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سود تسهیلات بانک کشاورزی با توجه به مطالبات مردم و پیگیری های نمایندگان مردم هفت شهرستان جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی بخشیده شد.

سیف: حلقه مراودات بانکی ایران در پسابرجام گسترش یافته است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک های ایرانی در روابط با سایر بانک های بین المللی از محدودیت های تحریم خارج شده اند و با گشایش های پسابرجام شاهد گسترش بیشتر مراودات بانکی در سطح بین المللی هستیم.

نحوه افتتاح حساب سپرده ریالی برای اشخاص خارجی به شبکه بانکی ابلاغ شد

تهران - ایرنا - بانک مرکزی در راستای بهره‌برداری از فرصت‌های پسابرجام و تسهیل ارایه خدمات پولی و بانکی به سرمایه‌گذاران و گردشگران خارجی، « دستورالعمل اجرایی افتتاح حساب سپرده ریالی برای اشخاص خارجی» را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

سوئیفت یک بانک روسی را به‌دلیل همکاری با ایران تحریم کرد

پس از آنکه مدیریت تمپ بانک روسیه اقدام به برقراری روابط کارگزاری با بانک مرکزی و سایر بانک‌های بزرگ ایرانی کرده، ارتباط این بانک با سوئیفت قطع شده است.

لایحه اصلاح قانون بانکی به مجلس رفت

لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور - مصوب ۱۳۵۱، پس از تصویب در هیات وزیران به مجلس رفت.

انتخاب اعضای شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی

دومین انتخابات «شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی با حضور مدیران روابط عمومی بانک های کشور در محل بانک مرکزی برگزار شدو در این جلسه مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین نیز عضو شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی شد.

رعایت ۳ اصل مهم در پرداخت وام بانکی

معاون شعب بانک ملی با تاکید بر این که هنگام پرداخت وام باید ظرفیت، شخصیت، سرمایه و وثیقه مدنظر باشد، گفت: نباید در پرداخت وام سخت گیری بیجا کرد، بلکه باید اصول پرداخت تسهیلات رعایت شود.

مشکلات بانکی مهم‌ترین چالش روحانی در عمل به وعده‌‌ها در دور دوم ریاست جمهوری

اگرچه روحانی در مراسم تحلیف قول اشتغال برای خیل عظیمی از جوانان بیکار را داد اما مشکلات سیستم بانکی که به واسطه تحریم نمی‌تواند با بانک‌های بین‌المللی ارتباط داشته باشد مانع بزرگی در این مسیر است.

هشدار اردوغان به بانک‌های ترکیه‌

رئیس جمهور ترکیه به بانک‌های این کشور به دلیل عدم کاهش نرخ بهره بانکی و نیز کسب سودهای هنگفت نامتعارف هشدار داد.

رفع مسدودی حساب بانکی ایرانیان در چین، به زودی

سفیر چین در تهران با اشاره به مسدود شدن برخی حساب‌های بانکی ایرانیان در چین، گفت: مذاکراتی میان مقامات دو کشور در حال انجام است و در این زمینه باید قدری صبر داشت تا این مشکلات برطرف شود.

امارات ۳ بانک‌ غربی را تحریم کرد

امارات متحده عربی آن دسته از بانک های غربی که قطری ها در آن سهام قابل توجهی دارند را از ادامه فعالیت در پروژهای دولتی خود محروم کرد.

پیشنهاد تشکیل اگزیم بانک از سوی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران

تهران- ایرنا- رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات ایران می توانند با ادغام و یکپارچه سازی به اگزیم بانک (بانک صادرات و واردات) تبدیل شوند تا افزایش سرمایه داشته و به ارتقای خدمات بپردازند.

ترامپ تحریم‌های اعمال شده علیه بانک‌های چینی را لغو می‌کند

مقام‌های آمریکایی بر این باورند که دولت ترامپ ظاهرا قصد دارد پس از تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت علیه کره شمالی، تحریم‌های اعمال شده علیه برخی از بانک‌های چینی را به طور موقت لغو کند.

اجرای 12 طرح فولاد در کشور توسط بانک صنعت و معدن

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این بانک در حوزه صنعت فولاد فاینانس، 12 طرح را با ظرفیت حدود هشت میلیون تن اجرا کرده است که بخشی از خطوط تولید آنها راه اندازی شده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی اشرف افخمی شامگاه سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ...

سیداحمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی شد/ کامیاب به امور بین الملل رفت

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در حکمی «سیداحمد عراقچی» را به سمت معاون ارزی و «غلامعلی کامیاب» را به سمت معاون بین الملل این بانک منصوب کرد.

امضای تفاهم نامه بانک سپه و معاونت ریاست جمهوری بانک سپه، حامی پروژه‌های دانش بنیان

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اهمیت و جایگاه صنایع و طرح های دانش بنیان گفت: امضای تفاهم نامه بانک سپه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حمایت از صنایع دانش بنیان است.

چین حساب‌های ایرانیان را مسدود کرد

چین در اقدامی بی‌سابقه یک‌به‌یک در حال مسدود کردن حساب‌های ایرانی‌ها است.
به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، برنامه پایش دیشب به موضوع بستن حساب‌های ایرانیان در سه بانک چین پرداخت. در این برنامه عنوان شد که طی اطلاعاتی که از کارآفرین‌ها به دست رسیده چین در ...

جذب یک سوم منابع تخصیصی صندوق توسعه توسط بانک ملی

بانک ملی ایران در سه ماه نخست امسال ۳۲۹ میلیون دلار از منابع تخصیصی صندوق توسعه ملی را جذب کرد.

بزرگترین بانک استرالیا 53 هزار مورد پولشویی را به خطای برنامه نویسی نسبت داد

کوالالامپور - ایرنا - بزرگترین بانک استرالیا که هفته گذشته متهم به پولشویی و نقل و انتقال مالی در حمایت از تروریسم شده بود روز دوشنبه ادعا کرد دلیل این امر 'خطای برنامه نویسی' بوده است.

خودپردازهای ایران و روسیه به هم می پیوندند

به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه در پایان پنجمین اجلاس مشترک کارگروههای بانکی دو کشور به ریاست غلامعلی کامیاب و اسکوبلکین معاونان بانک مرکزی ایران و و روسیه، یادداشت تفاهم توسعه همکاری های بانکی امضا شد.
برپایه نتایج مذاکرات مسکو که با حضور مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون ...

نامه به رئیس جمهور درباره صورت‌های مالی بانک‌ها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای به رئیس جمهوری برای تسریع در تعیین تکلیف وضعیت نامناسب گزارشگری صورت های مالی موسسات و بانک های کشور خبر داد.

برملاء شدن حساب‌های جعلی یک بانک آمریکایی

مقامات بانک ولز فارگو آمریکا اعلام کردند، تحقیقات خود بر روی حساب‌های جعلی از سال ۲۰۱۱ میلادی تا سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی افزایش خواهیم داد.

تعیین سقف وام‌دهی بانک‌ها برای سال۹۶

در حالی مجموع تسهیلات دریافتی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در سال گذشته تا ۵۴۸ هزار میلیارد تومان پیش رفت که پیش‌بینی رییس کل بانک مرکزی برای سال جاری تا حدود ۶۷۰ هزار میلیارد تومان است.

بحران تعدیل نیرو در بانک های ایتالیایی

رم - ایرنا - بانک های ایتالیایی با اخراج حدود17 هزار و 500 کارمند در هفت ماهه نخست سال جاری (2017)، با بحران جدی رو به رو شده اند.

بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد آماده جذب 15 هزار میلیارد ریال وام رونق تولید باشند

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که بانک‌های عامل این استان آماده جذب و پرداخت 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق بخش تولید در سال جاری باشند.

تاکید ترکان بر استقرار بانک های خارجی در مناطق آزاد

ارومیه- ایرنا- مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ورود بانک های خارجی به مناطق آزاد ضروری است تا این مناطق از مرحله گمرکی، تجاری و صنعتی پا فراتر بگذارند و به نسل چهارم مناطق آزاد نزدیک تر شوند.

تهیه نرم‌افزار نظارت بر مصرف تسهیلات بانک‌ملی

بانک ملی ایران در حال تهیه نرم افزاری برای نظارت بر مصارف تسهیلات اعطایی در بخش طرح های سرمایه گذاری است.

حمایت بانک‌کشاورزی از شرکت‌های‌دانش‌بنیان

دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی و هیات همراه، روز دوشنبه نهم مرداد از نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و ادوات کشاورزی و باغبانی، نهاده ها و سیستم های آبیاری، دام و طیور، خدمات و صنایع وابسته، ماشین آلات و تجهیزات وابسته «آی فارم ۲۰۱۷ » ...

پس از برگزیت؛ بریتانیا ۴۰ هزار فرصت شغلی در بخش بانکی را از دست می‌دهد

شرکت مشاوره‌ای "اولیور وایمن" در تازه ترین گزارش خود نسبت به تهدیدات برگزیت علیه صنعت مالی و بانکداری بریتانیا هشدار داده است.

نشست مجلس با بانکداران برای کاهش نرخ سود، در هفته آینده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری نشست این کمیسیون با مدیران بانک های دولتی در هفته آینده با موضوع کاهش نرخ سود سپرده ها خبر داد.

توافق بانک‌ها برای رعایت نرخ سود/ برنامه بانک‌مرکزی برای متنوع ‌‌سازی سود علی‌الحساب

مدیرعامل بانک قوامین با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای علی‌الحساب شدن نرخ سود سپرده بانک‌ها، گفت: بانک مرکزی به دنبال آن است که هر بانکی با توجه به ساختار مالی و سود و زیان خودش، نرخ سود علی‌الحساب خاص خود را تعیین کند.

سقف صدور حواله های ارزی غیربازرگانی برای هر متقاضی 5 هزار یورو شد

تهران - ایرنا - افزایش قیمت یورو در هفته های اخیر در بازار آزاد و حبابی شدن قیمت آن، بانک ملی ایران را بر آن داشت تا با صدور بخشنامه ای، سقف حواله های ارزی را از 2 هزار یورو به 5 هزار یورو افزایش دهد.

خبر خوب بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: در روزهای آتی ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی، با نرخ ۱۱ درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

تطبیق ۸۰ درصد صورت‌های مالی بانک ملی با IFRS

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: افشای اطلاعات بر اساس استانداردهای IFRS، اکنون تا ۸۰ درصد در صورت های مالی بانک ملی ایران پیاده سازی شده است.

۵ بانک بزرگ جهان متهم به دستکاری نرخ ارز شدند

دولت آمریکا در مجموع ۱۰ میلیارد دلار، بانک های معروف جهان را به دلیل دستکاری در نرخ ارز جریمه کرده است.

نشست بانک مرکزی و قوه قضاییه درباره غیرمجازها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از نشست مشترک امروز بانک مرکزی و قوه قضاییه برای پیگیری وضعیت سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

توسعه ای شدن بانک ‌مسکن در دستور کار دولت است

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن با بیان این که توسعه ای شدن بانک ‌مسکن در دستور کار دولت است، گفت: امیدواریم با ارائه نظام نامه آن توسط بانک مرکزی توسعه ای شدن بانک مسکن در سال جاری محقق شود.

قول بانک مرکزی برای راه اندازی کامل پرداخت از طریق تلفن همراه

تهران - ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی به دیدار با رییس کل بانک مرکزی اشاره کرد و نوشت: دوستان بانک مرکزی قول داده اند هر چه زودتر نسبت به کامل کردن پرداخت از طریق تلفن همراه اقدام کنند.
واعظی از قول بانک مرکزی برای راه اندازی کامل پرداخت از ...

سفر بانکداران کرواسی به ایران

معاون وزیر امور خارجه کرواسی اعلام کرد که بزودی هیاتی به سرپرستی رییس بانک مرکزی این کشور به منظور ارتقای مبادلات دوجانبه و رفع مشکلات موجود به ایران سفر خواهد کرد.

سفر معاون امور بین‌الملل بانک ملت به ترکیه/ گفت‌وگو درباره تسهیل همکاری‌های مالی

معاون امور بین‌الملل مدیر عامل بانک ملت با سفر به ترکیه موضوع توسعه روابط بانکی و امکان بکارگیری سیستم‌های نوین تعاملات بانکی جهت تسهیل همکاری‌های مالی در راستای تحقق اهداف کلان دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

تصمیم جدید بانک مرکزی برای بازار ارز

بانک مرکزی تصمیم دارد تا معاملات ارزی را به صورت تدریجی به سمت انجام از طریق «سامانه معاملات ارزی» سوق دهد تا بلکه این بازار مکاره را به سر و سامانی برساند.

شروط تخصیص تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خصوص نحوه اخذ تسهیلات بانکی اعلام کرد: «براساس تفاهم‌نامه منعقدشده بین بانک‌ها و صندوق توسعه ملی، بایدعلاوه‌بر تایید اهلیت سرمایه‌گذار، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های ...

لغو بخشنامه بانک مرکزی به بانک‌ها برای پذیرش چک‌ رمزدار بانک صادرات

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به سیستم بانکی، عدم پذیرش چک‌های رمزدار صادره بانک صادرات از ۲ مردادماه را خواستار شده بود اما در فردای آن روز در بخشنامه دیگری لغو دستور قبلی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

جذب 800 میلیارد تومانی بانک توسعه صادرات از صندوق ملی/ نقش برجام در فعال شدن حساب های بلوکه شده

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: هشت هزار میلیارد ریال سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی سپرده ریالی جذب شد.

خودپردازها صفرهای پول را تغییر نمی دهند

تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تکذیب خبر «تغییر میزان صفرهای پول» در زمان استفاده از «خودپرداز بانک ها»، تاکید کرد لایحه دولت برای تغییر واحد پول، به تصویب مجلس شورای اسلامی برای اجرا نیاز دارد.

مجمع عمومی هشت بانک پس از اخذ تایید صورت های مالی برگزار شد

تهران- ایرنا- بانک های ملت، تجارت، خاورمیانه، آینده، ایران و ونزوئلا، قرض الحسنه مهر ایران، حکمت ایرانیان و انصار پس از تایید صورت های مالی نمونه و کسب مجوز بانک مرکزی، مجمع خود را در موعد مقرر و طبق اعلام قبلی برگزار کردند.

عراقچی به بانک مرکزی رفت

سید احمد عراقچی با استعفا از معاونت اجرایی سازمان بورس راهی بانک مرکزی شد.

مذاکرات جدید با ۳ بانک اروپایی و آسیایی

معاون ارزی بانک مرکزی از انعقاد قرارداد تامین مالی ۱۲ میلیارد دلاری ۳ بانک اروپایی و آسیایی تا یکماه آینده خبر داد.

درصورت ادامه رشد چین/مقر صندوق بین المللی پول به پکن منتقل می شود

تهران - ایرنا- 'کریستین لاگارد' رئیس صندوق بین المللی پول امروز (دوشنبه) گفت: اگر رشد چین و سایر بازارهای درحال رشد ادامه پیدا کند، ممکن است مقر این نهاد در یک دهه آینده به پکن منتقل شود.

بخشنامه بانک مرکزی به بانکها برای خودداری از پذیرش چک‌ رمزدار بانک صادرات

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به سیستم بانکی، عدم پذیرش چک‌های رمزدار صادره بانک صادرات از تاریخ ۲ مردادماه را خواستار شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانکها از آنها خواست تا از تاریخ 2 مرداد 96 پذیرش و پردازش چکهای رمزدار صادره ...

پایان ضرب‌الاجل دسترسی به اطلاعات حساب‌های بانکی

مدیرکل دفتر اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی جزئیات مبلغ و زمان دریافت اطلاعات حساب‌های بانکی به منظور اخذ مالیات را تشریح کرد.

رییس اتاق ایران : دریافت تسهیلات براساس قاعده و قانون جرم نیست

تهران - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دریافت تسهیلات براساس قاعده و قانون جرم نیست، بلکه استفاده از رانت جرم است.

بیمه نامه شخص ثالث کارت الکترونیکی می شود

تهران- ایرنا- رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از جایگزینی بیمه نامه های کاغذی شخص ثالث با کارت های الکترونیکی در آینده نزدیک خبر داد.

سود خالص بانک ملت ۱۰ برابر شد

مدیرعامل بانک ملت از شناسایی سه هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال سود خالص در این بانک برای سال مالی ۱۳۹۵ خبر داد و گفت: در سال گذشته بابت هر سهم بانک ملت ۸۰ ریال سود محقق شده و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام این بانک از ۰.۶ درصد در سال ۹۴ به ۶.۳ درصد در سال ۹۵ افزایش یافته است.

دفاع از نرخ سپرده قانونی به عنوان ابزار کنترلی/ بانک‌های بی‌انضباط مشمول نرخ ۱۰ درصد نمی‌شوند

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر تعیین دامنه سپرده قانونی بین ۱۳ تا ۱۰ درصد، گفت: بانک مرکزی نرخ حداقلی سپرده قانونی را برای بانک‌های بی‌انضباط تعیین نمی‌کند.

کوچ بانک‌های بزرگ اروپایی و آمریکایی از لندن

قرار است بزرگ ترین بانک آلمان و دومین بانک بزرگ آمریکا با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، کانون فعالیت های خود از لندن را به مکان دیگری انتقال دهند.

اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از فردا + اسامی بانک‌های عامل

طرح ضربتی‌اعطای وام ازدواج از اول مرداد ماه در آستانه میلاد با سعادت حضرت معصومه آغاز می‌شود و به مدت ۹ هفته ادامه دارد.

توضیحات رئیس کل بانک مرکزی ایران درباره نهادهای پولی غیرمجاز

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در کانال تلگرامی خود در باره نهادهای پولی غیر مجاز توضیحاتی ارائه کرد.

همکاری مستقیم یک بانک اندونزی با بانک‌های ایرانی

سفیر جمهوری اندونزی در ایران، از پنج برابر شدن حجم مبادلات دو کشور تا پایان سال جاری میلادی خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان مبادلات تجاری ایران و اندونزی در حدود ۳۴۰ میلیون دلار است.

بخشودگی سود تسهیلات تا ۴۰۰میلیون ریال

بانک مرکزی بخشنامه بخشودگی سود تسهیلات پرونده‌های با مانده اصل بدهی حداکثر ۴۰۰میلیون ریال را در حالی به بانک های عامل ابلاغ کرد که در مراحل قبلی اجرای این طرح ۳۸۰ هزار و ۴۴۳ پرونده تعیین تکلیف شده اند. بانک های ملی ایران، سپه، کشاورزی، تجارت، صادرات ایران، ملت و رفاه ...

بانک ها زیر ذره بین بانک مرکزی

دبیرکانون بانک های خصوصی کشورگفت: بانک مرکزی نیازهای کوتاه مدت بانک ها را از طریق بازار بین بانکی رفع کند.

خط قرمز بانک مرکزی برای فعالیت تعاونی‌های اعتبار

یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: از این پس، سپرده‌گیری و تسهیلات‌دهی تعاونی‌های اعتبار صرفا قرض‌الحسنه خواهد بود و اجازه تاسیس شعبه هم ندارند.

نسبت به سه ماهه اول سال گذشته/ تسهیلات پرداختی بانک‌ها ۷۹ هزار میلیارد ریال افزایش یافت

تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی طی سه ماهه سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۰۱۳.۶ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۷۹.۶ هزار ميليارد ريال ...

ارتباط بانکی با اکثر کشورهای اروپایی داریم

نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به وضعیت توسعه الکترونیک در فعالیتهای صنعتی کشور گفت: وضعیت توسعه این امر در کل فعالیتهای صنعتی کم اما رو به رشد است. در لوازم خانگی و خودرو روزبه‌روز در حال افزایش سهم وسایل الکترونیکی هستیم.

امسال ۱۲ بانک نمی‌توانند سود بین سهامداران تقسیم کنند

با توجه به قید تعیین شده از سوی بانک مرکزی، 12 بانک بورسی در صورت شناسایی سود در صورت‌های مالی سال 95، نمی‌توانند سود به دست آمده را بین سهامداران توزیع کنند.

بانک مرکزی راهکارهای بازپرداخت مطالبات مردم در موسسات مالی را ارائه می‌کند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مقرر شده تا ظرف هفته آینده بانک مرکزی راهکارهای بازپرداخت مطالبات مردم از موسسات مالی را بررسی کند و بعد از آن در جلسه با همفکری دولت و مجلس این موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد.

سیدکاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه غیر علنی ...

ضرورت حرکت نظام بانکی ایران به سمت استانداردهای بین‌المللی

حرکت به سمت اجرای استانداردهای بین‌المللی IFRS، از اصلاحات اساسی در نظام بانکی ایران محسوب می‌شود و می‌تواند زمینه افزایش همکاری‌های بانک‌های خارجی با بانک‌های ایرانی را فراهم کند.یاپ وان دایک در همایش سیاست‌های پولی و ارزی، با تاکید بر اهمیت سازگار کردن ...

ابلاغ دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه مؤسسات اعتباری

بانک مرکزی، دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه مؤسسات اعتباری را تدوین و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

محمدرضا قرباني مديرعامل بانك دي شد

به گزارش روابط عمومي بانك دي، محمدرضا قرباني كه پيش از اين عضو هيات مديره بانك دي شده بود با انتخاب هيات مديره به عنوان مديرعامل جديد بانك منصوب شد. قرباني سابقه سال‌ها فعاليت در بانك مركزي را در كارنامه خود دارد و پيش از اين مدير اعتبارات بانك مركزي بوده است.

برای برخورد کیفری با معوقات بانکی، مستند قانونی خیلی قوی نداریم

سرپرست مجتمع قضایی ویژه جرائم اقتصادی ، اظهار کرد: رسیدگی به جرائم اقتصادی و مبارزه قاطع با آن در یکی از اولویت‌های قوه قضائیه است و در فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری نیز بر این نکته تاکید شده است که باید مبارزه قاطع و بدون اغماض با جرائم اقتصادی از اولویت‌های اساسی و ...

ماجرای هیات انتظامی و تخلفات بانکها

مدیرکل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با اشاره به نحوه برخورد هیات انتظامی با بانکهای متخلف گفت: احکام نظارتی بر بانکها از جرایم نقدی تا انفصال از خدمت مدیران را شامل می شود.

موافقت طیب نیا با کاهش نرخ سود بانکی

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تا قبل تحریم ۶۰۰ بانک خارجی طرف تعامل با ایران بودند، گفت: اکنون ۲۴۰ بانک با ایران روابط کارگزاری داشته و به زودی روابط کارگزاری با عموم بانکها برقرار می‌شود.

به بانک‌ مرکزی اعتماد کنید

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: تنها مرجع رسمی ارائه اطلاعات سیستم بانکی کشور بانک مرکزی است و مردم به این مرجع اعتماد و اطمینان داشته باشند.

افزایش دو برابری سرمایه بانک‌های دولتی

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه پنجشنبه در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی که در روز ملی اصناف برگزار می شد، یکی از اصلی‌ترین اقدامات دولت دوازدهم را قطعا اصلاح نظام بانکی عنوان کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا بتوانیم رونق اقتصادی را در کشور ایجاد ...

بانک مرکزی از سپرده های مردم پشتیبانی می کند/ شهروندان نگران سپرده های خود نباشند

مجید آوری فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مردم نگران سپرده هایی که نزد برخی از بانک ها و موسسه های مجاز دارند نباشند، چرا که بانک مرکزی به عنوان متولی اصلی نظام بانکی کشور پاسخگوی مشکلات سپرده گذاران است و مسائل به وجود آمده در کوتاه ترین زمان برطرف خواهد شد ...

نامه منتشره از گروه مالی ملت جعلی است

قائم مقام بانک ملت گفت: نامه منتشره منتسب به گروه مالی ملت جعلی است.علیرضا لگزایی در گفت وگو با «ایبِنا»، درباره نامه منتشره از سوی گروه مالی ملت در فضای مجازی اظهار کرد: نامه‌ای که از سوی گروه مالی ملت در فضای مجازی در حال انتشار است و به نام برخی بانک‌ها در آن ...

ادغام بانک‌ها و موسسات مشروط بر وجود دارایی!

معاون پژوهشکده پولی و بانکی می‌گوید ادغام موسسات مالی و اعتباری یا بانک‌ها با یکدیگر باید فقط در شرایطی صورت بگیرد که بحران در موسسه مالی ضعیف آنقدر عمیق نباشد که موسسه دیگر را هم تهدید کند.

رشد 16 درصدی تسهیلات پرداختی شبکه بانکی در دو ماهه نخست امسال

بانک مرکزی اعلام کرد: شبکه بانکی کشور در دو ماهه نخست امسال 569.7 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت کرد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال به میزان 80.3 هزار میلیارد ریال معادل 16.4 درصد افزایش نشان می دهد.

افتتاح صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی

صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران با حضور اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران کارگزاری بانک ملی ایران افتتاح شد.

ادغام نهادهای بانکی مشروط به مصوبه شورای پول و اعتبار و مجوز بانک مرکزی است

به گزارش ایرنا به نقل از موسسه اعتباری کوثر، به دنبال انتشار اخباری در سایت ها و شبکه های اجتماعی درباره ادغام بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری ثامن الائمه در موسسه اعتباری کوثر و ایجاد 'بانک کوثر' و علیرغم مذاکرات انجام شده وتوافقات حاصل شده بین این موسسه ها و بانک ها، اعلام ...

تخصیص 800 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بخش معادن

مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: در سه ماه اخیر ارزش تسهیلات مصوب بانکی به معدنکاران و طرح‌های معدنی به 800 میلیارد ریال رسیده‌است.

معیارهای "بانک باصلابت" از دید سیف


بانک‌ها برای چندمین بار طی چهار سال اخیر گرفتار رقابت زیان‌باری بر سر نرخ سود سپرده‌ها شده‌اند؛ افزایش نرخ‌ها روزانه شده و این همه در حالی است که طبق معیاری که رئیس‌کل بانک‌مرکزی چندی پیش برای آگاه‌سازی مردم در تشخیص یک بانک سالم از بانک در حال ...

بانک آینده ۳ هزار میلیارد ریال به بنگاه‌های کوچک و متوسط وام می‌دهد

بانک آینده در سال جاری، نسبت به اعطای مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط با هدف استمرار رونق تولید، حفظ اشتغال، ایجاد اشتغال و افزایش رشد اقتصادی کشور اقدام خواهد کرد.

نگاه بازارها به سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا

کارشناسان اقتصادی معتقدند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا قرار خواهد داشت و انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و منطقه یورو نیز عامل مهمی برای نوسان قیمت طلا خواهد بود.

بانک‌ها به خانه آخر رسیدند؟

آیا بانک‌ها ورشکسته‌ شده‌اند؟ این پرسشی است که این‌روزها در اذهان مردم و سپرده‌گذاران بانکی وجود دارد؛ سؤال از زمانی ایجاد شد که زمزمه‌هایی از بدهی دولت و مردم به بانک‌ها به گوش رسید.

جزییات ابلاغیه جدید بانک مرکزی

 

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط، بر پذیرش ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت تاکید کرد.

۷ پیش‌شرط برای وام دهی

در دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط سال ۹۶، هفت پیش شرط برای اولویت بندی اعطای تسهیلات در نظر گرفته شده است تا به این طریق با اعطای این تسهیلات شرایط برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده مهیا شود.

شرکت وصول مطالبات معوق بانک ملی ایران تشکیل می شود

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران اعلام کرد: به منظور تعیین تکلیف و کاهش هر چه بیشتر مطالبات غیر جاری، تشکیل شرکت وصول مطالبات معوق بانک در دستور کار قرار گرفته است.

توسعه همکاریهای بانکی ایران و سوریه

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به زمینه های مشترک روابط اقتصادی ایران و سوریه گفت: راهکارهای گسترش همکاری در روابط بانکی دو کشور با استفاده از ارز ملی باید مدنظر قرار گیرد.

روابط بانکی ایران و اتریش وارد فاز جدیدی می شود

سیف در دیدار با وزیر دارایی و رئیس‌کل بانک مرکزی اتریش از ایجاد روابط کارگزاری ۲۲ بانک ایرانی با بانک‌های اتریش خبر داد.

همکاری بانک سینا با صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون

بانک سینا و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به منظور ارائه خدمات هر چه بیشتر به مشتریان اعتباری خود، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

اصلاح قوانین بانکی به معنای ادغام نیست

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به اینکه در صورت نیاز به ادغام و یا انحلال موسسات و یا بانک‌ها، کارها طبق روال مشخصی صورت می‌گیرد، افزود: طرح این مباحث به معنای ایجاد نگرانی برای مردم نیست.

تحریم‌ و اوفک علت اصلی توقف فایناس چین و کره/ رایزنی برای تغییر شرایط وام‌های خارجی

یک مقام دولتی با بیان اینکه علت اصلی توقف فاینانس کشورهای چین و کره، شرایط یک طرفه براساس تحریم و تصمیم کمیته اوفک است، گفت: رایزنی برای تغییر شرایط وام‌های خارجی ادامه دارد.

ماموریت لاریجانی به کمیسیون اصل 90 ؛پیگیری مشکلات سپرده گذاران کاسپین و آرمان

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون اصل 90 مجلس خواست که برای جلوگیری از تضییع حقوق سپرده گذاران کاسپین و آرمان مشکلات آنها را پیگیری کند.

«یاراکارت» فراگیر می شود؟

تهران- ایرنا- بانک مرکزی به تازگی در بخشنامه ای به بانک ها اجازه داد تا به پشتوانه یارانه واریزی به حساب خانوارها، «یاراکارت» صادر کنند تا مشکل تامین وثیقه برای وام های خرد اقشار جامعه را رفع کند.

اسکناس جدید 10هزار ریالی به دستخط رهبر معظم انقلاب متبرک شد

تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، توزیع اسکناس 10 هزار ریالی جدید منقش به تصویر حضرت امام خمینی (ره) را از نیمه خردادماه آغاز می‌کند.

در تهران و کیش ۵ بانک خارجی در ایران فعالیت می‌کنند

بررسی اطلاعات بانک مرکزی نشان می دهد که ۵ بانک خارجی در ایران و به خصوص در تهران و کیش فعال هستند.

در تهران و کیش ۵ بانک خارجی در ایران فعالیت می‌کنند

بررسی اطلاعات بانک مرکزی نشان می دهد که ۵ بانک خارجی در ایران و به خصوص در تهران و کیش فعال هستند.

نتایج نشست رییس‌بانک‌مرکزی با نمایندگان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام بررسی تفحص از میزان مطالبات مشکوک‌الوصول بانکی با حضور سیف در نشست دیروز نمایندگان، از مهلت ۱۰ روزه برای تهیه گزارش وضعیت مطالبات بانکی خبر داد.
ه گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، سیدکاظم دلخوش اباتری در خصوص جلسه دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس ...

بدهی دولت به بانک‌ها ۲۰ درصد رشد کرد

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از متغیرهای پولی و اعتباری در ۹‌ ماه نخست سال گذشته که دیروز منتشر شد، نشان می‌دهد بدهی دولت به بانک‌ها با ۲۰.۵ درصد افزایش مواجه شده است.

متخلفان بانک سرمایه بازداشت شدند

عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از بازداشت عده‌ای درباره تخلفات بانک سرمایه خبر داد.

وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد همکاری بانک ایتالیایی با ۲۰ بانک‌ ایرانی

وزارت امور خارجه ایران،از اعلام همکاری بانک «پوپولاره دی‌سوندریوی» ایتالیا با بانک‌های ایرانی خبر داده که براساس آن هزینه کمیسیون بانکی برای انتقال هر یک هزار یورو، یک و نیم یورو اعلام شده است.

بانک سپه سرمایه‌گذار خارجی را تضمین می‌کند

عضو هیات مدیره بانک سپه از آمادگی این بانک برای بررسی پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در داخل کشور و ارائه تضامین لازم در این زمینه خبر داد.

شعب نجف بانک ملی ایران افتتاح می شود/ توسعه شعب در آسیای شرقی

تهران - ایرنا - معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران با اعلام اینکه شعبه نجف این بانک آماده افتتاح است، از برنامه ریزی برای تغییر ساختار شعب اروپایی خبر داد.
شعب نجف بانک ملی ایران افتتاح می شود/ توسعه شعب در آسیای شرقی
به گزارش ایرنا از بانک ملی ایران، «غلامرضا ...

صندوق ضمانت صادرات ایران واگزیم بانک اسلواکی یادداشت تفاهم امضاکردند

تهران- ایرنا- «سیدکمال سیدعلی» رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با «دوژان ککتی» رئیس هیات مدیره و مدیر عامل اگزیم بانک(بانک صادرات واردات) اسلواکی در حاشیه اجلاس بهاره اتحادیه برن در شهر کپنهاگ دانمارک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

هشدار دوباره بانک مرکزی به سپرده‌گذاران

معاون نظارتی بانک مرکزی با هشدار دوباره به مردم برای عدم سپرده‌گذاری در موسسات مالی غیرمجاز گفت: برای سرمایه‌گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی چک کنید.

نخستین دفتر نمایندگی یک بانک ایرانی در اروپا گشایش یافت

تهران - ایرنا - در ادامه گشایش های بانکی پس از برجام، نخستین دفتر نمایندگی بانک سامان در اروپا پس از دریافت مجوز از بانک‌های مرکزی ایران و ایتالیا در شهر رم افتتاح شد.

تهیه مانیفست بخش‌خصوصی در طرح بانکداری ایران

دنیای اقتصاد: به دنبال مطرح شدن طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در مجلس، روسای کمیسیون‌های اتاق ایران به بررسی این موضوع پرداختند. براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران وظیفه پیگیری این طرح را برعهده دارد و فعالان بخش‌خصوصی قصد دارند ...

بانک مخصوص پرداخت‌های الکترونیک افتتاح شد

ساعاتی پیش اولین شعبه فیزیکی «بانک پی تی ام پیمنت» در شهر دهلی در کشور هندوستان افتتاح شد. عملکرد عمده این بانک در خصوص امور مربوط به کیف پول الکترونیکی است.

بانک ملت و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تهران- ایرنا- تفاهم نامه صدور ضمانت نامه اعتباری تسهیلات اعطائی بین بانک ملت و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک امضا شد.

ابلاغ دستورالعمل سرمایه گذاری در اوراق بهادار به بانکها

دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار در ۱۸ ماده و ۶ تبصره، به‌منظور کنترل گستره مؤسسات اعتباری و هدایت آنها به ایفای نقش واسطه‌گری وجوه به عنوان کارکرد اصلی این موسسات، به بانکها ابلاغ شد.

ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز ، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر به گمرکات سراسر کشور

ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز ، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر به گمرکات سراسر کشور

در پارلمان بخش خصوصی لایحه بانکداری بررسی شد

اعضای کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران، بالا بودن قیمت تمام‌شده پول را یکی از مسائلی برشمردند که نیازمند تحقیق و مهندسی مالی است و با لایحه اصلاح نظام بانکی تغییری در آن ایجاد نمی‌شود.

بانک ها براساس خدمات مجوز می‌گیرند

رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت: می‌توان بانک‌ها را در اعطای تسهیلات، خدمات صرافی، تامین سرمایه و سایر خدمات بانکی طبقه‌بندی کرد و حسب رتبه‌بندی به آنها مجوز فعالیت داد.

ایجاد درگاه امور خیریه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی خود با هدف ترویج فرهنگ نوع دوستی و کمک به نیازمندان، نسبت به ایجاد سامانه کمک به سازمان های حمایتی اقدام کرده است.

معوقات بانکی 100 هزار میلیارد تومان است/ پیش‌بینی کاهش 10 درصدی معوقات در امسال

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نسبت رشد معوقات بانکی از 14.7 درصد به 10 درصد کاهش یافته است، گفت: میزان معوقات بانکی 100 هزار میلیارد تومان است.

بانکها به معادن زغالسنگ تسهیلات نمی دهند

رییس کمیته زغالسنگ خانه معدن ایران گفت : صنعت زغالسنگ کشور نیاز به حمایت دارد، اما بانک ها تسهیلاتی برای این بخش اختصاص نمی دهد و از آن پشتیبانی لازم را به عمل نمی آورد .

«شوکت میرضیایف» با رئیس بانک توسعه اسلامی دیدار کرد

رئیس‌جمهور ازبکستان در چارچوب سفر خود به عربستان سعودی با «بندر حجار» رئیس بانک توسعه اسلامی دیدار کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در چارچوب سفر خود به عربستان سعودی شب گذشته با «بندر حجار» رئیس بانک ...

دفاع دوباره رئیس‌ کل از آمار بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بخش آمار بانک مرکزی را باید به مثابه دیده‌بان تلقی کرد که به رصد وضعیت اقتصادی جاری کشور می‌پردازد.

ادعای اعطای وام‌های میلیاردی بدون بهره به اشخاص خاص، ساده اندیشانه و بی‌محتواست

رئیس کل بانک مرکزی خطاب به کسانی که ادعای اعطای وام‌های میلیاردی بدون بهره به اشخاص خاص را مطرح می‌کنند گفت که این‌ها اظهارانی ساده اندیشانه و بی‌محتواست.

شماره‌ شباهای بانکی معتبر ثبت می‌شوند

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالتی که از سوی بانک‌ها به تایید نرسیده باشد، به شماره‌های تلفن همراه معرفی شده از سوی مشمولان ارسال می‌شود.

تقویت توانایی دفاع سایبری بانک‌ها به دنبال حملات گسترده باج افزاری

ایتنا- به دنبال گسترش حملات باج افزار WannaCry بانک‌های زیادی در سراسر جهان سیستم‌های امنیتی خود را تقویت کرده و اقدامات نظارتی خود را افزایش داده‌اند.

در صورت عدم کفایت موجودی بانکی‌ها موظف به اعلام مانده حساب شدند

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، کارمندان بانک موظف به اعلام مانده حساب جاری مشتریان شده اند.

افزایش شمار اعضای بانک زیرساخت آسیا به 77 عضو

پکن - ایرنا -‌ بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) که جمهوری اسلامی ایران نیز عضو آن می باشد، عضویت هفت کشور دیگر را پذیرفت که بر این اساس تعداد کل کشورها و منطقه های عضو این بانک به ۷۷ عضو افزایش یافته است.

خبر خوش سیف برای سپرده‌گذاران کاسپین

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که به زودی تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

سقف تسهیلات مسکن نخبگان 60 میلیون تومان افزایش یافت

تهران - ایرنا - بانک مرکزی با هدف حمایت از نخبگان کشور، سقف تسهیلات مسکن آنها را از یک میلیارد ریال (100 میلیون تومان) به یک میلیارد و 600 میلیون ریال (160 میلیون تومان) افزایش داد.

حمایت از تولید و اشتغال اولویت اصلی بانک رفاه است

مدیرعامل بانک رفاه گفت: در سال‌جاری اولویت اصلی بانک رفاه حمایت مالی و همه جانبه از بخش تولید و اشتغال کشور است.

کدام بانک‌ها در ایران فناوری NFC دارند؟

با توجه به اهمیت در حال افزایش این تکنولوژی دردنیا، NFC در صنعت پرداخت الکترونیک توسط اپراتورهای تلفن همراه در کشور ما هم رونمایی شد و در حال حاضر نیز کاربران ایرانسل، همراه اول و رایتل به میزان زیادی از این تکنولوژی در پرداخت‌های خود استفاده می‌کنند.

خدمت جدید بانک پارسیان مبتنی بر NFC رونمایی شد

خدمت جدید بانک پارسیان با عنوان NFC با حضور رئیس کل بانک مرکزی، دکتر کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک پارسیان به صورت رسمی رونمایی شد.

پرداخت 52 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت مسکن/ سهم 14هزار میلیارد ریالی روستاییان

تهران - ایرنا - مروری بر عملکرد دولت یازدهم در حوزه ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه نشان می دهد که در این دوره بیش از 52 هزار و 702 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای روستاییان، احیای بافت های فرسوده شهری و اقشار خاص پرداخت شده است.

آخرین وضعیت کشاورزی در وام‌های بانکی

کشاورزی به عنوان یکی از بخشهای اثرگذار و مهم در رشد اقتصادی و البته تامین‌کننده کالاهای اساسی از محورهای مناظره اقتصادی کاندیداهای ریاست‌جمهوری نیز بود. بخشی از اقتصاد که سالانه حدود 46 هزار میلیارد تومان از تسهیلات شبکه بانکی را دریافت می‌کند.

شرایط نظام بانکی بعد از برجام بهبود یافت

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تعبیر برخی نامزدها و حامیان آنها به اینکه می‌گویند بعد از اجرای برجام هیچ اتفاقی نیفتاده، حتما نقض غرض است و اهداف سیاسی دارد.

معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد ایجاد دفتر ۲ بانک بین‌المللی در ایران

معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام اینکه پس از برجام دو بانک بین‌المللی در ایران دفتر ایجاد کرده‌اند، گفت: تقاضاهایی برای ایجاد شعبه بانک از سوی بانک‌های خارجی داشته‌ایم.

بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات کمتر از 250 میلیون ریال در بانک کشاورزی

طبق ابلاغ بانک مرکزی، جزئیات بخشودگی سود و وجه التزام مشتریان بانک کشاورزی که بدهی آنان کمتر از 250 میلیون ریال (25 میلیون تومان) است اعلام شد.

سیف: بازارهای اقتصادی در دولت یازدهم به آرامش رسید/ آغاز شیوه جدید نظارتی در هفته آینده

تهران - ایرنا - رییس کل بانک مرکزی دستاورد اصلی دولت یازدهم را بازگشت آرامش به بازارهای اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: در هفته آینده نظام جدید نظارتی بر بانک ها مبتنی بر ریسک هر بانک رونمایی و اجرا می شود.

مدیرعامل بانک پارسیان نرخ سود بانکی بازنگری می شود

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه دستور کار جلسه آتی بانک‌ها، نرخ سود بانکی است، گفت: به دنبال این هستیم که نرخ سود بانکی هم در بخش سپرده و هم در بخش تسهیلات متعال‌تر شود.

دومین پویش اطلاع رسانی نظام بانکی کشور کلید خورد

تهران- ایرنا- دومین پویش اطلاع رسانی نظام بانکی کشور با شعار ' دوران - ثبات 1392 تا 1396' به همت بانک مرکزی آغاز شد.

پاسخ بانک مرکزی به ادعای «تمرکز منابع بانکی در دست چهار درصد جمعیت»

تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سخنان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره غفلت از وضعیت 96 درصد مردم را «رویکردی غیرکارشناسی و انحرافی در مناظرات» خواند که «اثبات آن مستلزم ارائه مستندات آماری و کارشناسی از سوی مدعی است».

ابلاغ مصوبه جدید ارزی از سوی جهانگیری

دولت مجوز تسویه بدهی ناشی از تعهدات ایران به بانک بین‌المللی«ترمیم و توسعه» به منظور تعدیل ارزش ریال را به بانک مرکزی ابلاغ کرد.

آمادگی آلمان برای همکاری با ایران در حوزه‌ مالی و بانکی/به توافق برجام متعهد می‌مانیم

معاون وزیر خارجه آلمان با بیان اینکه این کشور به برجام متعهد خواهد ماند و تمام تلاش خود را برای پیشبرد مفاد آن به کار خواهد بست، از آمادگی برلین برای همکاری با ایران در همه زمینه‌ها از جمله حوزه مالی و بانکی خبر داد.

تشریح وضعیت بانکداری اسلامی در کشور

دکترمصباحی مقدم، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با حضوردر بانک پارسیان درنشستی که دکترپرویزیان مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک پارسیان در آن حضور داشتند به تشریح بانکداری اسلامی پرداخت.

تزریق 38 هزار میلیارد ریال سرمایه به بانک کشاورزی در سال جاری

ساری - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت که در سال جاری مبلغ 38 هزار میلیارد ریال سرمایه به بانک کشاورزی تزریق می شود.

مناظره دوم صدای بانکی‌ها را هم درآورد!

در حالی‌که برخی مباحث مطرح شده در مناظره دوم دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه با واکنش ها و به عبارت بهتر تکذیبیه‌های مختلف از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گرفته تا وزارت علوم و دفاع و ... مواجه شده، بانک‌ها نیز به بخش هایی از این مناظره واکنش نشان ...

استقبال تایلندی‌ها از همکاری بانکی با ایران

معاون اقتصادی بانک مرکزی با هدف معرفی توانمندی‌های اقتصاد ایران و تشریح دستاوردهای اقتصادی در سه سال گذشته با نمایندگان مجمع ملی تایلند دیدار و به ارایه آخرین پیشرفت‌های اقتصادی و بانکی ایران پرداخت.

عدم ارتباط بانک‌های ایران با خارج تکذیب شد

وزیر اقتصاد اظهارات رئیسی درباره عدم ارتباط بانک‌های کشور با خارج و عدم امکان تبادل ارز را به شدت تکذیب کرد.

بانک کشاورزی اعلام کردکلیه غرامات صندوق بیمه کشاورزی پرداخت شد

صندوق بیمه کشاورزی غرامات بیمه گزاران خسارت دیده به مبلغ قریب به ٥٠٠٠ میلیارد ریال را پرداخت کرد.

رضایت مردم از اجرای طرح بخشودگی جرایم بانکی

اردبیل - ایرنا- نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح بخشودگی جرایم بانکی زیر یک میلیارد ریال توسط دولت تدبیر و امید موجب رضایتمندی مردم و نمایندگان مجلس شده است.

مأموریت بانک مرکزی برای رفع مشکل روابط بانکی

مقرر گردید، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت یک ماه نسبت به اعلام اسامی کشورهایی که در آنها صدور و پذیرش ضمانت‌نامه‌های ارزی بانک مقدور نمی‌باشد، اقدام نماید.

میزان معوقات بانک سرمایه رمزگشایی شد

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان می گوید: متأسفانه بخش بزرگ تسهیلات اعطایی این بانک به دلایل مختلف در سررسید خود تسویه نشده و به سرفصل مطالبات منتقل شده است. از مجموع مطالبات سررسید گذشته این بانک ٧,٨٠٠ میلیارد تومان است که ٤.٢٦٠ میلیارد تومان آن مربوط به سال‌های ١٣٨٦ تا ...

اختلاس 5 میلیارد تومانی در بانک ملی کرج

دادستان عمومی و انقلاب کرج از کلاهبرداری و اختلاس به مبلغ پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در یکی از شعب بانک ملی کرج خبر داد.

حضور برنامه بانک سرمایه‌گذاری اروپا در ایران

رئیس بخش سیاست های تحریمی، سرویس اقدامات خارجی اروپا- بلژیک گفت: آغاز عملیات بانک سرمایه گذاری اروپا در دستور کار قرار گرفته است.

یک درخواست از مشتریان و تجار بانک‌های خارجی

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی از مشتریان، تجار و سرمایه گذاران خواست تا در صورت امکان با اعمال فشار از بانک‌های خارجی بخواهند که با بانک‌های ایرانی کار کنند.

بانک های بزرگ اروپایی بدون رویکرد سیاسی، بار دیگر با ایران همکاری کنند

تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: خواهان آن هستیم که بانک های بزرگ که پیش از تحریم با ما کار می کردند نظیر دویچه بانک، بار دیگر با ایران همکاری کنند و روابط کارگزاری داشته باشند.

'بانک زیرساخت های پاکستان' با کمک صندوق بین المللی پول ایجاد می شود

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی پاکستان از تصمیم این کشور برای ایجاد 'بانک زیرساخت های پاکستان' به کمک تسهیلات صندوق بین المللی پول خبر داد.

آمادگی برزیل برگسترش همکاری بانکی و حقوقی با ایران

مادرید- ایرنا- دادستان کل برزیل در دیدار با سفیر کشورمان از آمادگی‌ کشورش بر گسترش همکاری بانکی ، حقوقی و قضایی با ایران خبر داد.

پیشنهاد تسهیلات ترکیبی بانک مسکن به بانک مرکزی ارائه شد/ راهکاری برای خریداران «تسه»

عضو هیأت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه پیشنهاد استفاده از تسهیلات ترکیبی در انتظار تایید بانک مرکزی است، گفت: اشخاصی که برای خانه دار شدن عجله ندارند، به جای خرید تسه در صندوق یکم سرمایه‌گذاری کنند.

نمایندگان 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی به تهران می آیند

تهران- ایرنا - رییس پژوهشکده پولی و بانکی از حضور 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا خبر داد.

اختصاص 230هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال 95/ رشد ارزش افزوده بخش صنعت

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته بیش از 161 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن و افزون بر 72 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تجارت اختصاص یافت که در مقایسه با سال 1394 به ترتیب 32 و 26 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل بانک بین‌المللی پرشیا: مشکل جدیدی برای ایرانیان در سیستم بانکی انگلیس ایجاد نشده است

لندن - ایرنا - محمدرضا مسکریان مدیر عامل بانک بین‌المللی پرشیا روز شنبه گفت: تا آنجا که من مطلع هستم ،مشکل جدیدی برای ایرانیان مقیم انگلیس در سیستم بانکی این کشور اروپایی ایجاد نشده است.

پرداخت 15 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک کشاورزی به بنگاه‌های اقتصادی

بانک کشاورزی اعلام‌کرد: کسب مقام نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط یکی دیگر از موفقیت‌های این بانک در سال 1395 در بین سایر بانک‌ها و در اجرای اهداف اقتصادمقاومتی و سیاست‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید است.

بزرگترین بانکهای جهان با بیش از یک تریلیون دلار دارایی

رتبه بندی جهانی بزرگترین بانک‌های جهان از نظر میزان دارایی که از سوی شرکت "اس اند پی گلوبال اینتلیجنس" منتشر شد، نشان می‌دهد بانک‌های چینی در صدر فهرست قرار دارند و پس از آنها، وام دهندگان آمریکایی و سپس بانک‌های اروپایی قرار می‌گیرند.

مدیر عامل جدید بانک سرمایه رسما فعالیت خود را آغاز کرد

تهران-ایرنا- علیرضا پویان شاد به عنوان مدیر عامل جدید بانک سرمایه در پی استعفای محمدرضا خانی از مدیر عاملی این بانک، در مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و اعضای هیات مدیره بانک سرمایه، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

افزایش نظارت بانک‌مرکزی بر موسسات‌مالی

یک کارشناس اقتصادی گفت: مؤسسات مالی در این دولت بیش از گذشته تحت نظارت بانک مرکزی قرار گرفتند و برخی از این مؤسسات غیرقانونی از سوی بانک مرکزی ادغام شدند.

اوراق خزانه "نرخ سود بانکی" را بالا نبرد

رئیس کل بانک مرکزی درحالی نرخ بالای سود بانکی را به عرضه ۵درصدی اوراق خزانه مرتبط می‌کند که به نظر می‌رسد وضع نامطلوب بازار پول باعث کشف قیمت اوراق روی نرخ ۲۵ درصد شد.
به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، در طی روزهای اخیر ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی به ارائه اظهاراتی ...

بخشودگی حدود 800 میلیاردی از جرایم وام‌های زیر 10 میلیون

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در پایان سال 95 حدود 800 میلیارد تومان از جرایم وام‌های زیر 10 میلیون تومان بخشوده شد.

برقراری کانال‌های بانکی ایران و پاکستان

یک مقام ارشد وزارت بازرگانی پاکستان گفت، موافقتنامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان پس از برقراری مجدد کانال های بانکی بین بانک های مرکزی دو کشور به امضا خواهد رسید.

تسهیلات 40 میلیون ریالی با کارمزد 4 درصد برای زلزله زدگان استان خراسان رضوی

تهران- ایرنا- بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی و به منظور رفع نیازهای ضروری آسیب دیدگان زلزله اخیر استان خراسان رضوی تسهیلات قرض الحسنه ٤٠ میلیون ریالی با کارمزد ٤ درصد پرداخت می کند.

دولت با «هیچ» هم سرمایه بانک‌های دولتی را افزایش داد و هم بدهی خود را تسویه کرد

دولت از محل درآمد کاغذی و صوری تسعیر دارایی‌های ارزی و بدون توجه به متن مصوبه مجلس بیش از 24 هزار میلیارد تومان صرف افزایش سرمایه بانک‌های دولتی و 13 هزار و 130 میلیارد تومان تسویه بدهی خود به بانک‌های دولتی کرد.

نوبخت: بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به بانک ها تقلیل یافت

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در اولین نشست خبری خود در سال ۹۶ گفت: در سال ۹۵، ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی دولت به نظام بانکی را تقلیل دادیم و همزمان ۲۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به سرمایه دولت نزدیک بانک های داخلی اضافه کردیم.

اصلاح قانون نظام بانکی تا ۴ ماه آینده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اصلاح قانون نظام بانکی تا چهارماه آینده خبر داد و گفت: تا پایان شهریور، قانون مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار فعالان اقتصادی قرار خواهیم داد.

دوران بانکداری رایگان در آلمان به پایان رسید

یکی از مقامات بانک مرکزی آلمان معتقد است که با توجه به رواج کارمزدهای بانکی همزمان با کاهش بی سابقه نرخ های بهره، دوران بانکداری رایگان در این کشور به پایان رسیده است.

دویچه بانک آلمان خدمات کلرینگ چک برای خاورمیانه را متوقف می کند

برلین - ایرنا - 'دویچه بانک' آلمان قصد دارد بزودی همانند برخی دیگر از بانک های بزرگ ارائه خدمات به منطقه خاورمیانه را محدود، و ارائه خدمات 'کلرینگ' چک ها به یورو را متوقف کند.

یادداشت تفاهم همکاری بانک های مرکزی ایران و عمان

بانک مرکزی عمان اعلام کرد یادداشت تفاهمی را با بانک مرکزی ایران برای تقویت همکاری های مالی و اقتصادی به امضا رسانده است.

به کارگیری مدیران دو تابعیتی در بانکها ممنوع شد

بانک مرکزی به تازگی ویرایش جدید «دستور العمل نحوه احراز و سلب صلاحیت حرفه ای مدیران موسسات اعتباری» را به نظام بانکی ابلاغ کرده که بر اساس آن بکارگیری اشخاص دو تابعیتی در مدیریت بانک ها ممنوع شده است.

بانک مرکزی پی گیر کاهش اتکا به دلار است

صمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ در توقیف دارایی های ایران، به معنای اجرای رأی دادگاه آمریکایی نیست و برای مقابله با آن، بانک مرکزی با همکاری مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری، از امکان اعتراض و استیناف خواهی، حداکثر استفاده را به عمل خواهد آورد. همچنین بانک مرکزی کاهش ...

اعتراض بانک مرکزی به تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ

تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ در توقیف دارایی هایی ایران، به معنای اجرای رأی دادگاه آمریکایی نیست و برای مقابله با آن، بانک مرکزی با همکاری مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری، از امکان اعتراض و استیناف خواهی، حداکثر استفاده را به عمل خواهد آورد. همچنین بانک مرکزی کاهش ...

سیف: نظام بانکی تمام تلاش خود را برای تحقق شعار امسال بکار خواهد بست

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی گفت: در اجرای تأکیدات مقام معظم رهبری در آغاز سال نو و با هدف تحقق «اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال» نظام بانکی با انگیزه مضاعف تمامی مساعی خود را بکار خواهد بست.

کاهش نرخ بهره بانک مرکزی روسیه

بانک مرکزی روسیه روز جمعه ۰.۱۵ درصد از نرخ بهره خود کاست تا این نرخ به رقم ۹.۷۵ درصد برسد. این نهاد از ماه سپتامبر سال گذشته در این نرخ تغییری ایجاد نکرده بود.

آغاز صدور مسترکارت در برخی بانک‌ها

برخی بانک‌های خصوصی عملیات صدور مسترکارت‌ها را آغاز کرده‌ و مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب آنها، درخواست خود را ارائه کنند. حداقل مبلغ این مسترکارت‌ها ۱۰۰ یورو و سقف عام آن۳۰۰۰ یورو است.

شورای فقهی رکن بانک مرکزی می‌شود

عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: بزودی و با تصویب مجلس، شورای فقهی بانک مرکزی از حالت مشورتی به رکن بانک تبدیل می‌شود.

تسهیلات آنی و بدون ضامن بانک گردشگری با نرخ تک رقمی

به گزارش افکارنیوز، این خدمات در قالب «طرح یکتا» به مشتریان حقیقی و حقوقی ارائه می شود و متناسب با توان بازپرداخت مشتریان است.

پایان دعوای مرکز آمار و بانک مرکزی/ مجلس سبب خیر شد

باتوجه به تصویب یک بند قانونی در احکام دایمی برنامه های توسعه کشور در مجلس انتظار می رود دعوای دیرینه بانک مرکزی و مرکز آمار در انتشار آمارهای اقتصادی به سرانجام برسد.

توسط قائم مقام بانک مرکزی ادعای ورشکستگی بانک ها رد شد

قائم مقام بانک مرکزی، با رد ادعای ورشکستگی بانک ها که هر از چند گاهی در فضای مجازی منتشر می شود، گفت: بانک مرکزی بر وضعیت بانک ها وقوف و اشراف کامل دارد.

ارسال فهرست دوم بدهکاران کلان بانکی به دادستانی تهران

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سؤال که آیا فهرست دوم بدهکاران کلان بانکی به قوه قضاییه ارسال شد یا خیر، اظهار داشت: این فهرست در شرف آماده شدن است و در روزهای اخیر هم با دادستان تهران پیرامون آن نیز گفت‌وگویی داشتم لذا به زودی برای آنها ارسال خواهیم کرد ...

سرمایه 3 بانک دولتی افزایش یافت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از افزایش سرمایه بانک های سپه، ملی و کشاورزی از محل فروش اموال مازاد وزارت ارتباطات، وزات تعاون و سرمایه بانک توسعه تعاون و پست بانک خبر داد.

تبانی بانک ها با سرمایه داران برای اعلام ورشکستگی!

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: تقاضا برای ورشکستگی و صدور رای در این زمینه در کمتر از دو سال گذشته حدود 700 درصد افزایش یافته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خواستار حذف سود از سیستم بانکداری شد

تهران -ایرنا-نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری خواستار حذف سود از سیستم بانکداری شد و گفت: ساختار بانک ها به گونه ای است که برای پول ، سود تعریف می کنند و قوامش به سود پول است که این ربا و حرام است .

بهره های بانکی نفس تولید را گرفته است

شیراز- ایرنا- نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره های بانکی نفس تولید و تولید کننده را گرفته و هرچه واحدهای تولیدی کار می کنند به جیب بانک ها سرازیر می شود.

جزئیات تاسیس بانک جدید ایرانی-اروپایی

یک مدیر ارشد بانکی از ایجاد بانک ایرانی-اروپایی با عضویت ۳ ایرانی و ۴ اروپایی در ترکیب هیات مدیره خبر داد و گفت: سهم ایران ۴۷ درصد و طرف خارجی ۵۳ درصد است.

مقام بانک مرکزی: امریکایی ها می توانند در ایران حساب بانکی باز کنند

تهران - ایرنا - معاون اداره تامین اعتبارات ارزی بانک مرکزی می گوید، در جدیدترین نظری که اداره خزانه داری آمریکا (اوفک) در چند روز گذشته درباره تحریم ها علیه ایران داده، امکان افتتاح حساب اشخاص آمریکایی را در داخل ایران بلامانع دانسته است.

کارگزاری های شبکه بانکی با اجرای تحریم ها از ٦٣٣به ٣٣ واحد رسید

تهران- ایرنا- مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی می گوید، بر اثر تحریم های اعمال شده تعداد کارگزاری های شبکه بانکی از 633 واحد در سال 1385 به ٣٣ کارگزاری در دوران تحریم ها رسید.

پرداخت ۳۵میلیاردتومان تسهیلات به شاغلان صنایع دستی

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی از ادامه مذاکره با تامین اجتماعی برای رفع مشکل بیمه شاغلان این بخش خبر داد و گفت:طی دو سال اخیر۳۵میلیاردتومان تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

بانک مرکزی هیچ‌گاه سیستم ساتنا بانک‌ها را قطع نمی کند/ پول نباشد سانتا از کار می‌افتد

معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی هیچ وقت سیستم ساتنای یک بانک را قطع نمی‌کند، گفت: وقتی بانک پول نداشته باشد و به عنوان مثال در حالت اضافه برداشت باشد، ساتنا به صورت اتوماتیک از کار می‌افتد.

وظیفه بانک مرکزی مراقبت از نرخ تورم هم سو با کمک به تولید است

تهران- ایرنا- دبیرکل بانک مرکزی وظیفه این نهاد پولی را چندوجهی و با دامنه ای گسترده از رصد نرخ تورم تا کمک به تولید عنوان کرد و گفت: با توجه به منابع محدود، به طور حتم نمی توان نظر موافق همه بخش ها را جلب کرد.

ورشکستگی بانک سرمایه شایعه جدید در فضای مجازی

تهران - ایرنا - موضوع «ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند ماه» در حالی به شایعه جدید این روزها در فضای مجازی تبدیل شده و در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که محتوای آن خود بیانگر کذب بودن آن است.

تدابیر بانکی ویژه عید/ سقف برداشت از عابرنک‌ها ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌شود

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از افزایش سقف برداشت از عابربانک‌ها بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان از روز ۲۰ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین سال آینده خبر داد.

تذکر پورابراهیمی به رئیس‌جمهور در مورد عدم پرداخت تسهیلات بانکی در اسفند

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان به رئیس‌جمهور در مورد عدم پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها در ماه آخر سال تذکر داد.

ایران و اندونزی تفاهمنامه بانکی امضا کردند

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزیر هماهنگ کننده امور اقتصادی اندونزی تفاهمنامه همکاری بانکی 2 کشور را امضا کردند.

بانک توسعه آسیا خواستار حضور تاجیکستان در بازار انرژی منطقه شد

تهران - ایرنا - بانک توسعه آسیا پیشنهاد داده است که کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان برای ازسرگیری فعالیت بازار نیروی برق در آسیای مرکزی وارد مذاکرات شوند.

پایان محرمانگی حساب های بانکی در اندونزی

دولت اندونزی درصدد است با تصویب و اجرای فوری مقرراتی به سیاست محرمانگی حساب های بانکی افراد در این کشور جنوب شرق آسیا پایان دهد.

سیف:معامله صوری یک بانک را باطل کردیم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از این پس واحد نظارتی بانک مرکزی گزارش‌های حسابرسی غیرمقبول بانک‌ها را نخواهد پذیرفت، گفت: بانک‌‌ها تنها متعلق به سهامداران نبوده و در مقابل سپرده‌گذاران نیز طبق بانکداری بدون ربا مسئولیت دارند.

"سبزپرداز" بانک تجارت رونمایی شد

بانک تجارت از اپلیکیشن "سبزپرداز" برای پرداخت موبایلی قبوض با رویکرد زیست‌محیطی رونمایی کرد.

ریزش پول بانک‌ها از برج لاجوردی

در حال حاضر تا ۱۲۷ هزار میلیارد تومان از منابع بانک‌ها بابت سپرده‌گذاری قانونی در بانک مرکزی بلوکه شده است. گرچه حجم هنگفتی را دربرمی‌گیرد اما در ...

وام دهی بانک‌ها ۲ برابر افزایش یافت

براساس گزارش بانک مرکزی، کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۵ به ۲ برابر افزایش یافت.

وام دهی بانک‌ها ۲ برابر افزایش یافت

براساس گزارش بانک مرکزی، کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۵ به ۲ برابر افزایش یافت.

٨٥٠ میلیون دلار گشایش اعتبار برای طرح های زیربنایی توسط بانک صنعت و معدن

نقدینه- بانك صنعت و معدن گشايش ٨٥٠ ميليون دلار اعتبار اسنادي طرح هاي ذوب آهن پاسارگاد ، برق اميركبير، برق كاشان و شركت سازه سازان را در روزهاي آتي عملياتي مي كند.

حمایت بانک ملی ایران و میربیزنس بانک از فعالان اقتصادی

محمدرضا حسین‌زاده مدیر عامل بانک ملی ایران با دیمیتری اسکوبلکین معاون بانک مرکزی روسیه دیدار کرد.

اختصاص ۴۰ درصد تسهیلات بانکی به صنعت و معدن/ بانک و بیمه یک لحظه دست‌بردار نیستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص 40 درصد تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن خبر داد و اعلام کرد: تقاضا کردیم که 40 درصد تسهیلات بانکی به حوزه صنعت و معدن اختصاص یابد و این مسئله مورد تائید مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

با تصویب مجلس مقرر شد؛ لزوم موافقت اکثریت فقهای شورای فقهی بانک مرکزی برای اتخاذ تصمیمات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، موافقت اکثریت فقهای عضو شورای فقهی بانک مرکزی را شرط ضروری برای اتخاذ تصمیمات این شورا تعیین کردند.

جزئیات مدل جدید نظارتی بانک مرکزی

مشاور رئیس کل بانک مرکزی جزئیات مدل جدید نظارتی بانک مرکزی را تشریح کرد و با بیان اینکه بانکها به نهاد ناظر، اطلاعات غلط می دهند، گفت: بانکها به کلکسیونی از ریسکهای نامتعارف تبدیل شده اند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون منصوب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حکمی حجت‌الله مهدیان را به عنوان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره بانک توسعه تعاون منصوب کرد.

بازگشت 80 درصدی معاملات ارزی بانک سپه به زمان پیش از تحریم ها/مبادله 4.4میلیارد دلار در یکسال

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد که این بانک توانسته با اجرای برجام، در یکسال اخیر 4.4 میلیارد دلار معاملات ارزی داشته باشد که 80 درصد حجم معاملات این بانک تا پیش از تحریم ها بوده است.

محافظه‌کاری در رفع موانع بانکی ایران با دنیا

وزیر امور خارجه گفت: سه حوزه حمل‌ونقل، بانک و نفت تحت تحریم‌های شدیدی بودند که حوزه حمل‌ونقل و نفت با استفاده از برجام توانستند به موفقیت‌هایی برسند. حوزه بانک محافظه‌کارتر است؛ به طوری که روند افزایش تحریم‌ها به تدریج بوده و همین‌طور روند کاهش آن نیز به ...

تبدیل سود ۲هزار میلیاردی بانک ملت به زیان ۳هزار میلیاردی پس از حسابرسی بانک مرکزی

عضو شورای عالی بورس گفت: پیش از تغییر مدیریت بانک ملت رقمی که به‌عنوان سود حسابرسی شده قرار دادند ۲هزار میلیارد تومان بود، بانک مرکزی در مطالعات بعدی متوجه شد گزارش‌ها مشکل داشته و زیان ۳هزار میلیاردی اعلام شد.

جزئیات نحوه بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات بانک کشاورزی

عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی گفت: در دو ماهه پایانی سال اختیار بخشودگی جرایم بدهکاران بانک کشاورزی را به خود شعب واگذار کرده‌ایم.

سیف: بخشی از فعالیت های ارزی به بانک ها منتقل می شود/ اجرای بخشودگی جرایم بدهکاران بانکی به زودی

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی درباره بازگشت بانک ها به نظام ارزی کشور و فعال شدن کارگزاری ها در تجارت خارجی ایران گفت: کارها در حال انجام است و بزودی بخشی از کار صرافی ها را به نظام بانکی منتقل می کنیم.

وزیر کشور: تحریم‌های بانکی حل شده است

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه تحریم‌های بانکی حل شده است گفت: برخی ایرادات به سیستم بانکی ما و برخی هم به پروتکل‌های موجود باز می‌گردد.

دریافت وام 11 هزارمیلیاردی مشکوک‌الوصول از صندوق ذخیره فرهنگیان توسط 20 نفر

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دریافت وام 11 هزارمیلیاردی مشکوک‌الوصول توسط 20 نفر از صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

بحران نظام بانکی با وصول مطالبات معوق

وصول مطالبات معوق با فرمان اجرایی ولی الله سیف، کلید خورده است، اما از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی خلق‌شده در ۴ سال گذشته، بخش اصلی آن اساسا وارد اقتصاد نشده که اکنون قابل تسویه باشد.

شمارش معکوس برای بازگشت بانک‌ها به بورس

در حالی این روزها شمارش معکوس برای بازگشت نماد گروه بانکی به تالار شیشه‌ای آغاز شده که "شفافیت" همچنان حلقه مفقوده بازار سرمایه است و بانکها از استانداردهای بین‌المللی به دور هستند.

جزئیات جدید مزایده اموال مازاد بانک‌ها

مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانک‌ها (فام) با تشریح جزئیات مزایده جدید اموال مازاد بانک‌ها از برگزاری ۴ مزایده دیگر تا پایان سال جاری خبر داد.

بدهکاران بانکی از فرصت بخشش جرائم تا پایان سال استفاده کنند

ایلام - ایرنا - رئیس کمیسیون بانک های استان ایلام با اشاره به طلب چهار هزار و 200 میلیاردی بانک های استان از بدهکاران بانکی خواست تا از فرصت بخشش جرائم بانکی استفاده کرده و با مراجعه به بانک نسبت به پرداخت بدهی های معوق خود اقدام کنند.

بخشودگی جرایم دیرکرد در بانک صادرات

بانک صادرات با هدف همراهی با سیاست های اقتصاد مقاومتی، نسبت به بخشودگی جرایم تأخیر تأدیه بدهی های معوقه تمامی بدهکارانی که بدهی خود را تا پایان سال جاری تسویه کنند، اقدام می کند.

اخطار رسمی بانک مرکزی برای نجات بانک‌های پرریسک

یکی از ابزارهای مهم نظارتی، رتبه‌بندی بانک‌ها از منظر سلامت و اخطاردهی رسمی از سوی بخش نظارت بانک مرکزی برای اصلاح موسسات در معرض خطر است. استفاده صحیح از ابزارهای مذکور و توجه کافی به آنها در فرآیند بازطراحی ساختار نظارت بانک مرکزی کشور، به حفظ ثبات و سلامت شبکه بانکی ...

سرازیر شدن 97 تا 80 درصد منابع صندوق‌های با درآمد ثابت در سپرده‌های بانکی

آخرین وضعیت ترکیب دارایی‌های صندوق های با درآمد ثابت نشان می‌دهد 12 صندوق سرمایه گذاری در پایه سه ماهه سوم ...

ترکیب اعضای شورای فقهی بانک مرکزی مشخص شد

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشکیل شورای فقهی بانک مرکزی جهت نظارت بر عملکرد نظام بانکی و اظهارنظر نسبت به رویه ها و ابزارهای رایج موافقت کرده و ترکیب این شورا را مشخص کردند.

طرح بخشودگی جرائم تاخیر بدهکاران بانکی آغاز شد

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی کشور از بخشودگی جرائم تاخیر تادیه بدهکاران بانکی در صورت تسویه بدهی تا پایان اسفند امسال خبر داد.

راهکار عملی حل معوقات بانکی

نسبت مطالبات غیرجاری بانکی به تسهیلات اعطایی در نظام بانکی، میزان ریسک بانک‌ها در اعطای تسهیلات را می‌سنجد و یکی از معیارهای سنجش سلامت بانک است. بنابراین هر چه این رقم کاهش یابد، منجر به کارآیی هر چه بهتر بانک‌ها در تامین منابع مالی تولید کشور خواهد شد.

تجربه بانکداری بدون ربا در ایران منتشر شد

تهران - ایرنا - کتاب تجربه بانکداری بدون ربا به قلم حجت الاسلام سیدعباس موسویان و حسین میثمی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

تبدیل زیان‌دهی بانک‌ها به چالش اصلی نظام بانکی

مدیرعامل بانک قوامین گفت: زیان‌ده بودن بانک‌ها جذابیت افزایش سرمایه را برای سهامدار از بین می‌برد و همین مساله موجب شده اغلب بانک‌ها نتوانند نسبت ۸ درصد کفایت سرمایه مد نظر استاندارد قبلی کمیته بال را رعایت کنند.

ارتباطات بانکی تا پیش از برجام قفل بود/هزینه 10 درصدی هر دلار در زمان تحریم

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک تجارت می گوید، پیش از اجرای برجام، ارتباطات بانکی در عمل قفل و حساب بانک های ایرانی مسدود بود که نتیجه آن کند شدن روابط بانکی و افزایش هزینه نقل و انتقاللات پول بود.

26فروردین، تهران میزبان دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه/اروپایی ها به مهمترین رویداد مالی منطقه می آیند

تهران- ایرنا- دهمین دوره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه که به عنوان بزرگترین رویداد مالی منطقه به شمار می رود، 26 فروردین ماه سال آینده با حضور کشورهای اروپایی و آسیایی در تهران برگزار می شود.

سطح ذخایر بین المللی بانک مرکزی مالزی کاهش یافت

کوالالامپور – ایرنا – ذخایر بین المللی بانک نگارا مالزی (بانک مرکزی) در پایان سال 2016 میلادی به 94 میلیارد و 600 میلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل از آن کاهش یافت.

سهم 2.5 درصدی آذربایجان غربی از تسهیلات پرداختی بانک ها برای رونق صنعت در کشور

ارومیه- ایرنا- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: 2.5 درصد کل تسهیلات اعطایی بانک ها برای رونق بخش تولید در کشور به آذربایجان غربی اختصاص دارد که رقمی معادل سه هزار و 700 میلیارد ریال را شامل می شود.

واعظی: بانکداری الکترونیک در ایران کهنه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه بانکها باید سرعت تحولات در حوزه بانکداری الکترونیک را بیشتر کنند گفت: بانکداری الکترونیک در ایران کهنه است.

بانک‌ها به سیستم تسویه یورو متصل شدند

مدیرکل امور بین‌الملل بانک مرکزی گفت: تمام شعب بانک‌های ایرانی در خارج از کشور در حال حاضر به سیستم تارگت دو که سیستم بین‌المللی تسویه یورو در اروپا است، متصل شده‌اند.

راه اندازی سامانه اخذ کد فراگیر اتباع خارجی در بانک ملی

تهران- ایرنا- سامانه اخذ کد فراگیر اتباع خارجی در شعب بانک ملی ایران در اداره امور شعب جنوب تهران این بانک راه‌اندازی شد.

رشد 81 درصدی مبلغ تسهیلات بانک مسکن در 9 ماه نخست سال

تهران- ایرنا- تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش خرید واحد مسکونی در 9 ماهه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال از نظر مبلغ 81 درصد و از نظر تعداد 26 درصد رشد داشت.

تقدیر وزیر کشور از بانک سینا

وزیر کشور از بانک سینا به دلیل همراهی و مشارکت موثر در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تقدیر کرد.

تسهیلات بانکی برای صادرکنندگان در سال‌ گذشته کاهش یافته است

اهواز ـ ایرنا ـ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: طی سال گذشته کاهش شدیدی در اخذ تسهیلات از بانک داشتیم این در حالی است که صادرکنندگان نیاز به حمایت دارند.

بازاریابی باید در تمام ارکان بانک نهادینه شود

مدیرعامل بانک سپه در دومین سمینار آموزشی بازاریابی حرفه‌ای ضمن بیان اینکه بازاریابی باید در تمام ارکان بانک نهادینه شود، گفت: همه کارکنان در همه رده‌های شغلی باید با رفتار درست و کارکرد حرفه‌ای خود بازاریاب بانک سپه باشند.

اعطای ۳۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در ۸ ماهه امسال

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 8 ماهه سال 1395 به بخش‌های اقتصادی مبلغ 326 هزار و 110 میلیارد تومان است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 106 هزار و 360 میلیارد تومان (معادل 48.4 درصد) افزایش داشته است.

ریز وام دهی بانک‎ها اعلام شد

تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی هشت ماهه سال ۱۳۹۵ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۳۲۶۱.۱ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۰۶۳.۶ ...

در برنامه ششم توسعه مجوز افزایش سرمایه ۵ بانک صادر شد

مجوز افزایش سرمایه پنج بانک با تعیین شرایطی در برنامه ششم توسعه صادر شد.

انجماد 1000 میلیارد تومان در 36 بانک کشور

بررسی جداول اقتصاد کلان بانک مرکزی نشان می‌دهد، بحران دارایی‌هایی منجمد در بانکها با رقمی نزدیک به هزار هزار میلیارد تومان، حتی با پرداخت کل بدهی دولت بر طرف نخواهد شد ...

بانک ملی در 8 ماه بیش از یک میلیارد دلار حواله ارزی صادر کرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: با توجه به فراهم شدن زمینه نقل و انتقالات پولی از طریق کانال‌های بانکی، بانک ملی ایران در هشت ماه نخست امسال بیش از 3100 فقره حواله ارزی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار صادر کرده است.

امضای تفاهم‌نامه همکاری موسسه بیمه صادراتی روسیه و بانک پاسارگاد

عصر اعتبار- بانک‌ پاسارگاد در سیزدهمین اجلاس مشترک اقتصادی ایران و روسیه، تفاهم‌نامه همکاری با موسسه بیمه صادراتی روسیه (EXIAR) امضاء کرد.

دیدار هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی با مراجع و علما درباره طرح بانکداری اسلامی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از دیدار هیات رئیسه کمیسیون متبوعش با مراجع و علما در قم در زمینه طرح بانکداری اسلامی خبر داد.

امضای یادداشت تفاهم بانک پارسیان با موسسه بیمه صادراتی روسیه ( اکسیارEXIAR )

به گزارش افکارنیوز، در پی انعقاد تفاهم نامه بین بانک پارسیان به عنوان" بانک صادرات محور" و صندوق ضمانت صادرات ایران ، در سال گذشته با موضوع افرایش سهم صادرات از مجموعه تسهیلات اعطایی بانک با پوشش صندوق ضمانت و توسعه تامین مالی صادراتی منعقد شد

بیش از 100 بانک در روسیه تعطیل شد

مسکو - ایرنا - اجرای سیاست های کلان اقتصادی از سوی دولت روسیه برای نظم بخشی به فعالیت بانکی و مالی و همچنین نظارت فراگیر براساس ارزیابی های همیشگی سبب تعطیلی 100 بانک این کشور در یک سال اخیر شده است.

تداوم صعود موازی متغیرهای «بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی» و «بدهی دولت به بانک‌ها»

براساس آخرین آمارهای بانک مرکزی بدهی دولت به بانک‌ها 142 هزار و 350 میلیارد و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی 98 هزار و 190 میلیارد تومان است که بیانگر ادامه سیر صعودی این دو متغیر است.

بانک های عامل در ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی شتاب کنند

سمنان - ایرنا - استاندار سمنان گفت : بانک های عامل به منظور افزایش اشتغال و رونق تولید در این استان در ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و کشاورزی استان شتاب کنند.

جلوگیری از ورود تعزیرات به برخورد با قاچاق در بازار دستور رئیس جمهور بود

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای توسعه اقتصادی در کشور باید بسترهای مناسب فراهم شود گفت: هرچند در سالهای اخیر بسترهای مناسبی ایجاد شده است اما با وضعیت مطلوب فاصله داریم و مسیرهای بانکی، بیمه‌ای و دادوستد باید فعال شود.

برکناری 27 مقام بانکی هند سرخط روزنامه های هند

دهلی نو- ایرنا- برکناری 27 مقام بانکی هند، اخطار 'ترامپ' به شرکت های آمریکایی و حضور دهها جنگجوی گروه تروریستی داعش در اروپا از مهمترین عناوین خبری روزنامه های روز شنبه 13 آذر در هند است.

بانک مرکزی عربستان هدف حمله سایبری قرار گرفت

ایتنا- هکرها با نفوذ به بخش‌هایی از شبکه‌های رایانه‌ای عربستان سیستم‌های بانک مرکزی این کشور را هدف حمله قرار دادند.

سهم کم کمپانی های انگلیسی در بازار ایران/بانک های انگلیسی شتاب کنند

لندن- ایرنا- 'رضا نادمی' رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی در لندن، طی سخنانی در کنفرانس بین‌المللی بازار شرکت‌های ایرانی ضمن دعوت از کمپانی‌های اروپایی برای سرمایه‌گذاری در ایران، از مؤسسات بانکی انگلیس نیز خواست پیش از آنکه دیر شود تصمیم درستی را اتخاذ کنند.

سفر نخستین هیات بلندپایه اقتصادی نیوزیلند به ایران پس از برجام/ رایزنی برای ارتباط بانکی

کوالالامپور – ایرنا – 'جلال الدین نمینی میانجی' سفیر ایران در نیوزیلند روز سه شنبه در آستانه سفر 'تد مک کلی' وزیر تجارت نیوزیلند به تهران در صدر یک هیات اقتصادی، اعلام کرد که علاوه بر روابط رو به رشد اقتصادی، روابط سیاسی دو کشور نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

ارتباط کارگزاری با 100 بانک معتبر خارجی

مدیر امور بین الملل بانک تجارت برنامه های این بانک برای توسعه روابط کارگزاری با بانکهای معتبر بین المللی را تشریح کرد.

دلایل توقف ۴ نماد بانکی اعلام شد

اداره نظارت بر ناشران فرابورسی آخرین وضعیت نمادهای متوقف بیش از ۷ روز را از تاریخ ۴ آذرماه سال جاری، به همراه دلایل توقف و اقدامات لازم برای بازگشایی را اعلام کرد.

لوایح بانکی همچنان در دولت خاک می‌خورد

دولت یازدهم همانطور که مجلس نهم را در ارائه لایحه لوایح بانکی «دست به سر» کرد، انتظار مردم و نمایندگان مجلس دهم را هم با وعده‌های مکرر به آینده حواله می‌دهد.

گسترش روابط بانکی ایران و اوکراین

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به تحولات پسابرجام در روابط بانکی ایران، خاطرنشان کرد: سیستم بانکی ایران موفق شده است حساب های کارگزاری در بسیاری از کشورهای اروپایی باز کند.

مجوز بازشدن نماد بانک‌ها در بورس صادر شد

بانک مرکزی اعلام کرد که با مسائل موجود در رابطه با صورت های مالی بانک ها رفع شده و از نظر این بانک مشکلی برای باز شدن نماد بانک‌ها در بورس وجود ندارد و این سازمان بورس است که باید در این باره اقدام کند.

تفاهمنامه اعطای 300میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای کوچک دریایی امضا شد

تهران- ایرنا- صندوق توسعه صنایع دریایی و صندوق کارآفرینی امید در زمینه ساماندهی کسب و کارهای کوچک در بخش صنایع دریایی قرارداد همکاری امضا کردند.

مجوز جریمه‌ میلیاردی بانکی‌ها صادر شد

در جریان بررسی برنامه ششم توسعه، بندی مصوب شده که می‌تواند اختیارات نظارتی بانک مرکزی را بیش از گذشته افزایش دهد، تغییری که دست این بانک را به عنوان سیاستگذار پولی و به عبارتی بانک‌ها برای برخورد با فعالان بازار پول و متخلفان بانکی بازتر می‌کند؛ از جریمه‌های ...

بلوکه‌کردن بخشی از تسهیلات توسط بانک‌ها خلاف قانون است

معاون وزیر کشور گفت: به موجب قوانین و مقررات موجود، بلوکه‌کردن بخشی ازتسهیلات بانکی اعطایی به مشتریان توسط بانک‌ها خلاف قانون و مقررات است.

قول "سیف" به کارکنان نظام بانکی

جلسه هم اندیشی رئیس کل و اعضای هیات عامل با مدیران کل و مدیران بانک مرکزی با محوریت مسایل بانکی و اقتصادی کشور صبح امروز برگزار شد.

بانک اقتصادنوین عضو انجمن بانکداران آسیا شد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، این بانک برای چهارمین دوره متوالی به عنوان عضو هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی انتخاب شد، ضمن اینکه بر اساس تصمیم اعضای این انجمن، "علی اصغر سفری" مدیرعامل این بانک نیز برای دو سال به عنوان نایب رئیس هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی انتخاب شد ...

تشکیل بانک چندملیتی در ایران

مدیرعامل بانک ایران و ونزوئلا از احتمال تبدیل این بانک به یک بانک چندملیتی خبرداد و گفت: بخشی از سهام ونزوئلایی‌ها کاهش و ممکن است به کشورهایی مثل چین، ترکیه یا ایرانیان مقیم خارج داده شود.

افشای اطلاعات مالی و بانکی اشخاص با مجوز مراجع قضایی امکان پذیر است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی در نامه ای به مدیران عامل بانک ها و موسسه های اعتباری افشای اطلاعات مالی و بانکی اشخاص را جز به موجب قانون و یا دستور مراجع قضایی، ممنوع اعلام کرد.

بیش از 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط پرداخت می شود

تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت بیش از 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط مشکل دار تا پایان امسال خبر داد و تاکید کرد «دولت به دنبال تجربه ناموفق دولت های گذشته برای حمایت از طرح های کوچک نیست».

واکنش رئیس بانک مرکزی عربستان به پیروزی ترامپ ، کاهش ارزش ریال و سرمایه گذاری در آمریکا

تهران – ایرنا – احمد الخلیفی رئیس بانک مرکزی عربستان روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد:‌ کشورش پس از تصویب قانون جاستا و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هیچ گونه نگرانی درباره سرمایه گذاری خود در این کشور ندارد.

عدم همکاری بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید/ گزارش عملکرد بانک‌ها به مسئولان نظام ارائه می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به مسئولان نظام گزارش می‌شود.

اعمال اقدامات نظارتی و انتظامی بانک مرکزی در قبال بانک‌های متخلف بانک مرکزی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه از مصوبه امروز این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن بانک مرکزی می‌تواند اقدامات نظارتی و انتظامی را در قبال بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی متخلف اعمال کند.

معطلی 9 ساله کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی

در سال ۱۳۸۶ قانونی به نام قانون تسهیل اعطای تسهیلات تصویب شد که در ماده 5 آن، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی موظف شدند نهادی برای گردآوری مشاوران سرمایه‌گذاری ایجاد کنند. در حال حاضر پس از گذشت ۹ سال از آن تاریخ، به‌رغم تشکیل کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی ...

عضو اتاق تهران: بانک های اروپایی با ارقام پایین گشایش اعتبار می کنند

تهران- ایرنا- یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اعلام کرد: بانک‌های اروپایی همچنان با ارقام پایین (برای نمونه 50 میلیون یورو) گشایش اعتبار می‌کنند و در آسیا شرایط بهتر است.

بازگشایی نمادهای بانکی متوقف بورس در گرو حل اختلاف با بانک مرکزی است

تهران- ایرنا- معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران گفت: سهامداران و سرمایه گذاران انتظار دارند زودتر درباره بازگشایی نمادهای بانکی در بورس تصمیم گیری و ابهام ها رفع شود.

بانک مسکن سود تسهیلات حساب های پس انداز جوانان را به 9 درصد کاهش داد

تهران- ایرنا- بانک مسکن نرخ سود تسهیلات حساب‌های پس انداز مسکن جوانان را با 2 درصد کاهش از 11 به 9 درصد رساند.
بانک مسکن سود تسهیلات حساب های پس انداز جوانان را به 9 درصد کاهش داد
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی بانک مسکن، براساس این مصوبه قراردادهای تسهیلاتی ...

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به اولتیماتوم حقوقی دیوان‌محاسبات

رئیس‌کل بانک مرکزی موضع خود در مقابل تعیین ضرب‌الاجل دیوان محاسبات برای مدیران بانکی مبنی بر برگرداندن مازاد دریافتی ۲۰ میلیون تومانی را اعلام کرد و گفت که اگر پرداخت‌ها بر اساس ضوابط قانونی انجام شده باشد،از لحاظ قانونی تکلیفی برای برگشت آن وجود ندارد.

ارائه تسهیلات بدون پشتوانه عامل وقوع معوقات ۱۰۰ هزار میلیاردی

وزیر دادگستری با اشاره به این مطلب که مشکل بزرگ امروز کشور فساد اداری و مالی است، گفت: ارائه تسهیلات بدون پشتوانه باعث می‌شود تا معوقات بانکی به ١٠٠ هزار میلیارد برسد.

تاسیس شعبه یک بانک اتریشی در ایران/ بازرگانان دو کشور ویزای یک ساله می گیرند

تهران- ایرنا- سفیر اتریش در تهران ضمن بیان این که بانک های اتریشی قصد برگشتن به ایران دارند، از راه اندازی شعبه ی یک بانک اتریشی در کشورمان خبر داد.

معوقات کلان، بانک‌ها را در آستانه ورشکستگی قرار داده است

مدیرعامل بنیاد تعاون بسیج در همایش سراسری روسای دوایر حقوقی بانک مهر اقتصاد گفت: مجموعه‌های ارزشی باید بیشتر مراقب عملکردشان باشند.

مدیرعامل بانک سپه نماینده منتخب بانک‌ها در هیات انتظامی شد

مدیرعامل بانک سپه با اکثریت آرا به عنوان نماینده بانک ها در هیات انتظامی بانک ها انتخاب شد.

روان شدن اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به روان سازی دریافت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط عنوان کرد که واحدهای تولیدی و صنعتی که دارای صادرات نیستند یعنی دارای کیفیت نیستند و قابلیت رقابت‌ پذیری با دیگر محصولات مشابه در داخل و خارج را ندارند.

سقف مشارکت طرف خارجی در تاسیس بانک در ایران باید به تصویب شورای پول و اعتبار برسد

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی سقف مشارکت طرف خارجی در تاسیس بانک در ایران را منوط به تایید شورای پول و اعتبار کردند.

بانک های بزرگ درصدد خروج از انگلیس هستند

'آنتونی براون' مدیر اجرایی انجمن بانکداران انگلیس در یادداشتی که روز یکشنبه در نشریه آبزرور منتشر شد، هشدار داد که بانک های بزرگ انگلیسی به دلیل افزایش نگرانی ها از برگزیت درصدد خارج کردن سیستم عملیات اجرایی شان از این کشور هستند.

ریشه جرایم بانکی از نگاه‌ معاون بانک مرکزی

معاون نظارت بانک مرکزی مشکلات و ریشه جرایم بانکی را اعلام کرد و گفت: ارتکاب برخی جرایم اختلاس به حداقل رسیده است.

اصلاح قانون نظام بانکی کشور، اولویت اول کمیسیون اقتصادی مجلس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت اول کمیسیون اقتصادی مجلس ورود به بحث اصلاح قانون نظام بانکی کشور است.

رتبه‌بندی بانک‌های عامل برای برخورداری از منابع صندوق توسعه ملی

قائم مقام صندوق توسعه ملی از برنامه صندوق توسعه ملی در بحث اعتبار فروشنده خبر داد و گفت: با رتبه‌بندی بانک‌های عامل که در حال انجام است، از این پس به بانک‌هایی که دقت بیشتری در هزینه منابع صندوق داشته باشند، منابع بیشتری تعلق می‌گیرد.

نشست مدیرعامل صندوق بین المللی پول با هیئت عالی رتبه ایران

در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، هیئت عالیرتبه ایران با کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول دیدار و گفت و گو کرد.

نرخ جدید ۳۹ خدمت بانکی+ جدول

به گزارش مشاهده جزئیات

همکاری‌های ایران و مالزی در حوزه بانکداری اسلامی گسترش می‌یابد

رئیس کل بانک مرکزی، فضا و فرصت پیش آمده میان کشورهای ایران و مالزی را مثبت قلمداد کرد.

گله بانک‌ها؛ مردم قسط نمی‌دهند!

گرچه آمارهای بانک مرکزی از افزایش سهم تسهیلات پرداختی در شبکه بانکی خبر می‌دهد و از سویی دیگر با کاهش نرخ سود تا حدی از حجم اقساط ماهانه وام‌ها کم شده، اما مدیران شعب بانک‌ها گله‌مندانه می‌گویند که مشکل همیشگی آنها که هنوز هم ادامه دارد، عدم پرداخت اقساط و عقب ...

توافق‌های بانکی ایران و مالزی اجرایی می‌شود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در زمینه هسته‌ای که آقای ظریف بار مسئولیت سنگین ملی را به دوش کشیدند یکی از کارهای اصلی ما توهم زدایی بود، گفت: ظریف الان هم گاهی حرف های نیش‌دار را تحمل می‌کند.

بانک رفاه آماده پذیرش عاملیت طرح های تسهیلات صنعت گردشگری است

سهمانی مدیر عامل بانک رفاه گفت: « بانک رفاه آمادگی دارد به عنوان بانک عامل صنعت گردشگری چه در تامین مالی کوتاه مدت و چه بلندمدت و یا سایر طرح ها، فعالیت کند.»

بانک صادرات 12هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت کرد

تهران- ایرنا- بانک صادرات ایران باهدف بسترسازی هرچه بیشتر برای رونق اقتصادی، بعد از نامه خردادماه امسال بانک مرکزی، تاکنون بیش از ١٢ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

کارت‌های اعتباری مشکل شرعی ندارند/ زیرساخت اعتبارسنجی مشتریان فراهم است

عضو کارگروه بانکداری اسلامی با بیان اینکه کارت‌های اعتباری می‌توانند عاملی برای رونق پایدار اقتصادی باشند، تنها اشکال این طرح را احتمال افزایش مصرف‌گرایی در بین جامعه خواند.

دولت مکلف به ارائه لایحه بانکداری اسلامی شد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات طرح بانکداری اسلامی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

رئیس کمیسیون: طرح اصلاح نظام بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران در جلسه کمیسیون اقتصادی تصویب شد.

وزارت خارجه آمریکا: رفع تحریم بانک سپه درچارچوب برجام بود

وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به ادعای روزنامه وال استریت ژورنال که لغو تحریم‌های سازمان علیه دو بانک ایرانی را با آزادی زندانیان آمریکایی در ایران مرتبط دانسته است، اعلام کرد گفت که حمایت واشنگتن از رفع تحریم بانک سپه در چارچوب برجام انجام شده است.

یک بانک ترکیه‌ای از آغاز فعالیت در ایران در آینده نزدیک خبر داد

رئیس بانک اونلو ترکیه گفت: طی 3 تا 6 ماه آینده روند فعالیت یک کارگزاری را در ایران تکمیل می‌کند و در نظر دارد نخستین بانک ترک باشد که پس از لغو تحریم‌های در ایران فعالیت خود را آغاز می‌کند.

گره‌گشایی آلمانی‌ها در نظام بانکی ایران

آلمان اکنون پیشگام است پیشگام نهضتی که ایران را یک گام دیگر برای اتصال به جامعه جهانی و مراودات تجاری نزدیک می‌کند، به خصوص اینکه آلمان‌ها خیز برداشته‌اند تا روابط گذشته خود در تعاملات تجاری با ایران را باز یابند و خود را صدرنشین یا نایب قهرمان لیگ شرکای تجاری ایران ...

دادستان تهران تشکیل دادسرای ویژه‌ مبارزه با جرایم بانکی را اقدامی موثر دانست

دادستان تهران در سیزدهمین نشست دادستانی عمومی و انقلاب تهران به ضرورت نظارت بر بانک‌ها جهت جلوگیری از تحقق جرایم اقتصادی تاکید کرد و به موضوعاتی چون معوقات کلان بانکی، پرونده‌های بانک‌های تجارت کرمان، گروه امیرمنصور امیر آریا، بانک سرمایه، بابک زنجانی، موسسه‌ ...

دیدار مقامات بانکی ایران و اتریش برای ازسرگیری روابط تجاری

ساعت24-منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند مقامات بانکی ایرانی و اتریشی به منظور مذاکره درباره ازسرگیری فاینانس تجارت، روز جاری در وین دیدار می‌کنند.

۳ هزار میلیارد تومان به سرمایه بانک کشاورزی اضافه می‌شود

معاون برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش سرمایه ۳ هزار میلیارد تومانی بانک کشاورزی در سال جاری از محل اصلاحیه بودجه سال ۹۵ گفت: بر این اساس میزان تسهیلات‌دهی به بخش تولیدات کشاورزی افزایش می‌یابد.

تمدید پیمان پولی دوجانبه بانک مرکزی اروپا با چین برای یک دوره سه‌ساله

پیمان پولی دوجانبه بانک مرکزی اروپا با چین برای کاهش وابستگی به دلار برای یک دوره سه‌ساله دیگر تمدید شد.

ضرورت نظارت بانک مرکزی و سازمان بورس بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: سیاست اصلی کشور کاهش نرخ سود بانکی با هدف ایجاد رونق اقتصادی است که دولت و بانک مرکزی تاکنون آن را دنبال کرده است.

مدیر عامل بانک سرمایه منصوب شد

محمد رضا خانی با رای هیات مدیره به عنوان مدیرعامل بانک سرمایه تعیین شد.

پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط تا پایان سال ادامه یابد

در نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه و صنایع اتاق ایران از بانک مرکزی و دولت خواست شد تا با توجه به تقاضای زیاد، پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط تا پایان سال ادامه یابد.

کارت اعتباری عام متناسب با منابع بانک‌ها اختصاص می‌یابد/ نقد کردن کارت برای دارنده سابقه سوء می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در صورت مشاهده تبدیل کارت اعتباری به وجه نقد، سابقه سوء برای دارنده کارت در نظر گرفته می‌شود، گفت: از این اطلاعات برای تمدید یا عدم تمدید این کارت‌ها استفاده می‌شود.

مدیران بانک های خراسان جنوبی آمادگی برای علت پرداخت نکردن تسهیلات داشته باشند

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی، گفت: مدیران بانک ها باید آمادگی لازم برای پاسخگویی به علت پرداخت نکردن تسهیلات به متقاضیان طرح های رونق اقتصادی در استان داشته باشند.
مدیران بانک ها آمادگی برای علت پرداخت نکردن تسهیلات ...

بانک مرکزی نرخ تورم شهریورماه را اعلام کرد

ساعت 24-شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در شهریورماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۴۷.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد افزایش یافت.

انعقاد ۲۰ قرارداد مهم با بانک‌های خارجی پس از لغو تحریم‌ها

مدیرعامل بانک‌ملی از انعقاد ۲۰ قرارداد مهم با بانک‌های خارجی پس از لغو تحریم‌ها خبر داد.

آمریکا شرکت‌های اروپایی را از معامله با ایران منصرف می‌کند

وزیر امور خارجه ایران در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا درباره مسائل مختلف از جمله اجرای برجام گفت‌وگو کرد.

محدودیت جدید در پرداختی به کارکنان بانک‌ها

به دنبال ممنوعیت‌هایی که در میزان پرداختی حقوق و مزایا به کارکنان بانک‌ها در مدت اخیر تعیین شد، این بار شورای پول و اعتبار مصوب کرده تا میزان پاداش پرداختی به هر یک از کارکنان از محل هزینه‌های جوایز و یا تبلیغات سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز نباید از متوسط حقوق و ...

عرضه کارت های اعتباری در بانک ملت از اول مهر

تهران - ایرنا - مدیر عامل بانک ملت از عرضه کارت های اعتباری مرابحه این بانک از اول مهر ماه خبر داد.

تلاش کنگره آمریکا برای ردیابی اموال مقامات عالی‌رتبه ایران در بانک‌های خارجی

مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را در دست بررسی دارد که هدف از آن ردیابی دارایی‌های احتمالی مقامات ایرانی در بانک‌های خارجی اعلام شده است.

دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر بریتانیا: بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی جزو تعهدات برجام است

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار نخست وزیر بریتانیا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تحولی بزرگ، نمادی برای حل اختلافات و پایه ای برای همکاری ها دانست و تاکید کرد که همه طرف ها باید به اجرای دقیق و بهنگام تعهدات خود در برجام، پایبند باشند.

بانک سامان اعتبار اسنادی مدت دار افتتاح می کند

تهران- ایرنا- بانک سامان با کسب مجوز از بانک مرکزی، مدت اعتبار اسنادی ارزی تولیدکنندگان داخلی را افزایش داد.

بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال می‌کنند/ پیشنهاد واریز وجوه کارت به حساب فروشنده با فاصله زمانی ۴۰ روزه

رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال می‌کنند، گفت: پیشنهاد ما این است که یک فاصله ۳۰ تا ۴۰ روزه برای واریز وجه به حساب فروشنده کالا برای بانک عامل در نظر گرفته شود.

رایزنی برای حل مشکل نقل و انتقالات پولی و بانکی بین ایران و هلند

خبرگزاری میزان- در دیدار سفیر ایران با رئیس بانک مرکزی هلند مقرر شد که در ملاقات بین مقامات بانکی هلند و ایران در حاشیه اجلاس صندوق بین‌المللی پول درباره حل مشکل نقل و انتقالات پولی و بانکی بین دو کشور رایزنی صورت گیرد.

دیدار مقامات آرامکو عربستان با برخی بانک‌های خارجی برای عرضه اولیه سهام

برخی منابع آگاه اعلام کردند که مقامات آرامکو عربستان در حال مذاکره با برخی بانک‌ها برای عرضه اولیه سهام این شرکت هستند.

رئیس سابق اتاق ایران عنوان کرد بی‌اعتنایی برخی بانک‌ها به مصوبات

رئیس سابق اتاق ایران و کرمان گفت: بین مصوبات شورای پول و اعتبار و آنچه بانک ها اجرا می‌کنند تفاوت وجود دارد و در واقع بسیاری از بانک‌ها اعتنایی به مصوبات ندارند.

خبرگزاری فرانسه:عدم تمایل غرب برای تعامل با ایران سیستم بانکداری ایران را فلج کرده است

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، علیرغم کورسوی امید برای رشد اقتصاد ایران بعد از رفع تحریمهای مرتبط با هسته‌ای، بانکهای بزرگ غربی همچنان از ترس تحریمهای آمریکا تمایلی به تعامل با ایران ندارند.

حجتی: بانک کشاورزی قادر به تخصیص درست اعتبارات بخش کشاورزی نیست

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال منابع مالی مورد نیاز بخش کشاورزی از محل بانک مرکزی، اصلاحیه بودجه و صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های اولویت دار تامین شده است اما بانک کشاورزی قادر به تخصیص درست اعتبارات این بخش نیست.

توافق‌ اولیه با بانک‌مرکزی برای تاسیس بانکهای تعاونی

عصر اعتبار- رئیس اتاق تعاون ایران از آغاز مذاکره با بانک مرکزی برای تاسیس بانک‌های تعاونی جدید خبرداد و گفت:در مذاکره با بانک مرکزی توافقات اصولی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد.

کلینتون : ترامپ حق دخالت در سیاست های بانک مرکزی امریکا را ندارد

تهران- ایرنا- هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ریاست جمهوری امریکا روز سه شنبه دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود را به دلیل اظهار نظر درمورد سیاست های بانک مرکزی امریکا به باد انتقاد گرفت.

جزئیات جدید از پرداخت 1.7 میلیارد دلار توسط آمریکا به ایران

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال بامداد چهارشنبه جزئیات جدیدی از پرداخت 1.7 میلیارد دلار به ایران بابت تسویه بدهی واشنگتن در یک پرونده حقوقی گزارش کرد.

بانک‌ها به جای ارزش وثیقه به قدرت طرح‌ها در ایجاد نقدینگی توجه کنند

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه وظیفه نظام بانکی ارایه تسهیلات برای به گردش در آوردن چرخ صنعت است و صنایع هم متقابلا باید با سود مناسب منابع را به بانک بازگردانند، در این مسیر بانک‌ها به جای تاکید بر ارزش وثیقه، به توانایی طرح در آفرینش نقدینگی توجه کنند.

رفع کامل موانع مبادلات ارزی با ۵ کشور اروپایی/ افزایش سرمایه 880 میلیارد تومانی بانک توسعه صادرات از محل تسعیر

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره و رفع موانع مبادلات ارزی با کشورهای آلمان، ایتالیا، بلژیک، سوئیس و اسپاینا، گفت: در ۵ ماهه اول امسال ۵۶۱ میلیون دلار ال سی گشایش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱برابری داشته است.

سه بانک ایرانی در آلمان شعبه می‌زنند

تسهیلاتی مهم برای شرکت‌های بایرنی که می‌خواهند در ایران فعالیت کنند ایجاد شده است و هم‌زمان سه بانک ایرانی درنظر دارند در مونیخ شعبه بزنند.

بانک صنعت و معدن از آغاز سال 5800 میلیارد ریال به صنایع کوچک و متوسط پرداخت

تهران - ایرنا- بانک صنعت و معدن در پنج ماهه امسال، پنج هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار واحدهای کوچک و متوسط قرار داد که شامل طرح های ایجادی، توسعه و خرید ماشین آلات می شود.

200 واحد تولیدی بوشهر برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شدند

بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: 200 واحد تولیدی این استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانکهای عامل معرفی شدند.

رسیدگی رایگان بانک مرکزی به درخواست تاسیس یا تطبیق فعالیت نهادهای پولی غیربانکی

تهران - ایرنا - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه موسسات پولی و کمک به رونق اقتصادی کشور و انجام وظیفه در راستای تکریم ارباب رجوع، به تمامی درخواست های متقاضیان تاسیس یا تطبیق فعالیت نهادهای پولی غیربانکی در اسرع وقت و بدون اخذ هرگونه کارمزد به صورت کاملاً رایگان ...

شناورسازی نرخ سود تسهیلات بانکی منوط به ایجاد فضای رقابتی دراقتصاد است

تهران- ایرنا- رییس کمیته فقهی سازمان بورس اوراق بهادار کشور می گوید، ایده شناورسازی نرخ سود بانکی نیازمند ایجاد فضای کاملا رقابتی در اقتصاد است و در شرایط کنونی امکان اجرای آن وجود ندارد.

نماینده مردم ایلام در مجلس خواستار اصلاح در قانون نظام بانکی شد

ایلام - ایرنا - نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین نظام بانکی باید اصلاح شود تا گریبانگیر روند توسعه و تولید نشوند.

منطبق نبودن با استانداردهای بین المللی مهمترین چالش بانکداری اسلامی

خبرگزاری میزان- دبیر بیست وهفتمین همایش بانکداری اسلامی گفت: در شرایط پسابرجام منطبق نبودن با استانداردهای بین المللی تبدیل به مهم ترین چالش بین بانکداری شده است.

تذکر و سوال از وزیر اقتصاد برای تخلف بانک ها درگرفتن سود بیش از 18 درصد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید نسبت به تخلف بانک ها در بکار گیری ترفندها برای گرفتن سود بیش از 18 درصد پاسخگو باشد، گفت: در این زمینه به وزیر تذکر می هیم و اگر توجه نکرد از وی در مجلس سوال خواهیم کرد که امیدواریم کار به استفاده از ...

پیش‌شرط‌های کاهش نرخ سود بانکی به 12 درصد/ منابع بانک‌ها از سپرده به جاری تبدیل می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه موافق کاهش نرخ سود بانکی به 12 درصد هستیم اما باید نرخ تورم در دوره 3 تا 5 ساله در محدوده‌ای تثبیت شود، گفت: در صورت کاهش نرخ سود بانکی فقط منابع از سپرده به جاری تبدیل می‌شود.

پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در دولت یازدهم

تهران- ایرنا- بانک ملی ایران از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون با هدف حمایت از تولید و اشتغال در کشور، به 15 طرح بزرگ و مهم اقتصادی کشور تسهیلات پرداخت کرده است.

اعضای بانک توسعه زیر ساخت آسیا افزایش می یابد

پکن - ایرنا - با افزایش شمار اعضای بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) که جمهوری اسلامی ایران نیز عضو هیات موسس آن است، کل اعضای بانک به 90 عضو خواهد رسید.
اعضای بانک توسعه زیر ساخت آسیا افزایش می یابد

نسخه جهانی اصلاح بانکی

تجربه جهانی بحران مالی سال 2008 نشان می‌دهد که مقام‌های ناظر با هدف انگیزه‌بخشی به مدیران برای اصلاح ساختار بانکی یک پیش‌شرط مهم وضع کردند. در سال 2008 که بخش زیادی از بانک‌های جهان گرفتار وام‌های سمی (منابع غیرقابل نقدشونده) شده بودند، مقام ناظر کمک‌های مالی به ...

جمهوری اسلامی ایران، رییس دوره ای «سیانزا» شد

تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی به عنوان رییس دوره ای دبیرخانه و میزبان گروه منطقه ای سیانزا (SEANZA) انتخاب شد.

رونق ۷ هزار واحد صنعتی تعطیل شده با همکاری‌ بانک‌ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش ۴۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانکی در سطح کشور عنوان کرد که هفت‌هزار واحد صنعتی که تعطیل شده بودند، با همکاری بانک‌ها مجددا رونق گرفتند.

وضعیت دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی چگونه است؟/افزایش بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران در گزارشی تحلیلی به ارائه آمار و ارقامی پرداخته است که میزان دارایی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی را تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نشان می‌دهد.

کاهش نرخ سود بانکی درخواست بانک‌ها بود

مدیر کل نظارت بر بانکها و موسسات مالی بانک مرکزی با بیان این که کاهش نرخ سود بانکی درخواست بانک‌ها بود، گفت: هنوز گزارشی از خروج سپرده‌ها از شبکه بانکی دریافت نشده است.

فروش سوخت به شرکت های هواپیمایی با کارتهای بانکی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از فروش و تحویل سوخت به ناوگان هوایی داخلی کشور از فردا (یکم شهریورماه) به صورت نقدی از طریق کارتهای بانکی خبر داد.
سید ناصر سجادی با بیان این‌که این طرح از فردا برای تنها ٦ فرودگاه که دارای کمترین تعداد پرواز است، آغاز ...

عباس کمرئی مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری شد

رییس کل بانک مرکزی مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری را منصوب کرد.

اراده جدی نظام بانکی برای تامین مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک سپه تامین واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را برنامه محوری نظام بانکی در سال جاری عنوان کرد و گفت: این بانک تاکنون بیش از 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها پرداخت کرده است.

حذف وام خودرو، کالا و جعاله از بانک‌ها

وام‌های خرد گرچه سالهاست جزوی از تسهیلات شبکه بانکی هستند؛ اما شاید به همین اندازه هم نتوانسته‌اند رضایت مخاطبان خود را خاصه به دلیل خودسری بانک‌ها جلب کنند. با این حال قرار است به تدریج این قبیل وام‌ها از ویترین تسهیلات دهی بانک‌ها حذف و کارت‌های اعتباری ...

سفیر ایران در ترکیه: همکاریهای مالی و بانکی تهران و آنکارا افزایش می یابد

سفیر ایران در آنکارا گفت: بدون تردید توسعه همکاری مالی و بانکی میان ایران و ترکیه و همزمان ارتقای حجم روابط در همه زمینه های اقتصادی و تجاری از جمله ایجاد تسهیلات در امور گمرکی، حمل و نقل و رفع موانع کمک شایانی به دستیابی سریعتر به اهداف مورد نظر خواهد کرد.

بی رغبتی بانک ها به کاهش شعبه های فیزیکی

تهران- ایرنا- بانک ها در بیشتر کشورها به مدد فناوری های جدید به سمت شعبه زدایی حرکت می کنند اما همچنان راه اندازی شعبه های جدید به عنوان راهی برای جذب مشتریان بیشتر در دستور کار برخی بانک های ایرانی قرار دارد.

چهار هزار و 800 کارخانه راکد تسهیلات رونق گرفتند

یاسوج- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک ها در راستای ایجاد رونق و تولید در دو ماه گذشته به چهار هزار و 800 واحد صنعتی کوچک و متوسط راکد تسهیلات پرداخت کردند.

رئیس کل بانک مرکزی: پیش‌بینی حجم تسهیلات نظام بانکی امسال 460هزار میلیارد تومان است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پیش بینی حجم تسهیلات نظام بانکی امسال 460هزار میلیارد تومان است.

محدودیت‌های بانکی، پس از برجام هر هفته در حال کاهش است

قائم مقام بانک مرکزی گفت: هم اکنون با بانک‌های کوچک و متوسط بین‌المللی در ارتباطیم و به سمت همکاری با بانک‌های بزرگ نیز در حرکت هستیم.

15 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک مسکن به بافت های فرسوده پرداخت شد

تهران- ایرنا- مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: بانک مسکن تاکنون 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت کرده است.

همایش مشترک الجزایر وبانک جهانی برای بررسی آثار کاهش قیمت نفت

تهران- ایرنا- مسئولان مالی واقتصاد الجزایر نشست مشترکی با مسئولان بانک جهانی در 29 آگوست (8 شهریور) برای بررسی اوضاع اقتصاد الجزایر که به دلیل کاهش قیمت نفت آسیب زیادی دیده برگزار می کنند.

«بدهکاران بانکی» امتیاز ویژه می‌گیرند

کمیسیون برنامه و بودجه در بند مربوط به تسعیر دارایی ارزی اصلاحیه بودجه، پیشنهادی را مصوب کرده که در صورت تصویب در صحن می‌تواند امتیازی ویژه برای بدهکاران به حساب بیاید.
«بدهکاران بانکی» امتیاز ویژه می‌گیرند

تسهیل مبادلات تجاری با متصل شدن کارت‌های بانکی ایران و آذربایجان

عصر اعتبار- عضوکمیسیون اقتصادی مجلس،بااشاره به ترکیب سیستم‌های کارت‌های بانکی ایران و آذربایجان، گفت: ایمنی در انتقال ارز و سهولت دسترسی به ارز برای انجام مبادلات تجاری از مزایای دسترسی به شبکه های مبادلات اعتباری است.

تسهیلات جدید به صنعت نداده‌اند؛ وام‌ها تمهیدی بوده است

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران معتقد است بخش عمده تسهیلاتی که به بخش صنعت پرداخت شده، وام‌های تمهیدی بوده و رکود دلیل اصلی رشد منفی بخش صنعت در سال گذشته بوده است.

آمادگی بانک مسکن برای کاهش سود وام به 9درصد/ پرداخت تسهیلات خریدمسکن 91 درصدافزایش یافت

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک مسکن از آمادگی این بانک برای کاهش سود تسهیلات از 11 درصد به 9 درصد خبرداد و گفت: این بانک آمادگی دارد به تبع کاهش سود سپرده های بانکی، سود تسهیلات خود را از 11درصد به 9 درصد کاهش دهد.
آمادگی بانک مسکن برای کاهش سود وام به 9درصد/ پرداخت تسهیلات ...

تاسیس بانک منطقه‎ای مشترک با آذربایجان مورد توافق قرار گرفت

تهران - ایرنا - رییس کل بانک مرکزی از توافق بر پیشنهاد تاسیس بانک منطقه ای مشترک با جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: این پیشنهاد برای تعمیق بیشتر روابط بانکی و تسهیل فرایند تسویه مبادلات است و در آینده اقدامات لازم برای تاسیس آن انجام خواهد شد.

هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع کوچک جذب شد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال تاکنون نزدیک به هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع کوچک تخصیص یافته است که نظام بانکی نیمی از آن را (چهار هزار میلیارد ریال برای 400 فقره) به طور مستقیم بر اساس شرایط و دستورالعمل های خود پرداخت کرد.

جزئیات بدهی دولت به بانک‌ها/ پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی با تسعیر ارز

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در اصلاحیه قانون بودجه ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی و طلب آنها از دولت با تسعیر نرخ ارز تسویه خواهد شد.

دیگر هیچ مدیر بانکی برکنار نمی‌شود

عصر اعتبار- معاون بانک،‌ بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد با بیان اینکه مشکلی در زمینه دریافتی‌های مدیرعامل بانک تجارت وجود ندارد، گفت: دور برکناری مدیران بانکی به پایان رسیده است.

دیگر هیچ مدیر بانکی برکنار نمی‌شود

سؤال 4 نماینده از وزیر اقتصاد درباره معاملات مشکوک بانک های دولتی

چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی متن سؤال خود از طیب‌نیا درباره چگونگی معاملات مشکوک 25 تا 30 هزار میلیاردی در 3 بانک دولتی، چهار بانک خصوصی و 3 صرافی بزرگ را تقدیم هیأت رئیسه پارلمان کردند.

الزام بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ به انتشار صورت‌های مالی سال ۹۵ براساس IFRS

عضو هیات عامل سازمان حسابرسی از مصوبه مجمع عمومی این سازمان مبنی بر الزام بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ به انتشار صورت‌های مالی سال 95 براساس فرمت IFRS خبر داد.

تسهیلات گیرندگان ارزی از بانک کشاورزی مشمول قانون رفع موانع تولید شدند

تهران- ایرنا- گیرندگان تسهیلات ارزی از بانک کشاورزی که از تسهیلات حساب ذخیره ارزی استفاده کرده اند، با ابلاغ اصلاحیه از سوی معاون اول رئیس جمهوری، مشمول مزایای آیین نامه ماده 20 قانون رفع موانع تولید درباره تعیین تکلیف بدهکاران ارزی شدند.

طیب‌نیا:‌ بانک‌های بزرگ جهانی با ما کار جدی نمی‌کنند

ساعت 24- وزیر اقتصاد گفت: برای ارتباط با بانک‌های بزرگ جهانی دچار مشکل هستیم و آن‌ها با ما کار جدی نمی‌کنند.

320 واحد کوچک و متوسط از اردیبهشت تاکنون 3600 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از پرداخت سه هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات به 320 واحد صنعتی کوچک و متوسط از اردیبهشت ماه تاکنون خبر داد.
320 واحد کوچک و متوسط از اردیبهشت تاکنون 3600 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

احتمال کاهش مجدد نرخ سود بانکی در سال جاری

در حالی نرخ سود بانکی از اول تیرماه امسال بین سه تا چهار درصد کاهش یافت که احتمال تغییر مجدد نرخ تا پایان سال جاری وجود دارد و اگر پیشنهادی در این رابطه مطرح شود بانک مرکزی آن را بررسی خواهد کرد.

شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران افتتاح شد

ساعت24-علی دیواندری صبح امروز (شنبه) در آیین رونمایی از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا) که با حضور مسئولین بانک مرکزی، روسای بانک ها و فعالین اقتصادی در پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شد، اظهار داشت: روزانه میلیون ها تراکنش در سیستم بانکی انجام می شود و بعضی اوقات تردید ...

برای توسعه روابط بانکی ایران و پاکستان مشکلی وجود ندارد

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان توسعه روابط اقتصادی دو کشور ایران و پاکستان را مستلزم افزایش همکاری های بانکی دانست و تاکید کرد: برای توسعه روابط بانکی مشکلی وجود ندارد.

سیف: بانک ها با تنگنای مالی و محدودیت تسهیلات روبرویند

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد با وجود افزایش 44 درصدی اعطای تسهیلات در سه ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال 1394، بانک ها با تنگنای مالی و محدودیت منابع روبرویند.

اولتیماتوم پلیس به بدهکاران بانکی کلان

اواسط هفته گذشته بود که خبری در خصوص دستگیری یکی از بزرگترین‌ بدهکاران بانکی در فضای رسانه‌ای کشور منتشر و فردی که حدود 9 سال پیش تسهیلاتی را از بانک سپه دریافت کرده اما حاضر به بازپرداخت آن نشده بود، دستگیر شد، دستگیری این فرد احتمال دستگیری دیگر بدهکاران به مجموعه ...

یکسان سازی نرخ ارز با تصمیم جدید بانک مرکزی میسر می شود

تهران- ایرنا- دبیرکل کانون صرافان گفت: تصیمم جدید بانک مرکزی برای خرید و فروش ارز با نرخ آزاد توسط بانک ها، زمینه ساز تداوم کاهش نرخ ارز و یکسان سازی آن می شود.

ایجاد ارزش افزوده، شرط ارایه تسهیلات بانکی

تسهیلات بانکی در قالب طرح دولت برای تقویت تولید و خروج از رکود به بنگاه های کوچک و متوسطی تعلق می گیرد که توان ایجاد ارزش افزوده را داشته باشند.

توافق بانک مرکزی و سازمان حسابرسی بر سر صورت های مالی بانک ها

تهران- ایرنا- مدیرکل نظارت بر بانکها و موسسه های اعتباری بانک مرکزی از توافق این بانک با وزارت اموراقتصادی و دارایی و سازمان حسابرسی برای رسیدگی به صورتهای مالی و چگونگی ارایه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی و ابلاغ اجرای مفاد آن به بانکهای عامل خبر داد.

سرمایه‌گذاران گردشگری خسته از بانک‌ها و شهرداری‌ها

«در کشوری به این بزرگی که مهمان‌نوازی مهمترین جاذبه‌ی آن به شمار می‌آید، هتل به اندازه‌ی کافی وجود ندارد. مساله آن است که‌ بانک‌ها هم به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری بویژه ساخت هتل هیچ کمکی نمی‌کنند.»

اولویت جدید پرداخت تسهیلات بانکی


مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اعلام پرداخت ۹۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در ۳ ماه نخست امسال گفت: تمرکز تسهیلات دهی در صنایع کوچک و متوسط قرار گرفت.
اولویت جدید پرداخت تسهیلات بانکی

نخستین شعبه بانک روسیه در منطقه آزاد انزلی افتتاح می شود

انزلی- ایرنا- مدیر بنیاد دوستی و همکاری های روسیه با ایران در نشست مشترک با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از تاسیس نخستین شعبه بانک روسیه در منطقه آزاد انزلی در صورت اخذ مجوزهای لازم خبر داد.

معامله ارز در بانک‌ها رسما آزاد شد

بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی آزادی آنها در خرید و فروش ارز بازار آزاد را رسما اعلام و مجوز آن را صادر کرد.

رئیس سابق بورس مدیر عامل بزرگترین کنسرسیوم نظام بانکی کشور می‌شود

محمد فطانت پس از خداحافظی از سازمان بورس به احتمال بسیار به زودی سکاندار بزرگ‌ترین کنسرسیوم نظام بانکی کشور می‌شود.
به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، محمد فطانت پس از 20 ماه ریاست بر سازمان بورس و اوراق بهادار در حالی هفته گذشته از این سمت کناره گیری کرد که به ...

ایران و رومانی بر گسترش همکاری های بانکی و مالی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- سفیر کشورمان در بخارست و معاون رئیس بانک مرکزی رومانی در نشستی بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و گسترش همکاری های بانکی و مالی بین دو کشور تاکید کردند.

برنامه توزیع کارت اعتباری عام در سقف‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان / اجرا پس از امضای رئیس کل بانک مرکزی

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به برنامه این بانک برای توسعه کارت اعتباری عام، گفت: در صورت موافقت رئیس کل بانک مرکزی، طرح کارت اعتباری عام در سه سقف‌ 10، 20 و 30 میلیون تومان در شبکه بانکی اجرا خواهد شد.

راهیابی هوش مصنوعی به بانک ها

تهران - ایرنا - چندین بانک انگلیسی برای رهایی از منوهای تلفن گویا و ارایه بهتر خدمات، به سراغ هوش مصنوعی رفته اند و به امید این که بتوانند در طول چند ماه آینده خدمات امور مشتریان را به طور کاملا هوشمند و کارآمد ارایه کنند، مبالغ هنگفتی را در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند.

اختصاص 160 هزار میلیارد ریال به واحدهای اقتصادی نیمه تمام

ارومیه- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی جمهوری ایران از اختصاص 160 هزار میلیارد ریال به 7500 واحد اقتصادی و تولیدی در حال احداث و نیمه تمام خبر داد.

ارائه لایحه اصلاح بانک مرکزی و بانکداری طی دو روز آینده به دولت

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: لایحه اصلاح قانون بانک مرکزی و بانکداری طی دو روز آینده به دولت ارائه می‌شود.

تسهیلات 60 میلیارد تومانی به صنایع دستی

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان؛ با هماهنگی و کسب موافقت اصولی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و بهره‌گیری از ظرفیت بانک‌های عامل در سطح کشور، اعطای وام و تسهیلات اشتغال به جوانان در عرصه صنایع دستی به‌منظور حمایت از جوانان و توسعه و استمرار تولید صنایع ...

گسترش فعالیت های «میربیزنس بانک» مسکو با ایران پس از برجام

تهران- ایرنا- معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران گفت: شرکت های روسی طرف قرارداد شرکت های ایرانی می توانند با ارائه مدارک نزد «میربیزنس بانک» افتتاح حساب کنند و از خدمات این بانک برای مراودات تجاری این بانک بهره مند شوند.

مدیر صندوق بین المللی پول به اتهام فساد مالی محاکمه می شود

تهران-ایرنا- دادگاه تجدید نظر فرانسه محاکمه کریستین لاگارد مدیر صندوق بین المللی پول را در پرونده پرداخت خسارت 385 میلیون یورویی (بیش از 400 میلیون دلار) به «برنارد تاپی» بازرگان فرانسوی در زمان تصدی پست وزارت دارایی فرانسه ضروری دانست.

رییس تشکل نفتی: بانک ها از تامین سرمایه برای فعالان اقتصادی ناتوانند

تهران- ایرنا- رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: بانک ها توان تامین سرمایه برای فعالان اقتصادی را ندارند. برای همین فعالان اقتصادی، تولید خود را در «سطح نگهداشت» حفظ می کنند یا به بازار سرمایه غیررسمی می روند.

تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنایع خرد در بانک ملی ایران

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: به منظور پیگیری و اجرای سریع تر برنامه های دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط، ستاد اقتصاد مقاومتی در بانک ملی ایران تشکیل شده است.

هیأت وزیران تصویب کرد؛بانک مرکزی بدهی بیش از ۹۸۸ میلیارد تومانی به صندوق بین‌المللی پول را تسویه کند

با تصمیم هیأت وزیران، بانک مرکزی مجاز شد نسبت به تسویه بدهی ناشی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران به صندوق بین المللی پول به منظور تعدیل ارزش ریالی اقدام کند.

بانک جهانی با کمک 50 میلیون دلاری به یمن موافقت کرد

تهران- ایرنا- شورای مدیران اجرایی بانک جهانی با کمک 50 میلیون دلاری به خانواده ها وجوامع محلی بیشتر آسیب دیده از بحران کنونی یمن موافقت کرد.

دادستان تهران: مدیرعامل سابق بانک ملت دستگیر شد

دادستان تهران اعلام کرد: دوشنبه شب مدیرعامل سابق بانک ملت در یک پرونده اقتصادی بازداشت شده‌ است.

پرداخت 1.4 میلیارد دلار بدهی‌ دهلی‌نو به ایران از طریق بانک‌های مرکزی هند و آلمان

مدیر پالایشگاه «منگلور» هند اعلام کرد که این پالایشگاه از مبلغ 2.56 میلیارد دلار بدهی خود به ایران از سال 2013، اینک 1.4 میلیارد دلار آن‌ را پرداخت کرده است.

تأمین مالی پروژه های پایتخت و کلانشهرهای کشور در اولویت بانک شهر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،حسین محمدپورزرندی گفت: بانک شهر از بدو تاسیس تاکنون بیشتر منابع خود را در جهت تامین مالی پروژه‌های عمرانی در اکثر شهرهای کشور تخصیص داده است.

بانک جهانی ۴ شرکت خارجی و یک فرد را تحریم کرد

بانک جهانی ۴ شرکت و یک شخص حقیقی را از کشورهای مغولستان، ویتنام، آرژانتین، پرو و کنیا به اتهام فساد مالی تحریم کرد.

در حال حاضر بانک‌ها توان پرداخت تسهیلات ندارند

محمود بهمنی اظهار کرد: در حال حاضر بانک‌ها توان پرداخت تسهیلات را ندارند و کاهش سود تسهیلات بانکی اگر برای سرمایه بانک‌ها فکری نشود تأثیر مطلوب خاصی در بازار نخواهد داشت.

ممنوعیت عضویت مدیران در هیات مدیره بیش از یک شرکت بانک سپه اجرایی شد

تهران- ایرنا- همه اعضای کنونی هیات مدیره بانک سپه که در هیات مدیره بیش از یک شرکت عضویت داشتند، از عضویت در این شرکت ها استعفا دادند.

ظریف :برجام در همه حوزه ها غیر از حوزه بانکی موفق بود

وزیر امور خارجه ایران پیرامون روند اجرای برجام توضیحاتی ارائه کرد.

جلسه ویژه با رئیس جمهوری برای اصلاح نظام بانکی

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که در جلسه ویژه‌ای که امروز صبح با رئیس جمهوری داشته‌اند بحث اصلاح نظام بانکی در دستور کار قرار گرفته و کار کارشناسی در این مورد در مسیر اجرا قرار خواهد گرفت.

اگر می‌خواهیم کشاورزی رونق پیدا کند، سود تسهیلات بانکی باید پایین باشد

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش سود تسهیلات بخش کشاورزی گفت: هر قدر سود تسهیلات کاهش پیدا کند به نفع کشاورز است و در رونق و توسعه کشاورزی اثر می‌گذارد.

یک سپرده‌گذاری در بانک‌ها ممنوع شد

بعد از سپرده‌گذاری‌های خارج از چارچوب بانک‌ها نزد یکدیگر که خود عاملی برای بلوکه شدن سپرده‌های مردمی به منظور سودآوری آنها شده بود، این بار بانک‌ها رسما از هرگونه سپرده‌گذاری خارج از بازار بین بانکی منع شدند.

مدیرعامل جدید بانک صادرات معرفی شد

پس از استعفای اسماعیل للـه‌گانی، طی حکمی سیاوش زراعتی مشاور بانکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان مدیرعامل جدید بانک صادرات ایران منصوب شد.

به گزارش بانک مردم، امروز از سوی وزیر امور اقتصاد و دارایی سیاوش زراعتی که پیش از این سابقه عضویت در هیئت ...

اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر شد

مرتضی اکبری، عضو هیات‌مدیره بانک توسعه صادرات ایران، سکان مدیریت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را از «سیامک دولتی» تحویل گرفت. به گزارش بانکداران ۲۴، به نقل از اداره روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اکبری در بهمن‌ماه سال 1393 با حکم وزیر امور ...

مديرعامل بانك رفاه از توسعه تعاون آمد

دكتر محمدعلي سهماني مديرعامل سابق بانك توسعه تعاون، به عنوان مديرعامل بانك رفاه معرفي شد.

اخلاقی مدیرعامل بانک ملت شد

به گفته روابط عمومی وزارت اقتصاد با استعفای مدیران عامل بانک‌های ملت و صادرات موافقت شده و جانشین یکی از بانک‌ها به صورت قطعی انتخاب و دیگری نیز طی ساعات آینده اعلام خواهد شد.

بانک‌ها و موسسه‌های مالی ملزم به افشای میزان دریافتی و معاملات مدیران هستند

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه این نهاد از سال گذشته بانک‌ها را ملزم به شفافیت در گزارش‌های مالی کرده است، گفت: براساس ابلاغیه «شیوه جدید گزارشگری مالی» در بهمن94، بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری ملزم به افشای میزان دریافتی و معاملات مدیران ...

بانک صنعت و معدن برای تغییر خطوط تولید لامپ های رشته ای تسهیلات می دهد

تهران- ایرنا- سازمان ملی بهره وری اعلام کرد: بانک صنعت و معدن با اعطای تسهیلات لازم در تغییر خطوط تولید لامپ های التهابی رشته ای بالای40 وات به لامپ های پربازده با برچسب انرژی دستکم B مشارکت می کند.

ادغام بانک‌ها برای رشد تعاملات بین‌المللی ضروری است

حیدر مستخدمین حسینی در گفت‌وگویی در خصوص ادغام بانک‌ها گفت: در حال حاضر بانک‌های دولتی بر اساس سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تعیین تکلیف شده‌اند و موضوع ادغام بانک‌ها تنها برای تامین سرمایه بانک‌های خصوصی مطرح است.

توضیح «سیف» درباره حقوق‌های مدیران بانکی و شایعه برکناری مدیرعامل بانک رفاه

رئیس کل بانک مرکزی ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با ماجرای رسانه ای شدن فیش‌های حقوقی که در بین آنها حقوق مدیران عامل بانکها نیز مورد توجه و انتقادات شدید قرار گرفته است، از احتمال برکناری مدیرعامل بانک رفاه به دلیل حقوق بالای دریافتی اظهار بی اطلاعی کرد.

توضیح «سیف» درباره حقوق‌های مدیران بانکی و شایعه برکناری مدیرعامل بانک رفاه

رئیس کل بانک مرکزی ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با ماجرای رسانه ای شدن فیش‌های حقوقی که در بین آنها حقوق مدیران عامل بانکها نیز مورد توجه و انتقادات شدید قرار گرفته است، از احتمال برکناری مدیرعامل بانک رفاه به دلیل حقوق بالای دریافتی اظهار بی اطلاعی کرد.

سودهای بانکی رسما ریخت/تکلیف سپرده‌های قبلی

به دنبال توافقات انجام شده بین بانکها، نرخ‌های سود سپرده رسما از امروز –اول تیرماه-تغییر کرد و تقریبا به طور یکدستی بانک‌ها ویترین سودهای خود را از ۱۸ به ۱۵ درصد کاهش دادند، اما وام بانکی همچنان گران است.

حمایت بانک ملی از بنگاه‌های کوچک ومتوسط

بانک ملی ایران با هدف تسریع در اجرای برنامه‌های دولت در زمینه تحرک‌بخشی به اقتصاد و رفع رکود در راستای اقتصاد مقاومتی، دستورالعمل حمایت مالی از بنگاه‌های کوچک و متوسط را به شعب این بانک ابلاغ کرد.

رشد میزان گشایش اعتبارات ازسوی بانک صنعت و معدن

گشایش اعتبارات ارزی و ریالی توسط بانك صنعت و معدن در ماه‏های فروردین و اردیبهشت سال ٩٥ نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش مطلوبی برخوردار بوده است.

کاهش سود بانکی به ۱۵ درصد از اول تیرماه

با توافق انجام شده بین بانک‌ها، نرخ سود سپرده تا ابتدای تیرماه امسال به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت. ظاهرا قرار نیست با وجود تشکیل جلسه ویژه امروز شورای پول و اعتبار، مصوبه‌ای در این رابطه صادر شود.

کاهش نرخ سود بانکی رویکرد شورای پول و اعتبار است

نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو شورای پول و اعتبار گفت: کاهش نرخ سود بانکی به منظور کاهش هزینه تمام شده تسهیلات بانکی رویکرد پایدار این شوراست.

خروج 21 هزار میلیارد تومان وام از شبکه بانکی

مجموعه بانک‌ها در ماه ابتدایی سال بالغ بر 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت کردند.

ساختار بانکی کشور در معرض ورشکستگی نیست/ کاهش سود به نفع بانک ها

تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان این که ساختار نظام بانکی کشور قوی است و در معرض بحران و ورشکستگی قرار ندارند، گفت: کاهش نرخ سود به نفع بانک ها و واحدهای تولیدی استفاده کننده از تسهیلات است.

پیش‌بینی بانک جهانی در خصوص کاهش رشد اقتصادی جهان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه «یو اس ای تودی»، بانک جهانی روز سه شنبه پیش بینی خود را از میزان رشد اقتصادی جهان منتشر کرد. بانک جهانی در گزارش خود به تاثیر بهای پایین کالاها در بازارهای نوظهور، پیری جمعیت و سرمایه گذاری های تجاری ضعیف بر اقتصادهای ...

نخستین بانک «آف شور» در کیش راه اندازی می شود

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که سرمایه گذاران نباید نگران انتقال و جابه جایی پول در بحث سرمایه گذاری باشند؛ از راه اندازی نخستین بانک «آف شور» تا یک ماه آینده در کیش خبر داد. علی جیرفتی گفت بانک های داخلی در منطقه آزاد کیش می توانند ال ...

انتقال حساب های دولتی به بانک مرکزی شفافیت را افزایش می دهد

تهران- ایرنا- مسئولان بانک مرکزی انتقال حساب دستگاه های اجرایی به این بانک و وصول مستقیم درآمدهای دولت در حساب‌های درآمدی خزانه‌داری کل کشور را سبب افزایش شفافیت در گردش مالی، پرهیز از رسوب وجوه دولتی در نهادهای مالی دیگر و تسریع در تخصیص بودجه دستگاه‌های اجرایی ...

جزئیات تازه از لایحه بانکداری

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به جزئیات لایحه بانکداری گفت: ۹۰ درصد نظرات مجلس در لایحه بانکداری لحاظ شده است.

تایید لایحه قانون بانک مرکزی در انتظار نشست طیب‌نیا و سیف/ تبدیل شورای پول و اعتبار به دو نهاد مجزا/ پشتوانه پول تغییر می‌کند

معاون وزیر اقتصاد به تشریح جزئیات لایحه قانون بانک مرکزی پرداخت و گفت: نحوه استقراض دولت از بانک مرکزی شفاف می‌شود.

سفیر ایران و رئیس بانک مرکزی ترکیه روابط پولی دو طرف را بررسی کردند

آنکارا – ایرنا - ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری ترکیه در دیدار با مراد چتینکایا رئیس جدید بانک مرکزی جمهوری ترکیه در خصوص توسعه همکاری های بانکی میان دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کرد.

بانک حکمت ایرانیان میزبان بانک پوپولاره ایتالیا

بانک حکمت ایرانیان در راستای گسترش تعاملات خود در سطح بین‌المللی و ایجاد روابط کارگزاری با سایر بانک‌های جهان، میزبان مدیران ارشد بانک پوپولاره شهر ورونای ایتالیا شد.

افزایش شمار اعضای بانک زیرساخت آسیا به 100 عضو

پکن - ایرنا - رئیس بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) در پکن اعلام کرد که شمار اعضای این بانک که جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از اعضای هیات موسس آن است، از 57 عضو به 100 عضو افزایش می یابد.

بانک مسکن برای فروش lقسطی مسکن آماده است

عصر اعتبار- مدیرعامل بانک مسکن درخصوص طرح فروش قسطی مسکن، گفت: بانک مسکن آمادگی کامل برای همکاری دارد، نرخ کارمزد بانک ۲.۳ درصد است و نگرانی‌های انبوه‌سازان نیز برطرف شده است.

شروط برقراری کامل روابط بانکی ایران و اروپا

یکی از چالش‌های پس از اجرایی شدن برجام، موضوع برقراری ارتباط بین بانک‌های داخلی با بانک‌های اروپایی بوده است که هنوز به طور کامل اتفاق نیفتاده است و به اعتقاد رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران برای حل این مشکل بانک‌ها، موسسات و شرکت‌های داخلی ...

شروط برقراری کامل روابط بانکی ایران و اروپا

یکی از چالش‌های پس از اجرایی شدن برجام، موضوع برقراری ارتباط بین بانک‌های داخلی با بانک‌های اروپایی بوده است که هنوز به طور کامل اتفاق نیفتاده است و به اعتقاد رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران برای حل این مشکل بانک‌ها، موسسات و شرکت‌های داخلی ...

کارت خرید نهاده، خدمتی جدید از بانک کشاورزی برای تولیدکنندگان

ایلنا: بانک کشاورزی به منظور خدمت رسانی بهتر به تولیدکنندگان بخش کشاورزی و با هدف مدیریت بهینه منابع مالی بخش کشاورزی و نظارت بر مصرف نقدینگی در چرخه اقتصاد کشاورزی، خدمت جدیدی تحت عنوان «کارت خرید نهاده های کشاورزی» را با هماهنگی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی طراحی و ...

لزوم رتبه‌بندی بانک‌های ایرانی در تعامل با بانک‌های خارجی

مدیرعامل بانک شهر گفت: نظام بانکی ایران برای تعامل با بانک‌های خارجی نیازمند اعتبار‌سنجی از سوی شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و دریافت رتبه جهانی در این خصوص است.

لزوم تعیین چارچوب مشخص برای تعیین صلاحیت اعضای هیات مدیره بانک‌ها

ایلنا: مدیرعامل بانک اقتصادنوین گفت: نهاد ناظر بانکی باید چارچوب و ساختاری را برای تعیین صلاحیت اعضای هیات مدیره بانک‌ها مشخص کند و بر اساس آن بررسی صلاحیت اعضای هیات مدیره را انجام دهد.

ممنوعیت اخذ کارمزد بیش از 4 درصد در قرض الحسنه‌ها

بازرس بانک مرکزی گفت: بر اساس مصوبه بانک مرکزی به عنوان یکی از اعضاء شورای پول و اعتبار، اخذ کارمزد بیش از چهار درصد در قرض الحسنه‌ها ممنوع است.

مدیرعامل بانکی ملی انتخاب شد

بعد از 15 روز از رفتن عبدالناصر همتی از مدیریت عامل بانک ملی، در نهایت حسین زاده که به عنوان سرپرست موقت بانک تعیین شده بود، به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

افزایش نرخ بهره در آمریکا طی ماه‌‌های آینده

رئیس کل بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد: در صورتی که وضعیت اقتصادی این کشور به روند کنونی خود ادامه دهد طی ماه‌های آینده شاهد افزایش بهره دلار خواهیم بود.

سیف: نظارت قوی تر و موثرتر بانک مرکزی با کمک حسابرسان مستقل ادامه می یابد

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی یکی از سنگین ترین مسئولیت ها در این بانک را وظایف بخش نظارتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که نظارت اثربخش بانک مرکزی با استفاده از حسابرسان مستقل، مدیریت ریسک و فناوری اطلاعات، همچنان ادامه یابد.

رایزنی‌ بانک‌های مرکزی ایران و هند درباره بدهی نفتی

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه با اشاره به رایزنی بانک‌های مرکزی ایران و هند درباره بدهی نفتی این کشور و مذاکرات انجام شده در مورد دریافت قسط سوم این بدهی، از سفر رئیس جمهور اندونزی به تهران در سال‌جاری میلادی خبر داد.

وزیر منطقه ای اقتصاد اتریش: مشکلات بانکی با ایران بزودی حل می شود

تهران-ایرنا- وزیر منطقه ای اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ اتریش* اطمینان داد با توجه به برقراری ارتباط سه بانک این کشور با ایران، دیگر مشکلات بانکی موجود بر سر راه گسترش روابط تجاری دوجانبه در آینده نزدیک رفع می شود.

همکاری بانکی ایران و ترکیه بررسی شد

تهران – ایرنا- ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با « علی فواد تاشکسنلی اوغلو » مدیرعامل «هالک بانک» ترکیه زمینه های متنوع همکاری های بین بانکی ایران و ترکیه را مورد بررسی قرارداد.

دلایل مخالفت بانک مرکزی با دریافت مالیات از سود سپرده/ نرخ سودمتناسب با تورم کاهش می‌یابد

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از شیوه‌های اصولی و غیردستوری به تطابق نرخ سود و تورم بپردازیم، گفت: بنابراین دلیلی برای فکر کردن به سناریوی مالیات بر نرخ سود وجود ندارد و نظر وزیر اقتصاد نیز چنین نیست.

تغییر ماموریت‌های پست‌بانک‌ایران

مدیرعامل پست‌بانک‌ایران گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و تصویب اساسنامه جدید پست‌بانک‌ایران، راهبرد و ماهیت فعالیت‌های این بانک به بانک توسعه‌ای - تخصصی حوزه ICT و خرده بانکداری در حوزه روستایی کشور تغییر یافت که قطعاً ظرفیت‌های فوق‌العاده برای آن ...

گسترش همکاری بانک های ایران و روسیه

دکتر مرتضی شهید زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه سفر به کشور روسیه با مدیران عامل بانک های مطرح این کشور، جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

نظر سیف درباره کاهش سود بانکی و دارایی 2 میلیارد دلاری

رئیس کل بانک مرکزی در رابطه با کاهش مجدد نرخ سود بانکی زمان مشخصی را اعلام نکرد، اما گفت که این روند تا رسیدن به میزان متناسب با تورم ادامه خواهد داشت. وی در عین حال هیچ پاسخی در رابطه با تعیین تکلیف دارایی دو میلیارد دلاری نداشت.

الزام کاهش نرخ سود بانکی تا ۱۰ درصد

مشاور رئیس جمهور با بیان این که نرخ سود بین بانکی باید به کمتر از ۱۰ درصد برسد گفت: تا زمانی که نرخ بهره بالا است، هیچ کسب و کاری قدرت رقابت با بانک‌ها را نخواهد داشت.

مقام مسئول: بانک توسعه تعاون 50هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

تهران- ایرنا- مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک توسعه تعاون در 2 سال گذشته 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که بیش از ٧٠ درصد این تسهیلات در حوزه تعاون بوده است.

سود بانکی برای رونق اقتصادی و تحرک تولید کاهش می یابد

تهران-ایرنا- رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: امسال کاهش سود بانکی برای رونق اقتصادی و تحرک تولید در دستور کار دولت و بانک مرکزی قرار دارد و پیگیری می شود.

بعیدی نژاد: محدودیت‌های انتقال بانکی به یورو برداشته شد

تهران- ایرنا- مدیرکل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه هدف کشور لغو تمامی محدودیتهای بانکی و مالی و تجاری علیه موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی است، تصریح کرد: محدودیت‌های انتقال بانکی به یورو برای کشورمان برداشته شده است.

حساب بانکی اعضای هیات مدیره شرکت‌های متخلف مشمول ماده 6 قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 مسدود می‌شود

مجلس مجوز مسدودسازی حساب‌های بانکی اعضای هیات مدیره شرکت‌های متخلف مشمول بند 5 ماده 6 قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 را صادر کرد.

بانک کشاورزی بر خلاف قانون استمهال سود تسهیلات خسارت دیدگان کشاورزی را متوقف کرد

جمعی از کشاورزان در نامه ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور، نسبت به توقف استمهال سود تسهیلات خسارت دیدگان کشاورزی از سوی بانک کشاورزی اعتراض کردند.

بهره مرکب و سود دوران مشارکت ضعف سیستم بانکی است

کیش – ایرنا – نماینده مجلس شورای اسلامی؛ بهره مرکب و سود دوران مشارکت را از ضعف های سیستم بانکی دانست و گفت : قانون عملیات بانکی بدون ربا داریم اما ربا به صورت عملی اخذ می شود ، سیستم بانکدرای ما نادرست است .

آمادگی صندوق بین‌المللی پول برای کمک به استانداردسازی بانک‌های ایران

معاون اول مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول ضمن تأکید بر تلاش بانک‌های ایرانی برای رعایت استانداردها و تمامی قوانین و مقررات بین‌المللی گفت: صندوق به دولت ایران کمک خواهد کرد تا به سطح مناسبی از استانداردها رسیده و جایگاه اقتصادی خود را ارتقا بخشد.

پارسال بانک ها 22 درصد بیشتر تسهیلات دادند

تهران-ایرنا- مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک ها در سال 13٩٤ معادل ٤١٧ هزار میلیارد تومان (چهار بیلیارد و 170 هزار میلیارد ریال) تسهیلات پرداخت کردند که نسبت به سال 13٩٣ معادل ٢٢ درصد (٧٦0 هزار میلیارد ریال) رشد داشت.

احتمال کاهش نرخ سود بانکی تا 15 درصد

عبدالناصر همتی، در آخرین اظهارات رسمی خود در شبکه بانکی اعلام کرد که قرار است تا دو هفته آینده بانک‌ها گرد هم بیایند و در رابطه با کاهش نرخ سود که می‌تواند تا ١٥ درصد هم باشد، توافق کنند.

درخواست صدور مجوز تاسیس بانک تعاون توسط بانک مرکزی

معاون وزیر تعاون با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون از بانک مرکزی خواست تا مجوز تاسیس بانک تعاون در قالب سهامی عام یا قرض‌الحسنه را صادر کند.

رئیس بانک مرکزی جمهوری آذربایجان عازم تهران شد

باکو - ایرنا - 'المان رستم اف' رئیس بانک مرکزی جمهوری آذربایجان به دعوت رسمی ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی کشورمان صبح امروز (دوشنبه) عازم تهران شد.

فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی شد

ولی اله سیف‌، فرشاد حیدری را به سمت معاون نظارتی بانک مرکزی منصوب کرد.

مشكل سوئیفت رفع شده و تعاملات بانكی درحال گسترش است

قم- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی بانك های دولتی كشور گفت: بعد از اجرای برجام، مشكل سوئیفت بین بانك های ایران و بانك های خارجی برطرف شده و هر روز نیز ارتباطات و تعامل میان بانكی درحال گسترش است.

سیاست های بانک ملی ایران در راستای اقتصاد مقاومتی است.

مدیر عامل بانک ملی ایران در ادامه دیدارهای خود با مراجع عظام تقلید ، در منزل آیت اله نوری همدانی حضور یافت و با ایشان دیدار و گفت و گو کرد .

هشدار درباره آگهی های واسطه گر ی وام و تسهیلات بانکی

یک کارشناس قضایی درباره آگهی های واسطه گر ی وام و تسهیلات بانکی و دام های کلاهبرداری هشدارداد.

تامین مالی سه هزار میلیارد ریالی شركت نفت ستاره خلیج فارس با فروش اوراق سلف

تهران- ایرنا- مدیرعامل بورس انرژی ایران از فروش اوراق سلف به ارزش سه هزار میلیارد ریال برای طرح ساخت و توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد.

سیف: به دنبال کاهش نرخ سود بانکی هستیم/تک نرخی شدن ارز در سال 95

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه در فضای پسابرجام به دنبال تک نرخی کردن ارز هستیم، با توجه به اینکه مجلس در مسیر رسیدن به اهداف پولی و بانکی از جایگاه مهمی برخوردار است، باید در این زمینه همکاری مثبتی بین دولت و مجلس انجام شود.

‌‌فاینانس ‌ایرباس‌‌ و ATR‌ها با هماهنگی ۲ بانک آلمانی و فرانسوی‌/ ‌دوره بازپرداخت‌ اقساط بیش از ۱۰ سال ‌خواهد بود

مدیر عامل ایران‌ایر از تفاهم اولیه این ایرلاین با بانک خارجی برای تأمین مالی قرارداد ایرباس‌ها و ATRها خبر داد و گفت: همچنین کمپانی ایرباس با ۲ بانک آلمانی و فرانسوی برای فاینانس هماهنگ کرده است و پروژه تا ۲ ماه آینده نهایی می‌شود.

مقام مالي آلمان: برلين از پيشروان تامين مالي اسلامي در جهان است

تهران-ايرنا- مسئول بلندپايه سياستگذاري موسسه ملي نظارت مالي آلمان (federal financial supervisory authorithy) موسوم به بافين (BaFin) گفت: اين كشور از پيشروان تامين مالي اسلامي (Islamic Finance) در جهان است.

تسهیل حمایت بانک‌ها از سازندگان داخلی صنعت نفت و محدودیت واردات

مدیرعامل شرکت ملی نفت از تسهیل حمایت بانک‌ها از سازندگان داخلی صنعت نفت و محدودیت واردات کالاهای خارجی خبر داد.

دریافت مالیات از سود بانکی جدی‌تر شد

گرچه بعد از اعلام اخیر برنامه دولت برای دریافت مالیات از سودهای بانکی، موضوع ظاهرا تا حدی فراموش شد، اما اولین موضع سازمان امور مالیاتی حاکی از جدی بودن مساله، چیدمان سازوکار و به مرحله اجرا رساندن آن است.

عقود اسلامی نظام بانکداری نیازمند به روز رسانی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا پورابراهیمی بانک ها را اساسی ترین منبع تامین مالی در کشور دانست و افزود: این مسئله بعنوان یکی از چالش های اصلی است و نیازمند اصلاح محتوایی و ساختاری در نظام بانکی هستیم.

اولین دفتر نمایندگی بانک کره‌‌ای در ایران افتتاح شد

اولین دفتر نمایندگی ووری بانک (WOORI BANK) کره‌جنوبی در ایران با حضور غلامعلی کامیاب، معاون ارزی بانک مرکزی و همزمان با حضور رییس‌جمهوری آن کشور و هیئت همراه عصر امروز در کشورمان افتتاح شد.

تحول اساسی در نظام کارمزد خدمات الکترونیک بانکی با ورود به شبکه بین‌المللی

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه هم‌اکنون با مصوبه بانک مرکزی هزینه تراکنش پوزها از بانکی که پول به حساب آن منتقل شده، دریافت می‌شود، گفت: اما شبکه‌های پرداخت بین‌المللی مدل‌های کسب و کار و کارمزدی تغییر خواهد کرد.

ملاحظات بانک‌های پاکستانی سرمایه‌گذار در خط لوله گاز صلح، مانع اجرای این پروژه است

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان اعلام کرد که خط لوله گاز صلح به دلیل برخی ملاحظات بانک‌های کشورش که تامین مالی این پروژه را به عهده دارند سبب کندی اجرای این پروژه هستند.

بانک‌های انگلیسی از بیم تحریم‌های آمریکا همچنان از تعامل با ایران خودداری می‌کنند

دولت انگلیس از بانکداران انگلیسی خواسته که در آستانه سفر هیئت تجار لندن به تهران، روابط مالی با ایران را گرم‌ کنند ولی بانکداران گفته‌اند که تمایلی به این کار ندارند.

بانک‌های انگلیسی از بیم تحریم‌های آمریکا همچنان از تعامل با ایران خودداری می‌کنند

دولت انگلیس از بانکداران انگلیسی خواسته که در آستانه سفر هیئت تجار لندن به تهران، روابط مالی با ایران را گرم‌ کنند ولی بانکداران گفته‌اند که تمایلی به این کار ندارند.

بانک‌های انگلیس برای همکاری با ایران کارگروه ویژه تشکیل می‌دهند

در حالی که دولت انگلیس به بانک های این کشور فشار می آورد تا همکاری ها با ایران را از سر بگیرند بزرگترین بانک های انگلیس قرار است با تشکیل کارگروهی در سطح بالا تبعات لغو تحریم های ایران را بررسی کنند.

مصوبه افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان غیرقابل اجراست

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: افزایش سه برابری تسهیلات ازدواج در بودجه 1395 با توجه به محدودیت منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها نمی‌تواند عملیاتی شود، برای اینکه بانک‌ها برای پرداخت این تسهیلات، منابع مالی محدودی دارند.

مصوبه افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان غیرقابل اجراست

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: افزایش سه برابری تسهیلات ازدواج در بودجه 1395 با توجه به محدودیت منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها نمی‌تواند عملیاتی شود، برای اینکه بانک‌ها برای پرداخت این تسهیلات، منابع مالی محدودی دارند.

نشست مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی با جهانگیری برگزار شد

نشست مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

بانک مرکزی: تورم 11.2 درصد شد

محاسبات بانک مرکزی نشان می‌دهد که تورم در پایان فروردین ماه به 11.2 درصد کاهش یافته است. مرکز آمار نیز اخیرا از تورم 10.8 درصدی خبر داده بود.

دسترسی به خدمات بانکی همراه با استفاده از اثرانگشت

از این به بعد کاربران گوشی‌های هوشمند نکسوس می‌توانند برای دسترسی به خدمات بانکی و ورود به حساب خود از اثرانگشتشان استفاده کنند.

موافقت بانک مرکزی با انتشار 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن

بانک مرکزی با انتشار 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی به پشتوانه تسهیلات رهنی مسکن از سوی بانک مسکن موافقت کرد.

سیف: آمریكا باید برای رفع ابهام بانك های اروپایی احساس مسئولیت بیشتری كند

تهران- ایرنا- رئیس كل بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با ایرنا ضمن تشریح دستاوردهای سفر به آمریكا تاكید كرد: واشنگتن برای رفع ابهامات بانكهای اروپایی به منظور همكاری با ایران، باید احساس مسئولیت بیشتری كند.

بانک‌های روسی برای بازرگانان ایرانی ال.سی باز کنند

زئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت:‌ بانک‌های روسیه باید راه همکاری گسترده با بانک‌های ایران را در پیش گیرند و بازرگانان ایرانی بتوانند از خدمات ال.‌سی (گشایش اعتبار) بانک‌های روسی برخوردار شوند.

مدیرعامل بانك ملت: آماده ارائه خدمات بانكی در تركیه هستیم

آنكارا – ایرنا – مدیرعامل بانك ملت گفت:سه شعبه بانك ملت در شهرهای استانبول، آنكارا و ازمیر آماده ارائه خدمات بانكی به فعالان اقتصادی و سایر ایرانیان مقیم و شهروندان تركیه است.

ارتباط ما با بانک‌های بزرگ خارجی کماکان برقرار نیست

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران ضمن تأیید اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی در آمریکا گفت: کماکان در برقراری ارتباط با بانک‌های بزرگ خارجی مشکل داریم.

اتصال به نظام‌های پرداخت فرامرزی

بانک مرکزی به منظور اتصال به نظام‌های پرداخت بین‌المللی مذاکراتی را با دو شبکه بین‌المللی جی‌سی‌بی (JCB) ژاپن و شبکه یوپی‌آی (UPI) چین آغاز کرده است. با اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌ها، زمینه و شرایط بازگشت خدمات پرداخت‌های الکترونیکی به ایران فراهم شده است و ...

تفاهم‌نامه تجاری سازی طرح های نوآورانه

بانك صنعت و معدن و دانشگاه صنعتی امیركبیر به‌منظور شناسایی موثر و تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و در جهت استحكام بخشی به مبانی اقتصاد مقاومتی تفاهم‌نامه امضا كردند

فرآیند تسویه بدهکاران ارزی تعیین تکلیف شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی پیشنهادات کمیسیون‌های تخصصی برای الحاق به لایحه بودجه 1395 کل‌کشور، با پیشنهاد حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان موافقت کردند.

بانک مرکزی: موانع اجرای برجام در خاک آمریکا پیگیری شد/سخنان سیف کارساز بود

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، سفر رئیس کل بانک مرکزی به آمریکا سه ماه بعد از اجرای برجام را مهم توصیف کرد و گفت: طبیعی است که در آن کشور مباحث مربوط به موانع اجرای برجام به طور جدی تری پیگیری شود.

بانک مرکزی ایران به عنوان رییس دوره‌ای هیأت خدمات مالی اسلامی انتخاب شد

بانک مرکزی در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی هیأت خدمات مالی اسلامی و چهاردهمین مجمع سالیانه به عنوان رییس دوره‌ای این سازمان در سال 2017 میلادی انتخاب شد.

با تصویب مجلس بانک مرکزی مجوز انتشار ایران چک گرفت

نمایندگان مجلس در ادامه رسیدگی به بحث هزینه لایحه بودجه سال 95 کشور، به بانک مرکزی مجوز دادند ایران‌چک‌های مورد نیاز نظام اقتصادی کشور را تأمین کند.

افزایش سرمایه بانک‌ها از طریق تبصره 19 لایحه بودجه 95 ضروری است

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها اعلام کرد: با توجه به مشکلات فعلی بودجه‌ای و تنگنای مالی موجود، تنها راه تامین سرمایه بانک‌های دولتی استفاده از محل حساب‌ مازاد حاصله از ارزیابی خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی است. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر عبدالناصر ...

حضور بانک‌ها در سفر هیات بازرگانی انگلیس به ایران

مقامات انگلیس اظهار کردند بانکهای انگلیسی از ترس اینکه تحریمهای کنونی آمریکا علیه تهران را نقض کنند و هدف مجازات قرار بگیرند تمایلی به فاینانس تجارت با ایران نشان نمی‌دهند.

گشایش ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و بانکی بین ایران و اتحادیه اروپا

وزیر امور خارجه گفت: از فرایند مذاکرات صلح بین دولت سوریه و گروه‌های معارضین حمایت می‌کنیم و همه چیز باید مبتنی بر حمایت از حاکمیت و اراده مردم شکل گیرد.

دولت مجاز به واگذاری سهام خود در بانک‌ها برای افزایش سرمایه شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجوه حاصل از واگذاری باقی‌مانده سهام دولت در بانک‌ها و بیمه‌های مشمول واگذاری را تعیین تکلیف کردند.

۳ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی گشایش اعتبار شده است

دنیای اقتصاد: در دو سال گذشته بیش از 3 میلیارد دلار گشایش اعتبار از صندوق توسعه ملی انجام شده و با کمک این صندوق بخش‌هایی از واحدهای تولیدی نزدیک به بهره‌برداری هستند.

شهرک‌های صنعتی مناطق ویژه اقتصادی می‌شوند

ایسنا: در راستای عملی‌کردن تصمیمات فوری برای به ثمر نشستن سیاست‌های توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری خارجی در داخل کشور، معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:‌ شهرک‌های تخصصی صنعتی به مناطق ویژه اقتصادی تبدیل می‌شوند. مینا مهرنوش با بیان اینکه در سال ...

اعلام آمادگی هند برای پرداخت بدهی ایران از کانال 3 بانک

وزیر نفت و گاز کشور هند اطمینان داد که بدهی این کشور به ایران را به زودی از طریق سه بانک معرفی شده از سوی ایران پرداخت می‌کند؛ بر همین اساس، پرداخت بدهی به محض اعلام حساب ها و جزییات آن انجام خواهد شد.

قائم مقام بانک مرکزی: نقدینگی تحت کنترل است/ تورم سال 94 حدود 12 درصد

افزایش نقدینگی در حد فعلی نباید مایه نگرانی باشد و بانک مرکزی همچنان کنترل شاخص های پولی را در اختیار دارد.

رئيس و نايب‌رئيس هیات‌مديره بانك سرمايه منصوب شدند

در پي تغيير در تركيب سهامداري بانك سرمايه و حضور اعضاي جديد در هیات‌مديره اين بانك، رئيس و نايب رئيس جديد هیات‌مديره منصوب شدند.

کری: واشنگتن تلاش می کند امکان مبادلات بانکی آمریکا با ایران فراهم شود

نیویورک – ایرنا- وزیر امورخارجه آمریکا گفت: واشنگتن تلاش می کند امکانی را فراهم کند تا بانک های آمریکایی بتوانند در زمینه هایی که پس از توافق هسته ای ممنوعیتی برای آنها وجود ندارد، با ایران مبادلات مالی داشته باشند.

نرخ سود بین بانکی ۶ درصد کاهش یافت

به گزارش افکارنیوز،احمد شفیع زاده در یک نشست خبری با بیان اینکه در سال گذشته نیروگاه دماوند از سوی بانک دی در فرابورس عرضه و ۷ درصد سهام آن فروخته شد گفت: در راستای سیاست های جدید دولت و بانک مرکزی قرار است که برخی بنگاه ها ۳ تا ۵ ساله فروخته شوند.

مجلس ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار را اصلاح کرد

مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور، ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار را اصلاح کرد.

تأسیس و انحلال نهادهای پولی با اخذ مجوز از بانک مرکزی امکان‌پذیر شد

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه‌ای کشور ماده‌ای را مصوب کردند که بر اساس آن تأسیس، ثبت، فعالیت و انحلال نهادهای پولی و اعتباری فقط با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امکان‌پذیر شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ...

ترکیب مجمع عمومی بانک مرکزی تعیین شد

مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور ترکیب مجمع عمومی بانک مرکزری جمهوری اسلامی ایران را مشخص کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، بر اساس این مصوبه، رئیس جمهور (رئیس مجمع) وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان ...

حمایت مالی از صنایع کوچک و دانش بنیان اولویت بانکهای خصوصی در سال 95

پروزیان :حمایت از صنایع کوچک و طرحهای دانش بنیان دو اولویت بانکهای خصوصی درجهت اقتصادی مقاومتی در سال 95 است .

مسئولان آمریکایی اعلام کردند که قوانین محدودکننده استفاده از دلار در معاملات با ایران را اصلاح می کنند.

مسئولان آمریکایی اعلام کردند که قوانین محدودکننده استفاده از دلار در معاملات با ایران را اصلاح می کنند.

هشدار بانک مرکزی انگلیس در مورد خطرات ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا

لندن - ایرنا - کمیته سیاست گذاری مالی بانک مرکزی انگلیس روز سه شنبه در گزارشی در مورد خطرات اقتصادی ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) هشدار داد.

بانک جهانی به تونس وام می دهد

تهران - ایرنا - بانک جهانی اعلام کرد که به منظور حمایت از روند گذار دمکراتیک در تونس و کمک به جان گرفتن اقتصاد این کشور، طی پنج سال٬ پنج میلیارد دلار وام به این کشور می دهد.

اختصاص ۲۵۰ میلیون دلار از سوی بانک جهانی برای کمک به عراق

دبیر کل سازمان ملل به همراه رئیس بانک جهانی و رئیس بانک توسعه اسلامی به بغداد سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار کردند.

همراهی نکردن نظام بانکی مانع تاثیرگذاری وام 160 میلیون تومانی

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اقشار متوسط و ضعیف جامعه توان دریافت و بازپرداخت وام 160 میلیون تومانی با اقساط 2.3 میلیون تومان در ماه را ندارند.

برگزیدگان نخستین جشنواره نقد صنعت بانکداری مشخص شدند

برگزیدگان نخستن جشنواره نقد صنعت بانکداری که به همت بانک اقتصاد نوین برپا شده بود، شب گذشته با حضور ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی ، دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی و عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس معرفی شدند.

نمایندگان بانکی بلغارستان برای برقراری روابط به ایران آمدند

معاون وزیر اقتصاد بلغارستان با اعلام اینکه نمایندگان بانکی کشور بلغارستان برای برقراری روابط بانکی به ایران آمده‌اند، گفت: امیدواریم که هرچه زودتر روابط بانکی با ایران برقرار شود.

اولین سامانه مدیریت جامع دعاوی در نظام بانکی کشور

سامانه مدیریت جامع دعاوی بانک رفاه کارگران برای نخستین بار در نظام بانکی کشور رونمایی شد.

تاکید همتی بر اهمیت توسعه روابط بانکی ایران و روسیه

مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار با مقامات عالی بانک VTB درمسکو، توسعه روابط بانکی دو کشور را حائز نقش کلیدی در تحقق اهداف اقتصادی و تجاری ایران و روسیه دانست.

تعامل با صندوق بین‌المللی پول برای بازنگری در مقررات پولشویی/ ایران هراسی در بانک‌های خارجی ادامه دارد

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به این که پدیده ایران هراسی در بانک‌های خارجی ادامه دارد، گفت: مقررات مبارزه با پولشویی ایران بازنگری و اصلاح می‌شود

بانک اروپا و ایران فعالیت خود را از سر گرفت

برلین - ایرنا - پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ان تی وی (n-tv ) آلمان خبر داد که نخستین بانک این کشور فعالیت خود با ایران را از سر گرفت.

درخواست برای تغییر فرمان مالی

ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه «از ظرفیت سیاست‌های پولی برای تحریک رشد اقتصادی تا حد امکان استفاده شده است»، خواستار توجه به کارکردهای بالقوه سیاست‌های مالی برای خروج از تنگنای مالی کنونی شد. به گفته وی، وابستگی به نفت و سهولت استفاده از ...

۳ بانک بد نرخ‌های سود را تخریب می‌کنند

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به ۱۸.۵ درصد، گفت: ۳ بانک بد داریم که نرخ‌های بازار را تخریب می‌کنند و بانک مرکزی این بانک‌های بد را از بانک‌های خوب تفکیک و با آنها برخورد می‌کند.

تشکیل کارگروه استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی در بانک تجارت

فهیم هاشمی رئیس هیات مدیره بانک تجارت اظهار داشت: اجرای توافق هسته‌ای این فرصت را ایجاد کرده است تا بانک تجارت نیز همچون سایر بانکها بتواند دوباره با سیستم بانکداری بین‌المللی ارتباط برقرار کند.

بانک سپه کیفی‌ترین بانک دولتی شناخته شد

مدیرعامل بانک سپه گفت: براساس نتایج بررسی دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت اقتصاد، بانک سپه در زمینه ارتقای کیفیت خدمات دولتی در بین بانکهای دولتی کشور مقام اول را کسب کرد.

مبادلات مالی بانک مرکزی پاکستان با ایران تسویه شد

رویترز در گزارشی اعلام کرد: بانک مرکزی پاکستان همه مبادلات مالی بانک‌های بازرگانی و موسسات مالی با ایران را تسویه کرده و راه برای ازسرگیری فعالیت‌های تجاری دو جانبه که به دلیل سال‌ها تحریم به مانع برخورده بود هموار شد.

روابط بانکی ایران و عمان با رفع موانع، گسترش می‌یابد

رییس کل بانک مرکزی‌ در دیدار با رییس بانک مرکزی عمان و مدیرعامل بانک مسقط ضمن ابراز خوشحالی از سفر مقامات عمانی به ایران گفت: حمایت های کشور عمان در زمان دشوار تحریم را فراموش نمی کنیم و امیدواریم در شرایط فعلی این دوستی و همکاری‌ها مستحکم‌تر شود و‌ با رفع برخی ...

حمله تظاهرکنندگان ملی گرای اوکراین به 2 شعبه بانک های روسی

تهران – ایرنا – تظاهرکنندگان ملی گرای اوکراین روز شنبه به 2 شعبه بانک های روس در کی یف پایتخت این کشور همزمان با بزرگداشت دومین سالگرد تظاهراتی که منجر به سرنگونی رییس جمهوری متمایل به مسکو در این کشور اروپای شرقی شد، حمله کردند.

صدورمجوز افتتاح حساب امانی در همه بانک‌ها

عصر اعتبار- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به کاهش دو درصدی سود سپرده‌ها، گفت: از این کاهش سود استقبال می‌کنیم اما برای بازگشت رونق به مسکن کافی نیست.

توافق بانک‌ها در الزامات اقتصاد مقاومتی

با حضور مدیران عامل بانک‌های دولتی، خصوصی و موسسات اعتباری و همچنین رئیس کل بانک مرکزی مدل مفهومی «ریل‌گذاری بانک‌ها برای ایفای نقش در اقتصاد مقاومتی» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، امروز شنبه مدیران عامل بانک‌ها با حضور رئیس کل بانک مرکزی به ...

افتتاح رسمی دادسرای ویژه جرایم پولی و بانکی در اسفند ۹۴

دادستان عمومی و انقلاب تهران از افتتاح رسمی دادسرای ویژه جرائم پولی و بانکی در اسفند امسال خبر داد.

اقدام اصلاحی بانک ها برای کاهش نرخ سود سپرده ها انجام می شود

تهران- ایرنا- قائم مقام بانک مرکزی با بیان این که گزارش کارشناسی در زمینه کاهش نرخ سود بانکی در جلسات آتی شورای پول و اعتبار ارائه می شود، اعلام کرد: دیر یا زود اقدام اصلاحی بانک ها را در زمینه کاهش نرخ سود سپرده ها شاهد خواهیم بود.

سود بین‌بانکی در کف جدید!

تیتر20 - به گفته علی طیب‌نیا، نرخ سود در این بازار با ثبت یک رکورد کاهشی دیگر به سطح 18 درصد رسیده است. با این حساب نرخ سود بین بانکی که ابتدای تابستان در سطح 5/ 29درصدی قرار داشت، هم اکنون با کاهش 5/ 11 واحد درصدی مواجه شده است. به گفته وزیر اقتصاد، جهت‌گیری اقتصادی بر ...

احتمال کاهش سود بانکی تا پایان سال

بر اساس آنچه که برخی منابع آگاه بانکی اعلام کرده‌اند با توجه به فراهم شدن برخی زمینه‌ها، بعید نیست حتی در فاصله یک ماه مانده به پایان سال، بانک‌ها در مورد کاهش نرخ سود بانکی تفاهم کرده و این موضوع در شورای پول و اعتبار نیز مصوب شود.

احتمال کاهش سود بانکی تا پایان سال

بر اساس آنچه که برخی منابع آگاه بانکی اعلام کرده‌اند با توجه به فراهم شدن برخی زمینه‌ها، بعید نیست حتی در فاصله یک ماه مانده به پایان سال، بانک‌ها در مورد کاهش نرخ سود بانکی تفاهم کرده و این موضوع در شورای پول و اعتبار نیز مصوب شود.

بانک تجارت تا 100 درصد جرایم تاخیر را می‌بخشد

بانک تجارت به مناسبت دهه فجر حداکثر تا پایان سال جاری، در صورت تسویه کامل مانده بدهی مشتریان، تا 100 درصد جرایم تاخیر پرداخت اقساط تسهیلات را می‌بخشد.

مديرعامل بانك صادرات ايران نشان عالي مدير سال را دريافت كرد

در بخشي از متن لوح دبيرخانه اجلاس به مديرعامل بانك صادرات ايران آمده است: «اين لوح تقدير بي‌شك با اتكاي جنابعالي به خداوند متعال و بهره‌گيري از دانش، تخصص و تعهد مديريت حاصل گرديده است. كسب اين افتخار بزرگ نه تنها براي آن مجموعه مايه مباهات بوده بلكه برگ زرين و درخشان ...

23 میلیارد دلار از ذخایر ارزی آزاد شده ایران به بانکهای ترکیه منتقل شد

نشریه جمهوریت ادعا کرد که پس از آزاد شدن 100 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران که با تحریم‌های هسته‌ای بلوکه شده بود، مبلغ 23 میلیارد دلار آن به بانکهای ترکیه منتقل شده است.

پرداخت 20 هزار میلیاردی تسهیلات از ابتدای امسال

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

امضای ۱۰ میلیارد دلار خط اعتباری توسط بانکهای ژاپنی

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در راستای تامین مالی پروژه های کشورمان امروز 10 میلیارد دلار خط اعتباری با هایر شی وزیر اقتصاد تجارت و صنعت ژاپن امضا کرد .

مجارستان و ایران بر گسترش همکاری های بانکی تاکید کردند

بلگراد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و رئیس بانک مرکزی مجارستان روز جمعه در نشستی بر لزوم برقراری عملیات بانکی بین دو کشور که در جهت تقویت همکاری های دوجانبه است تاکید کردند.

بانک اتریشی در ایران شعبه دایر می کند


به گزارش ایرنا، «پیتر لنخ» (peter lennkh) یکی از اعضای ارشد هیئت مدیره بانک رایفایزن در مصاحبه با روزنامه «پرسه» چاپ اتریش گفت: پیش از لغو تحریم های هسته ای ایران، گفت وگوهای خوبی را برای باز کردن شعبه خود با مقامات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران داشتیم.

یورو نیوز:بانک های اروپایی تاسیس شعبه در ایران را در دستور کار خود دارند

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، با برداشته شدن تحریم های بانکی ایران، از روز گذشته 9 بانک ایرانی بار دیگر به شبکه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی،سوئیفت(SWIFT) متصل شدند.

مسیر توسعه با مشارکت بانکها در طرحهای پتروشیمی هموارتر می شود

معاون وزیر نفت در امورپتروشیمی گفت: مشارکت بیشتر بانکها در دوران پساتحریم در طرحهای توسعه ای پتروشیمی افزون بر سودآور بودن، مسیر توسعه کشور را هموارتر می کند.

تبدیل واردات به اهرمی برای صادرات در پسابرجام

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در خصوص برنامه‌های این بانک در دوران پس از تحریم با اشاره به ایجاد خطوط اعتباری با کشور‌های خارجی گفت: فعال کردن حساب‌های مسدود شده، آزاد‌سازی حساب‌ها و انجام نقل و انتقالات مالی با کارمزدهای پایین، همچنین ایجاد ال سی، ...

برقراری روابط بانکی با ایتالیا و فرانسه

مدیرعامل بانک پاسارگاد گفت : مذاکراتی که بین بانک مرکزی ایران و بانک‌های مرکزی ایتالیا و فرانسه انجام گرفته و قراردادهایی که با شرکت‌های بیمه‌ای این دو کشور به امضا رسید مشکلات بانکی و پوشش‌های بیمه رفع شده است.

"سوئیفت" برقرار شد

از اواخر شب گذشته اتصال بانکهای ایرانی به شبکه سوئیفت برقرار شده است. به گفته مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی حدود دو تا سه روز تا حداکثر یک هفته طول می کشد تا بانک‌ها بتوانند با انجام فرایند لازم از این امکان استفاده کنند.

سنگاپور تحریمهای بانکی و تجاری علیه ایران را لغو کرد

سنگاپور با صدور دستورعملی به بانکهای این کشور بخشنامه تحریم تجارت و هرگونه عملیات بانکی با ایران را که سال ٢٠١٢ صادر کرده بود، لغو کرد.

روابط بانکی ایران و ترکیه به حالت عادی بازگشت

سفیر کشورمان در ترکیه با اشاره به بازگشت روابط اقتصادی تهران- آنکارا پس از برجام اظهار داشت: در ملاقات با رئیس بانک مرکزی ترکیه اعلام شد که روابط بانکی دو کشور به حالت عادی بازگشته است.

بانک ملی ایران : مبادلات ارزی هموطنان خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما غلامرضا پناهی عضو هیأت مدیره و معاون امور ارزی و بین‌الملل بانک ملی ایران گفت : این بانک آمادگی دارد وجوه ارزی هموطنان عزیز در خارج از کشور را از طریق شعب و واحدهای خارج از کشور در حساب‌های خود دریافت کند.

تفاهمنامه 6میلیاردیورویی بانک مرکزی ایران با بیمه ساچه ایتالیا منعقدشد

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی ایران دردومین روزسفر به رم ضمن دیدار با «ایگنازیو ویسکو» همتای ایتالیای خودبا اشاره به بسترسازی مناسب روابط کارگزاری بانکی بین دوکشور، ازتفاهمنامه افزایش سقف اعتباری بیمه ساچه تا بیش از 6 میلیارد یورو و افتتاح حساب به نام بانک مرکزی ...

تفاهم نامه بانک های تجارت و صادرات برای مشارکت در تأمین مالی پروژه ها

تهران- ایرنا- بانک های تجارت و بانک صادرات با هدف ارتقاء و گسترش سطح همکاری های متقابل و مشارکت در تامین مالی پروژه ها و طرح های بزرگ تفاهم نامه امضاء کردند.

بررسی موضوع سرمایه‌گذاری مردم در بانک‌ها و مؤسسات فاقد مجوز در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از بررسی موضوع سرمایه‌گذاری مردم در بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز در این ستاد خبر داد.

بحرین شعب «بانک فیوچر» در این کشور را تعطیل می‌کند

بانک مرکزی بحرین می‌گوید قصد دارد شعبه‌های بانک ایرانی «فیوچر» در این کشور خلیج فارس را تعطیل کند.

بانک های سوئدی از پروژه های ایرانی حمایت می کنند

عصر اعتبار- سفیر سوئد در تهران گفت: در صورتی که پروژه های اقتصادی و صنعتی از سوی ایران معرفی شود، بانک های سوئدی این آمادگی را دارند که آنها را فاینانس (تامین منابع مالی) کنند.

برنامه بانک رفاه برای دوران پساتحریم

مدیر عامل بانک رفاه کارگران گفت: تلاش خواهیم کرد با توجه به گشایش ایجاد شده در عرصه بین الملل و در فضای ایجاد شده پس از اجرای برجام ، ظرفیت های بیشتری از بانک نشان داده و در رونق اقتصادی کشور سهم خود را ایفا کنیم.

موسسه ثامن الحجج در بانک پارسیان ادغام شد

معاون مالی و سرمایه‌گذاری بانک پارسیان با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس نسبت به تاثیر سودآوری فرایند ادغام موسسه اعتباری ثامن الحجج دراین بانک شفاف‌سازی کرده است.

جزئیات پرداخت ۲۶۶ هزار میلیارد وام بانکی

بانک‌ها با پرداخت ۲۶۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماهه ابتدایی امسال بیش از ۶۲ درصد آن را به سرمایه در گردش اختصاص دادند.

جزئیات پرداخت 266 هزار میلیارد وام بانکی

بانک‌ها با پرداخت 266 هزار میلیارد تومان تسهیلات در 9 ماهه ابتدایی امسال بیش از 62 درصد آن را به سرمایه در گردش اختصاص دادند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات : تسهیلات سه ضلعی برای توسعه صادرات غیرنفتی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تسهیلات بانکی در سه نرخ یارانه ای، دولتی و بازاری در اختیار تولیدکنندگان و صادرکنندگان قرار می‌گیرد.

اعطای تندیس زرین مدیریت مالی ایران به بانک تجارت

جایزه ملی مدیریت مالی ایران برای ششمین سال متوالی به بانک تجارت اهدا شد.

اعلام نامزدی لاگارد برای ریاست مجدد صندوق بین‌المللی پول

رییس کنونی صندوق بین المللی پول پس از ابراز حمایت اقتصادهای بزرگ جهان از وی، اعلام کرد برای برای دور دوم ریاست بر این موسسه نامزد می‌شود.

تاکید دوباره بانک مرکزی بر رعایت «نرخ‌ سود‌ علی‌الحساب» در شبکه بانکی

بانک‌مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات رعایت سود علی‌الحساب برای سپرده‌های مشتریان را مورد تاکید قرار داد.

بانک های بین المللی برای برقراری سوئیفت با ایران آماده می شوند

تهران- ایرنا- مدیر عامل بانک خاورمیانه ایران روز جمعه اعلام کرد، بانک های بین المللی برای برقراری مجدد روابط با همتایان ایرانی خود با استفاده از سیستم تراکنش های جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) آماده می شوند.

مدیرعامل بانک پارسیان:منابع مالی پرداخت به سپرده گذاران ثامن الحجج تامین شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک پارسیان از اعلام برنامه زمان بندی و چارچوب پرداخت سپرده مشتریان و سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن الحجج بزودی خبر داد و گفت: منابع مالی سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج تامین شد.

دیدار جمعی از مدیران بانک های اروپایی با نهاوندیان

رئیس دفتر رئیس جمهوری که به منظور شرکت در چهل و ششمین مجمع جهانی اقتصاد به داووس رفته است با جمعی از مدیران بانک های اروپایی دیدار و گفتگو کرد.

پیام تشکر مدیر عامل بانک سپه به دکتر ظریف

مدیرعامل بانک سپه طی نامه ای به دکتر ظریف وزیر امور خارجه، ضمن تشکر از تلاش های ارزشمند دستگاه دیپلماسی برای خروج ایران از تحریم ها و به نتیجه رسیدن برجام گفت: بانک سپه با حضوری قدرتمند در عرصه بین المللی پاسخ زحمات دستگاه دیپلماسی کشور را خواهد داد.

واشنگتن: خروج نام بانک سپه از فهرست تحریم‌ها برای اثبات «حسن نیت» بود

به گزارش پارس به نقل از فارس، به نوشته المانیتور تصمیم خروج نام بانک سپه از فهرست تحریم‌های آمریکا روز 17 ژانویه (یکشنبه) در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ شده است. به ادعای مقامات آمریکایی، پس از آنکه نماینده ونزوئلا از واشنگتن خواسته نام این بانک را از فهرست ...

امضای قرارداد سندیکایی ۴ میلیارد دلاری بین 3 بانک‌

بانک‌های ملت، سپه و پارسیان با هدف تامین مالی تکمیلی فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی و خط لوله سراسری ۶، ۹ و ۱۱ انتقال گاز، قرارداد سندیکایی امضا کردند.

"ثامن‌الحجج " به بانک پارسیان واگذار می‌شود

بعد از مسائل پیش آمده برای موسسه اعتباری غیرمجاز ثامن‌الحجج طی قرار‌دادی قرار شد تا بانک پارسیان مسوولیت این موسسه را برعهده گرفته و امور آن به این بانک واگذار شود.
"ثامن‌الحجج " به بانک پارسیان واگذار می‌شود

اعلام آمادگی بانک صنعت و معدن برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: پتروشیمی های مهاباد، لرستان، مسجدسلیمان، صدف عسلویه و مرجان عسلویه امسال از تسهیلات این بانک بهره مند شده اند.

امضای قرارداد سندیکایی مشترک بانک های ملت، سپه و پارسیان

بانک های ملت، سپه و پارسیان با هدف تامین مالی تکمیلی فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی و خط لوله سراسری ۶، ۹ و ۱۱ انتقال گاز، قرارداد سندیکایی امضا کردند.

شورای پول‌واعتبار به درخواست بانک مرکزی منحل می‌شود/بازنگری در اعلام "سود علی‌الحساب"

رئیس کمیته بازنگری قانون بانکداری بدون ربای مجلس با بیان اینکه تشکیل هیئت نظارت بسیار قوی برای افزایش قدرت بانک مرکزی در پیش‌نویس طرح مجلس پیش‌بینی شده است، گفت: بنا به پیشنهاد بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار منحل و شورای سیاست‌گذاری ایجاد می‌شود.

علاقه‌مندی بانک اسلامی بنگلادش برای همکاری با ایرانی‌ها

مدیر بانک اسلامی بنگلادش برای همکاری با بانک‌های ایرانی ابراز علاقه‌مندی کرد.

سوئیفت ۲ هفته پس از اجرای برجام برقرار می‌شود

مدیر ارتباطات اداره بین‌الملل بانک مرکزی گفت: بانک‌های بزرگ و کوچک زیادی با ما مذاکره کرده‌اند و بعد از اجرایی شدن برجام با بانک ICBC در حوزه فاینانس و عملیات خزانه‌داری کار را آغاز می‌کنیم. بانک مسقط نیز برای گشایش اعتبار اسنادی ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار اعلام آمادگی ...

هر کسی باید هزینه خدمات بانکی را پرداخت کند

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه بانک‌ها در رقابت با یکدیگر کارمزد خدمات الکترونیک را حذف کرده‌اند تاکید کرد که باید هر کسی در مقابل دریافت خدمات بانکی هزینه آن را پرداخت کند.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات کارت اعتباری

بانک مرکزی اعلام کرد: بانک ها و موسسه های اعتباری کشور براساس درخواست دستگاه ها، سازمان ها، موسسه های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، برای کارکنان و بازنشستگان دارای شرایط، از امروز (19 دی ماه) کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر می کنند.

کسب رتبه برتر بانک کشاورزی در شاخص های عمومی و اختصاصی عملکرد شبکه بانکی

کشاورزی> بانک کشاورزی رتبه برتر را در زمینه شاخص های عمومی و اختصاصی عملکرد از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی کسب کرد.

هشدار امنیتی بانک‌ها به مشتریان

برخی بانک‌ها نسبت به ایمیل‌هایی که از سوی آنها برای مشتریان ارسال می‌شود، هشدار دادند.

مقام بانک مرکزی: نرخ سود بانکی را غیردستوری کاهش می‌دهیم

ساعت24-مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی گفت: رویکرد ما برای کاهش نرخ سود بانکی ، غیردستوری است، اقداماتی که انجام می شود موثر خواهد بود و بانک های نیز همکاری خواهند کرد.

ورود بانک‌های دولتی و خصوصی جهت کمک به توسعه حمل‌ونقل عمومی

عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اقدام اخیر بانک شهر در خصوص پرداخت تسهیلات ویژه جهت توسعه خطوط مترو، گفت: سایر بانک‌های دولتی و خصوصی نیز می‌توانند برای کمک به توسعه حمل‌ونقل عمومی (متروـ اتوبوس و تاکسی) وارد کار شوند.

بانک حکمت ایرانیان به عضویت اتحادیه بانکهای آسیایی (ABA) درآمد

عصر اعتبار- نادر حسن پور معاون امور بین الملل بانک حکمت ایرانیان اعلام کرد: بانکها برای جهانی شدن نیاز دارند که با هم ارتباطات تنگاتنگ ایجاد کنند. بانک حکمت ایرانیان نیز در ادامه فعالیت های بین المللی خود عضویت در این اتحادیه را لازم دانسته و موفق به عضویت در آن گردید.

ورود بانک‌ها برای پرداخت بدهی بیمه‌ها

معاون درمان وزیر بهداشت ضمن تأکید بر لزوم تأمین منابع مالی پایدار و مستمر برای اداره بیمارستانها و مراکز درمانی، گفت: در ایران از زمان تصویب قانون بیمه همگانی در سال 74، تا کنون، بیمارستان های ما با یک درد مزمن یعنی عدم وجود منابع مالی پایدار و مستمر روبرو بودند.

بانک صادرات ایران وجوه حدود ٤٤ هزار نفر از سپرده گذاران موسسه میزان را واریز کرد

عصر اعتبار- ​بانک صادرات ایران با صدور اطلاعیه شماره ٥ از واریز وجوه سپرده، حدود ٤٤ هزار نفر از سپرده گذاران موسسه در حال تصفیه میزان در روز یکشنبه خبر داد.

اولتیماتوم سیف به دارندگان حساب های راکد/وسواس بانک مرکزی در ارائه آمار

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه همواره پایبند به ارائه آمار دقیق هستیم، گفت: بانک مرکزی در ارائه آمار به شدت وسواس دارد.

بانک مسکن برای 50 هزار واحد فرسوده شهری تسهیلات پرداخت می کند

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: این بانک تا پایان امسال 20 هزار میلیارد ریال برای 50 هزار واحد فرسوده شهری تسهیلات پرداخت می کند.

آماده باش بانک مرکزی به کارتخوان ها

ساعت24-حدود 4 میلیون دستگاه کارتخوان فروشگاهی آماده اجرای طرح خرید کالا با کارت اعتباری است.

برای اجرای طرح‌های کشاورزی 2000میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: برای اجرای طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی به حدود 2000 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که پیشنهاد می کنیم دولت آن را در اختیار این بانک قرار دهد. همچنین برای خرید کمباین از سوی کشاورزان به وام خودروی 50 میلیون تومانی نیاز داریم نه 25 میلیون تومانی.

محمدکاظم چقازردی مدیر عامل بانک سپه شد

محمدکاظم چقازردی به سمت مدیر عامل بانک سپه منصوب شد.

منابع مالی کشاورزی را ۱ بانک تامین می‌کند، صنعت و تجارت را ۲۵ بانک

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: : درحالی که ۹۰ درصد منابع بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می‌کند، در بخش صنعت و تجارت بیش از ۲۵ بانک منابع و اعتبارات مورد نیاز را تامین می کنند.

استاندار لرستان :500 میلیارد ریال تسهیلات به نساجی بروجرد تزریق می شود

بروجرد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: 500 میلیارد ریال تسهیلات با حداقل سود بانکی تا یک ماه آینده به عنوان سرمایه در گردش به کارخانجات نساجی بروجرد تزریق می شود.

چین به بانک اروپایی بازسازی و توسعه پیوست

تهران - ایرنا - با تصویب بانک اروپایی بازسازی و توسعه، چین روز سه شنبه به این نهاد مالی جهانی پیوست.

ابلاغ دستورالعمل کارت‌‌‌خرید‌اعتباری به بانک‌ها

رییس کل بانک‌مرکزی از ابلاغ دستور العمل کارت خرید اعتباری به بانک‌ها تا فردا خبر داد.

بانک صادرات در توسعه منطقه ویژه انرژی پارس همکاری می کند

تهران- ایرنا- شرکت «متانول سیراف» در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با همکاری بانک صادرات ایران​ آماده بهره برداری می شود.

تهیه برنامه تک نرخی کردن ارز در بانک مرکزی کلید خورد

تهران- ایرنا- معاون ارزی بانک مرکزی گفت: این بانک در حال حاضر در حال تهیه برنامه یکسان سازی و تک نرخی کردن ارز است.

بانکی که مشتری جدید قبول نمی‌کند!

بانک آلمانی "دویچه" اعلام کرده، تا اطلاع ثانوی از پذیرش مشتریان جدید خودداری می کند.

نظام بانکی برای تحول بزرگ آماده شود

تهران- ایرنا- رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از اجرای برجام به عنوان پلی برای ارتباط با فناوری های نوین بانکداری و پرداخت نام برد و گفت: با رفع تحریم ها و برداشته شدن محدودیت های ارتباطی، نظام بانکی کشور باید برای تحولات بزرگ آماده باشد.

بانک مرکزی با افزایش سرمایه مؤسسه عسکریه موافقت کرد

تهران - ایرنا - قائم مقام مؤسسه اعتباری عسکریه گفت: بانک مرکزی با افزایش سرمایه مؤسسه اعتباری عسکریه موافقت کرد و به این ترتیب، راه تبدیل شدن این مؤسسه به بانک هموار می شود.

بانک پاسارگاد، بانک سال جمهوری اسلامی ایران در سال 2015

به گزارش سایت تحلیلی خبری 9صبح به نقل از روابط‌ عمومی بانک پاسارگاد، بانک‌پاسارگاد به تایید موسسه بین‌‌المللی بنکر و بر اساس عملکرد درخشان خود، برای پنجمین بار، به عنوان بانک سال جمهوری‌ اسلامی ایران، در سال 2015 میلادی انتخاب شد.

پورمحمدی:بانک ها درهزینه خود مشکل دارند/با موسسات مالی غیرمجازبرخورد می کنیم

تهران- ایرنا - وزیر دادگستری با بیان اینکه بانک ها در هزینه های خود نیز دچار مشکل هستند، گفت: در حال افزایش سرمایه بانک ها هستیم و با موسسات مالی غیرمجاز برخورد می کنیم.