گزارش عملکرد کانون در دوره منتهي به 30 آذر 1399

در ديباچه گزارش، رييس شوراي عالي در پيامي ضمن عرض تهنيت بهار نو، براي همه اعضاي کانون آرزوي تندرستي و توفيق خدمت روزافزون براي آنان، از همکاري ها و همراهي هاي اعضاي کانون در مسير اجراي برنامه هاي کانون در سال 1399 طي ...

اخبار کانون ويژه نامه معرفي دبيرکل جديد منتشر شد

اخبار کانون (شماره بهمن ماه) با عنوان ويژه نامه معرفي دبيرکل کانون منتشر شد. 

اخبار کانون ويژه آذرماه منتشر شد

نخستين عنوان شماره آذرماه نشريه اخبار کانون پروژه هاي نيمه تمام دولتي حاصل عدم توجه کافي به کار مشاوران سرمايه گذاري است که از گفت و گويي با دکتر علي رحماني مديرعامل شرکت مشاوره سرمايه گذاري نيکي گستر و مديرعامل ...


تزريق ۵ هزار ميليارد تومان نقدينگي به بانکها

بانک مرکزي با تزريق ۵۰.۰ هزار ميليارد ريال نقدينگي در قالب توافق بازخريد با سررسيد ۱۴ روزه با حداقل نرخ ۱۹.۸۰ درصد به بانک‌هاي متقاضي موافقت کرد.

بانک‌ها تمايلي به تمليک بنگاه‌هاي اقتصادي ندارند

مدير اداره ارزيابي سلامت نظام بانکي اظهار داشت: برخلاف برخي تصورات رايج، عموما بانک‌ها و مؤسسات اعتباري تمايلي به تمليک بنگاه‌هاي اقتصادي ندارند چراکه اساساً بانک‌ها تخصص يا نيروي انساني لازم براي ...

بانک‌ها به نرخ‌هاي سود مصوب شوراي پول و اعتبار پايبند باشند

رئيس کل بانک مرکزي گفت: بانک‌ها بايد به نرخ‌هاي سود مصوب شوراي پول و اعتبار پايبند باشند و در اين زمينه معاونت نظارت بانک مرکزي با تخلفات برخورد خواهد کرد.


متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...

جزييات سياست‌ جديد بانک مرکزي براي تامين ارز واحدهاي توليدي

مديريت نيازهاي ارزي در شرايط کنوني از سوي بانک مرکزي به نحوي طراحي شده که ارز مورد نياز تامين مواد اوليه توليد از محل صادرات غيرنفتي تامين شود.


نرخ سود نبايد ابزار رقابت بين‌ بانک‌ها باشد

کارشناس ارشد بازار سرمايه پيشنهاد کرد:‌ بانک‌ها مي‌توانند به جاي سپرده با نرخ سود، اوراق ثابت بورسي که نرخ سود حداقل سه درصد بالاتر از نرخ سود بانکي دارند را عرضه ‌کنند.

تعيين تکليف دارايي‌هاي منجمد

کارشناس اقتصادي با اشاره به مزاياي تامين مالي بانک‌ها در قالب انجام عمليات ريپو، تحقق اين اقدام را گامي مهم در اصلاح ترازنامه بانک‌ها و خروج دارايي‌هاي غيرنقد و منجمد از ترازنامه دانست.

ابعادي تازه از بنگاه‌داري مخرب بانکها در ايران

کمتر از يک دهه پس از بازشدن پاي بانکهاي خصوصي به نظام بانکي ايران، سياست گذارپولي به نقش فعال بانکها در خلق نقدينگي پي برده و در صدد کنترل آن است.اما بانکها چگونه اقدام به «خلق پول» مي‌کنند؟


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


برگزاري دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance) 

دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance)  به همت دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميرکبير از اسفند سال جاري  برگزار خواهد شد. 

سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

تکاليف بودجه‌اي استقلال بانک مرکزي را تضعيف مي‌کند

يک کارشناس اقتصادي گفت: تکاليف سنگيني که از سوي دولت و مجلس براي بانک مرکزي تعريف مي‌شود، موضوع استقلال سياستگذار پولي را زير سوال مي‌برد.

يوسف کاووسي، کارشناس امور اقتصادي درباره موضوع استقلال بانک مرکزي در ...

توصيه‌هاي احساسي بورسي‌ها راهگشا نيست/ کاهش نرخ سود بي‌فايده است

استاد اقتصاد و بانکداري معتقد است نرخ بهره واقعي که بانک ها پرداخت مي‌کنند به شدت منفي است و اينکه دو درصد ديگر هم اين نرخ کاهش يابد، تاثير مثبتي بر بازار سرمايه نخواهد داشت.

دکتر علي سعدوندي در گفتگو با ...

نرخ سود نبايد ابزار رقابت بين‌ بانک‌ها باشد

کارشناس ارشد بازار سرمايه پيشنهاد کرد:‌ بانک‌ها مي‌توانند به جاي سپرده با نرخ سود، اوراق ثابت بورسي که نرخ سود حداقل سه درصد بالاتر از نرخ سود بانکي دارند را عرضه ‌کنند.

به گزارش ايبِنا، ...


آسيب شناسي خصوصي سازي در ايران

خصوصي‌سازي در ايران با چالش‌هاي متعددي مواجه است که واگذاري تحت نظر موثر ناظران، احراز صلاحيت خريداران و توجه به توانمندسازي بنگاه بعد از واگذاري مي‌تواند منجر به کنترل اين چالش‌ها شود.

بازي تازه بيخ گوش بانک مرکزي

عليرغم ادعاي بانک مرکزي براي گستراندن چتر نظارتي خود بر سر بانک‌هاي متخلف، به نظر مي‌رسد اين بانک‌ها همچنان مشغول فروش و تملک مجدد دارايي‌هاي مسموم و منجمد خود هستند.

اقدامات شاخص و کليدي بانک مرکزي در سال ۹۹

با گسترش شيوع ويروس کرونا در کشورمان و آسيب جدي به بخش‌هاي مختلف کسب و کار، شاهد حمايت‌هاي مختلف شبکه بانکي به مديريت بانک مرکزي بوديم.


تعامل با دنيا بهترين راهکار ثبات اقتصاد و نرخ ارز

يک کارشناس اقتصادي معتقد است براي تحقق ثبات و نظام تک نرخي ارز، راه تراکنش‌هاي سيستم بانکي بايد باز شود تا مراودات تجاري به آساني انجام گيرد.

خارجي‌ها پارسال ۵۶ ميليون دلار در مازندران سرمايه‌گذاري کردند

ساري - ايرنا - مديرکل امور اقتصادي و دارايي گفت که سال ۹۹ بيش از ۵۶ ميليون دلار مجوز سرمايه‌گذاري در استان صادر و تمامي آنها وارد فاز عملياتي شد و بعضي‌ها هم به بهره‌برداري رسيد.

گام به گام با سجام

شناسايي يکباره و واحد براي فعاليت در بازار سرمايه ساده‌ترين تعريفي است که مي‌توان از «سجام» داشت.