برملاء شدن حساب‌های جعلی یک بانک آمریکایی

تاریخ انتشار : 1396/05/15

مشروح خبر

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker) به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات سومین بانک بزرگ آمریکا، ولز فارگو، اعلام کردند، امکان دارد حساب‌های جعلی بیشتری در پرونده بانکداری ولز فارگو وجود داشته باشد و ابعاد رسوایی این بانک وسیع تر از آنچه که از قبل متصور می‌شد، باشد.
در همین حال مقامات ولز فارگو به این نکته اشاره کردند که تحقیقات داخلی خود را برای برملا کردن حساب های جعلی پس انداز و کارت بدهی از ژانویه ۲۰۱۱ تا سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی افزایش خواهند داد؛ این در حالی است که پیش از این قرار بود تا سال ۲۰۱۴ میلادی تحقیقات خود را انجام دهند.
همچنین مقامات قضایی آمریکا به دلیل این رسوایی از سوی ولزفارگو، دستور داده‌اند تا نرخ بهره بانکی برای دارندگان وام مسکن که از این بانک وام خود را تهیه کرده‌اند، چند سال با نرخ سود پایین تر پرداخت شود.
از سویی دیگر مقامات ولز فارگو اعلام کردند، هزینه های حقوقی آنها تا پایان سه ماه دوم سال جاری میلادی در پی این رسوایی متجاوز از ۳.۳ میلیارد دلار شده است، در حالیکه این رقم در سه ماه اول سال ۲۰۱۷ میلادی برای ولز فارگو ۲ میلیارد دلار آب خورده است.
بر همین اساس، سال گذشته میلادی تعداد زیادی از کارمندان ولز فارگو میلیون‌ها حساب کارت بدهی و سپرده گذاری را با نام مشتریان این بانک بدون اطلاع آنها باز کردند تا از این طریق به سود حساب ها دسترسی پیدا کنند.
البته تا کنون ولز فارگو ۱۸۵ میلیون دلار هم به دلیل برملاء شدن حساب های جعلی جریمه شده است.