پنجمين نشست مجازي هم انديشي با اعضا

در پيگيري برگزاري نشست هاي مجازي هم انديشي با اعضاي کانون که با هدف آشنايي با مشکلات عمومي مشاوران عضو در سراسر کشور و گزارش آن به شوراي عالي کانون جهت بررسي و جستجوي راه حل هاي کاربردي صورت مي گيرد، در دور پنجم ، ...

شرکت پژوهشگران فن گستر ايزو 1002 و 1004 دريافت کرد

شرکت پژوهشگران فن گستر با شماره عضويت 8811 کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي، از سوي شرکت IMQ ايتاليا گواهينامه خود را در حوزه هاي مديريت کيفيت، رضايت مشتري، رسيدگي به شکايات و مديريت کيفيت، و ...

چهارمين دوره از نشست هاي هم انديشي با اعضا برگزارشد

در ادامه نشستهاي هم انديشي با اعضاي کانون، شرکت هاي عضو مستقر در استانهاي فارس، بوشهر و خوزستان ميهمان اين نشست آنلاين بودند که عصر روز شنبه 25 ديماه برگزار شد.


معرفي مديران متخلف در مقررات کنترل دارايي بانکي به هيات انتظامي

بر اساس آخرين اطلاعات منتشر شده توسط بخش اقتصادي در درگاه بانک مرکزي نرخ رشد نقدينگي در شهريور ماه سال 1400 نسبت به شهريور 1399 به ميزان 40.5 درصد و نسبت به اسفند 1399 به ميزان 17 درصد رشد داشته است

لغو اخذ سود از ديرکرد اقساط وام‌ها در دستور کار بانک مرکزي قرار گرفت

تهران – ايرنا- به دنبال بيانات مراجع عظام تقليد، بانک مرکزي لغو اخذ سود از ديرکرد اقساط وام‌ها را در دستور کار قرار داد.

بانک‌ها بنگاهداران خوبي نيستند

تهران- ايرنا- مديرعامل بانک مسکن گفت: بانک‌ها بايد از بنگاه‌هاي توليدي حمايت کنند، اما هرگز نبايد وارد حيطه بنگاهداري شوند زيرا ما بانکدار هستيم و به همين خاطر بنگاهداران خوبي نخواهيم شد.


دادنامه جديد ديوان عدالت اداري درخصوص تراکنش هاي بانکي

دادنامه مورخ ۱۲/ ۸/ ۱۴۰۰ شعبه سوم ديوان عدالت اداري در خصوص ابطال مطالبه ماليات ناشي از تراکنش هاي بانکي

 

  • تعيين ماليات صرفا بر اساس احراز درآمد مي باشد
  • ددر قانون، تشخيص برآوردي ...

آيين‌نامه اجرايي صدور گواهينامه اهتمام به کيفيت آمارهاي رسمي نظام آماري ايران

 (بخشنامه شماره ۱۸۴۷۴/۱۴۰۰ مورخ ۲۲/۸/۱۴۰۰ مرکز آمار ايران)

مصوبه درباره در پيشگيري از وقوع جرم و حمايت از حقوق عامه

جناب آقاي دکتر القاصي مهر (زيدعزه)

دادستان محترم عمومي و انقلاب تهران

با سلام و احترام،

پيرو نامه هاي منتهي به مکاتبۀ شمارۀ ٨٥١٧٩٩  / 1400 مورخ 31/6/1400 ...


اعتبارسنجي؛ حلقه وصل بانک و مشتريان خوش‌حساب

استفاده از اعتبارسنجي در ارائه تسهيلات که دولت سيزدهم با دستور رئيس‌جمهور با جديت پيگير آن است، هم نسبت معوقات بانک‌ها را کاهش مي‌دهد و هم شرايط دريافت تسهيلات را براي مشتريان خوش‌حساب فراهم مي‌کند.

هدايت منابع بانکي در مسير هدف با تأمين مالي زنجيره‌اي

معاون مدير عامل بانک تجارت بر نقش تفاهمنامه طرح تأمين مالي زنجيره‌اي بنگاه‌هاي توليدي بر حمايت واقعي از توليد تأکيد کرد.

تعامل و هماهنگي با بخش‌خصوصي رويکرد رئيس کل جديد بانک مرکزي

رييس کنفدراسيون صادرات ايران گفت: دولت سيزدهم وقتي کار را شروع کرد بلافاصله اقدامات موثري در حوزه تجارت خارجي که سال‌ها به دنبال آن بوديم را اجرايي کرد که به نوعي بازگشت اميد به بخش خصوصي بود.


اولين کنفرانس بين المللي اقتصاد و مديريت کسب و کار

برگزار کننده : انجمن مديريت و کسب ايران

دوره آموزشي شهر هوشمند « از نيازسنجي تا پياده‌سازي »

برگزار کننده : مدرسه کسب و کار تکاپو

سومين کنفرانس مديريت جذب و استخدام

سومين کنفرانس مديريت جذب و استخدام روز سه شنبه، 28 دي، 1400 لغايت چهارشنبه، 29 دي، 1400 توسط مرکز توسعه آموزش هاي مديريت آزما پارسيان و تحت حمايت سيويليکا در شهر تهران برگزار مي شود.با توجه به اينکه اين همايش به صورت رسمي ...


دوره آموزشي مديريت ريسک

به مناسبت هفته حسابداري  

کار آفريني ؛ گوهر اقتصاد

 

نشست «کارآفريني؛ گوهر اقتصاد» به مناسبت هفته جهاني کارآفريني به ميزباني اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران برگزار مي‌شود. اين نشست دوم آذرماه سال جاري و با حضور و سخنراني آقايان حسين ...

زنجيره پژوهش تا تجاري سازي در زيست بوم نوآورانه صنعت برق و انرژي

سخنران : ساره شفيعي

 


رشد ۸ درصدي اقتصادي بدون جذب سرمايه‌گذار مستقيم خارجي؟!

يک استاد دانشگاه در يادداشتي با اشاره به اهميت جذب سرمايه گذاري خارجي در پيشبرد اهداف اقتصادي کشورها نوشت: متاسفانه ما از حدود ۴۰ سال گذشته به جاي استفاده از تجارب موفق اين کشورها، به الگوهاي اقتصادي منسوخ و ...

دستکاري داده‌ها مبتني بر تفکر سرمايه‌داري است

يک کارشناس اقتصادي اظهار داشت: اين تفکر سرمايه‌داري است که بدون اينکه اقدامي انجام داده باشند به دنبال دستکاري داده‌ها براي نمايش ارتقاي وضعيت و شرايط معيشتي مردم هستند. دولت سيزدهم تا اينجاي کار به دنبال ياري ...

باز شدن گره سرمايه‌گذاري در کشور با استفاده از سرمايه اتباع خارجي

با توجه به اينکه در سال‌هاي اخير نگاه تهديدمحور به مهاجرين مانع استفاده از سرمايه خارجي شده است، تصويب لايحه «تشکيل سازمان مهاجران خارجي» مي‌تواند موجب تشديد وضع موجود و خروج سرمايه شود.


راه‌هاي هدايت نقدينگي به سمت توليد

تهران- ايرنا- نقدينگي در آخرين آمار رسمي که توسط بانک مرکزي منتشر شده رقم ۴۰۶۷ هزار ميليارد تومان را پشت سر گذاشته است. اين رشد از آن جهت حائز اهميت است که به عنوان يکي از مهم‌ترين عوامل ايجاد تورم در کشور شناخته ...

تمرکز بانک مرکزي و نهادهاي نظارتي بر شفافيت حداکثري

طي روزهاي اخير خبرهايي مبني بر تفويض حق رأي بيش از ۶۰ درصد از سهام يکي از بانک‌هاي خصوصي به وزارت امور اقتصادي و دارايي منتشر شد که نشان از کشيدن ترمز فساد در اين بانک دارد.

هشدار به بانک‌ها؛ کمک به بخش توليد

تهران- ايرنا- الزام بانک‌ها به بازگرداندن تمام مبالغ نرخ سود بانکي خارج از مصوبه شوراي پول و اعتبار؛ در واقع جايزه‌اي به وام‌گيرندگان و فعالان اقتصادي و هشداري به بانک‌هاي متخلف است.


تأمين مالي زنجيره‌اي کمک به تامين مواد اوليه خواهد بود

نايب رئيس کميسيون صنايع گفت: با تامين مالي زنجيره اي، نقدينگي مجموعه هاي توليدي و مواد اوليه آنها به راحتي تامين خواهد شد و کمک خوبي محسوب مي شود.

کمک صندوق توسعه ملي به کاهش تورم و تحقق رشد ۸ درصدي اقتصاد

رئيس هيات عامل صندوق توسعه ملي تاکيد کرد براساس سياست‌هاي دولت ما نيز در چارچوب وظايف خود به برنامه‌هاي کاهش تورم و تحقق رشد ۸ درصدي اقتصاد کمک خواهيم کرد. 

مهدي غضنفري در مصاحبه اختصاصي ...

واريز بخشي از منابع صندوق توسعه ملي به صندوق تثبيت بازار سرمايه

رئيس هيأت عامل صندوق تثبيت بازار سرمايه گفت: طي توافقات انجام شده با صندوق توسعه ملي، روز گذشته (۳۰ دي ماه) بخشي از منابع مالي اين صندوق به صندوق تثبيت بازار سرمايه واريز شد.


افزايش ۴۲ درصدي سپرده‌ها و ۴۴ درصدي تسهيلات بانکي در پايان سال ۹۹