يازدهمين شماره نشريه «اخبارکانون» ويژه شهريورماه منتشر شد

يازدهمين شماره نشريه اخبار کانون ويژه شهريور ماه منتشر شد. 

نشريه اخبارکانون ويژه مرداد ماه منتشر شد

دهمين شماره نشريه اخبار کانون که ويژه مردادماه است، با دستور کار شوراي عالي کانون جهت ايجاد دپارتمان آموزش آغاز مي شود.

اخبار کانون ويژه تيرماه منتشر شد

 

تازه ترين شماره نشريه " اخبار کانون " ويژه تيرماه 99 ، با گفت و گويي با آقاي اسماعيل صابري درباره باشگاه مشاوران سرمايه گذاري و با عنوان " فضايي براي؛ دست يابي به مزيت همسو با کسب و کار اعضاي ...


عملکرد ضعيف بانک مرکزي در اجراي سامانه نهاب

شناسايي صاحبان حساب هاي بانکي مي&zwnjتواند اثر قابل توجهي در رصد فعاليت هاي سوداگرانه داشته باشد اما علي رغم گذشت ۴ سال از ايجاد سامانه نهاب در سال گذشته، ۴۹ درصد اشخاص حقوقي پوشش داده شده است.

عملکرد شبکه بانکي در اجراي طرح اعطاي تسهيلات کرونا بررسي شد

جلسه «بحث&zwnjوبررسي عملکرد شبکه بانکي در اجراي طرح اعطاي تسهيلات کرونا»، به رياست دکتر اکبر کميجاني، قائم مقام بانک مرکزي، برگزار و بر لزوم تسريع و تسهيل در پرداخت تسهيلات مذکور، تاکيد شد. به گزارش ايبِنا به نقل ...

بانک مرکزي به دنبال راهي براي کاهش فشار تورمي در بازارها

تهران - ايرنا - رييس کل بانک مرکزي در يادداشتي در اينستاگرام تاکيد کرد: بانک مرکزي به خوبي واقف است که با توجه به وجود شوک منفي عرضه، ناترازي بانک&zwnjها و نياز مالي دولت؛ امروز افزايش نرخ سود بانکي سياستي نيست که توفيق قطعي ...

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...

جزييات سياست‌ جديد بانک مرکزي براي تامين ارز واحدهاي توليدي

مديريت نيازهاي ارزي در شرايط کنوني از سوي بانک مرکزي به نحوي طراحي شده که ارز مورد نياز تامين مواد اوليه توليد از محل صادرات غيرنفتي تامين شود.

افزايش تسهيلات پرداختي در استان‌ها به ۵۰ درصد سپرده‌هاي هر استان

بانک مرکزي اعلام کرد که نسبت مجموع تسهيلات اعطايي بانک‌ها و موسسات اعتباري در هر استان بايد به حداقل پنجاه درصد مجموع سپرده‌هاي قابل تخصيص آن استان افزايش يابد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، ...


مداخله در بازار ارز خوب يا بد؟

يک کارشناس اقتصاد با اشاره به اينکه ميزان مداخله دولت و بانک مرکزي در بازار ارز در شرايط مختلف متفاوت است، گفت: مسئله اصلي تحريم‌ها است که بايد با تعامل سازنده براي حل آنها تلاش کرد.

تحريم‌هاي جديد بانکي اثري روي بازار سرمايه ندارد

کارشناس بازار سرمايه گفت: به دليل نوع ارتباط اقتصادي کشور ما با ساير کشورها، تحريم‌هاي جديد بانکي اثري روي بازار سرمايه ندارد.

آثار نوسانات ارزي بر ترازنامه بانک‌ها

روند نوسانات قيمت ارز در شش ماهه نخست امسال و چشم انداز آن تا پايان سال، تبعات چندگانه‌اي را بر ترازنامه بانک‌ها از منظر سودآوري، درآمد و کيفيت دارايي‌ها بر جاي خواهد گذاشت.


برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...

برگزاري نمايشگاه بين المللي کار ايران

سومين نمايشگاه بين المللي کار ايران (ايران جابکس) در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران و در تاريخ 1 تا 4 ارديبهشت ماه 1399 با حضور شرکت هاي معتبر داخلي و خارجي و همکاري وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي برگزار ...

برگزاري هفتمين جشنواره فناوري اطلاعات کشور

به اطلاع اعضاي محترم کانون مي رساند هفتمين جشنواره فناوري اطلاعات کشور يکم اسفندماه در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود. در اين جشنواره افراد سرشناس در حوزه فناوري اطلاعات از دلايل موفقيت و شکست خود به منظور ...


برگزاري دوره مقدماتي مديريت تحقيق و توسعه (D&R)

به اطلاع همکاران محترم کانون مي رساند، شرکت مشاوران کسب و کار ايسان کاوش عضو کانون مشاوران در نظر دارد دوره مقدماتي تحقيق و توسعه را با همکاري دانشگاه پيام نور سمنان برگزار کند.  

دومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه

مرکز مالي ايران با بهره‌گيري از تجارب پيشين و با عنايت به استقبال گسترده مخاطبين از دوره نخست آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه و اثربخشي آن و نيز با توجه به تقاضاي علاقه‌مندان، اقدام به برگزاري دومين دوره کرده ...

برگزاري دوره هاي آموزشي حوزه بازرگاني

 

دپارتمان تجارت و بازرگاني گروه مطالعات پيمانکاري آموزش هاي زير را در مهر و آبان برگزار مي کند:

_ دوره يکروزه و کاربردي ضمانتنامه هاي بانکي / 18 مهر


حلقه مفقوده امکان‌سنجي در تکميل پروژه‌ها

پروژه&zwnjهاي نيمه تمام هميشه بخش مهمي&zwnjاز اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده&zwnjاند&zwnj. پروژه&zwnjهايي که اغلب با صرف هزينه&zwnjهاي بالا آغاز شده&zwnj، اما درگذر زمان به دلايل مختلف اعم از نبود متولي مناسب، نداشتن توجيه اقتصادي و ...

بانک مرکزي تامين کننده ارز نيست/ هجمه‌هايي که از اساس اشتباه است

يک اقتصاددان گفت: تامين ارز بر عهده وزارتخانه&zwnjهاي مرتبط با امر توليد و صادرات محصولات نفتي و غيرنفتي است. بانک مرکزي مسئول توزيع بهينه ارز بر اساس اولويت&zwnjها و ضرورت&zwnjهاست.  

ضرورتي به نام کنترل نقدينگي

با توجه به مشکلات و محدوديت&zwnjهاي بيروني که بر اقتصاد تحميل شده، بايد عوامل تاثيرگذار دروني مانند رشد نقدينگي را نيز تحت کنترل داشته باشيم.

موانع چهارگانه رشد صنعت دارو

دنياي اقتصاد : ايران از نظر زيرساخت توليد داروهاي انساني، يکي از کشورهاي پيشرو در غرب آسيا به&zwnjشمار مي&zwnjآيد و&zwnj در صنعت بيوتکنولوژي دارويي در دنيا حرف براي گفتن داريم. با اين حال برخي موانع بوروکراتيک، باعث شده تا ...

هشدار دماسنج «سرمايه در گردش»

دنياي&zwnjاقتصاد : عطش بنگاه&zwnjهاي صنعتي به سرمايه در گردش در شش ماه نخست امسال به بالاترين سطح خود رسيده است. نتيجه بررسي&zwnjهاي «دنياي&zwnjاقتصاد» نشان مي&zwnjدهد افزايش پيوسته نرخ تورم از ابتداي سال ۱۳۹۷ تا&zwnjکنون، به ...

تحليلي بر وضعيت سپرده‌ها در نيمه اول ۱۳۹۹

افزايش اقبال سپرده&zwnjگذاران به سپرده&zwnjهاي کوتاه&zwnjمدت، از منظر صنعت بانکي منجر به کاهش بهاي تمام شده سپرده مي&zwnjشود که اتفاقي مطلوب است، اما از منظر اقتصاد کلان مي&zwnjتواند موج&zwnjهاي تورمي جديدي را ايجاد نمايد.

تصميم‌هاي ويژه دولت در حوزه تجارت خارجي و مسائل ارزي اتخاذ شد

تهران-ايرنا-  با اتخاذ تصميمات ويژه در حوزه تجارت خارجي و مسائل ارزي مرتبط با آن، تسهيلات بيشتري براي تشويق صادرات و استفاده از منابع ارزي جهت تامين ارز مورد نياز واردات مواد اوليه واحدهاي توليدي ايجاد شد.

خبر خوش آقاي وزير براي بورسي ها

شاخص بورس درحالي مصرانه بر مدار کاهش درحال حرکت است که وزير اقتصاد ضمن اينکه از سهامداران تقاضا کرد با تامل نسبت به خريد و فروش سهام خود اقدام کنند، درمورد سودآوري شرکت ها، خب نيز خبر خوش داد.

بازار اوراسيا بر روي دانش‌بنيان‌هاي ايراني باز شد

تهران- ايرنا - مرکز تعاملات بين&zwnjالمللي علم و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با ايجاد ۳۸۰ رديف کد تعرفه، فرصتي براي شرکت&zwnjهاي دانش&zwnjبنيان، خلاق و فناور ايجاد کرد تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به پنج کشور ...

تجارت ۱۹.۶ ميليارد دلاري ايران در چهار ماهه نخست ۹۹

ايران در چهار ماهه نخست امسال ۸.۷ ميليارد دلار صادرات و ۱۰.۹ ميليارد دلار واردات داشته و در مجموع رقم کل تجارت کشور طي اين مدت به ۱۹.۶ ميليارد دلار رسيده است.

جزييات طرح ماليات بر عايدي سرمايه

براساس طرحي که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي، نسبت به مجموع عايدي حاصل از واگذاري آن دسته از اموالشان که در ايران واقع است، مشمول پرداخت ماليات خواهند شد.