کانون مشاوران بانکي عضو انجمن جهاني آژانسهاي سرمايه گذاري شد

تهران- ايرنا- نائب رئيس کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي ايران از عضويت اين نهاد در انجمن جهاني آژانس هاي توسعه سرمايه گذاري (WAIPA) خبر داد و گفت: با اين کار مي توان سرمايه گذاران خارجي را با وجود همه محدوديت هاي ...

نامه سرگشاده کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي به رييس جهمور

همگان باور داريم در شرايط حاکم بر اقتصاد ايران، يکي از چالش­هاي پيش روي نظام بانکي که امروز در قالب معضلات اقتصادي خودنمايي مي­کند افزايش مطالبات غير جاري در شبکه بانکي به دليل عدم مديريت موثر ريسک اعتباري به ...

تحريم، محدوديت اولِ سرمايه گذار خارجي براي فعاليت در ايران نيست، موضوع مهم الگوي مورد استفاده است

رييس شورايعالي کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي با اشاره به الزام قانوني بانک ها براي استفاده ازخدمات اين کانون گفت: با وجود اين بخشنامه، سهم ما از اجراي پروژه ها ۵درصد بوده است.


مديران بانک‌ها امروز به مجلس مي‌روند

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس از بررسي موضوع اصلاح نظام بانکي کشور در جلسه مشترک اعضاي کميسيون متبوعش با مديران عامل بانک هاي کشور در روز جاري خبر داد.

ايران در آستانه ورود به شبکه پرداخت منطقه‌اي

مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک از ايجاد شبکه پرداخت منطقه‌اي توسط روسيه خبر داد و گفت: مقامات ايراني در حال مذاکره براي پيوستن به اين شبکه هستند.

اشکالات نظام بانکي و نقدينگي ارتباطي با تحريم ندارد

رئيس جمهور گفت: برخي مسائل همچون اشکالات نظام بانکي و نقدينگي ارتباطي با فشارهاي خارجي ندارد و از گذشته وجود داشته است.


بانک‌هاي برتر آسيا معرفي شدند/ نامي از بانک‌هاي ايراني نيست

 

در رده بندي جديد، ۴ بانک اول منطقه آسيا-اقيانوسيه از بانک‌هاي استراليا هستند.

سامانه ثبت درخواست هاي ارزي تا 10روز آينده راه اندازي مي شود

تهران- ايرنا- معاونت توسعه مديريت و امور پشتيباني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سازمان فناوري اطلاعات ايران و سازمان نظام صنفي رايانه اي کشور درباره راه اندازي سامانه ثبت و تاييد درخواست هاي ارزي محصولات و خدمات ...

دریافت سود حساب‌های بانکی توسط برخی دستگاه‌ها ممنوع است

مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی با ابلاغ ۳ تکلیف مهم بانکی در سال ۹۷، اعلام کرد: دریافت سود حساب‌های بانکی توسط برخی دستگاه‌ها ممنوع است.


عضو شوراي عالي کانون : افسار بانک‌ها رها شده است

طي سال‌هاي گذشته مشکل بدهي‌هاي بانکي حل‌نشده باقي مانده و همچنان آمار منتشرشده از رشد بدهي‌هاي کلان بانکي خبر مي‌دهند

۴ گام اصلاحي براي نرخ سود و ترازنامه بانک‌ها

يک اقتصاددان با اشاره به آثار مخرب نرخ‌هاي سود بالا بر نظام بانکي و اقتصاد ايران، گفت: بايد نرخ سود بانکي در شهريورماه تا سطح سودآوري بانک‌ها کاهش يابد و هر بانکي که به دنبال دور زدن نرخ سود رفت، در فرآيند انحلال ...

تثبيت نرخ ارز خلاف جهت تورم؛ بزرگ‌ترين خدمت به توليدکنندگان خارجي

مسعودنيلي مشاور رئيس‌جمهوري در تحليلي به مشکلات اقتصادي ايران اشاره کرد.


برگزاري مجمع عمومي انجمن شرکتهاي مشاورسرمايه گذاري و نظارت طرحها

مجمع عمومي عادي سالانه انجمن شرکتهاي مشاورسرمايه گذاري و نظارت طرحها روز يکشنبه 24 تير 97 در سالن کنفرانس اتاق بازرگاني صنايع معادن و کشاورزي تهران برگزار شد .

پرتگاهي به نام نقدينگي سيال

تهران- ايرنا- نظام پولي کشور به تعبير کارشناسان اقتصادي در لبه پرتگاهي است که اگر نرخ سود بانکي را افزايش ندهد، حرکت نقدينگي سيال، بازارها را متلاطم مي کند و اگر به رشد نرخ سود تن دهد، بحران شبکه بانکي را فرا مي گيرد.

سياه‌چاله‌اي به نام نقدينگي

نقدينگي ۱۷۰۰ هزار ميليارد توماني فعلي که در پنج سال اخير با افزايشي سه برابري مواجه بوده، تبديل به سياه‌چاله‌اي عظيم شده که همه چيز را در مسير خود بلعيده و بر قدرت خود مي‌افزايد.


خريداران عمده سکه و ارز شناسايي و مکلف به پرداخت ماليات شدند

 وزير امور اقتصادي و دارايي روز يکشنبه از شناسايي خريداران عمده سکه و ارز با هدف مطالبه ماليات بر سود اتفاقي آن ها خبر داد.

توسعه بازار سرمايه، تنها راه نجات از سفته بازي در اقتصاد

کارشناسان معتقدند مهمترين راه نجات اقتصاد کشور توجه به توسعه بازار سرمايه و خروج از سفته بازي در بازارهاي رقيب است و در صورت فرهنگ سازي و اتخاذ يک رويکرد منطقي نسبت به بورس، اين بازار مي تواند بهترين مکان براي جذب ...

بانک مرکزي چين براي جبران ضرر تجاري، يوآن را دستکاري کرد

بانک مرکزي چين به منظور جبران ناشي از ضرر تجاري خود با آمريکا بار ديگر يوآن را دستکاري کرد و اين بار ۰.۷۳ درصد از ارزش آن را در برابر دلار کاهش داد.