اخبار کانون ويژه تيرماه منتشر شد

 

تازه ترين شماره نشريه " اخبار کانون " ويژه تيرماه 99 ، با گفت و گويي با آقاي اسماعيل صابري درباره باشگاه مشاوران سرمايه گذاري و با عنوان " فضايي براي؛ دست يابي به مزيت همسو با کسب و کار اعضاي ...

قدرداني از همکاري هاي گروه بين المللي ره شهر

به پاس همکاري هاي گروه بين المللي ره شهر عضو فعال کانون، رييس شوراي عالي با حضور در دفتر مدير عامل اين گروه با اهداي لوح سپاس، از همراهي هاي اين شرکت عضو قدرداني کرد.  

دکتر حقيقت پژوه در اين ديدار از ...

نشريه

ماهنامه خبري " اخبارکانون" ويژه گزارش برگزاري مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده کانون منتشر شد.

در اين شماره گزارش مشروح رييس شوراي عالي با عناوين فرعي اقدامات کانون در راستاي تشکيل مجمع عمومي ، ...


تعامل مطلوب بانک مرکزي با مجلس و قوه قضاييه

نايب رييس مجلس از تعامل مناسب شکل گرفته ميان بانک مرکزي، مجلس و قوه قضاييه براي ساماندهي بازار ارز خبر داد.

علي نيکزاد در گفتگو با ايبِنا با اشاره به تعامل مناسب شکل گرفته ميان بانک مرکزي، ...

موافقت شوراي پول و اعتبار با انتشار اوراق وديعه

شوراي پول و اعتبار ضمن موافقت با انتشار اوراق وديعه توسط بانک مرکزي، سقف فردي تسهيلات مسکن روستايي و تسهيلات مسکن ايثارگران را افزايش داد.

آشنايي مردم با بازار بورس موجب هدايت سرمايه ها به سمت جهش توليد

حسين مهري:اقبال عموم مردم به بورس و ورود به بازار سرمايه بيشتر شده و افراد درحال آشنايي بااين بازار هستن وفرهنگ سازي واطلاع رساني ميتواند به اين بازار تعميق دهد و سرمايه ها را بسمت جهش توليد هدايت کند.


شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...

جزييات سياست‌ جديد بانک مرکزي براي تامين ارز واحدهاي توليدي

مديريت نيازهاي ارزي در شرايط کنوني از سوي بانک مرکزي به نحوي طراحي شده که ارز مورد نياز تامين مواد اوليه توليد از محل صادرات غيرنفتي تامين شود.

افزايش تسهيلات پرداختي در استان‌ها به ۵۰ درصد سپرده‌هاي هر استان

بانک مرکزي اعلام کرد که نسبت مجموع تسهيلات اعطايي بانک‌ها و موسسات اعتباري در هر استان بايد به حداقل پنجاه درصد مجموع سپرده‌هاي قابل تخصيص آن استان افزايش يابد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، ...


اجراي سياست ضد تورمي با ايجاد دالان نرخ سود بين بانکي

تهران- ايرنا- يک کارشناس مالي و بانکي با مثبت دانستن ايجاد دالان نرخ سود بين بانکي، گفت: برقراري دالان سود بين بانکي، سياستي ضد تورمي است که مشوقي براي هدايت نقدينگي موجود در جامعه به سمت سپرده‌هاي بانکي محسوب ...

اثربخش‌سازي سياست‌هاي جديد بانک مرکزي

تنوع ابزارهاي قابل تعريف در بازار سرمايه در کنار ابزارهاي متعارف بازار پول مي‌تواند طيفي از گزينه­‌ها را مقابل دارندگان منابع قرار داده و شرايط را براي مديريت بهتر نقدينگي موجود در جامعه فراهم آورد.

افزايش سياليت نقدينگي

تداوم افزايش سياليت نقدينگي و کاهش ماندگاري سپرده‌هاي بانکي از ويژگي‌هاي برجسته تحولات بخش پولي در بهار سال جاري است.


برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...

برگزاري نمايشگاه بين المللي کار ايران

سومين نمايشگاه بين المللي کار ايران (ايران جابکس) در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران و در تاريخ 1 تا 4 ارديبهشت ماه 1399 با حضور شرکت هاي معتبر داخلي و خارجي و همکاري وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي برگزار ...

برگزاري هفتمين جشنواره فناوري اطلاعات کشور

به اطلاع اعضاي محترم کانون مي رساند هفتمين جشنواره فناوري اطلاعات کشور يکم اسفندماه در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود. در اين جشنواره افراد سرشناس در حوزه فناوري اطلاعات از دلايل موفقيت و شکست خود به منظور ...


برگزاري دوره هاي آموزشي حوزه بازرگاني

 

دپارتمان تجارت و بازرگاني گروه مطالعات پيمانکاري آموزش هاي زير را در مهر و آبان برگزار مي کند:

_ دوره يکروزه و کاربردي ضمانتنامه هاي بانکي / 18 مهر

برگزاري دوره هاي آموزشي در گروه مطالعات نظام پيمانکاري

به اطلاع اعضاي محترم مي رساند مرکز آموزش هاي ضمن خدمت دانشگاه تهران با همکاري گروه مطالعات نظام پيمانکاري در نظر دارد دوره هاي مديريت قراردادهاي خريد و فروش بين المللي را با ارائه گواهينامه دانشگاه تهران برگزار ...

آشنايي با انواع مطالبات بانکي

انواع مطالبات بانکي شامل مطالبات جاري، مطالبات غيرجاري، مطالبات سررسيد گذشته، مطالبات معوق و مطالبات مشکوک‌الوصول مي‌شوند.


انقباض پولي راهکار مديريت اقتصاد کشور

با توجه به عدم امکان انقباض سياست‌هاي بودجه‌اي دولت، به نظر مي‌رسد که انقباض پولي تنها گزينه‌اي است که مي‌تواند تا حدي انتظارات تورمي و روند شرايط اقتصاد کشور را تغيير دهد.

مديريت انتظارات تورمي

زماني که بانک مرکزي از طريق انضباط مالي و کنترل دست اندازي دولت به منابع پايه پولي، تحقق ثبات قيمت‌ها را به مردم اطمينان دهد، انتظارات تورمي کاهش مي‌يابد.

چه کساني بازندگان بازار سرمايه هستند

عضو شوراي عالي بورس گفت: متاسفانه مجموعه سياست ‌گذاري‌ها در اقتصاد کشور به سمت تنش در بازار ارز پيش رفته و هر چند که مردم انتظار اصلاح قيمت در بازار سرمايه را داشتند اما وضعيت بازار ارز باعث اين افزايش‌ها در ...


روندهاي فناوري بانکي که بر سال ۲۰۲۰ حاکم خواهد شد

يکي از مهمترين موضوعات حل نشده سال‌هاي گذشته بانک‌ها با شروع دهه جديد، همچنان ادامه دارد و آن اين است که در چه زمان و چگونه Big Tech به شکل قابل توجهي خدمات مالي را متحول مي‌کند.

افزايش سود بانکي؛ کنترل سوداگري يا ايجاد زنجيره تورمي جديد؟

رشد نقدينگي کشور روند فزاينده‌اي به خود گرفته، از همين روي برخي از افراد افزايش نرخ سود سپرده‌هاي بانکي را بعنوان راهکار کنترل نقدينگي از کوچ به بازارهاي مانند ارز عنوان مي‌کنند، در حاليکه احتمال افزايش آن ...

کاهش نرخ سود بازار بين بانکي در سال ۹۸

براساس آخرين داده‌هاي بانکي مرکزي، نرخ سود در بازار بين بانکي در سال ۹۸ به ۱۸.۹۵ درصد رسيده است.


تعامل مطلوب بانک مرکزي با مجلس و قوه قضاييه

نايب رييس مجلس از تعامل مناسب شکل گرفته ميان بانک مرکزي، مجلس و قوه قضاييه براي ساماندهي بازار ارز خبر داد.

نتايج طرح پايش محيط کسب و کار بخش تعاون در بهار ۹۹

براساس نتايج حاصل از پايش ملي محيط کسب و کار ايران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملي بخش تعاون، ۶.۰۲ محاسبه شد که اندکي بدترشدن وضعيت نسبت به ارزيابي زمستان ۱۳۹۸ با ميانگين ۵.۹۵ را نشان مي‌دهد.

ابلاغ آيين‌نامه اجرايي مولدسازي يا فروش اموال غيرمنقول دستگاه‌ها

معاون اول رييس جمهور، مصوبه مربوط به اصلاح آيين‌نامه اجرايي شناسايي، مولدسازي يا فروش اموال غيرمنقول مازاد دستگاه‌هاي اجرايي را ابلاغ کرد.


تجارت ۱۹.۶ ميليارد دلاري ايران در چهار ماهه نخست ۹۹

ايران در چهار ماهه نخست امسال ۸.۷ ميليارد دلار صادرات و ۱۰.۹ ميليارد دلار واردات داشته و در مجموع رقم کل تجارت کشور طي اين مدت به ۱۹.۶ ميليارد دلار رسيده است.

جزييات طرح ماليات بر عايدي سرمايه

براساس طرحي که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي، نسبت به مجموع عايدي حاصل از واگذاري آن دسته از اموالشان که در ايران واقع است، مشمول پرداخت ماليات خواهند شد.