دبير کل جديد کانون انتخاب شد

شوراي عالي دوره ششم کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي، آقاي مازيار تقوي نژاد ديلمي را به سمت دبيرکلي کانون برگزيد.

کرونا، ريگي در کفش سرمايه گذاري

آرزو ضيايي- لايحه بودجه سال 1400 در چارچوب برنامه­ هايي 8 گانه و به ويژه «مقابله فعالانه با شيوع ويروس کرونا و کاهش آثار منفي ...

دوره آموزشي راهکارهاي افزايش بهره وري در گلخانه برگزار شد

دوره آموزشي راهکارهاي افزايش بهره وري در گلخانه با همکاري مراکز آموزشي Delphy  و Tecnova توسط شرکت راهبر پيشگامام آموت ( عضو کانون ) در کشورهاي هلند و اسپانيا برگزار شد.

اين دوم دوره ...


رشد اقتصادي سال گذشته به ۳.۶ درصد رسيد

تهران- ايرنا- رييس کل بانک مرکزي گفت: سال گذشته به موجب تدابير و اقدامات اتخاذ شده و مديريت و مهار آثار تحريم‌ها، رشد اقتصادي و رشد تشکيل سرمايه ثابت ناخالص داخلي به ترتيب به ارقام ۳.۶ و ۲.۵ درصد رسيد.

سامانه سفته و برات الکترونيکي راه‌اندازي شد

تهران- ايرنا- سامانه سفته و برات الکترونيکي در چارچوب پروژه خزانه‌داري الکترونيک با هدف فراهم آوردن ابزار لازم براي ارائه خدمات الکترونيک در تسهيلات بانکي و براي استفاده در زنجيره تأمين و توزيع، طراحي و ...

کنترل تورم و تقويت ارزش ريال؛ خروجي استقلال بانک مرکزي

عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي معتقد است استقلال بانک مرکزي در فضاي اقتصادي کشورمان، مي‌تواند به تقويت ارزش پول ملي هم کمک کند.


شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي ابلاغ شد

تهران - ايرنا - شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي با توجه به نياز برخي اشخاص حقوقي براي اتصال کارت بانکي به حساب‌هاي خود و استفاده از ابزارهاي کارتي براي پرداخت هزينه‌هاي روزمره، در کميسيون پولي و ...

متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...


چالش‌هاي نظام بانکي و اولويت‌هاي دولت جديد

يک اقتصاددان با بيان اينکه مهم‌ترين اولويت دولت جديد بايد کنترل تورم و رشد نقدينگي باشد، گفت: تلاش دولت براي پولي‌سازي کسري بودجه مهم‌ترين چالش پيش روي بانک مرکزي است.

چالش‌هاي استقلال بانک مرکزي در دولت سيزدهم

يک اقتصاددان گفت: شايد افراد در دولت جديد تعيين‌کننده باشند و نوع نگاهي که به سياست‌ دارند تغيير کند اما ساختار نظام تصميم‌گيري عملا امکان اين را نمي‌دهد که تغيير بزرگي در سياست‌ها اتفاق بيفتد.

بررسي مسائل بانکي مربوط به حوزه توليد و تجارت

‌به منظور بررسي و رفع مسائل بانکي مربوط به حوزه توليد و تجارت بين‌الملل، جلسه‌اي مشترک بين وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزي برگزار شد.


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


برگزاري دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance) 

دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance)  به همت دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميرکبير از اسفند سال جاري  برگزار خواهد شد. 

سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

انتقال بار ماليات بر ارزش افزوده به مصرف کننده نهايي

معاون سازمان مالياتي مي‌گويد بار قانون ماليات بر ارزش افزوده بايستي به مصرف‌کننده نهايي منتقل شود.

به گزارش ايبِنا به نقل از صدا و سيما، محمد مسيحي درباره ظرفيت‌هاي جديد قانون ماليات ...

تدوين نقشه رشد اقتصادي در دولت جديد

وزير اسبق صمت معتقد است دولت جديد بايد نقشه مورد توافق از رشد اقتصادي در همه حوزه‌ها را تدوين کند.

وزير اسبق صنعت، معدن و تجارت مي‌گويد: دولت ها بايد شاخص هاي اقتصاد کلان مانند توليد ناخالص داخلي، درآمد سرانه و ...

انتظار از بانک مرکزي در مديريت «انتظارات تورمي»

يک اقتصاددان در يادداشت اختصاصي براي ايبِنا، با اشاره به انتظارات تورمي، به بررسي عوامل تاثيرگذار در شکل‌گيري اين مولفه مهم اقتصادي پرداخت و بر نقش «انتظارات تورمي» در بانکداري مرکزي تاکيد کرد.

يکي از ...


تسهيلات بي‌اثر براي توليد، بلاي جان اقتصاد

آرزو ضيايي- براساس آمارهاي ارائه شده از سوي بانک مرکزي تسهيلات پرداختي بانک‌ها طي ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹ به بخش‌هاي اقتصادي مبلغ ۱۸ هزار و ۹۸۹ هزار ميليارد ريال بوده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل ۹ هزار ...

آسيب شناسي خصوصي سازي در ايران

خصوصي‌سازي در ايران با چالش‌هاي متعددي مواجه است که واگذاري تحت نظر موثر ناظران، احراز صلاحيت خريداران و توجه به توانمندسازي بنگاه بعد از واگذاري مي‌تواند منجر به کنترل اين چالش‌ها شود.

بازي تازه بيخ گوش بانک مرکزي

عليرغم ادعاي بانک مرکزي براي گستراندن چتر نظارتي خود بر سر بانک‌هاي متخلف، به نظر مي‌رسد اين بانک‌ها همچنان مشغول فروش و تملک مجدد دارايي‌هاي مسموم و منجمد خود هستند.


دولت براي جلب رضايت مردم دست در جيب بانک مرکزي کرد

يک کارشناس اقتصادي اظهار داشت: يک بخشي از کسري بودجه از محل فروش اوراق جبران شده و بخشي از آن هم از محل دريافتي دولت از بانک مرکزي بوده است بنابراين با توجه به اين که فروش اوراق کفاف کسري بودجه را نمي‌داد، در نتيجه ...

توسعه گازرساني با سرمايه‌گذاري ۴۰ هزار ميليارد توماني در ۸ سال گذشته

تهران – ايرنا – توسعه گازرساني در دولت تدبير و اميد با سرمايه‌گذاري ۴۰ هزار ميليارد توماني، اتصال بيش از ۹۵ درصد جمعيت کشور به شبکه گاز را به دنبال داشته است.

مشارکت ۱۰ ميليون نفر در صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري بازار سرمايه

مدير نظارت بر نهادهاي مالي سازمان بورس گفت: بيش از ۱۰.۲ ميليون نفر در صندوق‌هاي بورسي سرمايه‌گذاري کردند.


افزايش ۴۲ درصدي سپرده‌ها و ۴۴ درصدي تسهيلات بانکي در پايان سال ۹۹