اخبار کانون ويژه نامه معرفي دبيرکل جديد منتشر شد

اخبار کانون (شماره بهمن ماه) با عنوان ويژه نامه معرفي دبيرکل کانون منتشر شد. 

اخبار کانون ويژه آذرماه منتشر شد

نخستين عنوان شماره آذرماه نشريه اخبار کانون پروژه هاي نيمه تمام دولتي حاصل عدم توجه کافي به کار مشاوران سرمايه گذاري است که از گفت و گويي با دکتر علي رحماني مديرعامل شرکت مشاوره سرمايه گذاري نيکي گستر و مديرعامل ...

نشست معارفه دبيرکل جديد با کارکنان دبيرخانه کانون

بعداز ظهر ديروز ( دوشنبه 8 ديماه) دبيرکل جديد کانون از طرف رييس شوراي عالي به کارکنان دبيرخانه معرفي شد.


ديپلماسي اقتصادي بانک مرکزي براي آزادسازي منابع ارزي

تلاش‌هاي بي‌وقفه بانک مرکزي کشورمان براي آزادسازي ميلياردها دلار مسدود شده در کشورهايي همچون کره‌جنوبي، ژاپن و عراق، در ماه‌هاي اخير مشهود بوده است.

صفحه اختصاصي قانون جديد چک در وب سايت بانک مرکزي

صفحه اختصاصي قانون جديد چک با هدف اطلاع‌رساني و آموزش محتواي قانون جديد صدور چک به عموم مردم در پايگاه اطلاع رساني بانک مرکزي ايجاد شده است.

پيشنهاد اصلاح اساسنامه صندوق ضمانت سپرده‌ها به دولت

بانک مرکزي پيشنهاد اصلاح برخي مواد اساسنامه صندوق ضمانت سپرده‌ها و آيين‌نامه ميزان و نحوه دريافت حق‌ عضويت‌ در صندوق ضمانت سپرده‌ها را به هيات دولت ارائه کرد.


متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...

جزييات سياست‌ جديد بانک مرکزي براي تامين ارز واحدهاي توليدي

مديريت نيازهاي ارزي در شرايط کنوني از سوي بانک مرکزي به نحوي طراحي شده که ارز مورد نياز تامين مواد اوليه توليد از محل صادرات غيرنفتي تامين شود.


ضرورت بازبيني در طبقه‌بندي و تخصص‌گرايي بانک‌ها

يک اقتصاددان با بيان اينکه بايد بانک‌ها در مسير توليدمحوري قرار بگيرند، گفت: بايد بانک‌ها را بر اساس انواع تجاري و توسعه‌اي طبقه‌بندي و تخصص‌بندي کنيم.

تکميل هدفگذاري تورمي بانک مرکزي در سال ۱۴۰۰

يک کارشناس امور بانکي گفت: چنانچه بانک مرکزي در سال ۱۴۰۰ به شکلي مجهز شود که هم نرخ بهره در بازار بين بانکي متناسب با شرايط اقتصادي و هم نرخ ارز در بازار ارز مديريت و هدايت شود، نرخ تورم کنترل مي‌شود.

رويکرد بانک مرکزي براي مقاوم سازي اقتصاد

معاون اقتصادي بانک مرکزي گفت: بانک مرکزي و شبکه بانکي امسال در حوزه تسهيلات دهي به فعالان اقتصادي بسيار خوب عمل کردند و يکي از دلايل اصلي رشد اقتصادي، حمايتي است که بانک‌ها از فعالان اقتصادي داشتند.


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


برگزاري دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance) 

دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance)  به همت دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميرکبير از اسفند سال جاري  برگزار خواهد شد. 

سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

چقدر مشکلات اقتصاد ايران متاثر از عوامل برونزا است؟

يک کارشناس امور اقتصادي گفت: براساس اعتقاد دولت اداره کشور به نوعي متاثر از روابط بين‌الملل دنيا است و برقراري اين ارتباطات سرعت پيشرفت را افزايش مي‌دهد.

رشد تامين مالي از بازارسرمايه به رغم تحريم‌ها

عضو سابق شوراي عالي بورس در خصوص صندوق‌ها بيان کرد: در حوزه صندوق‌ها به رغم کوچک بودن ارقام، صندوق‌هايي که صندوق پروژه بودند يا براي توليد و خريد شرکت‌ها پول جمع آوري مي‌کردند، موجب افزايش اشتغال شدند و ...

مقايسه وضعيت بورس و بازارهاي موازي در آينده

رئيس هيئت مديره بورس تهران، با اشاره به گزارش هاي مثبت ۹ ماهه شرکت ها، اظهار کرد: اين گزارش‌ها حاکي از روند درآمدي رو به رشد و تکرار شونده دارند و بايد گفت در افق بلندمدت بازار سرمايه بهتر از بازارهاي موازي خواهد ...


آسيب شناسي خصوصي سازي در ايران

خصوصي‌سازي در ايران با چالش‌هاي متعددي مواجه است که واگذاري تحت نظر موثر ناظران، احراز صلاحيت خريداران و توجه به توانمندسازي بنگاه بعد از واگذاري مي‌تواند منجر به کنترل اين چالش‌ها شود.

بازي تازه بيخ گوش بانک مرکزي

عليرغم ادعاي بانک مرکزي براي گستراندن چتر نظارتي خود بر سر بانک‌هاي متخلف، به نظر مي‌رسد اين بانک‌ها همچنان مشغول فروش و تملک مجدد دارايي‌هاي مسموم و منجمد خود هستند.

اقدامات شاخص و کليدي بانک مرکزي در سال ۹۹

با گسترش شيوع ويروس کرونا در کشورمان و آسيب جدي به بخش‌هاي مختلف کسب و کار، شاهد حمايت‌هاي مختلف شبکه بانکي به مديريت بانک مرکزي بوديم.


تعلل ۱۵ماهه وزارت اقتصاد در ايجاد سامانه فکتورينگ

مديرعامل سامانه کشوري کسب وکار با انتقاد از عدم راه‌اندازي سامانه فکتورينگ توسط دولت گفت:حدود۱۵ ماه از تصويب قانون حداکثر استفاده از توان داخل گذشته ولي هنوز سامانه راه اندازي نشده است.

مجوز مجلس به دولت براي استفاده از ظرفيت بازار سرمايه

نمايندگان مردم در خانه ملت، به دولت اجازه دادند تا از ظرفيت بازار سرمايه به منظور اجراي پروژه‌هاي عمراني استفاده کند.

پرداخت ۲۳ هزار ميليارد تسهيلات به بخش صنعت و معدن

مدير عامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد که اين بانک تاکنون معادل ۲۳ هزار ميليارد تومان تسهيلات به بخش صنعت و معدن پرداخت کرده که عمده اين تسهيلات در قالب سرمايه در گردش بوده است.  


کاهش سرمايه‌گذاري در بازار سکه و طلا

نائب رئيس اتحاديه طلا و جواهر گفت: در حال حاضر با کاهش سرمايه‌گذاري در بازار طلا و سکه روبرو هستيم.

تجارت ۱۹.۶ ميليارد دلاري ايران در چهار ماهه نخست ۹۹

ايران در چهار ماهه نخست امسال ۸.۷ ميليارد دلار صادرات و ۱۰.۹ ميليارد دلار واردات داشته و در مجموع رقم کل تجارت کشور طي اين مدت به ۱۹.۶ ميليارد دلار رسيده است.

جزييات طرح ماليات بر عايدي سرمايه

براساس طرحي که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي، نسبت به مجموع عايدي حاصل از واگذاري آن دسته از اموالشان که در ايران واقع است، مشمول پرداخت ماليات خواهند شد.