اخبار کانون ويژه آذرماه منتشر شد

نخستين عنوان شماره آذرماه نشريه اخبار کانون پروژه هاي نيمه تمام دولتي حاصل عدم توجه کافي به کار مشاوران سرمايه گذاري است که از گفت و گويي با دکتر علي رحماني مديرعامل شرکت مشاوره سرمايه گذاري نيکي گستر و مديرعامل ...

نشست معارفه دبيرکل جديد با کارکنان دبيرخانه کانون

بعداز ظهر ديروز ( دوشنبه 8 ديماه) دبيرکل جديد کانون از طرف رييس شوراي عالي به کارکنان دبيرخانه معرفي شد.

شرکت طرح جهاني بناي صنعت اردبيل واحد نمونه فني مهندسي کشور شد

 

معاونت آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صمت ( صنعت، معدن و تجارت )، شرکت طرح جاني بناي صنعت اردبيل عضو کانون را به عنوان واحد نمونه فني مهندسي کشور برگزيد.

در نهمين جشنواره پژوهش و فناوري بخش صنعت و ...


بانک ها ۳۰۰ ميليارد تومان اوراق بدهي خريداري کردند

بانک مرکزي نتيجه سي و چهارمين مرحله از حراج اوراق بدهي دولتي در ۳۰ دي‌ماه ۱۳۹۹ را اعلام کرد که بر اساس آن، بانک ها ۳۰۰ ميليارد تومان اوراق بدهي دولتي خريداري کردند.

اگر ارزپاشي مي‌کرديم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۲۰ درصد بود

رئيس کل بانک مرکزي با بيان اينکه اگر ارزپاشي مي‌کرديم، دلار به ۵۰ هزار تومان و نرخ تورم به ۱۲۰ درصد مي‌رسيد، گفت: درآمدهاي ارزي کشور رو به افزايش است.

بانک ملي افزايش سرمايه مي‌دهد

بانک ملي ايران افزايش سرمايه ۳۶۵ درصدي را در برنامه دارد.


متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...

جزييات سياست‌ جديد بانک مرکزي براي تامين ارز واحدهاي توليدي

مديريت نيازهاي ارزي در شرايط کنوني از سوي بانک مرکزي به نحوي طراحي شده که ارز مورد نياز تامين مواد اوليه توليد از محل صادرات غيرنفتي تامين شود.


تملک دارايي واحدهاي توليدي به زيان بانک‌ها و مردم

رييس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباري خصوصي گفت: بانک‌ها خود را حامي توليد مي‌دانند و بر اين باورند که واحدهاي توليدي نبايد تعطيل يا تمليک شوند.

دخالت‌هايي که بانک مرکزي را از کنترل تورم دور مي‌کند

يک استاد اقتصاد معتقد است ممکن است يک وزارتخانه‌اي به دنبال يک سياستي باشد که ممکن است مغاير با نظري است که بانک مرکزي دنبال مي‌کند؛ بنابراين استقلال بانک مرکزي بايد تقويت شود.

نظام بانکي چاره‌اي جز پيوستن به FATF ندارد

کارشناس ارشد پولي و بانکي مي‌گويد شايد مواردي در FATF مطلوب ما نباشد، اما وقتي تمامي نظام‌هاي بانکي در جهان به آن ملحق شده‌اند، چاره‌اي جز پيوستن به آن وجود ندارد.


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

برگزاري دوره مقدماتي مديريت تحقيق و توسعه (R&D)

به اطلاع همکاران محترم کانون مي رساند، شرکت مشاوران کسب و کار ايسان کاوش عضو کانون مشاوران در نظر دارد دوره مقدماتي تحقيق و توسعه را با همکاري دانشگاه پيام نور سمنان برگزار کند.  

مشارکت عمومي-خصوصي؛ رمز موفقيت پروژه هاي زيربنايي

روش هاي سرمايه‌گذاري مردمي تحت عنوان مشارکت عمومي-خصوصي به واسطه مزايايي که دارند، چندين سال است که مورد توجه کشورهاي مختلف قرار گرفته است.

جلوگيري از نرخ‌گذاري در کانال‌هاي غيررسمي ارز

عضو کميسيون بودجه و بودجه مجلس با اشاره به اينکه سياست‌هاي بانک مرکزي باعث جلوگيري از شکل‌گيري حباب نرخ ارز شده است، گفت:‌ بايد جلوي نرخ‌گذاري در کانال‌هاي غيررسمي گرفته شود.

اقتصاد کشور به ثبات نرخ ارز بيش از کاهش آن نيازمند است

معاون تشکل‌هاي اتاق بازرگاني ايران گفت: اقتصاد کشور بيش از آن که به کاهش نرخ ارز نياز داشته باشد به ثبات در بازار ارز نياز دارد و کاهش شديد نرخ ارز نيز مي‌تواند شوک‌هايي را به اقتصاد وارد کند.


آسيب شناسي خصوصي سازي در ايران

خصوصي‌سازي در ايران با چالش‌هاي متعددي مواجه است که واگذاري تحت نظر موثر ناظران، احراز صلاحيت خريداران و توجه به توانمندسازي بنگاه بعد از واگذاري مي‌تواند منجر به کنترل اين چالش‌ها شود.

بازي تازه بيخ گوش بانک مرکزي

عليرغم ادعاي بانک مرکزي براي گستراندن چتر نظارتي خود بر سر بانک‌هاي متخلف، به نظر مي‌رسد اين بانک‌ها همچنان مشغول فروش و تملک مجدد دارايي‌هاي مسموم و منجمد خود هستند.

اقدامات شاخص و کليدي بانک مرکزي در سال ۹۹

با گسترش شيوع ويروس کرونا در کشورمان و آسيب جدي به بخش‌هاي مختلف کسب و کار، شاهد حمايت‌هاي مختلف شبکه بانکي به مديريت بانک مرکزي بوديم.


کوچ سرمايه‌گذاران از بازار سرمايه

عضو شوراي عالي بورس اظهار داشت: جلسه شوراي عالي فردا برگزار مي‌شود و تصميمي هم براي تشکيل بازار برتر با دامنه نوسان 10 درصد نگرفته‌ايم. سازمان بورس بايد درباره تشکيل اين بازار اطلاع‌رساني کند.

افزايش واحدهاي صنعتي مناطق آزاد به ۲۲۰۰ واحد

دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي گفت: از ابتداي دولت تدبير و اميد تعداد واحدهاي توليدي، صنعتي و معدني از هزار واحد به دو هزار و ۲۰۰ واحد رسيده است.

۲۰۰ ميليون دلار سرمايه در مناطق آزاد جذب شد

معاون اقتصادي دبير شوراي عالي مناطق ويژه اقتصادي گفت: سال گذشته بيش از ۲۰۰ ميليون دلار سرمايه توسط مناطق آزاد جذب شد.


کاهش سرمايه‌گذاري در بازار سکه و طلا

نائب رئيس اتحاديه طلا و جواهر گفت: در حال حاضر با کاهش سرمايه‌گذاري در بازار طلا و سکه روبرو هستيم.

تجارت ۱۹.۶ ميليارد دلاري ايران در چهار ماهه نخست ۹۹

ايران در چهار ماهه نخست امسال ۸.۷ ميليارد دلار صادرات و ۱۰.۹ ميليارد دلار واردات داشته و در مجموع رقم کل تجارت کشور طي اين مدت به ۱۹.۶ ميليارد دلار رسيده است.

جزييات طرح ماليات بر عايدي سرمايه

براساس طرحي که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي، نسبت به مجموع عايدي حاصل از واگذاري آن دسته از اموالشان که در ايران واقع است، مشمول پرداخت ماليات خواهند شد.