دبير کل جديد کانون انتخاب شد

شوراي عالي دوره ششم کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي، آقاي مازيار تقوي نژاد ديلمي را به سمت دبيرکلي کانون برگزيد.

کرونا، ريگي در کفش سرمايه گذاري

آرزو ضيايي- لايحه بودجه سال 1400 در چارچوب برنامه­ هايي 8 گانه و به ويژه «مقابله فعالانه با شيوع ويروس کرونا و کاهش آثار منفي ...

دوره آموزشي راهکارهاي افزايش بهره وري در گلخانه برگزار شد

دوره آموزشي راهکارهاي افزايش بهره وري در گلخانه با همکاري مراکز آموزشي Delphy  و Tecnova توسط شرکت راهبر پيشگامام آموت ( عضو کانون ) در کشورهاي هلند و اسپانيا برگزار شد.

اين دوم دوره ...


نحوه مصرف تسهيلات بانکي کنترل مي‌شود؟

با توجه به توضيحاتي که رئيس قوه قضائيه در رابطه با فسادزا بودن تسهيلات بانکي مطرح کرده است، دبير کانون بانک‌ها و موسسات اعتباري خصوصي گفت: بانک‌ها موظف به نظارت بر تمام فرآيندهاي تسهيلات‌دهي هستند و بر مصرف ...

پايان شهريور؛ آخرين مهلت دريافت مجوز شرکت اعتبارسنجي

دبير شوراي هماهنگي بانک‌هاي دولتي گفت: آخرين مهلت ثبت‌نام براي متقاضيان تاسيس شرکت‌هاي اعتبارسنجي توسط بانک مرکزي آخر شهريورماه ۱۴۰۰ است.  

سود خالص بانک گردشگري در پايان سال ۹۹ افزايش يافت

اطلاعات و صورت‌هاي مالي تلفيقي (حسابرسي شده) ۱۲ ماهه منتهي به پايان سال گذشته بانک گردشگري در سامانه جامع اطلاع رساني ناشران (کدال)، منتشر شد.


شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي ابلاغ شد

تهران - ايرنا - شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي با توجه به نياز برخي اشخاص حقوقي براي اتصال کارت بانکي به حساب‌هاي خود و استفاده از ابزارهاي کارتي براي پرداخت هزينه‌هاي روزمره، در کميسيون پولي و ...

متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...


پيشنهاداتي براي تعيين سودهاي بانکي

يک کارشناس اقتصادي درباره تعيين نرخ سودهاي بانکي خطاب به دولت گفت: سياستگذار اقتصادي براي نرخ‌گذاري در زمينه سودهاي بانکي ابتدا بايد اهداف و سياست‌هاي خود را براي متغيرهاي اقتصادي چون تورم، نقدينگي، رشد ...

انتقاد رييس کانون بانک‌هاي خصوصي از تسهيلات تکليفي

رئيس کانون بانک هاي خصوصي با اشاره به متناقض بودن مقررات بانکي از وجود ۶۰۰ هزار ميليارد تومان تسهيلات تکليفي در قانون بودجه امسال انتقاد کرد.

درمان‌ کامل نوسان قيمت‌ها با مديريت نقدينگي در کشور

وزير صمت گفت: گاهي افزايش قيمت‌ها مربوط به حضور دلالان است که بايد در کنارعوامل ديگر، تاثير نقدينگي بر قيمت‌ها را نيز درنظر بگيريم؛ در واقع درمان‌ کامل زماني خواهد بود که نقدينگي در جامعه مديريت شود.


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


برگزاري دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance) 

دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance)  به همت دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميرکبير از اسفند سال جاري  برگزار خواهد شد. 

سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

هشدار به دولت جديد براي استقراض از بانک مرکزي

در بهار ۱۴۰۰، حجم نقدينگي نسبت به پايان سال گذشته، ۶.۶ درصد افزايش داشته و خالص مطالبات بانک مرکزي از بخش دولتي در پايان خرداد ۱۴۰۰ نسبت به پايان سال گذشته، بيش از ۲۸۱ درصد رشد داشته است.

چگونه مي‌توان نسبت ماليات به توليد ناخالص داخلي را به ۱۰ درصد رساند؟

تهران-ايرنا- هدف برنامه ششم توسعه رساندن نسبت ماليات به توليد ناخالص داخلي به ميزان ۱۰ درصد بود اين هدف در پايان برنامه ششم محقق نشده است. حالا دغدغه دولت سيزدهم اين است که چگونه اين نسبت به به عدد ۱۰ يا اعداد بالاتر ...

بازتعريف اولويت‌هاي اقتصادي

يک کارشناس اقتصادي معتقد است بخشي از دليل موفقيت پايين و عدم مطلوبيت در اقتصاد ايران اين است که در اولويت‌بندي‌ها ايراد وجود دارد و برخي موارد بيش از نياز مورد توجه قرار گرفتند.


بيشترين سپرده‌گذاري ريالي صندوق توسعه در کدام بخش‌ها انجام شد؟

گزارش عملکرد ريالي صندوق توسعه ملي از ابتداي تاسيس تا پايان آذرماه سال ۹۹ نشان مي‌دهد که در بخش‌هاي صنعت و معدن، گردشگري، صنايع تبديلي، آب و کشاورزي بيشترين ميزان سپرده‌گذاري انجام شده است.

کنترل تورم، پيش‌نياز برنامه‌ها و طرح‌هاي اقتصادي دولت

تداوم روند بدهي دولت به بانک مرکزي، منجر به افزايش پايه پولي و رشد نقدينگي مي‌شود که نتيجه‌اي جز کاهش ارزش پول ملي نخواهد داشت.

تمايل بانک‌هاي تخصصي و تجاري به وام‌دهي با سود ثابت در بهار ۱۴۰۰

تهران - ايرنا - بررسي آمارها نشان مي‌دهد در بهار امسال بانک‌هاي تجاري و تخصصي تمايل بيشتري به پرداخت تسهيلات با سود ثابت داشتند و از قراردادهاي مبادله‌اي بيشتر استقبال کردند و براين اساس در مجموع ۳۷۱ هزار ميليارد ...


طرح تسهيل مجوز کسب و کار مشکل اشتغال و سرمايه‌گذاري را حل مي‌کند

تهران- ايرنا- عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي، طرح تسهيل صدور برخي مجوزهاي کسب و کار را موجب حل مشکل اشتغال، سرمايه‌گذاري و افزايش توليد دانست.

نحوه مصرف تسهيلات بانکي کنترل مي‌شود؟

با توجه به توضيحاتي که رئيس قوه قضائيه در رابطه با فسادزا بودن تسهيلات بانکي مطرح کرده است، دبير کانون بانک‌ها و موسسات اعتباري خصوصي گفت: بانک‌ها موظف به نظارت بر تمام فرآيندهاي تسهيلات‌دهي هستند و بر مصرف ...

توزيع عادلانه بودجه از طريق «آمايش سرزميني» در دستور کار دولت سيزدهم

تهران- ايرنا- با آماده شدن سند «آمايش سرزميني» و به‌ويژه با توجه به رويکرد دولت سيزدهم، انتظار مي‌رود بودجه سال ۱۴۰۱ بر مبناي سند ياد شده تدوين و بدين‌ترتيب زمينه براي تحقق عدالت بودجه‌اي و برخورداري ...


افزايش ۴۲ درصدي سپرده‌ها و ۴۴ درصدي تسهيلات بانکي در پايان سال ۹۹