دوره آموزشي راهکارهاي افزايش بهره وري در گلخانه برگزار شد

دوره آموزشي راهکارهاي افزايش بهره وري در گلخانه با همکاري مراکز آموزشي Delphy  و Tecnova توسط شرکت راهبر پيشگامام آموت ( عضو کانون ) در کشورهاي هلند و اسپانيا برگزار شد.

اين دوم دوره ...

اعضاي شوراي عالي دوره ششم انتخاب شدند

پيرو دعوت عمومي از اعضاي کانون، مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده کانون با حضور اکثريت اعضاي داراي حق رأي ساعت 16.30  روز دوشنبه 10 خردادا ماه 1400 در محل نمايشگاههاي بين المللي تهران برگزار شد.

مجمع عمومي به ...

اسامي بازرسان قانوني کانديدا در مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده اعلام شد

رزومه بازرسان قانوني داوطلب براي انتخابات شوراي عالي و بازرس قانوني مورخ 10 خرداد 1400 براي اطلاع  اعضاي محترم کانون بر روي سايت قرار گرفت.


قانون بانک مرکزي از طريق لايحه در دستور کار قرار گيرد

بانک مرکزي طي مکاتبه‌اي با رييس مجلس با تاکيد بر اينکه تدوين متن لايحه‌اي منطبق با ضوابط پذيرفته‌شده جهاني را در دستورکار دارد، تقاضا کرد، قانون بانک مرکزي از طريق لايحه دولت در دستورکار قرار گيرد.

رشد ۹۴ درصدي اعطاي تسهيلات به بخش‌هاي اقتصادي در سال ۹۹

تهران- ايرنا- مطابق اعلام بانک مرکزي، تسهيلات پرداختي بانک‌ها طي ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹ به بخش‌هاي اقتصادي مبلغ ۱۸ هزار و ۹۸۹ هزار ميليارد ريال بوده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل ۹ هزار و ۲۳۹ هزار ميليارد ريال (۹۴ ...

مهلت ثبت نام و پرداخت تسهيلات کرونايي ابلاغ شد

بانک مرکزي، مصوبات ستاد ملي مديريت کرونا در خصوص مهلت ثبت نام و پرداخت تسهيلات به صاحبان کسب‌وکارهاي به شدت آسيب ديده از کرونا را به بانک‌هاي عامل ابلاغ کرد.


شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي ابلاغ شد

تهران - ايرنا - شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي با توجه به نياز برخي اشخاص حقوقي براي اتصال کارت بانکي به حساب‌هاي خود و استفاده از ابزارهاي کارتي براي پرداخت هزينه‌هاي روزمره، در کميسيون پولي و ...

متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...


شروط تحقق بانکداري هوشمند

يک کارشناس مسائل بانکي معتقد است براي اينکه بانکداري الکترونيک تحقق يابد، بايد با جديت به سمت کاهش شعب بانکي و افزايش مکانيزه شدن فرآيندهاي مالي حرکت کنيم.

سايه سياست‌هاي مقطعي دولت‌ها بر استقلال بانک مرکزي

يک پژوهشگر مسائل اقتصادي گفت: منظور از استقلال بانک مرکزي اين است که در سياست‌گذاري تحت تاثير سياست‌هاي خُرد و يا کلان دولت قرار نگيرد.

چرا بانک ها گرفتار اموال مازاد و املاک شدند؟

دبيرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباري خصوصي اعلام کرد: همه بانک‌ها آمادگي دارند تا اموال و املاک مازاد و تمليکي را به خود صاحبان اصلي واگذار کنند.  


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


برگزاري دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance) 

دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance)  به همت دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميرکبير از اسفند سال جاري  برگزار خواهد شد. 

سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

عنصر «تورم» در قانون ماليات بر عايدي سرمايه لحاظ شود

يک کارشناس حوزه ماليات مي گويد: قوانين کشور ما نمي‌تواند با شرايط رکود، کسادي و رونق خود را انطباق دهد. در بسياري از کشورها براي دوران رونق يک سري قوانين دارند و براي شرايط رکود هم قوانين ديگر.

طرح بانکي مجلس وضعيت کنوني را آشفته‌تر مي‌کند

يک کارشناس اقتصادي با بيان اينکه براي تدوين قانون جديد بانک مرکزي بايد از ديدگاه نخبگان بانکي استفاده مي‌شد، گفت: اين طرحي که کليات آن به تصويب رسيده است وضعيت موجود را هم آشفته‌تر مي‌کند.

ضرورت استقلال بانک مرکزي از دولت در سياست‌گذاري‌ها

يک کارشناس اقتصادي گفت: اينکه ساختار سازماني بانک مرکزي به گونه‌اي طراحي شده که به نوعي دولت بيشتر توانايي اعمال نظر را دارد، بارها مورد نقد قرار گرفته است.


آسيب شناسي خصوصي سازي در ايران

خصوصي‌سازي در ايران با چالش‌هاي متعددي مواجه است که واگذاري تحت نظر موثر ناظران، احراز صلاحيت خريداران و توجه به توانمندسازي بنگاه بعد از واگذاري مي‌تواند منجر به کنترل اين چالش‌ها شود.

بازي تازه بيخ گوش بانک مرکزي

عليرغم ادعاي بانک مرکزي براي گستراندن چتر نظارتي خود بر سر بانک‌هاي متخلف، به نظر مي‌رسد اين بانک‌ها همچنان مشغول فروش و تملک مجدد دارايي‌هاي مسموم و منجمد خود هستند.

اقدامات شاخص و کليدي بانک مرکزي در سال ۹۹

با گسترش شيوع ويروس کرونا در کشورمان و آسيب جدي به بخش‌هاي مختلف کسب و کار، شاهد حمايت‌هاي مختلف شبکه بانکي به مديريت بانک مرکزي بوديم.


رشد ۳.۶ درصدي اقتصاد ايران در سال ۱۳۹۹

رشد اقتصادي کشور پيرو اقدامات و سياست‌هاي متخذه در زمينه حمايت از توليد، در فصل چهارم سال ۱۳۹۹ و براساس محاسبات مقدماتي به ۷.۷ درصد رسيد.

حاکميت دولت در بانک‌هاي خصوصي شده

عضو کميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به مسائل تسهيلات تکليفي براي بانک‌ها گفت: حاکميت دولت به طور کامل از بانک‌هاي خصوصي شده قطع نشده و دولت هنوز سرمايه خود را حفظ کرده است.

گزارش عمليات اجرايي سياست پولي

با توجه به پيش‌بيني وضع نقدينگي در بازار بين‌بانکي، موضع بانک مرکزي اين هفته استمرار جذب نقدينگي بود که به اجراي عمليات بازار باز در قالب توافق بازخريد معکوس به مبلغ ۳۰ هزار ميليارد ريال مبادرت کرد.