بانک صنعت و معدن درخواست مجلس برای تجدید ارزیابی وثایق بانکی را پذیرفت

تاریخ انتشار : 1396/07/12

مشروح خبر


به گزارش ایرنا، داریوش اسماعیلی در تشریح جلسه امروز- سه شنبه- کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: امروز هیات مدیره و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک صنعت و معدن در کمیسیون صنایع و معادن حضور یافتند تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: ابتدا افخمی مدیرعامل بانک توضیحاتی را مطرح کرد و بعد از آن نیز به سوال نمایندگان پاسخ داد که عمده بحث، گزارشی بود از مجموعه تسهیلاتی که این بانک در اختیار تولید و صنعت قرار داده بود.
وی بیان کرد: بر اساس این گزارش، میزان تسهیلاتی که این بانک نسبت به سپرده‌های موجود ارائه کرده، قابل مقایسه با سایر بانک ها نیست، می‌توان گفت؛ تسهیلات ارزی و ریالی، در سطح مناسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار داده شده است.
اسماعیلی افزود: از جمله درخواست‌هایی که نمایندگان داشتند و مورد قبول مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز قرار گرفت آن بود که تجدید ارزیابی وثایق بانکی را مورد توجه قرار دهند؛ به این معنی که اگر تولید کننده ای تسهیلاتی را قبلا گرفته و وثایقی را به بانک سپرده، حال اگر اقساط خود را پرداخت کرده، می تواند به وسیله کارشناسی، این وثایق را با توجه به پرداختی که داشته آزاد کند تا تولید کننده بتواند مجددا، تسهیلات جدیدی را دریافت کند.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هم از نظر نرخ سود که تا حدودی در اختیار بانک است و هم از نظر سرعت بخشیدن و اولویت دادن به تسهیلاتی که برای سرمایه گذاری در مناطق محروم است، مقرر شد که در این بانک اولویت‌هایی قائل شوند.