بانک صنعت و معدن خواستار همکاري کانون در ايجاد سازوکار پيش برنده تر در ارائه تسهيلات بانکي شد

مدير عامل بانک صنعت و معدن با تأکيد بر برون سپاري امکان سنجي و نظارت بر اجراي طرح ها و همچنين وصول مطالبات بانک يادشده، ظرفيت هاي کانون مشاوران اعتباري و سرمايه گذاري بانکي را متناسب با قبول اين وظايف دانست و افزود ...

گام اول در همکاري کانون و ميراث فرهنگي و گردشگري کشور

اولين نشست مشترک مديران و مسئولان کانون با معاونت سرمايه گذاري و برنامه ريزي سازمان ميراث فرهنگي ظهر شنبه 28 مهر ماه در دفتر کار آقاي حسين اربابي معاون سرمايه گذاري مشاهده جزئیات

گام دوم در تقويت همکاري هاي کانون و مناطق آزاد تجاري

دومين نشست مشترک مديران و مسئولان کانون با مناطق آزاد تجاري ، پيش از ظهر سه شنبه 17 تيرماه در دفتر کار محمد معزالدين معاون برنامه ريزي و هماهنگي امور مناطق آزاد تجاري، صنعتي و ويژه اقتصادي، برگزار شد.


بانک‌هاي خارجي به سامانه‌ جايگزين سوئيفت ايران متصل شدند

يک مقام آگاه در بانک مرکزي با اشاره به آغاز فرآيند اتصال بانک‌هاي خارجي به سامانه پيام‌رسان مالي ايراني، گفت: بانک مرکزي در حال ايجاد و استقرار بسترهاي ديگر ارتباطات مالي در جهان است.

بازار معاملات نقدي و حواله ارز راه‌اندازي مي‌شود

رئيس‌کل بانک مرکزي از راه‌اندازي بازار معاملات آزاد نقدي و حواله ارزي در آينده نزديک خبر داد.

لاريجاني: شرايط براي نظام بانکي بايد تسهيل شود

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار با روساي بانک هاي خصوصي و دولتي گفت: با توجه به شرايط تحريمي و تلاش بانک ها براي مقابله با آن، بايد شرايط براي نظام بانکي تسهيل شود.


اصلاح نظام بانکي پيش نياز سياستگذاري پولي

تداوم روند استقراض بانک‌ها از بانک مرکزي سبب اخلال در سياستگذاري پولي و افزايش تورش در نيل به اهداف اقتصاد کلان خواهد شد.

بانک مرکزي دستورالعمل رفع تعهد ارزي صادرکنندگان را اصلاح کرد

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران دستورالعمل و ضوابط اجرايي «رفع تعهد ارزي صادرکنندگان و برگشت ارز حاصل از صادرات کالا به چرخه اقتصادي کشور» را اصلاح و به دستگاه‌هاي ذيربط ابلاغ کرد.

دستورالعمل تغيير تملک سهام بانک‌ها و موسسات اعتباري

بانک مرکزي جزييات دستورالعمل تغيير تملک سهام بانک‌ها و موسسات اعتباري و غير اعتباري را به نظام بانکي کشور ابلاغ کرد.


سياست‌هاي ارزي کشور را از لبه پرتگاه دور کرد

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه ما در لبه پرتگاه بوديم و بايد سياست هاي ارزي را اعمال مي‌کرديم، گفت: ترامپ بسيار کوچک‌تر از آن است که ملت و مردم بزرگوار ايران را متوقف کند.

براي عبور از شرايط کنوني، برنامه و اراده آهنين داريم

وزير امور اقتصادي و دارايي در جلسه شوراي معاونين اين وزارتخانه که صبح امروز با حضور رييس جمهور برگزار شد، اعلام کرد: برنامه‌هاي مشخصي در وزارت اقتصاد براي عبور از شرايط فعلي کشور تدوين شده است.

رويکرد سنتي در وزارتخانه‌ را با استفاده از جوانان تغيير مي‌دهيم

وزير صنعت،معدن و تجارت تاکيد کرد: اگر دولت الکترونيک و سيستم‌هاي مکانيزه را در کشور توسعه دهيم قطعا فساد کاهش پيدا خواهد کرد و در مقابل خدمت رساني به مردم افزايش پيدا مي‌کند.


چهاردهمين کنفرانس بين المللي مديريت پروژه

چهاردهمين کنفرانس بين المللي مديريت پروژه در تاريخ ۵ اسفند ۱۳۹۷ تا ۶ اسفند ۱۳۹۷ توسط گروه پژوهشي صنعتي ...

برگزاري همايش معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري در جزيره قشم

همايش معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري در جزيره قشم با تمرکز بر محور پروژه هاي نفت، گاز، پتروشيمي و انرژي در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و برنامه هاي دولت تدبير و اميد در زمينه ارتقاي توليد و افزايش اشتغال برگزار ...

برگزاري اولين نشست کرسي‌هاي بررسي‌ راهبردي در حوزه پول و بانک

اولين نشست از سلسله نشست کرسي‌هاي بررسي راهبردي در حوزه پول و بانک با حضور معاون دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي و رئيس پژوهشکده پولي و بانکي در محل اين پژوهشکده برگزار شد.


موشکافي چالش‌هاي بازار سرمايه و بررسي ابهامات سهام‌داران

جذب نقدينگي به بازار سرمايه، حدِ اعتباري گارگزاري‌ها، معاملاتِ مشکوک برخي از سهامداران حقوقي، سودآوري شرکت‌هاي بورسي ناشي از افزايش نرخ ارز و بسياري از موارد ديگر، اين روزها از جمله دغدغه سهامداران و ...

5 هزار هکتار از تهران درگير بد مسکني است

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه رفع بدمسکني در اولويت سياست‌هاي شهري در تهران قرار دارد،‌ گفت: اساسا انبوه‌سازي در بازآفريني شهري معنا و مفهوم ندارد و در اجراي طرح‌هاي بازآفريني بايد پايبند اسناد ...

اگر اروپا به وعده‌هاي بانکي عمل نکند چه مي‌توانيم بکنيم؟

مهلت نهايي آمريکا به جامعه جهاني ارتباطات مالي بين‌ بانکي (سوئيفت) براي قطع ارتباط با بانک‌هاي ايراني در حالي به سرانجام مي‌رسد که اروپايي‌ها هنوز راهکار جايگزيني براي مساله تبادلات بانک ايران ارائه ...


ترامپ نتوانست «دوازه ملل» را بر روي اقتصاد ايران ببندد

مهم‌ترين مزيت بندر چابهار که از آن به عنوان «دروازه ملل» ياد مي‌شود موقعيت استراتژيک آن است به طوري که در ۸ سال جنگ تحميلي هم تنها بندري بود که دشمن توان غيرعملياتي کردن آن را نداشت چراکه منافع تمام ...

بازتاب سه تصميم مهم شريعتمداري در وزارت کار

شريعتمداري از زمان حضورش در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي سه تصميم مهم گرفته است؛‌ تصميماتي که در همين مدت کوتاه بازتاب گسترده‌اي را در بين عموم مردم و جامعه مخاطب اين وزارتخانه به دنبال داشته است.

وضعيت بانک‌ها براساس شاخص درآمدي ارزيابي شد

نتايج عملکرد بانک‌ها در حوزه‌هاي درآمدي مشخص شد. بررسي صورت‌هاي مالي ۱۹ بانک بورسي در ۶ شاخص درآمدي، وضعيت بانک‌ها را در اين جدول مشخص کرده است.


بخشنامه جديد ارزي کار را براي صادرکنندگان سخت‌تر کرد

به گفته رييس کميسيون توسعه صادرات اتاق بازرگاني ايران، بخشنامه اخير بانک مرکزي مبني‌بر ايجاد تغييراتي در شرايط پيمان‌سپاري ارزي، برخلاف نظرات بخش خصوصي بوده و نه‌ تنها کار را براي صادرکنندگان تسهيل نکرده ...

53 ميليارد دلار واردات و صادرات در کشور انجام شد

کرج- ايرنا- مدير کل دفتر توسعه خدمات بازرگاني سازمان توسعه تجارت ايران گفت: بيش از 53 ميليارد دلار واردات و صادرات تا پايان مهر ماه امسال در کشور انجام شد.

قدرت وام مسکن به ۲۲ درصد کاهش يافت

مهرماه امسال قدرت وام مسکن ۱۶۰ ميليون توماني براي خريد يک واحد مسکوني ۶۰ متري متناسب با ميانگين قيمت شهر تهران به ۲۲ درصد کاهش پيدا کرد.