کتاب صوتي سرمايه‌گذار هوشمند | بنجامين گراهام

تاریخ انتشار : 1400/07/20

نقد و بررسي کتاب صوتي سرمايه‌گذار هوشمند | بنجامين گراهام

در افسانه‌هاي قديمي انسان‌هاي خردمند تاريخچه‌ي امور فناناپذير را در يک عبارت کوتاه خلاصه کرده‌اند: «اين نيز بگذرد». اگر بخواهيم به همين روش راز يک سرمايه‌گذاري عاقلانه و باهوش را در سه کلمه خلاصه کنيم به اين شعار مي‌رسيم: «امنيت در سود». تهديد در تمام سياست‌هايي که براي سود اتخاذ کرده‌ايد وجود دارد. بنابراين امنيت در سود مفهومي کاملا ضروري به نظر مي‌رسد. بنجامين گراهام در کتاب سرمايه‌گذار هوشمند، اصول سرمايه‌گذاري بر اساس ارزش ذاتي را بيان مي‌کند. با شنيدن اين اثر مي‌توانيد مطالب زيادي براي سرمايه گذاري در بورس بياموزيد.

 

 

 

‌درباره‌ي کتاب صوتي سرمايه‌گذار هوشمند اثر بنجامين گراهام

سرمايه‌گذاري در بورس مي‌تواند بازار مالي خوبي را براي شما رقم بزند؛ اما به شرط آنکه بدانيد چطور بايد سرمايه‌گذاري کنيد. يک سرمايه‌گذار باهوش در فرايند سرمايه‌گذاري‌هايش بسيار با دقت عمل مي‌کند. هرچه اصول سرمايه‌گذاري عقلاني‌تر باشد، استراتژي سرمايه‌گذاري به نتايج بهتري منجر خواهد شد در کتاب صوتي سرمايه‌گذاري هوشمند مي‌آموزيد که خريد و فروش سهام نه تنها بر پايه‌ي شانس و اقبال نيست، بلکه نياز به صبر و دانش خوبي از بازار هم دارد. در واقع شما نيازي به تحليل‌هاي زياد و بازي با ارقام سنگين هم نداريد. فقط بايد اصولي را بدانيد که بر اساس آنها بتوانيد بيشترين سود را از سهامتان کسب کنيد. وارن بافت، اين کتاب را بهترين کتاب براي سرمايه‌گذاري مي‌داند.

کتاب صوتي سرمايه‌گذاري هوشمند، يک ميکروبوک صوتي است که خلاصه اي از مهم‌ترين نکات کتاب را در اختيار خواننده قرار مي‌دهد. اين ميکروبوک صوتي داراي 6 فصل است. ميانگين زمان لازم براي شنيدن هر فايل صوتي حدود 10 دقيقه و حجم کل کتاب صوتي برابر با 75 مگابايت است.

 

‌درباره‌ي بنجامين گراهام نويسنده‌ي کتاب صوتي سرمايه‌گذار هوشمند

بنجامين گراهام يکي از پرنفوذترين سرمايه‌گذاران تاريخ بورس بوده و او را به عنوان پدر سرمايه‌گذاري ارزشي مي‌شناسند و معلم افراد بزرگي چون وارن بافت بوده است. او در سال 1894 در لندن به دنيا آمد. خانواده‌ي او تنها يکسال پس از تولد او به آمريکا مهاجرت کردند. گراهام در سن 9 سالگي پدرش را از دست داد و از همان دوران به فکر تامين امنيت مالي خانواده افتاد. گراهام تحصيلات خود را رشته فلسفه و رياضي در دانشگاه کلمبيا به پايان رساند و پس از آن وارد وال استريت شد. جايي که بعدها او را شريک شرکت مي‌دانستند. گراهام خريد سهام در بورس را با سرمايه‌اي اندک شروع کرد اما به روش خود اطمينان زيادي داشت و به افراد زيادي نيز مشاوره مي‌داد. او پس از مدت کوتاهي توانست سود بسياري از اين راه کسب کند.

آثار تاليفي بنجامين گراهام بسيار ارزشمند و کاربردي است. او در سال 1934 به همراه ديويد دادد کتاب «تحليل اوراق بهادار» را منتشر کرد. در اين دوره تحليل در هنگام خريد سهام پيشرفت چنداني نداشت و کارگزاران بدون عدم قطعيت به خريد سهام مي‌پرداختند. دومين کتاب او با نام «سرمايه‌گذار هوشمند» در سال 1944 چاپ شد که تا به امروز از بهترين کتاب‌هاي حوزه سرمايه‌گذاري به شمار مي‌آيد و يکي از منابع دانشگاهي محسوب مي‌شود. تحقيقات و تحليل‌هاي بنيادي او سال‌هاست منبعي معتبر براي تحليل‌‌گران به شمار مي‌آيد. گراهام را مي‌توان بنيان‌گذار مفاهيم جديدي نظير حاشيه امن، ارزش‌گذاري و ارزش ذاتي سهم دانست.

 

ترجمه‌ي کتاب صوتي سرمايه‌گذار هوشمند به فارسي

انتشارات سبکتو کتاب کتاب صوتي سرمايه‌گذاري هوشمند را با ترجمه‌ي گروه مترجمان عرضه کرده و در اختيار علاقه‌مندان قرارداده است. سبکتو کتاب‌هاي مهم و کاربردي متعددي را در قالب کتاب صوتي و ميکروبوک عرضه کرده است. اين انتشارت به دليل عدم تمرکز افراد به دليل سبک زندگي پرمشغله و شلوغ، نداشتن وقت کافي و وجود اضافه نويسي در کتاب‌ها اين دست از آثار را در اختيار افراد قرار داده است. با مطالعه ميکروبوک‌هاي سبکتو مي‌توانيد از مطالب مهم و کليدي آنها استفاده کنيد.